Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Ποιον θεωρείτε καταλληλότερο ως πρόεδρο του ΠΑΣΟΚ

Ψήφισαν
138. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Γιώργος Παπανδρέου

    39 28,26%
  • Ευάγγελος Βενιζέλος

    60 43,48%
  • Κώστας Σκανδαλίδης

    24 17,39%
  • Άλλος - άλλη

    15 10,87%
Σελ. 2 από 99 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1485
  1. #16
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kennyyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    [............]

    ο ένας βλ, ο άλλος μλ, ο άλλος φαφλατάς, ο άλλος παιδί του γιώργου, σημίτη, κλπ. είναι φανερό ότι δεν σου αρέσει κανένας. Αν διαλυθούν θα είναι καλύτερα;

  2. #17
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ένας βλ, ο άλλος μλ, ο άλλος φαφλατάς, ο άλλος παιδί του γιώργου, σημίτη, κλπ. είναι φανερό ότι δεν σου αρέσει κανένας. Αν διαλυθούν θα είναι καλύτερα;
    Ναι, ας διαλυθούν. Ας αλλάξουν όνομα, ας πάρουν το 15-20% που τους αξίζει. Να δεις μετά για πότε όλοι θα τρέχουν για απλή αναλογική και κυβερνήσεις συνεργασίας.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ένας βλ, ο άλλος μλ, ο άλλος φαφλατάς, ο άλλος παιδί του γιώργου, σημίτη, κλπ. είναι φανερό ότι δεν σου αρέσει κανένας. Αν διαλυθούν θα είναι καλύτερα;
    duh? Νομίζω είναι φανερό ότι είμαι με το ΓΑΠ ειδικά από αυτό:
    ΓΑΠ For The Win, ο τύπος ήταν συγκλονιστικός σε δήλωση αρχηγού που έχασε και παραδέχτηκε ότι ακόμα χάνει επειδή το ΠΑΣΟΚ δεν μπορεί να το εμπιστευτεί κανείς λόγω του αμαρτωλού παρελθώντος...
    Οι υπόλοιποι είναι οδοντόκρεμες μπροστά του. Ο τύπος είναι 100 χρόνια μπροστά...!
    Αν διαλυθούν στ@@ μου επίσης, δεν έχω μετοχές (και ούτε καν υπόνοια ρουσφετιού...) με κανέναν, απλά πιστεύω στον ΓΑΠ ότι είναι ο μόνος εν ενεργεία πολιτικός σε κόμμα εξουσίας που μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω από το να διαιωνίσει το κομματικό κράτος...Aυτό είναι όλο

  4. #19
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Κρατώ το "κόμμα εξουσίας" Καλό παιδί, αλλά τα καλά παιδιά πάνε στους προσκόπους. Δεν είναι αρχηγοί κομμάτων εξουσίας. Ο αλαβάνος όλη την τετραετία πιό πολύ αρχηγικό "αέρα" είχε από τον ΓΑΠ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ας διαλυθούν. Ας αλλάξουν όνομα, ας πάρουν το 15-20% που τους αξίζει. Να δεις μετά για πότε όλοι θα τρέχουν για απλή αναλογική και κυβερνήσεις συνεργασίας.
    Όλοι; (δηλ κατά εσένα το 80-85%) ακροδεξιοί, ακροαριστεροί, όλοι να συνεργαστούν. Τέτοια ώρα, τέτοια λόγια.

    IMHO τα αποτελέσματα ήταν (όπως πάντα) πολύ σοφά. Και οι πολλές έδρες στα "μικρά" θα πλουτίσουν τον πολιτικό διάλογο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 17-09-07 στις 04:54.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, ας διαλυθούν. Ας αλλάξουν όνομα, ας πάρουν το 15-20% που τους αξίζει. Να δεις μετά για πότε όλοι θα τρέχουν για απλή αναλογική και κυβερνήσεις συνεργασίας.
    20% το ΠΑΣΟΚ από το 40%; Και πες βαριά βαριά 9% πάνω ο ΣΥΝ , 9% το ΚΚΕ και 2% στο ΛΑΟΣ κατά λάθος;...Μιλάς περίπου για δικτατορία της ΝΔ σε αυτήν την περίπτωση...!!!Ποιος θα γίνει κόμμα εξουσίας; Ο ΣΥΝ ή το ΚΚΕ; Εντυπωσιακό ακούγεται αλλά δεν πρόκειται να γίνει με την καμία, το μέλι είναι γλυκό
    btw, χοντρικά με τις κατανομές στο 97% του εκλογικού σώματος:
    17% ΚΚΕ
    14% ΣΥΡΙΖΑ
    5.5% ΛΑΟΣ
    20% "Νέα Δημοκρατική Παράταξη"
    Καμία τύχη για κυβέρνηση συνεργασίας δηλαδή...!Με ποιον θα συνεργαστεί το πρώτο κόμμα (ΝΔ όπως φαίνεται από το σενάριο...) από τα υποψήφια κόμματα;....Πολύ δύσκολο, όχι ακατόρθωτο, αλλά πολύ δύσκολο!:S

  6. #21
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατώ το "κόμμα εξουσίας" Καλό παιδί, αλλά τα καλά παιδιά πάνε στους προσκόπους. Δεν είναι αρχηγοί κομμάτων εξουσίας. Ο αλαβάνος όλη την τετραετία πιό πολύ αρχηγικό "αέρα" είχε από τον ΓΑΠ.
    Μα όχι!!! Ακριβώς εκεί διαφωνώ! Ο Αλαβάνος στήριξε την προεκλογική του εκστρατεία στο "είμαστε κοντά στους "αναρχικούς" που συλλαμβάνανε κάθε Πέμπτη στο Σύνταγμα", στην κλάψα "ψηφίστε μας γιατί παίζει να μην βγούμε" (sorry klg ) και στο "σκατά η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ, ψηφίστε εμάς γιατί είμαστε κάτι το διαφορετικό"...Δεν ήταν κόμμα εξουσίας και δεν ήθελε να είναι, δεν συγκρίνεται με την πολιτική ενός πασοκ ή νδ...
    Αυτό δεν είναι αρχηγικός αέρας για κόμμα εξουσίας, είναι αρχηγικός αέρας για κόμμα του 3%...!
    Αν δεν τον θες επειδή είναι "καλό παιδι" και σε ενδιαφέρει πιο πολύ η εξουσία με κάθε κόστος "το ΠΑΣΟΚ να κερδάει και οι άλλοι να πα να γαμ@@νε!" προφανώς έχεις δίκιο. Το ΠΑΣΟΚ *δυστυχώς* έχει μεγαλύτερες πιθανότητες με το Βενιζέλο, ακόμα περισσότερες με το Λαλιώτη κ.ο.κ....
    Εμένα επειδή με ενδιαφέρει πιο πολύ να βγει κάποιος αξιόλογος πρωθυπουργός από ότι να βγει ακόμα ένας Καρα*, υποστηρίζω τον ΓΑΠ, απλά επειδή πιστεύω ότι έχει πιο πολλές πιθανότητες να κάνει κάτι καλό απότι ο κάθε Βένι/Αννούλα...!

    Ο ΓΑΠ πήγε να δείξει το κάτι το διαφορετικό. Προφανώς απέτυχε. Δεν ξέρω αν απέτυχε επειδή άλλαξε πιο πολύ ο ίδιος απότι άλλαξε το ΠΑΣΟΚ ή επειδή ο λαός δεν θέλει έναν ΓΑΠ, πάντως απέτυχε τώρα, συμφωνώ....
    Το θέμα είναι ότι ένα βήμα προς τα μπροστά θα ήταν να μείνει ο ΓΑΠ, όχι να γυρίσουμε στον Βένι ή στην Αννούλα...!

  7. #22
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ θα έλεγα τον Ανδρέα Παπανδρέου αν μπορούν να τον ζωντανέψουν μετά από τόσα χρόνια. (αν και δεν θα πω που ακριβώς ανήκω)
    Πάντων εστί δυσχερέστατον το πολλοίς αρέσκειν

    ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

  8. #23
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pinhead1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα έλεγα τον Ανδρέα Παπανδρέου αν μπορούν να τον ζωντανέψουν μετά από τόσα χρόνια. (αν και δεν θα πω που ακριβώς ανήκω)
    Τσοβόλα δώστα όλα;...Και ας πληρώσουν οι επόμενοι; (hint: εμείς φυσικά!) δεν ξέρω είμαι αρκετά νέος για να πιστεύω ότι εγώ πάλι θα είμαι ο επόμενος! Άνθρωπος που πήγε το δημόσιο χρέος στο θεό και το πληρώνουμε ακόμα τον θέλουμε πίσω για αρχηγό κόμματος εξουσίας;...
    Ενδιαφέρουσα άποψη...!Δεν θα πάρω! Αν ο ΓΑΠ ήταν στο 5% Ανδρέας Παπανδρέου θα είχε πάρει τις εκλογές με περίπατο, όμως αυτό θέλουμε ή κάτι το διαφορετικό, καινούργιο, προοδευτικό;...
    Στηρίζεις ακριβώς το επιχείρημά μου ότι Ο Βένι θα είναι καταλληλότερος για να κερδίσει τις εκλογές και ο Λαλιώτης ακόμα καλύτερος, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όσοι νιώθουν μέλη μιας Μεγάλης Δημοκρατικής Παράταξης θέλουν αυτόν για αρχηγό... Ο κάθε Μεγάλος Δημοκρατικός πολίτης προτιμά κάποιον που θα φέρει τον τόπο μπροστά από κάποιον που θα φέρει το φαγοπότι μπροστά για μια ακόμα φορά...

  9. #24
    Εγγραφή
    30-03-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    125
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγώ δεν εξέφρασα ποιον υποστηρίζω (Εξάλλου δεν είναι το κόμμα που με εκφράζει) αλλά ποιος θα ήταν κατάλληλος για το συγκεκριμένο κόμμα. Τουλάχιστο αυτός είχε τα κότσια να εφαρμόσει εξωτερική πολιτική που κανένας από τους σημερινούς "μπούλιδες" πολιτικούς (Εκτός των αριστερών κομμάτων)δεν τόλμησε να κάνει.
    Κάτι θυμάμαι και εγώ που τα έζησα. Λάθη όλοι κάνουν αλλά δεν πρέπει επειδή ίσως ανήκεις σε άλλη παράταξη να τα ισοπεδώνεις όλα .Επίσης Δεν σου είπα να πάρεις, την άποψη μου λέω. Αν δεν θες μην παίρνεις. Υπάρχουν αρκετοί εκσυγχρονιστές η φιλελεύθεροι γιάπηδες να διαλέξεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pinhead1 : 17-09-07 στις 06:14.
    Πάντων εστί δυσχερέστατον το πολλοίς αρέσκειν

    ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

  10. #25
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kennyyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    20% το ΠΑΣΟΚ από το 40%; Και πες βαριά βαριά 9% πάνω ο ΣΥΝ , 9% το ΚΚΕ και 2% στο ΛΑΟΣ κατά λάθος;...Μιλάς περίπου για δικτατορία της ΝΔ σε αυτήν την περίπτωση...!!!Ποιος θα γίνει κόμμα εξουσίας; Ο ΣΥΝ ή το ΚΚΕ; Εντυπωσιακό ακούγεται αλλά δεν πρόκειται να γίνει με την καμία, το μέλι είναι γλυκό
    btw, χοντρικά με τις κατανομές στο 97% του εκλογικού σώματος:
    17% ΚΚΕ
    14% ΣΥΡΙΖΑ
    5.5% ΛΑΟΣ
    20% "Νέα Δημοκρατική Παράταξη"
    Καμία τύχη για κυβέρνηση συνεργασίας δηλαδή...!Με ποιον θα συνεργαστεί το πρώτο κόμμα (ΝΔ όπως φαίνεται από το σενάριο...) από τα υποψήφια κόμματα;....Πολύ δύσκολο, όχι ακατόρθωτο, αλλά πολύ δύσκολο!:S
    Χεχε, τί είναι αυτά που λές? Μπορούν να βγουν 2-3 κόμματα απο το σημερινό ΠΑΣΟΚ. Θα δεις τους δελφίνους και θα κάνεις τους συνειρμούς.

    Τα ποσοστά του ΚΚΕ και του ΣΥΡΙΖΑ μην τα βλέπεις ξεωριστά, δεν νομίζω να φτάσει ποτέ πάνω απο 15% αριστερά στην Ελλάδα με αυτούς τους όρους.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ένας βλ, ο άλλος μλ, ο άλλος φαφλατάς, ο άλλος παιδί του γιώργου, σημίτη, κλπ. είναι φανερό ότι δεν σου αρέσει κανένας. Αν διαλυθούν θα είναι καλύτερα;
    Κατά τη γνώμη μου ναι.
    Και να φτιάξουν ένα καινούριο κόμμα Κέντρου που θα το αντικαταστήσει!

    Ας φτιάξουν την παλιά ΕΔΑ, την ΕΚ, ή δεν ξέρω τί... Όλα αυτά που κάποτε διάλυσαν για να φτιάξουν αυτό το ΠΑΣΟΚ Εξουσίας...
    Διότι εκεί που έχει φτάσει η Εξουσία το ΠΑΣΟΚ (όχι από άποψη ποσοστών, αλλά από άποψη θέσεων και ουσίας) τίποτα ουσιαστικό δεν έχει να προσφέρει εκτός από διεφθαρμένη δεξιά διαχείριση σαν αυτήν της κεντροδεξιάς και από λαϊκίστικές φαμφάρες που σε κανέναν πραγματικά δεν χρειάζονται (αντιθέτως, καλύτερα να μας λείπουν).

    Δε φταίει και τόσο ο καλοκάγαθος Γιωργάκης για την ήττα.
    Το ΠΑΣΟΚ φταίει.



    Διευκρινήζω ότι δεν υποστηρίζω ούτε υποστήριξα το ΠΑΣΟΚ εδώ και κάμποσα χρόνια.
    Επειδή όμως αυτοπροσδιορίζομαι πολιτικά περισσότερο στο χώρο του Κέντρου, κι εδώ και πολλά χρόνια αισθάνομαι πολιτικά ... ορφανός , καταθέτω τη γνώμη μου.

    Φτιάχτε ένα καινούριο, πραγματικά Κεντρώο κόμμα.

    Κάτι που να χρειάζεται δηλαδή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YiannisM : 17-09-07 στις 06:39.

  12. #27
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ο κατμαν..παει το πασοκ διαλυθηκε..

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Ανάδειξη νέου προέδρου στο ΠΑΣΟΚ: Ποιον θεωρείτε καταλληλότερο;
    Τον Σημιτη

  14. #29
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    μονο ο Λαλιώτης μπορεί να κερδισει εκλογες και να στείλει το πασοκ πάλι στην εξουσία,
    όλοι οι άλλοι και να βγούν προεδροι του πασοκ δεν εχουν την μαγία του Λαλιωτη και δεν θα πάρουν εκλογες

  15. #30
    Βενιζέλος με τα 1000, και το συντομότερο

Σελ. 2 από 99 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας