Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Σχεδόν ενάμισης μήνας χωρίς τηλέφωνο και Ιντερνετ, πώς σας ακούγεται;
    Εχω αρχίσει και χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο πλεον που πήγα και έμπλεξα με αυτούς....

    Η περιπέτεια ουσιαστικά άρχισε στά τέλη του Ιανουαρίου 2007 όταν έγινε η ενεργοποίηση της γραμμής από την Vivodi και το κλείσιμο της συνεργασίας μου με τον ΟΤΕ.
    Από τότε λοιπόν και για 6 μήνες τα πράγματα πήγαιναν καλά με πολύ μικρά προβλήματα που τα πέρναγα απαρατήρητα και δεν έδινα σημασία.

    Ομως, στις 20 Ιουλίου 2007 η γραμμή ξαφνικά διακόπτεται ΕΝΤΕΛΩΣ και δεν έχω ούτε Ιντερνετ ούτε και τηλέφωνο. Στο router το λαμπάκι που φέρνει το σήμα της ADSL ειναι εντελώς σβηστό κάτι που σημαίνει ότι δεν έρχεται καθόλου γραμμή. Ενημερώνω την Vivodi και εδώ είναι που αρχίζει ο πραγματικός Γολγοθάς .... (που ακίομη δεν έχει τελειώσει φυσικά...)
    Ψηφιακές μετρήσεις, προωθήσεις βλαβώνκ, θα το κοιτάξουμε, θα το φροντίσουμε άμεσα, θα επικοινωνήσει μαζί μας το βλαβοληπτικό κ.ά. είναι οι ατάκες που έμαθα απ' έξω τις ημέρες ποιυ ακολούθησαν.
    Οι οποίες ημέρες κυλούσαν αλλά η γραμμή ΕΝΤΕΛΩΣ νεκρή! Το κινητό να έχει βγάλει φωτιές και εγώ να ανεβαίνω στην ταράτσα με το PDA για να "ψαρέψω" κανένα ξεκλειδωτο δίκτυο από τις γειτονικές πολυκατοικίες και να διαβάσω τουλάχιστον τα emails μου.... !!!!! Χάλι....

    Μετά από πολλές επικοινωνίες με τους τηλεφωνητές της vivodi, όπου από κάποιο σημείο και μετά αρχίσαμε να βριζόμαστε αφού δεν έβλεπα αποτέλεσμα, έμαθα ΟΛΕΣ τις ατάκες των υπαλλήλων της εταιρίας και μάλιστα είχα εθιστεί τόσο πολύ που απλά έπρεπε να κάνω το καθημερινό μου τηλεφωνηματάκι για να ξεδώσω λιγάκι.

    Τελικά, στις 3/8/2007 ήρθε τεχνικός από τον ΟΤΕ, παρακαλώ και έφτιαξε την βλάβη επειδή οι Vivodiδες δεν ήξεραν πλεον τι΄να κάνουν... !!!!!

    Απολογισμός είναι ότι επί 15 ημέρες δεν έιχα τηλέφωνο αλλά οι τύποι μου έστειλαν κανονικά τον λογαριασμό χωρίς να κάνουν έκπτωση για τις ημέρες που δεν είλχα τηλέφωνο!
    Τους απέσπασα όμως μια επιστολή που με απαλάσσει από το τέλος απενεργοποίσης λόγω ανικανότητάς τους να παρέχουν την υπηρεσία για την οποία δεσμεύτηκαν να παρέχουν. Οσο για την έκπτωση, έπεται συνέχεια.....

    Πάνω πιου είπα ότι η ταλαιπωρία μου είχε φτάσει στο τέλος της, ακριβώς 15 ημέρες μετά και πιό συγκεκριμένα στις 18/8/2007 ΞΑΝΑ νεκρή η γραμμή μου.
    Τηλεφωνα και πάλι στο βλαβοληπτικό, πάλι προωθήσεις και θα το κοιτάξουμε και θα το φτιάξουμε κλπ... ΄
    Αυτή τη φορά τους πήρε 18 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και Ιντερνετ μέχρι να το φτιάξουν. Στο μεταξύ, τα γνωστά καθημερινά μπινελίκια και οι γνωστές δικαιολογίες των υπαλλήλων... Σε απαίτησή μου να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο εκεί, ΠΟΤΕ δεν κατάφερα να μιλήσω με κάποιον και το μόνο που έκαναν είναι να προσπαθούν να ξεφορτωθούν τον ενοχλητικό ή να τον κάνουν πάσα για την επόμενη βάρδια-ημέρα κλπ....

    Στις 4/9/20070 όπως προανέφερα, η γραμμή επανήλθε αλλά φεύ.... Από τότε και κάθε ημέρα έχω κάτι περίεργες διακοπές για 4 με 6 ώρες κάθε ημέρα όπου δεν έχω και πάλι τηλέφωνο και Ιντερνετ, ενώ η Vivodi βρίσκει την γραμμή μου άψογη!!!
    Μάλιστα κάτι τέτοιο μου είπε κάπιοιος άπό το τεχνικό τμήμα τους την ώρα ακριβώς που η γραμμή μου ήταν κομμένη.... Οι άνθρωποι δεν παίζονται...

    Με άλλα λόγια τον τελευταίο ενάμιση μήνα οι σωστές ημέρες λειτουργίας του τηλεφώνου μου ήταν μόλις 15 αλλά ο λογιαρισμός συνεχίζει να έρχεται ακάθεκτος και ολόκληρος...

    Πλήρης απογοήτευση.... Να υπενθυμίσω ότι πέρα από τις τηλεφωνικές μου επικοινωνίες, έστειλα και 2-3 φαξ τα οποία άν δεν επέμενα να ληφθούν υπ' όψιν θα είχαν πεταχτεί πάραυτα στο καλάθι των σκουπιδιών.

    Τώρα είμαι στην φάση αναζήτησης νέου Provider και μάλιστα σκέφτομαι την NetOne μια και έχω ακούσει σχετικά καλά λόγια για τις υπηρεσίες τους....

    Οπου φύγει-φύγει, κύριοι.... Η χειρότερη υπηρεσία μακράν από όσες έχω συναντήσει!!!!!!
    Περαστικά μου....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gigas : 08-09-07 στις 21:20.

  2. #2
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    χμμμ ... μου ακουγεται σαν τεχνικη βλαβη για την επισκευη της οποιας αρμοδιοτητα εχει ο οτε (μιας και η vivodi μισθωνει τα καλωδια απο εκει) ... κατι μου λεει οτι αν δεν βρεθει η αιτια της ωστε να λυθει το προβλημα εντελως, ισως να την εχεις και στον επομενο παροχο ...

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμμ ... μου ακουγεται σαν τεχνικη βλαβη για την επισκευη της οποιας αρμοδιοτητα εχει ο οτε (μιας και η vivodi μισθωνει τα καλωδια απο εκει) ... κατι μου λεει οτι αν δεν βρεθει η αιτια της ωστε να λυθει το προβλημα εντελως, ισως να την εχεις και στον επομενο παροχο ...
    Ναι περίπου έτσι είναι...

    Η δικαιολογία είναι ότι το σήμα -λέει- της Vivodi έρχεται διαφορετικά από εκείνο του ΟΤΕ, με αποτέλεσμα οι τεχνικοί να πηγαίνουν είτε στο ΚΑΦΑΟ, είτε στο κουτί της πολυκατοικίας και καθώς -λέει- δεν ακούνε δυνατό σήμα, αποσυνδέουν τα καλωδια θεωρώντας τα νεκρά.

    Το θέμα είναι ότι στην Vivodi αδιαφόρησαν εντελώς να το ψάξουν γρήγορα και να εντοπίσουν την βλάβη και να ειδοποιήσουν τον ΟΤΕ, ο οποίος μόλις ειδοποιήθηκε έφτασε ακριβως την επόμενη ημέρα και αποκατέστησε τις συνδέσεις. Βέβαια, αυτά αφορούν την ΠΡΩΤΗ περίοδο διακοπής....

    Στην δεύτερη περίοδο, η βλάβη ήταν γνωστή και ακριβώς η ίδια. Οταν τηλεφώνησα στην Vivodi για να ενημρώσω για την διακοπή, τους περιέγραψα ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ τι συνέβαινε μια και τυχαία πέτυχα τεχνικό τους κάτω στην πολυκατοικία μου, ο οποίος είχε έρθει για άλλη βλάβη σε πελάτη τους (παρόμοια με την δική μου) και μαζί διαπιστώσαμε ότι πέρα από την αποσύνδεση των καλωδίων στο τοπικό κουτί, αντίστοιχη αποσύνδεση έπαιζε και στο ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ.

    Φυσικά οι τύποι στην Vivodi με αντιμετώπισαν σαν εξωγήινο λίγο-πολύ και φυσικά η εξυπηρέτησή τους ήταν μηδενική. Για να καταλάβετε, μου τηλεφώνησαν 15 ημέρες μετά να μου πούν ότι κάποιο πρόβλημα σύνδεσης υπάρχει στα 800 μέτρα από το σπίτι μου.. Κάτι που τους το είχα πεί από το πρώτο λεπτό επικοινωνίας μου μαζί τους...

    Επί τη ευκαιρία, ισχύει αυτό ότι τα σήματα είναι διαφορετικά και ότι οι τεχνικοί δεν τα ακούνε και αποσυνδέουν τα καλώδια νομίζοντάς τα ανενεργά;;;;

  4. #4
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Gigas, πια περιοχή είσαι;

  5. #5
    Το avatar του μέλους BINLADEN
    BINLADEN Guest
    φιλε μου δεν ξερω ποιος φταιει βιβο η οτε και γιατι καθυστερουν τοσο πολυ,πιεσε τους και τους 2 φορεις οσο περισσοτερο μπορεις.μονο ετσι θα αποκατασταθει εγκαιρως η βλαβη σου..

  6. #6
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι στην Vivodi αδιαφόρησαν εντελώς να το ψάξουν γρήγορα και να εντοπίσουν την βλάβη και να ειδοποιήσουν τον ΟΤΕ
    ειναι υποχρεωση της vivodi να πιεσει τον οτε να επισκευασει την βλαβη σε καλωδιο που της εχει παραχωρησει/μισθωσει (εσυ λογικα δεν χρειαζεται να ερθεις σε καμμια επαφη με τους τεχνικους του οτε). Εισαι full-llu η shared-llu με την vivodi ? Ποιο πακετο της εχεις ακριβως ?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχύει αυτό ότι τα σήματα είναι διαφορετικά και ότι οι τεχνικοί δεν τα ακούνε και αποσυνδέουν τα καλώδια νομίζοντάς τα ανενεργά;;;;
    το εχω ξανακουσει παντως

  7. #7
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BoGe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Gigas, πια περιοχή είσαι;
    Καλλιθέα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BINLADEN Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε μου δεν ξερω ποιος φταιει βιβο η οτε και γιατι καθυστερουν τοσο πολυ,πιεσε τους και τους 2 φορεις οσο περισσοτερο μπορεις.μονο ετσι θα αποκατασταθει εγκαιρως η βλαβη σου..
    Ούτε και εγώ ξέρω γιατί το καθυστέρησαν τόσο πολύ.
    Τον ΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να τον πιέσω μια και δεν ανήκω πλεον σε αυτόν σαν πελάτης.
    Τους μόνους που μπορώ να πιέσω είναι τους Vivodiδες αλλά αυτοί δεν πιέζονται με τίποτα.
    Στον ΟΤΕ όταν τηλεφώνησα, μου είπαν ότι δεν είμαι πελάτης τους και συνεπώς τις βλάβες που έχει δώσει η Vivodi σε αυτούς δεν τις βλέπους στο βλαβοληπτικό τμήμα τους. Με άλλα λόγια, η εξυπηρέτηση του Οτε απευθύνεται προς την Vivodi και όχι προς εμένα....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Acer Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι υποχρεωση της vivodi να πιεσει τον οτε να επισκευασει την βλαβη σε καλωδιο που της εχει παραχωρησει/μισθωσει (εσυ λογικα δεν χρειαζεται να ερθεις σε καμμια επαφη με τους τεχνικους του οτε). Εισαι full-llu η shared-llu με την vivodi ? Ποιο πακετο της εχεις ακριβως ?


    το εχω ξανακουσει παντως
    Είμαι Full στην Vivodi και έχω το Τelephonet1024 και είμαι αηδιασμένος... (ακούγομαι σαν τους... Ανώνυμους Αλκοολικούς )
    Εντελώς λογικά, μια καθυστέρηση έστω και ημερών θα την καταλάβαινα αλλά.... 15 και 18 ημέρες αντίστοιχα, ε... νομίζω ότι είναι απλά κακή εξυπηρέτηση και τίποτε περισσότερο....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gigas : 08-09-07 στις 22:17.

  8. #8
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντελώς λογικά, μια καθυστέρηση έστω και ημερών θα την καταλάβαινα αλλά.... 15 και 18 ημέρες αντίστοιχα, ε... νομίζω ότι είναι απλά κακή εξυπηρέτηση και τίποτε περισσότερο....
    οντως, θα μπορουσε να ειχε επισκευαστει σε μονο μερικες ημερες ... Εννοειται παντως οτι πρεπει να αφαιρεσουν απο τον λογαριασμο σου pro rata τις ημερες για τις οποιες δεν ειχες την υπηρεσια (πχ για τις "x" ημερες βλαβης να μην χρεωθεις το "x/30" κομματι του μηνιαου παγιου σου)

  9. #9
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Χμ... έχουμε νεότερα και δεν είναι ΚΑΘΟΛΟΥ καλά!!!!!

    Μπορείτε να δείτε από πότε έχω να κάνω post κάποιο μήνυμα σε αυτό το thread....
    Ε, λοιπόν από τότε και μετά μου ΔΙΕΚΟΨΑΝ και πάλι την γραμμή επικαλούμενοι γενικότερο πρόβλημα στην Καλλιθέα ενώ και μετά που φτιάχτηκε το γενικότερο πρόβλημα, το ειδικότερο δικό μου δεν διορθώθηκε...
    Αλλες 5 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και Ιντερνετ και με καθημερινές ενοχλήσεις από μέρους μου και με συνεχείς υποσχέσεις από μέρους τους ότι θα δοθεί στο κατάλληλο τμήμα κλπ...

    Τελικά, σήμερα μόλις το πρωί και συγκεκριμένα λιγα λεπτά πριν, αφού τους ξαναενόχλησα, το τηλέφωνό μου ζωντάνεψε και λειτούργησε (δεν ξέρω για ΄πόσο). Ηταν κλήση από την Vivodi όπου ο υπάλληλος που μου τηλεφώνησε μου ανακοινωσε ότι εκαναν από την πλευρά τους κάποιο reset και η γραμμή δούλεψε.
    Εύλογη απόμενη ερώτηση ήταν γιατί χρειάστηκαν από 5-9 ημέρες για να κάνουν κάτι που πήρε μόλις μερικά δευτερόλεπτα και απάντηση δεν πήρα....

    ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ και ΣΤΑΡΧΙΔΙΣΜΟΣ είναι αυτό που επικρατεί στην εταιρία αυτή.
    ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΡΑΞΙΑ και ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ των πάντων.
    ΠΟΤΕ δεν μπορείς να βρεις κάποιον υπεύθυνο άνθρωπο για να μιλήσεις ή έστω έναν προϊστάμενο που θα μπορούσε να κινήσει διαδικασίες για να λύσει ένα πρόβλημα.

    Τελικό συμπέρασμα... ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ παιδιά...
    ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ....

  10. #10
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    US Robotics
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη φορά τους πήρε 18 ημέρες χωρίς τηλέφωνο και Ιντερνετ μέχρι να το φτιάξουν. Στο μεταξύ, τα γνωστά καθημερινά μπινελίκια και οι γνωστές δικαιολογίες των υπαλλήλων... Σε απαίτησή μου να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο εκεί, ΠΟΤΕ δεν κατάφερα να μιλήσω με κάποιον και το μόνο που έκαναν είναι να προσπαθούν να ξεφορτωθούν τον ενοχλητικό ή να τον κάνουν πάσα για την επόμενη βάρδια-ημέρα κλπ....
    Γιατι δε πήγες απο εκει για να μιλήσεις με υπεύθυνο αφού στο τηλ δεν έβρισκες κανέναν?

  11. #11
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    US Robotics
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εύλογη απόμενη ερώτηση ήταν γιατί χρειάστηκαν από 5-9 ημέρες για να κάνουν κάτι που πήρε μόλις μερικά δευτερόλεπτα και απάντηση δεν πήρα....
    Λογικά θα ήταν άλλο το πρόβλημα τότε που δε λύνεται με ένα ρεσετ! Και για να ήρθε ο ΟΤΕ να στο φιάξει ήταν καλωδιακό! Αυτό είναι σίγουρο! Ελπίζω να σε κάλυψα! Το θέμα είναι οτι την πάτησες απτην στιγμή που πήγες σε εναλλακτικό!

  12. #12
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ......Απολογισμός είναι ότι επί 15 ημέρες δεν έιχα τηλέφωνο αλλά οι τύποι μου έστειλαν κανονικά τον λογαριασμό χωρίς να κάνουν έκπτωση για τις ημέρες που δεν είλχα τηλέφωνο!
    Τους απέσπασα όμως μια επιστολή που με απαλάσσει από το τέλος απενεργοποίσης λόγω ανικανότητάς τους να παρέχουν την υπηρεσία για την οποία δεσμεύτηκαν να παρέχουν. Οσο για την έκπτωση, έπεται συνέχεια.....
    Αυτό με την επιστολή πως το κατάφερες?

  13. #13
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με την επιστολή πως το κατάφερες?

    Τους είπα ότι έχουμε υπογράψει αμοιβαία ένα συμβόλαιο που μας δεσμεύει αμφότερα: εκείνους να παρέχουν μια υπηρεσία και εγώ να την πληρώνω.

    Εάν εγώ ΔΕΝ πλήρωνα τον λογαριασμό μου, εκεινοι θα ειχαν δικαίωμα να διακόψουν την παροχή, κάτι που θα σήμαινε ότι σπάω το συμβόλαιο από την πλευρά μου.

    Από την πλευρά τους όταν εκείνοι ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να παρέχουν την υπηρεσία για την οποία έχουν δεσμευτεί να παρέχουν και ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να παρέχουν σημαίνει ότι με την σείρά τους σπάνε το συμβόλαιό μας και εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω τα τέλη απενεργοποίησης για να φύγω από την εταιρία τους.

    ΑΠΑΙΤΗΣΑ ΕΝΤΟΝΑ λοιπόν να μου στείλουν μια επιστολή που με απαλάσσει από αυτήν την υποχρέωση λογω υπαιτιότητας της εταιρίας και σύντομα την είχα ταχυδρομικώς στο σπίτι μου, ενώ ακόμη πιό σύντομα θα την χρησιμοποιήσω για να την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια.

    Μόλις τώρα γύρισα από την Vivodi, όπου πήγα για να πάρω μια βεβαίωση που θα χρησιμοποιήσω για να φύγω από αυτούς.. Εκεί λοιπόν, υπήρχαν δέκα-δεκαπέντε άτομα που ΟΛΟΙ είχαν παράπονα και ήταν εξαιρετικά δυσαρεστημένοι με την Vivodi.
    Αλλος επειδή του έστελναν παραπανίσιες χρεώσεις (της τάξης των 50 ευρώ ανα μήνα παραπάνω), άλλος επειδή δεν του κάναν σύνδεση εδώ και 5 μήνες και πήγε για να ακυρώσει την αίτηση, άλλος επειδή είχε βλάβη που δεν φτιαχνόταν -στην ίδια κατηγορία ήμουν κι εγω- άλλος επειδή τον κοροιδεύαν στο τηλέφωνο...
    Μπάχαλο παιδιά.... ΜΠΑΧΑΛΟ!!!!!
    Μιλάμε, ότι κάποια στιγμή θα τους πυροβολούσα αν είχα ένα όπλο. Από Καλλιθέα ανέβηκα στο Χαλάνδρι για να πάρω την βεβαιίωση και μου λένε "Α, δε μπορούμε να σας την δώσουμε, θα την στειλουμε ταχυδρομικώς".
    Μάλλον γύρισε το μάτι μου σε αυτό το σημείο ί και τους λέω ότι με κοροιδεύουν επειδή από το τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν ότι θα μπορούσα να πάω και να την παραλάβω οποιαδήποτε στιγμή.
    Εκει άλλαξε το τροπάρι και μου είπαν ότι τελικά θα μπορούσαν να μου την δώσουν την βεβαίωση αλλά θα αργούσε λιγάκι. Πόσο; Κανα μισάωρο μου είπαν.. ΟΚ θα περιμένω να την πάρω. Τελικά σε πέντε λεπτάκια ήταν έτοιμη....

    Εμπρός λοιπόν να φεύγουμε.... Αντίο Βιβόντι.... και στον... αγύριστο.......

    Αν νομίζουν ότι έτσι θα κάνουν προκοπή, κάνουν μεγάλο λάθος... Ολα αυτά κάποια στιγμή γυρίζουν εναντίον τους....

  14. #14
    Εγγραφή
    01-05-2006
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    1.004
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gigas Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μου λένε "Α, δε μπορούμε να σας την δώσουμε, θα την στειλουμε ταχυδρομικώς". Μάλλον γύρισε το μάτι μου σε αυτό το σημείο ί και τους λέω ότι με κοροιδεύουν επειδή από το τηλεφωνικό κέντρο μου είπαν ότι θα μπορούσα να πάω και να την παραλάβω οποιαδήποτε στιγμή.
    μαλιστα ... αυτο το "φαινομενο" παντως, το οτι δηλαδη αλλα να λενε οι μισοι υπαλληλοι και αλλα οι αλλοι μισοι, το εχω παρατηρησει/διαπιστωσει πολλες φορες να συμβαινει (σε μια ποικιλια περιπτωσεων) στην Vivodi, στις τοσες δεκαδες φορες που εχω παρει τηλεφωνο ...

  15. #15
    Εγγραφή
    17-03-2006
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Philips CGA5720N/TE
    SNR / Attn
    1(dB) / 41(dB)
    Φίλε Gigas υπομονή μονο αυτο μπορεισ με την Vivodi.
    Ειμαι σε Share LLU και ευτυχως κρατησα το τηλ στον ΟΤΕ. Ειμαι σε βλαβη απο 3 Αυγούστου και μεχρι 10 Σεπ που εκανα αιτηση διακοπης οταν καταλαβα οτι απλως σε κοροιδευουν. Η καραμέλα που χρησιμοποιουν ειναι η καλωδίωση του ΟΤΕ. Τρεις φορές δηλωθηκε βλάβη στον ΟΤΕ και δε διαπιστωθηκε κανενα προβλημα σιγουρα γιατι εχω γνωστό στο τεχνικο τμημα της δαφνης που τερματιζει η γραμμή μου. Ειναι απλως απατεώνες είτε με ξήλωσαν για να συνδεσουν κανα CableTV λόγω έλλειψης πορτων ειτε εχουν 2 με 3 τεχνικους για ολη την Αθήνα.
    Ημουν 3 εξάμηνα στη βιβοδι και ημουν απολυτα ευχαριστημενος χωρίς κανενα πρόβλημα αλλα οταν αποκτησεις πρόβλημα καταλαβαινεις το επιπεδο της εταιρειας.
    Πρεπει να περιμενω κανα μηνα ακομα να ελευθερωσουν την γραμμη μου για να παω για ConX θελω να ελπιζω αρχες Οκτώβρη θα εχω ξανα internet.
    Απλα υπομονη....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikxour : 15-09-07 στις 12:27.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 147
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-07, 21:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας