Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 137
  1. #1
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πρόσφατα έβαλα Vodafone Mobile Connect 3G Broadband, με όριο 5Gb και 39ε/μήνα.
    Γενικά είμαι ικανοποιημένος, γράφει 3,6Mbps και κατεβάζει αρκετά γρηγορότερα από το connx στα 768 που έχω. Μοναδικό εκνευριστικό πρόβλημα ότι δεν ανοίγει πάντα τις σελίδες, βγάζει το γνωστό μήνυμα:
    ''Πρόβλημα φόρτωσης σελίδας

    Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητής
    www.eηγφσδκ.gr δεν εντοπίστηκε. Ελέγξτε το όνομα του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.
    * Ελέγξτε τη διεύθυνση για ορθογραφικά λάθη όπως
    ww.example.com αντί για
    www.example.com

    * Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμιά σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας
    στο δίκτυο.

    * Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό."

    Χρησιμοποιώ Firefox και Explorer,το πρόβλημα παραμένει. Κάποιες φορές αποσυνδέομαι και ξανασυνδέομαι η κάνω συνέχεια ανανέωση ή επανεκκινώ τον ΗΥ για να λυθεί το πρόβλημα!!!!
    Απενεργοποίησα και το firewall των Windows, καμία διαφορά.
    Έχει κανείς καμία λύση-εξήγηση;

  2. #2
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    φιλε μου εχω το ιδιο ακριβως πακετο εδω κ 3 μερες..
    την πρωτη μερα δεν εβρισκα δικτυο 3g κ εμπαινα με gprs σε αθλιες ταχυτητες!!!

    σημερα εβαλα το μοντεμ ψηλα κ πανω στο air condition κ βρηκα 3g (αλλα με τρεις γραμμες μονο απο τις πεντε)

    ειλικρινα δεν περιμενα 3.6mbit να σερνοντε ετσι,κανει ωρες να ανοιξει μια σελιδα κατεβαζει με 3-4 το πολυ 5kbps κτλ κτλ

    ταυτοχρονα εχω ακριβως τα ιδια προβληματα με αυτα που λες κ με τον internet explorer κ με firefox..ειδικα στο yahoo δεν μπορω να μπω καθολου!!δεν ξερω τι παιζει αλλα σκεφτομαι σοβαρα να κανω καταγγελια συμβασης γιατι μονο γρηγορο δεν ειναι χωρια τα πολλα προβληματα!!

    αλλο κακο>>το προγραμμα που μετραει τα δεδομενα <<χανετε>> αν κανεις αποσυνδεση,δηλ δεν γραφει συνολικα ολα τα δεδομενα αλλα μονο της καθε συνδεσης!!!αρα που θα ξερω ποσα εχω κατεβασει??!!!!!

    ψαχνω να βρω αυτο το 3g broadband που λεει η Vodafone αλλα τζιφος..ουτε καλυψη ουτε λογος..τουλαχιστον να ηξερα αν κ ποτε θα ειχα καλυψη κατι θα ηταν,τωρα με βλεπω με
    ημι-ημι3G ταχυτητες.......................

  3. #3
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.541
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    χμ το θέμα που λέτε με το "χάσιμο" είναι γνωστό, εγώ το λύνω με αποσύνδεση/σύνδεση στα καπάκια, είχα κάνει και κάτι ρυθμίσεις μέσω τηλεφώνου [κάποια ip και κάτι τέτοια, αλλά δεν είδα διαφορά].

    τώρα για την κάλυψη 3G της vodafone είπαμε είναι η χειρότερη απο τις 3 εταιρίες σε εκτάση, αλλά δεν νομίζω και σε ποιότητα, οπότε φίλε ntinosss2003 δοκίμασε τις ρυθμίσεις σου στο προφίλ λίγο διαφορετικές, κάτι δεν πρέπει να κανείς καλα!

    εγώ με gprs κάλυψη κυρίως εκτός του "κολλήματος" όταν συμβαίνει δεν έχω παράπονο, άντε τώρα που μείωσε τις τιμές η wind μήπως μας μειώσει και μας!!




  4. #4
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    τι δεν κανω καλα??ολα αυτοματα δεν ειναι??απο οτι ξερω δεν μπορω να πειραξω κατι στο μοντεμ..

    εγω μενω ηρακλειο κ μαλλον το 3g εδω δεν ειναι τοσο δυνατο!!
    σερνετε στην κυριολεξια!!ακομα κ απλο surfing!!

    ασε που απο το παραθυρο δεν <<βλεπω>> δικτυο 3g αλλα πρεπει να βαλω extra καλωδιο usb να το ανεβασω πανω στο aircondition που ειναι στον τοιχο που μαλλον επενεργει σαν μια κεραια κ ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ βρισκω σημα 3g αλλα με μικρο σημα(3/5)

    αν εχεις καμμια βοηθεια ειμαι ολος αυτια!!

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.541
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    χμ αύτο που λες για εξτρα καλώδιο μάλλον σου μειώνει την απόδοση [μάλλον = δεν είμαι σίγουρος]

    ρυθμίσεις αν έχεις το πρόγραμμα της vodafone , πήγαινε στο σιτε κάπου έχει ενημερωμένη έκδοση [νομίζω 7.2 ] κατέβασε την και κάνε Install

    αύριο θα ποσταρώ και τις λοιπές ρυθμίσεις αν δεν τις έχω χαλάσει!




  6. #6
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asc9076 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσφατα έβαλα Vodafone Mobile Connect 3G Broadband, με όριο 5Gb και 39ε/μήνα.
    Γενικά είμαι ικανοποιημένος, γράφει 3,6Mbps και κατεβάζει αρκετά γρηγορότερα από το connx στα 768 που έχω. Μοναδικό εκνευριστικό πρόβλημα ότι δεν ανοίγει πάντα τις σελίδες, βγάζει το γνωστό μήνυμα:
    ''Πρόβλημα φόρτωσης σελίδας

    Δεν βρέθηκε ο εξυπηρετητής
    www.eηγφσδκ.gr δεν εντοπίστηκε. Ελέγξτε το όνομα του αρχείου και προσπαθήστε ξανά.
    * Ελέγξτε τη διεύθυνση για ορθογραφικά λάθη όπως
    ww.example.com αντί για
    www.example.com

    * Αν δεν μπορείτε να φορτώσετε καμιά σελίδα ελέγξτε τη σύνδεση του υπολογιστή σας
    στο δίκτυο.

    * Αν ο υπολογιστής σας ή το δίκτυο σας προστατεύεται από ένα firewall ή ένα διαμεσολαβητή, βεβαιωθείτε ότι επιτρέπεται στο Firefox να έχει πρόσβαση στον ιστό."

    Χρησιμοποιώ Firefox και Explorer,το πρόβλημα παραμένει. Κάποιες φορές αποσυνδέομαι και ξανασυνδέομαι η κάνω συνέχεια ανανέωση ή επανεκκινώ τον ΗΥ για να λυθεί το πρόβλημα!!!!
    Απενεργοποίησα και το firewall των Windows, καμία διαφορά.
    Έχει κανείς καμία λύση-εξήγηση;
    Μια απο τα ιδια και εγω που εχω ακριβως την ιδια συνδεση. Κανω αποσυνδεση και καμια φορα restart για να ερθει στα ισια του. Απο ταχυτητες δεν εχω ξετρελαθει αλλα μου φαινεται οτι ειναι πιο γρηγορη (οταν υπαρχει σημα 3G) απο την 768 που ειχα στη οτενετ (Αθηνα) και για τα δεδομενα της περιοχης που μενω τωρα(Κερκυρα-Κοντοκαλι) μου αρκει για την ωρα.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    με τα προβληματα μαλλον φταιει η vodafone με το proxy της..

    απο ρυθμισεις ξερετε τιποτα?

    τα προγραμματα που εχει η vodafone στο site δεν ειναι για το usb modem που εχω!!
    συνεχιζω παντως να εχω κακες εντυπωσεις απο το VMC..
    εχτες δεν μπορουσα καν να ανοιξω σελιδα,τιποτα..

    εκανα φορματ μπας κ εφταιγε το λειτουργικο αλλα τα ιδια συν μπλε οθονες των XP που πριν δεν υπηρχαν!!τωρα ελπιζω να εχει διορθωθει το προβλημα BSOD ΤΩΝ WINDOWS..

    δυστυχως πριν δεν ειχα αλλη συνδεση ιντερνετ κ ετσι δεν μπορω να την κρινω οπως εσεις,αλλα απο οτι θυμαμαι απο μια παλια dial-up που ειχα δεν εχει πολλες διαφορες!!

  8. #8
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω είμαι Σχηματάρι. Έχει καλό σήμα εδώ.Εδώ και 10 ημέρες 1-2 φορές δεν είχα 3g και εμπαινα με gprs. Γενικά ευχαριστημένος γιατί δεν έχω σταθερό. Συν τοις άλλοις δεν μπορώ να κάνω live update στο AVG και δε μπορεσα να συνδεθώ μέσω outlook στα mail.
    Χθες μετά τις 12 το βράδυ δε μπορούσα να συνδεθώ πουθενα και το παρατησα.

  9. #9
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    κ εγω τα ιδια..μετα τα ματς ανοιξα τον υπολογιστη να σερφαρω αλλα τζιφος..μου φαινετε πως η Vodafone
    πρωτα περιμενει τους συνδρομητες κ μετα θα κανει broadband υποδομες..

    μου φαινετε οτι θα στειλω μαιλ να δω τι συμβαινει δεν παει αλλο!!καθε τρεις κ λιγο προβλημα!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    21-10-2007
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα στο 1399, μίλησα με το τεχνικό τμήμα και ο κύριος στο τηλέφωνο πρώτη φορά το άκουγε. Ναι, ενταξει. . .
    Κι εγώ για μειλ το βλεπω.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.638
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    Odido
    Έχετε δοκιμάσει να χρησιμοποιήσετε κανένα VoIP πρόγραμμα? Λειτουργεί ή έχουν μπλοκάρει τις πόρτες?

  12. #12
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Panayotis_Ath Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε δοκιμάσει να χρησιμοποιήσετε κανένα VoIP πρόγραμμα? Λειτουργεί ή έχουν μπλοκάρει τις πόρτες?
    Και πόσα πακέτα σηκώνει η γραμμή;

  13. #13
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    ακουστε κ αυτο!!!παιρνω τηλ εξυπηρετηση πελατων vodafone,λεω στη κοπελια οτι εχω το ταδε προγραμμα αλλα δεν μπορω να βρω 3g σημα της εταιρειας αλλα μονο wind(tim το βρισκει)....
    τις λεω αφου συνεργαζεστε με τα τηλεφωνα (οπου δεν εχει σημα αλληλοκαλυβοντε εταιρες!!) μηπως να μπω κ εγω με τιμ κ τα βρισκετε εσεις??

    μου λεει μισο να σας συνδεσω με το τμημα ιντερνετ γιατι δεν γνωριζω..ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΕ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΙΝΤΕΡΝΕΤ Κ ΑΥΤΟΙ ΜΕ ΣΥΝΔΕΣΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ..μετα απο 20 λεπτα στην αναμονη το εκλεισα με μερικα !@#$%^&*

    στο θεμα μας τωρα..ακομα το μοντεμ το εχω διακοπες εξω με το air condition,σκεφτομε αν βρεξει τι να κανω να το αφησω να βραχει η οχι..!!!!!!!!!!το μεσημερι με 3g στις τρεις γραμμες σημα κ απο το προγραμμα της voda ειδα να ανεβαζει ταχυτητες μεχρι κ 280 περιπου kbps!!!!!!!!εδω ειμαστε λεω!!ανοιγε σελιδες στο μπαμ κ το download μου ηταν στα υψη περιπου κ αυτο στα 70-80!!!αυτο ομως κρατησε 5 λεπτα μετρημενα κ μετα τα γνωστα αποσυνδεσεις επαννεκινησεις κτλ κτλ..

    εχω το vmc εδω κ 4 μερες κ σημερα μονο καταφερα να κρατησω τη συνδεση ζωντανη για πολλη ωρα..ειμαι τωρα που γραφω στις 2 ωρες 51 λεπτα 30 δευτερολεπτα κ εχω κατεβασει σε αυτην την ωρα 81,63 μβ!!!το τρελλο τις υποθεσης??συνδεομε με 3g κ με παει μονο του σε 2g,ξαναγυρναει σε 3g κ κανει συνδεση κανονικα το κουτακι κατω γραφει 3,6 μβιτ μετα απο μονο του παλι παει σε 2g κ το κουτακι γραφει 53,6μβιτ κ τωρα ειμαι σε 3g με ταχυτητα 912κβιτ!!!!μαλλον θελει εξορκισμο το μοντεμ ή λιτανεια η vodafone..

    τι να κανεις,αλλοι εχουν σταθερα κ αλλοι ασυρματα προβληματα..shit happens!!

  14. #14
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    για voip δεν εχω δοκιμασει αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα φαμε πορτα..

    ολα περνανε απο vodafone proxy κ προφανως τσεκαροντε..

    παραδειγμα μερικες σελιδες ανοιγουν ενω αλλες με τιποτα(yahoo δεν/google yes)
    ειδικα το δευτερο ανοιγει στο μπαμ ενω το πρωτο τα παραταω πολλες φορες,αυτο μαλλον εχει να κανει με το ποσο συνθετη ειναι η σελιδα..στα αλλα δεν βαζω το χερι μου στη φωτια κατι μπορει να παιζει η οχι

    αυτο που ξερω απο πρωτο χερι ειναι οτι εμφανιζει χαλια φωτογραφιες των σελιδων(πχ e-shop)για λογους ...ταχυτητας!!

  15. #15
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 11,5(dB)
    Συνεβη κ οποιος θελει το πιστευει!!!!!!!!

    εκανα αναβαθμιση στο μοντεμ (usb huewei e220) απο 2 σε 3.03.112 το οποιο παρακαλω κατεβασα απο την vodafone uk!!να κ η διευθυνση για οποιον θελει..
    http://www.business.vodafone.com/sit...are_tscs60.jsp

    ειναι πιο σταθερη αλλα..οταν το κατεβαζα πρωτη φορα νεκρωσε το μοντεμ κ αρχισα τις αλχημειες με τις ρυθμισεις του,εκανα restart κ κανονικα συνδεση με το vmc..ολα καλα ξαναρχιναω να κατεβαζω το update,ξαφνικα βλεπω την ταχυτητα να ανεβαινει!!!
    ΕΦΤΑΣΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ VODAFONE TA 458kbps σταθεροτατα..
    φρικαρα λεω τι εκανα κ το εφτιαξα??το κατεβασμα ειχε φτασει τα 39-40 κβ ενω το αρχειο μεγεθους 23 mb κατεβηκε σε 2-3 λεπτα!!!!!
    ειλικρινα δεν θυμαμε τι εκανα..μπηκα στο speedtest και ηδα να μετραει κοντα στα 500kbit!!!
    μετα ομως η μιζερια παλι..τα ιδια με 5-6ΚΒ κατεβασμα κ μεχρι 60kbit απο το προγραμμα της voda..

    εκανα την αναβαθμιση αλλα δεν ξερω τι αλλες ρυθμισεις πρεπει να γινουν για να πιασω εστω κ 20kb ρε παιδια..σημα εχω αλλα οχι τελειο,μπορει καποιος να πει για ρυθμισεις κατι??
    ειναι πολυ τρελο να εχεις κατι που μπορει να παει γρηγορα κ στην τελικη να πηγαινει σαν σαλιγκαρι..

    παιδες s.o.s. οποιος εχει usb huewei e220 σε xp ας πει τι ρυθμισεις εχει γιατι θα φρικαρω..
    ευχαριστω προκαταβολικα....

    α ρε vodafone......α ρε vodafone.........

Σελ. 1 από 10 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 17:57
  2. Vodafone: Νέα προγράμματα Vodafone Mobile broadband.
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-07, 19:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας