Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    22-01-2003
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Οσο και αν εψαξα μεσα στο fora δεν βρηκα ενα συγκερκιμενο θεμα περα απο ενα πολυ παλιο οποτε προτιμησα να ανοιξω ενα καινουργιο απο το να κανω grave diggin :P

    Πολλοι απο μας ασχολουνται με το online gaming.Ποσοι ομως ειμαστε ευχαριστημενοι απο την υπηρεσια που μας προσφερουν οι ISPs μας...Και δεν σκοπευω να μπουμε σε μετρησεις γραμμων DSLAMs κλπ κλπ.Εχω δοκιμασει τα παντα.Καλωδιωσεις,αλλαγες μοντεμς απειρους συνδιασμους ρυθμισεων.ατελειωτες ωρες αναμονης σε τηλεφωνα.Μονο ο αγιασμος και το ξεματιασμα εχει μεινει απο κατι που δεν εχω δοκιμασει. Πειτε το ποσο καλα και σταθερα η οχι παιζει το παιχνιδι που θελετε να παιξετε...

    Εγω προσωπικα με Forthnet 2Play ειμαι ενα βημα πριν κοψω τις φλεβες μου.Απλα το τελευταιο διμηνο δεν μπορω να παιξω Lineage.Ειμαι σε official server Αμερικανικο και το Lag απλα με εχει κανει να σκεφτομαι σοβαρα η το να κοψω το game ή την Forthnet.

    Ακουω τις αποψεις σας...

    /discuss.
    Kids In The Back Seat Cause Accidents, Accidents In The Back Seat Cause Kids...


    By Pelasgos:"...Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από το να έχεις job description που είναι ενάντιο στην ιδεολογία σου. Π.χ. φιλελεύθερος δημόσιος υπάλληλος, κομμουνιστής marketing director, χριστιανο- δημοκράτης pimp-show artist. Ακροβάτης risk analyst..."

  2. #2
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Δες εδω

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=114889

    βασικα αλλαξε το mode σε g.dmt

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Έχει παραπονεθεί αρκετός κόσμος για τα Pings και το online gaming απλά δεν είναι όλα μαζεμένα ... δυστυχώς αυτό το διάστημα γίνονται παρά πολλές εργασίες και προφανώς μας επηρεάζουν.
    Επίσης όπως και παλιότερα προβλήματα διασύνδεσης με το εξωτερικό πήρανε μήνες για να διορθωθούνε... οπότε υπομονή... εγώ παντός διέγραψα τον χαρακτήρα μου στο wow γιατί τουλάχιστον 1μηνα είχα 1200ms.

  4. #4
    Το avatar του μέλους demollyon
    demollyon Guest
    Φίλος είμαι και γω gamer στο 360 και από όσα έχω δει, οι μόνοι καλοί ISPs για gaming είναι ΟΤΕ/Οtenet και η forthnet πριν την αναβάθμιση στα 24Mbps. Αν και είμαι γενικά ευχαριστημένος από την Otenet, ανά περιόδους την πιάνουν οι τρέλες. Επίσης μην ξεχνάς πως Ote/Otenet προσφέρουν το χαμηλότερο upload σε σχέση με τους εναλλακτικούς, έτσι δεν θα host-άρεις σωστά.

    Εγώ παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις σε netone και on αυτό τον καιρό. Αν δω πως είναι ok, θα πάω σε μια από τις 2, καθώς θέλω να είμαι host, συνεπώς χρειάζομαι μπόλικο upload. Aν είναι μούφες, θα μείνω στην otenet.

  5. #5
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    σπιτι μου!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    On Telecoms
    εχω connX 1μβ σπιτι μου κ δεν εχω κανενα προβλημα. Το μονο σπαστικο ειναι η ανα 2 μερες, αλλαγη Ip. Τωρα που ειμαι στης κολλητης μου κ εχει OnDsl στα 768 παλι δεν εχω προβλημα, αλλα οταν μπαινω στον elite γινεται ο πανικος ο ιδιος. Μπορει κ να μην ειναι προβλημα απο τον isp σου, αλλα απ τον host που ειναι ο serverΤωρα βεβαια, αν επαιζες καπου αλλου οπως ο bnb παλια που ειχε lag επιτηδες για να αγοραζουν vpn καρτες

  6. #6
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οσοι εχουν ζησει (ή ζουν ακομα και σημερα - ειμαι κι εγω σ'αυτους -) τον "περιορισμο πακετων" καταλαβαινουν τι σημαινει lag.

    Ελπιζω αν τελικα βαλω 4αρα ή 8αρα (ναιιι ηρθε καλυψη κι εδω ) να μην εχω κανενα προβλημα.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Περιοχή
    Ν.ΚΟΣΜΟΣ
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21280/1013
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από demollyon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλος είμαι και γω gamer στο 360 και από όσα έχω δει, οι μόνοι καλοί ISPs για gaming είναι ΟΤΕ/Οtenet και η forthnet πριν την αναβάθμιση στα 24Mbps. Αν και είμαι γενικά ευχαριστημένος από την Otenet, ανά περιόδους την πιάνουν οι τρέλες. Επίσης μην ξεχνάς πως Ote/Otenet προσφέρουν το χαμηλότερο upload σε σχέση με τους εναλλακτικούς, έτσι δεν θα host-άρεις σωστά.

    Εγώ παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις σε netone και on αυτό τον καιρό. Αν δω πως είναι ok, θα πάω σε μια από τις 2, καθώς θέλω να είμαι host, συνεπώς χρειάζομαι μπόλικο upload. Aν είναι μούφες, θα μείνω στην otenet.
    μακρια απο on προς το παρων φιλε αν παιζεις σε ελληνικους servers χαλια ping.προς εξωτερικο κατι παει να κανει. εγω στο cod2 εχω 140 με 160ping σε ελληνικους servers και με οτε με 1ΜB ειχα 30 ping.

  8. #8
    Το avatar του μέλους demollyon
    demollyon Guest
    Xμμ... 140 ε? Ευχαριστώ που μου το είπες.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-08-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.382
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Εγω ειμαι σχετικα νεος στο online gaming αλλα μετα την προσφατη εισοδο μου στο 2play της Forthnet αρχισανε τα οργανα.

    Παλιοτερα ειχα 2mbit με τον ΟΤΕ και πετουσα.
    Ουδεποτε δεν ειχα προβλημα, παρα μονο οταν ηθελα να κανω Host με πολλα ατομα λογω του μικρου upload.

    Ε λοιπον πηγα για μαλι και βγηκα κουρεμενος.

    Τωρα δε μπορω να παιξω σχεδον καθολου.
    Τρομερο lag και τα pings ανεβασμενα κατα 20-30ms σε σχεση με πριν
    Oπως θα ξερετε καλυτερα απο εμενα ενα ακομα μεγαλο προβλημα ειναι η τρομερη ασταθεια των pings.

    Πλεον εχω μεγαλα σκαμπανευασματα.

    Δηλαδη μπορει να ειναι του στυλ : 120-133-115-120-140-145-120 κτλ κτλ
    Παλιοτερα επαιχα σε ενα ευρος 2-5 ms.

    Α ξεχασα να πω οτι με G.DMT τα pings ειναι κατα 10-15ms καλυτερα αλλα η ασταθεια τις ωρες αιχμης παραμενει και φυσικα χανω 5mbit απο την ταχυτητα συγχρονισμου μου.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα\Βυρωνας
    Μηνύματα
    976
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1300/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport +
    εγω παιδες θα σας προτεινα on telecoms με κλειστα τα ματια.σημερα επεζα κοντα 14 ωρες Call Of Duty 2 χωρις κολλημα χωρις διακοπη χωρις τιποτα και εκανα download απο torrent.ειμαι υπερ ευχαριστημενος γιατι η συνδεση μου σηκωνει full resolution και full high details χωρις κανενα προβλημα.την προτεινω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος glxalex : 07-10-07 στις 01:39.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Περιοχή
    Ν.ΚΟΣΜΟΣ
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21280/1013
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glxalex Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παιδες θα σας προτεινα on telecoms με κλειστα τα ματια.σημερα επεζα κοντα 14 ωρες Call Of Duty 2 χωρις κολλημα χωρις διακοπη χωρις τιποτα και εκανα download απο torrent.ειμαι υπερ ευχαριστημενος γιατι η συνδεση μου σηκωνει full resolution και full high details χωρις κανενα προβλημα.την προτεινω.
    μαλλον δεν παιζεις cod αλλα με τον πονο μας παιζεις. και cod και torrent με τι ping δεν μας ειπες ομως???? γιατι και γω μπορω να παιξω και με 150 και με 250 αλλα τι να το κανω αν πυροβολο σημερα και φτανει αυριοοοο.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Περιοχή
    Across the street
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    15349/1004
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    SNR / Attn
    12.1(dB) / 21.0(dB)
    Κανεις που να παιζει wow απο ON εχει να μας πει αν αξιζει η οχι ;
    Τα pings ειναι καλα?
    Με οτενετ εχω περιπου 200ms και θελω να το μειωσω.

    .
    Right now I'm having amnesia and deja vu at the same time.
    I think I've forgotten this before..



    All the Best,

    -Dennis

  13. #13
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα\Βυρωνας
    Μηνύματα
    976
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1300/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport +
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από new7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον δεν παιζεις cod αλλα με τον πονο μας παιζεις. και cod και torrent με τι ping δεν μας ειπες ομως???? γιατι και γω μπορω να παιξω και με 150 και με 250 αλλα τι να το κανω αν πυροβολο σημερα και φτανει αυριοοοο.




    μολις εκανα το speed test.παντως αυτο που ειπα με το cod2 ισχυει.παιζει απροβληματιστα.πυροβολεις και δεν φτανει μετα απο μια μερα....
    ειναι απιστευτο γιατι τοσα διαβαζω και ακουω απο αλλους αλλα σε μενα τουλαχιστον ειναι πολυ σωστοι σε ολα.να ναι καλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος glxalex : 10-10-07 στις 14:09.

  14. #14
    Εγγραφή
    01-06-2005
    Περιοχή
    Πατήσια City
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως εγώ που είχα vivodi και στα 512 και στα 2ΜΒ ήμουνα ευχαριστημένος τουλαχιστον αναφορικά με Counter Strike και COD2. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο ανέχομαι την αναμονη των 7 μηνών για Cable TV. Την θεωρώ αρκετά αξιόπιστη.
    Main: Fractal Design Define R6 TG || EVGA Supernova 750W G2 || Asus Crosshair VII x470 || AMD Ryzen 5600x || G.Skill TridentZ Neo 32GB 3600c16 @ 3600 14-15-14-28 || Cryorig A80 || Asus TUF 6800xt

    Laptop: Lenovo IdeaPad 5 Pro ft. 5800U + 16GB RAM + 1TB + Intel AX200

  15. #15
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα\Βυρωνας
    Μηνύματα
    976
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1300/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Speedport +
    περιμενεις 7 ΜΗΝΕΣ να σου κανουν την συνδεση?σοβαρολογεις τωρα?με τοσο χρονο αναμονης μονο αξιοπιστη δεν θα την ελεγα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. On Telecoms και Online Gaming
    Από Avesael στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 263
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-08, 06:31
  2. PS2 και PC online gaming
    Από ozma στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-06, 05:35
  3. Modems και Online Gaming.
    Από Feresuxnos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-04, 20:35
  4. eMules και online gaming
    Από Palpatine στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-04, 19:21

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας