Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 83
  1. #31
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts
    Απευθυνόμουν σε σένα ακριβώς Stilskin, που είναι η παρανόηση;
    Μήπως να τα πούμε καλύτερα με ΡΜ ?
    Kai me PM kai me oti thes mporoume na ta poume.

  2. #32
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Stilskin, φυσικά και να ακούσω τη γνώμη του άλλου αν είναι σχετική με το θέμα. Αν εγώ προτείνω την αλλαγή των χωμάτων του Board κι εσύ απαντήσεις ότι διαφωνείς κάθετα με την άλλαγή των Smilies, τότε τι να δεχθώ;

  3. #33
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UGF_GreekMind
    ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ (και επειδή λέτε πολλά χωρίς να γνωρίζετε) :

    Το να του δώσω εγώ π.χ. 200€ είναι ελεημοσύνη και δεν λύνει το πρόβλημα. Το να υπάρχει link για paypal μπορεί να το λύσει όμως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stilskin
    Aplos den m aresei to oti apaitei na ginei ayto!
    Ξανά...

    Δεν απαιτώ από εσένα (και από κανέναν άλλο) να δώσεις φράγκο. Απαιτώ να υπάρχει link για paypal, ώστε όποιος μπορεί και θέλει να βοηθήσει, να το κάνει.
    Και δεν μιλάω για τους άλλους, θέτω τη γνώμη μου για κάτι που αφορά όλους μας (νομίζω).
    Entelos filika giati kapou to paratrabhxame pisteyo oti o empire an hthele oikonomikh bohtheia gia to forum mas tha thn zhtage! Kai xerei oti tha ton boithagame! Mporei oxi me 200 euro o kathenas alla osa mporousame! Anagnorizo thn megalh syneisfora tou sto adsl kai exei kathe dikaioma na zhthsei boitheia.Tora poly apla kalo tha htan na mhn epembainoun tritoi kai na tou lene ti na kanei!

  4. #34
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts
    Stilskin, φυσικά και να ακούσω τη γνώμη του άλλου αν είναι σχετική με το θέμα. Αν εγώ προτείνω την αλλαγή των χωμάτων του Board κι εσύ απαντήσεις ότι διαφωνείς κάθετα με την άλλαγή των Smilies, τότε τι να δεχθώ;
    Isos eisai o monos sxetikos edo kai o gnosths olon ton pragmaton......
    Syggnomh pou apanthsa kiolas filarako! An thes pes mou na gemiso me arkoudakia ta post pou ekana logo xazomaras mou!

  5. #35
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tony_Ts
    Ο όρος "Απαιτώ" πάντως ούτε εμένα μου αρέσει. Θα προτιμούσα το "Προτείνω".
    Απευθυνόταν στον empire. Αν θυμάστε είχε ξαναθιχτεί αυτό το θέμα με τον yiapap, αλλά τίποτα. Δεν απαιτώ από τα μέλη. Απαιτώ από τον empire. Είχε ξαναπροταθεί αυτό αλλά τίποτα δεν έκανε. Και σήμερα μου ξαναήρθε στο μυαλό με τα τράβαλα του server-δίκου.

    Και ξαναπαραθέτω το συλλογισμό μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UGF_GreekMind
    Ρε παιδιά... δεν μπορώ να καταλάβω κάτι... Γιατί ενώ ορισμένες φορές το μυαλό μας παίρνει 200 στροφές/λεπτο, άλλες κολλάμε εντελώς.

    Λοιπόν...

    1ον) Πιστεύω ότι το έχετε καταλάβει ότι το site είναι σε virtual host. Και να πω κάτι για τους virtual (που θα το επιβεβαιώσουν και άλλοι χρήστες). Οι virtual έχουν transfer limit. Ένα site που έχει 250.000 hits/day, δεν είναι πελάτης αλλά φύρα !!! Τι σημαίνει αυτό ; Κάποια μέρα θα διακόψουν τη λειτουργία του site έτσι απλά. Δεν θέλουν πελάτες που τους τρώνε τόσο bandwidth. Θέλουν πολλούς και μικρούς. Και (αν δεν το έχετε καταλάβει) παραμεγαλώσαμε ! Και καλά κάναμε γιατί έτσι μας κατάντησε ο πΟΤΕ.

    2ον) "Γιατί δεν πάμε σε dedicated server ;;;" και απαντώ με ερώτηση...
    Μήπως επειδή δεν μπορεί να διαθέσει τόσα λεφτά ο empire ;;; ή μήπως του αρέσει να παιδεύεται με μ@λ@κίες. Μάλλον το πρώτο.

    3ον) "Γιατί δεν μας ζητάει τότε ;;;" και απαντώ με υποθέσεις...
    Μπορεί να μη θέλει να δείξει την οικονομική του κατάσταση. Μπορεί να μη θέλει να "παρεξηγηθεί". Μπορεί να είναι πολύ περίφανος. Μπορεί να μην του το επιτρέπει η ανατροφή του....
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ

    Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν το κάνει και ότι (έστω κάποιοι από εμάς) μπορούμε να βοηθήσουμε. ΑΥΤΟ ΖΗΤΑΩ !!!

    Και όχι... δε ξύπνησα σήμερα με αυτό το ζόρι... απλώς εξ' αφορμής με το πρόβλημα έβγαλα τα παραπάνω συμπεράσματα, γιατί και δικά μου posts διαγράφηκαν. Και μετά είδα το post του empire για τον server. Και απλώς έβαλα το μυαλό μου να δουλέψει "...για να μην πάει σε servers της προκοπής, κάποιο πρόβλημα θα έχει..." Τώρα ίσως το λάθος μου είναι ότι έκανα τέτοιο post χωρίς την άδειά του. Ισως είναι λάθος... δεν ξέρω ίσως... Αλλά δεν πρέπει να πέφτω και πολύ έξω στο συλλογισμό μου.

  6. #36
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Den nomizo oti an zhtouse mia mikrh syndromh o empire oti tha ton pernagame gia kana zhtiano! Xeroume oti ontos exei kourastei gia ola ayta kai synexizei akoma paroles tis dyskolies pou xefytronoun! Ena bravo loipon ston empire kai na xerei otan zhthsei boitheia tha thn exei!
    Mhn anhsyxeite den pao gia moderator! Thn apopsh mou ekfrazo!

  7. #37
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.379
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    84229/9997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC56U
    SNR / Attn
    3.1(dB) / 6.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stilskin
    Isos eisai o monos sxetikos edo kai o gnosths olon ton pragmaton......
    Syggnomh pou apanthsa kiolas filarako! An thes pes mou na gemiso me arkoudakia ta post pou ekana logo xazomaras mou!
    Πιστεύω ότι δεν σε έθιξα προσωπικά με κάποιο από τα Posts μου ή με το ΡΜ που σου έστειλα. Κάνω την τελευταία μου παράθεση στα λεγόμενά σου κι αναγκάζομαι να σταματήσω γιατί το να με ειρωνεύεσαι (και μάλιστα δημόσια) με ενοχλεί και σίγουρα δε σε τιμάει σαν συζητητή.

  8. #38
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Me to PM den m ethixes.Alla isos na eixe kai kapoio ixnos eironias to post sou? Den nomizeis????

  9. #39
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stilskin
    Den nomizo oti an zhtouse mia mikrh syndromh o empire oti tha ton pernagame gia kana zhtiano! Xeroume oti ontos exei kourastei gia ola ayta kai synexizei akoma paroles tis dyskolies pou xefytronoun! Ena bravo loipon ston empire kai na xerei otan zhthsei boitheia tha thn exei!
    Mhn anhsyxeite den pao gia moderator! Thn apopsh mou ekfrazo!
    Αυτό ακριβώς θέλω να περάσω στον empire. ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ. Και όσον αφορά το ύφος του post, έχεις δίκιο αλλά θέλω να μην περάσει απαρατήρητο ούτε από τα μέλη, ούτε από τον empire. Γι' αυτό και "απαιτώ", για να τον κάνω να σκεφτεί σωστά.

    Άντε βρε Stilskin... και εις ανώτερα Να σε δούμε και WebMaster !

  10. #40
    Το avatar του μέλους psymaster
    psymaster Guest
    Απορω γιατι ο UGF που θελει τοσο φλογερα να δωρισει δεν το εχει κανει ηδη. Χρειαζεσαι paypal ρε φιλε; Δεν ξερω ομως ποσα νομιζεις οτι θα μαζευτουν. Και τα 100 ευρω που ειπε ενας αλλος πολλα ακουγονται.

  11. #41
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    "Ρε φίλε..."

    Το αν το έχω κάνει, το κάνω ή θα το κάνω, αυτό είναι δικός μου λογαριασμός και να είσαι σίγουρος ότι ούτε εσύ, ούτε κανένας άλλος θα το μάθει. Στο κάτω κάτω τέτοιες πράξεις δεν πρέπει να διαφημίζονται. Οπότε δεν έχεις ιδέα τι μπορεί να έχει γίνει.

    Όσο για τα 100 € όντως είναι λίγα. Αλλά νομίζω ότι θα βρεθούν και άλλοι πολλοί σαν εμένα που (δώξα το Θεο) μπορούν να βοηθήσουν.

  12. #42
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Και μην ακούσω καμία μλκία ότι θέλω να γίνω mod και τέτοια...

    Είμαι τόσο πνιγμένος με τις δουλειές μου που ακόμα και για να γράψω post έχω διπλά παράθυρα ανοιχτά στο PC. Και να με πλήρωνε κάποιος δεν θα το έκανα ΠΟΤΕ.
    Εδώ δεν προλαβαίνω να φτιάξω (γιατί το έχω και μεράκι βρε παιδί) το επαγγελματικό μου site, που θα μου φέρνει και λεφτά, με τέτοια θα ασχολούμαι ;

    Και να είστε σίγουροι ότι δεν έχω κανένα όφελος από την όλη ιστορία. Απλώς βλέπω μία αδικία και δεν μπορώ να μείνω θεατής άλλο. Και αντί να συζητάμε για το πως μπορούμε να βοηθήσουμε, ψάχνουμε να βρούμε "...τι κρύβεται πίσω από τα κίνητρα του GreekMind ;", "...τι μπορεί να κρύβει ο π....." άστο, θα μας φάει η λογοκρισία.

    Τελικά είμαστε τελείως απαράδεκτοι και άξιοι της μοίρας μας (για ΟΛΑ τα θέματα)

  13. #43
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Εμενα παιδια μου αρεσει που ο empire και ο καθε mod κανει αυτο που γουσταρει με το site, και δεν το βλεπει επαγγελματικα ωστε να ψαχνει τροπους να βγαλει χρηματα.
    Επισης δεν πιστευω οτι ειναι παντα καλο να δινουμε χρηματα ...
    Δειτε τους βουλευτες,οσο πιο πολλα περνουν ,τοσο ξεφτιλιζονται και θελουν περισσοτερα.

    Απο την αλλη, αν ο Ιδιοκτητης του forum βαρεθει να πληρωνει πχ, νομιζω πως πρεπει να γνωριζει την ευθηνη που εχει πεσει στα χερια του.
    Και τοτε, θα πρεπει να ζητησει απο τα μελη καθε βοηθεια ,για να κρατηθει το site.
    Οσοι θελουνε θα βοηθησουν , οσοι δεν μπορουν, η νομιζουν οτι απλος πρεπει να παμε καπου αλλου , δεν θα ανταποκριθουν...

  14. #44
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Σωστή παρατήρηση. Καλό το παράδειγμα για τους βουλευτές. Για να είμαι ειλικρινής δεν το είχα σκεφτεί έτσι .

    Αλλά πάντως δεν νομίζω να υπάρχει θέμα ότι έχει "βαρεθεί να πληρώνει"... κάποτε στερεύουν τα €€€ και ας έχεις και όλη την όρεξη του κόσμου. Συμφωνώ όμως απολύτως στο ότι αν υπάρχει πρόβλημα, μπορεί και πρέπει να ζητήσει βοήθεια.

  15. #45
    Εγγραφή
    13-05-2003
    Περιοχή
    Athens,Greece,Earth
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    110/11
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω πάντως ένα πράγμα κατάλαβα.....απο όλη τη συζήτηση μέχρι τώρα...
    Κανείς δεν είναι διατεθιμένος να δώσει ούτε eurocent απο τα χρήματα του (και δικαίωμα του,έτσι?) για να κρατήσουμε αυτό το site online για πάντα.

    Ούτως ή άλλως πολλά site έχουν το "paypal", δεν αναγκάζεται κανένας να δώσει φράγκο..

    Εγω απο την άλλη το βλέπω αλλιώς.Επειδή δεν κάνω συχνά posts αλλα επισκέπτομαι καθημερινά το site και ενημερώνομαι για τις εξελίξεις και μόνο , θα "θυσίαζα" ένα κολοκαφέ (3-4euro) για να προσφέρω κι εγώ...
    Δεν καταλαβαίνω όμως τα τόσα post για το τίποτα ρε παιδιά...Έλεος
    Ο UGF_GreekMind πιστέυω οτι περίμενε μία απάντηση..ΝΑΙ Η ΟΧΙ :?
    Δεν με ενδιαφέρει αν βάλουν όλοι χρήματα και πόσα αλλα η δικιά μου άποψη είανι να μπεί paypal
    Αυταααα

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. δωρεαν διευθυνση email για ολα τα μελη ΤΕΕ (μηχανικους)
    Από zeta στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-08, 20:38
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 09:43
  3. Προς ΝΕΑ μέλη του folding
    Από civil στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-07, 23:08
  4. 3000+ Μέλη στο ADSLgr από τις 20 Δεκεμβρίου 2003
    Από psyxakias στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-04, 19:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας