Σελ. 1478 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14581468147314761477147814791480148314881498 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 22.156-22.170 από 23224
  1. #22156
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το για την ποιότητα στην εκπαίδευσης, δες τους απόφοιτους των Ελληνικών πανεπιστημίων, πως πάνε παντού στο εξωτερικό σαν ερευνητές. Δεν λέω ότι είμαστε οι καλύτεροι, αλλά αν η ποιότητα ήταν χαμηλή (όπως λες) δεν θα μας ήθελε κανείς έξω. Είναι γνωστή η καραμέλα. Έχοντας δει και τα "καλά" πανεπιστήμια έξω, θα επιμείνω.

    Η εκπαίδευση στην Ελλάδα είναι δωρεάν. Και μιλάω για δίδακτρα και βιβλία. Σίτιση και στέγαση τα έβαλα ως εξτρά. Αλλά και πάλι στην Ελλάδα είναι δωρεάν ή σχεδόν δωρεάν. Εγώ όταν στο διδακτορικό έκανα επικουρικά και πληρωνόμουν δεν μπορούσα να πάρω την δωρεάν σίτιση. Και πλήρωνα. 1€ το γεύμα... Ναι δεν ήταν δωρεάν η εστία, αλλά τα 2€ την ημέρα (πρωινό ήταν δωρεάν) είναι αστείο ποσό.
    Αλλά και να δεχθώ για χάρη της κουβέντας ότι το επίπεδο είναι χαμηλό, ένα πανεπιστήμιο της πλάκας στην Αγγλία θέλει ένα 10χιλιαρο τον χρόνο (15 αν είσαι από το εξωτερικό). Και αυτά μόνο για να έχεις το δικαίωμα να μπεις στην αίθουσα και στο εργαστήριο, ούτε καν βιβλία.

    Για την Αμερική συμφωνώ, δεν έχει κανένα νόημα η αντιγραφή και η θεοποίηση της. Μας έφαγε η πλύση εγκεφάλου του Hollywood και βλέπεις τον κάθε xaris2335 να σου λέει η Αμερική είναι παράδεισος...
    Υπάρχουν άλλες χώρες με παροχές και εκπαίδευση κτλ να ζηλέψουμε αν θέλουμε
    Να κάνουμε ένα σπλιτ γιατί έχει ενδιαφέρον.

    Είμαι 20 χρόνια εκτός πανεπιστήμιών (ήμουν 97-01-03 και μέχρι το 06 είχα πολλά πάρε δώσε με το πανεπιστήμιο και το τσίρκο της ακαδημαικής κοινότητας). Το επίπεδο των καλών αποφοίτων είναι εξαιρετικό. Όχι όμως και όλων. Εγώ στο πανεπιστήμιο δεν θα σκεφτόμουν ποτέ να κάνω ιδιαίτερα γιατί έρχομαι από την γενιά που έχει κάνει φροντιστήριο μόνο στην 3η λυκείου (αντε και λίγο β') και περνάγαμε με την 2η στην καλύτερη. Όταν έβγαινα όμως το 2003, με παρακαλάγανε και είχα φίλους που έκαναν ιδιαίτερα γιατί η επόμενες τάξεις αν θες έκανα φροντιστήριο στην Ελλάδα από την 1η γυμνασίου. Επίσης την ίδια εποχή που μπήκα εγώ πανεπιστήμιο (97), ξέρω παιδιά στην Αγγλία που τους έλεγαν οι καθηγητές, ποιοι είναι από Ελλάδα και μετά τους έλεγαν δυστυχώς η παρουσία είναι υποχρεωτική γιατί το ξέρω ότι τα ξέρετε όλα για τα επόμενα 3 χρόνια. Είχα δει και τα a level των αγγλικών και γέλαγα σαν απόφοιτος 1η δέσμης. Αυτό γινόταν όμως γιατί η σχολική ύλη ήταν πολύ μπροστά αλλά όλοι μας σχεδόν είχαμε κάνει σοβαρά φροντιστήρια και είχαμε γράψει εκεί που δεν έπιανε μελάνι τα υπόλοιπα μαθήματα εκτός δέσμης.

    Σε κάθε περίπτωση όμως, το μεγάλο ελάττωμα του ελληνικού σχολείου και πανεπιστημίου είναι ότι διδάσκει για ένα τέστ και μετά τα ξεχνάμε όλα. Χαρακτηριστικό είναι το πόσο άσχημα αγγλικά μιλάνε άτομα που πήρα προφίσιενσι στα 16 τους και τυπικά μπορούν να διδάξουν αγγλικά.

    Τέλος, εγώ ξέρω από την γενιά μου μόνο ένα να έχει κάνει διδακτορικό με πληρωμή και αυτό γιατί αν και δεν το παραδέχεται είχε μέσο και χώθηκε σε πολύ εξεζητημένο πρόγραμμα. Βασικός λόγος που δεν έκανα διδακτορικό γιατί δεν μπορούσα να τραβήξω μέχρι τα 31 μου χωρίς εισόδημα από φτωχή οικογένεια. Στο Βέλγιο το διδακτορικό πληρώνεται πολύ καλά και μετά έχει ταμείο ανεργίας. Με αυτή την οπτική το διδακτορικό στην Ελλάδα είναι για λίγους.

    Σε κάθε περίπτωση δεν συγκρίνω με την Αμερική και την ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ αυτής της χώρας για βασικά είδη. Αλλά και στην Ελλάδα θέλουμε ένα χέρι ξύλο, όχι τώρα αλλά από τότε που ήμουν εκεί και είχα άποψη.
    Σε περίληψη, το επίπεδο πολύ υψηλό για όσους θέλαν, οι υπόλοιποι δύσκολες εξετάσεις και τα ξεχνάμε όλα, σχολές καμιά επαφή με την αγορά εργασίας και άσε τους γονείς και παπούδες να σκιστούν για να κάνει ο γιόκας και κόρη διακοπές για 5 χρόνια και αυτοί να φαντάζομαι ότι το παιδί τους θα γίνει καρεκλάτος. Τουλάχιστον οι διακοπές αυτές δεν έρχονται με ένα χρέος στο παιδί (ίσως ένα σπίτι που πουλήθηκε ή μια redirected σύνταξη)

  2. #22157
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επίπεδο των καλών αποφοίτων είναι εξαιρετικό. Όχι όμως και όλων.
    Φυσικά. Αλλά αυτό ισχύει παντού.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν έβγαινα όμως το 2003, με παρακαλάγανε και είχα φίλους που έκαναν ιδιαίτερα γιατί η επόμενες τάξεις αν θες έκανα φροντιστήριο στην Ελλάδα από την 1η γυμνασίου. Επίσης την ίδια εποχή που μπήκα εγώ πανεπιστήμιο (97), ξέρω παιδιά στην Αγγλία που τους έλεγαν οι καθηγητές, ποιοι είναι από Ελλάδα και μετά τους έλεγαν δυστυχώς η παρουσία είναι υποχρεωτική γιατί το ξέρω ότι τα ξέρετε όλα για τα επόμενα 3 χρόνια. Είχα δει και τα a level των αγγλικών και γέλαγα σαν απόφοιτος 1η δέσμης. Αυτό γινόταν όμως γιατί η σχολική ύλη ήταν πολύ μπροστά αλλά όλοι μας σχεδόν είχαμε κάνει σοβαρά φροντιστήρια και είχαμε γράψει εκεί που δεν έπιανε μελάνι τα υπόλοιπα μαθήματα εκτός δέσμης.
    Αυτό το είδα λίγα χρόνια μετά στην Ελλάδα, όταν βρέθηκαν στα ίδια τμήματα εισακτέοι με δέσμες και με το νέο σύστημα. Η διαφορά ήταν χαώδης. Το επίπεδο που είχε φτάσει ο απόφοιτος λυκείου επί δεσμών δεν το πλησιάζουν καν τα παιδιά με το νέο σύστημα και τις παραλλαγές του. Ειδικά όπως λες η πρώτη δέσμη με πολύ hard core μαθηματικά και φυσική (θερμοδυναμική κτλ). Θυμάμαι ατάκες στα μαθηματικά "δεν έχουμε κάνει πίνακες" κτλ. Και παράλληλα, σοβαρή έκθεση με @@, όχι πολλαπλής επιλογής ερωτήσεις και "γράψτε μια περίληψη".

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε περίπτωση όμως, το μεγάλο ελάττωμα του ελληνικού σχολείου και πανεπιστημίου είναι ότι διδάσκει για ένα τέστ και μετά τα ξεχνάμε όλα. Χαρακτηριστικό είναι το πόσο άσχημα αγγλικά μιλάνε άτομα που πήρα προφίσιενσι στα 16 τους και τυπικά μπορούν να διδάξουν αγγλικά.
    Γιατί νομίζεις ότι αυτό είναι γνώρισμα μόνο του δικού μας πανεπιστημίου;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος, εγώ ξέρω από την γενιά μου μόνο ένα να έχει κάνει διδακτορικό με πληρωμή και αυτό γιατί αν και δεν το παραδέχεται είχε μέσο και χώθηκε σε πολύ εξεζητημένο πρόγραμμα. Βασικός λόγος που δεν έκανα διδακτορικό γιατί δεν μπορούσα να τραβήξω μέχρι τα 31 μου χωρίς εισόδημα από φτωχή οικογένεια. Στο Βέλγιο το διδακτορικό πληρώνεται πολύ καλά και μετά έχει ταμείο ανεργίας. Με αυτή την οπτική το διδακτορικό στην Ελλάδα είναι για λίγους.
    Ελλάδα όταν το έκανα εγώ σε πολυτεχνική σχολή, όλοι σχεδόν έπαιρναν κάτι. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο έβρισκε ο καθηγητής να σε βάλει σε κάποιο πρόγραμμα να πάρεις κάτι. Όχι πολλά, αλλά με το χαμηλό κόστος ζωής στην Ελλάδας την έβγαζες μια χαρά. Βέβαια εξαρτάται το αντικείμενο, αν ήθελες διδακτορικό σε κάτι θεωρητικό, καλή τύχη.
    Βρετανία το διδακτορικό (πάλι σε θετικές επιστήμες και πολυτεχνία) είναι περίπου 1100 στο χέρι και πληρωμένα δίδακτρα, τα υπόλοιπα δικά σου (με πανάκριβες εστίες, 6-8 κατοστάρικα για μία τρύπα με κοινόχρηστο μπάνιο και κουζίνα). Βέβαια εκεί παίζει πιο πολύ η συγκατοίκηση. Δεν το λες και καλά λεφτά δηλαδή. Για Βέλγιο δεν ξέρω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κάθε περίπτωση δεν συγκρίνω με την Αμερική και την ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ αυτής της χώρας για βασικά είδη. Αλλά και στην Ελλάδα θέλουμε ένα χέρι ξύλο, όχι τώρα αλλά από τότε που ήμουν εκεί και είχα άποψη.
    Σε περίληψη, το επίπεδο πολύ υψηλό για όσους θέλαν, οι υπόλοιποι δύσκολες εξετάσεις και τα ξεχνάμε όλα, σχολές καμιά επαφή με την αγορά εργασίας και άσε τους γονείς και παπούδες να σκιστούν για να κάνει ο γιόκας και κόρη διακοπές για 5 χρόνια και αυτοί να φαντάζομαι ότι το παιδί τους θα γίνει καρεκλάτος. Τουλάχιστον οι διακοπές αυτές δεν έρχονται με ένα χρέος στο παιδί (ίσως ένα σπίτι που πουλήθηκε ή μια redirected σύνταξη)
    Γενικά συμφωνώ. Είναι μεγάλο πρόβλημα αυτή η ελληνική νοοτροπία από γονιούς και παππούδες "αν δεν πας πανεπιστήμιο είσαι αποτυχημένος". Και αυτό το εκμεταλλεύονται οι κυβερνήσεις τόσα χρόνια. Είχα παρόμοια συζήτηση με κάποιον πριν λίγους μήνες και είδαμε τα νούμερα.
    Τα τελευταία χρόνια των δεσμών έμπαινες περίπου ένας στους τρεις και ακόμα και για ιχθυοκαλλιέργειες ήθελες να γράψεις κάτι. Τώρα με τις αυξήσεις στους εισακτέους και τις νέες σχολές (πολλές φορές σχολές χωρίς αντικείμενο και νόημα) έχουμε περισσότερες θέσεις από υποψηφίους.
    Θυμάμαι στο προπτυχιακό μου, η σχολή έστελνε στο υπουργείο ότι με βάση τα εργαστήρια και τα μέλη ΔΕΠ μπορώ να έχω μέχρι 80 άτομα. Και το υπουργείο έβγαζε 110-120 θέσεις από πανελλήνιες, συν τα παιδιά από Κύπρο.
    Το να γινόσουν μαθηματικός στην Ελλάδα κάποτε σήμαινε ανεργία και χρόοοονια αναμονής στην επετηρίδα. Και η Ελλάδα είχε 5 σχολές μαθηματικών. Στο πανεπιστήμιο μου τα παιδιά στο μαθηματικό ήταν τόσα πολλά (χωρίς παλιότερα έτη) που τους είχαν χωρίσει αλφαβητικά σε Α και Β με βάση το όνομα γιατί δεν μπορούσαν να κάνουν μάθημα σε 200 άτομα μαζί.

    Αλλά αυτά δεν είναι θέμα των πανεπιστημίων, είναι καθαρά πολιτική...

    Είναι μεγάλη κουβέντα και βγαίνουμε πολύ εκτός

  3. #22158
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μεγάλη κουβέντα και βγαίνουμε πολύ εκτός
    Σε αυτό συμφωνώ και επαυξάνω και το τελειώνω με λινκ απο την τελευταία θέση που έχουμε στις startup επιχειρήσεις (Venture Capital,Business Angels,τεχνολογικά πάρκα κτλ.) Ζήτω οι επενδύσεις του Ελλαδιστάν.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #22159
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.002
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Corona simulator 2022

    https://sendvid.com/yff7hede

    - - - Updated - - -

    Παιδάκι γίνεται μαρμελάδα από συρμό.

    https://sendvid.com/ogz7b8dg

    - - - Updated - - -

    Πώς να μη μείνεις ποτέ από λάστιχο.

    https://sendvid.com/fg6v6aep

    - - - Updated - - -

    Κοίτα μαμά , πετάω

    https://sendvid.com/ynrtafer

    - - - Updated - - -

    Έλα γιαγιακα να σε βοηθήσω

    https://sendvid.com/x794t8uq

    - - - Updated - - -

    Όταν σε πιάνει η μάνα σου στα πράσα

    https://sendvid.com/w8us1vt3

    - - - Updated - - -

    -Ποσο γρήγορα τρέχεις;
    -Ναι

    https://sendvid.com/zeru56ta

    - - - Updated - - -

    Η μικρή μαμή

    https://sendvid.com/p7qu5prk
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #22160
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    [
    Η μικρή μαμή

    https://sendvid.com/p7qu5prk[/QUOTE]

    Μόνο μη γίνει μαία όταν μεγαλώσει και τραβάει έτσι τα ανθρώπινα μωρά.

  6. #22161
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό

  7. #22162
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved

  8. #22163
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.002
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved


    Μλκ λες και πήδηξε έξω από την κατσαρόλα μισομαγειρεμένο είναι!
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #22164
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  10. #22165
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως το μπλουζάκι που έπρεπε να φορεθεί είναι : 10 να ναι οι ώρες σας, 6ωρο τώρα.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  11. #22166
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2



    εντάξει θέλει πληρωμές μετα από τον πρώτο χρόνο αλλά είναι ωραίο σαν σκεπτικό. Εγώ προσωπικά ήξερα ότι γίνεται αλλά δεν ήξερα πως.

    Φυσικά δεν έχω ιδέα αν θα μπορούσε να δουλέψει Ελλάδα με ελληνικό νούμερο.

  12. #22167
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.578
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved

  13. #22168
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.002
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    -Γιατί πιάσατε το κώλο της κοπέλας κύριε;
    -Τι θέλεις ρε; Κόρη μου είναι!
    -.....https://youtu.be/6GxWmSVv-cY?t=75
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #22169
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τέτοιοι είναι όλοι τους sex, drugs, money and gambling.

    - - - Updated - - -

    Το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο σε έναν (δημόσιο/ιδιωτικό) οργανισμό είναι το Ανθρώπινο δυναμικό.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  15. #22170
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.061
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έκανε σε meeting από ότι καταλαβαίνω από την γωνία της κάμερας. Δεν την είδα να ενοχλείται Αλλά οκέι, συχνά δεν υπάρχει επιλογή.

    Στο βίντεο δεν έχει την επιλογή για autogenerated captions. Ξέρει κανείς τι του λέω και τι απαντάει;

Σελ. 1478 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14581468147314761477147814791480148314881498 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας