Σελ. 1460 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14401450145514581459146014611462146514701480 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 21.886-21.900 από 23224
  1. #21886
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.018
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  2. #21887
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    απλα δε γινονται αυτα, εχω πεθανει...


  3. #21888
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλά, γελάσανε στην αρχή, εντάξει, μετά δεν μπορούσαν να κατέβουν να της πούνε της γυναίκας να μην ψάχνει για ρεζερβουάρ, ευτυχώς που δεν πάτησε και την μάνικα.

    Ηλίθιοι Αμερικάνοι μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #21889
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, γελάσανε στην αρχή, εντάξει, μετά δεν μπορούσαν να κατέβουν να της πούνε της γυναίκας να μην ψάχνει για ρεζερβουάρ, ευτυχώς που δεν πάτησε και την μάνικα.

    Ηλίθιοι Αμερικάνοι μέχρι να σβήσει ο ήλιος.
    κατεβηκαν βρε, προς το τελος...
    εγω να πω την αληθεια περιμενα να πατησει τη μανικα και να πιανει φωτια


  5. #21890
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kάνανε πλάκα με την ασχετοσύνη της γυναίκας επί τρία λεπτά, επιεικώς γελοίοι.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #21891
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kάνανε πλάκα με την ασχετοσύνη της γυναίκας επί τρία λεπτά, επιεικώς γελοίοι.
    Κοιτα θα περιμενε κανεις οταν δινεις 150Κ για ενα αυτοκινητο να ξερεις τι καυσιμο παιρνει, ακομα και εαν του συζηγου...


  7. #21892
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα θα περιμενε κανεις οταν δινεις 150Κ για ενα αυτοκινητο να ξερεις τι καυσιμο παιρνει, ακομα και εαν του συζηγου...
    Πρώτον δεν κάνει 150Κ, αλλά αυτό είναι το λιγότερο.
    Πώς ξέρεις αν το αυτοκίνητο είναι του συζύγου; Μόνο αυτή η περίπτωση υπάρχει;
    Αν είναι ενός φίλου; Αν είναι του γιού που έφυγε ταξίδι (ή μπήκε στο νοσοκομείο, ή, ή) και της ζήτησε να το μετακινήσει; Αν ένα σωρό άλλα αν;

    Όλα τα ξέρετε πια;

    Κι εμένα μου έχει τύχει να πάω για βενζίνη με νοικιασμένο αυτοκίνητο και να ψάχνω 2 λεπτά που σκ@τ@ είναι το κουμπί που ανοίγει το πορτάκι. Τόσο αδιανόητο είναι;
    ΟΚ, δεν είναι στο ίδιο level, αλλά και πάλι.

  8. #21893
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς ξέρεις αν το αυτοκίνητο είναι του συζύγου; Μόνο αυτή η περίπτωση υπάρχει;
    Οχι, το πιθανοτερο ειναι να ειναι της ιδιας.


  9. #21894
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα μου έχει τύχει να πάω για βενζίνη με νοικιασμένο αυτοκίνητο και να ψάχνω 2 λεπτά που σκ@τ@ είναι το κουμπί που ανοίγει το πορτάκι. Τόσο αδιανόητο είναι;
    ΟΚ, δεν είναι στο ίδιο level, αλλά και πάλι.
    Όλη την ώρα. Είχε τύχει και σε μια κυρία μια φορά που ήταν μπροστά μου. Επίσης, στην Ελλάδα τα βενζινάδικα κάνουν κώλο τούμπες αλλά αλλού πρέπει να σταματήσεις από την σωστή πλευρά. Μεγάλο ερώτημα κάθε φορά στα ταξίδια εκτός Ελλάδας αλλά υπάρχει ένα βελάκι τελικά δίπλα από το εικονίδιο της αντλίας στο αυτοκίνητο που δείχνει σε ποια πλευρά είναι το πόρτακι.

    - - - Updated - - -

    Για να είμαστε όμως δίκαιοι, κάτω από ποια πέτρα πρέπει να ζει κάποιος για να γνωρίζει ότι υπάρχει ηλεκτροκίνηση και ότι δεν παίρνει καύσιμα. Άλλωστε η οδηγική συμπεριφορά είναι πολύ διαφορετική για να μην το πάρεις χαμπάρι.

    Θα συμφωνήσω περί ηλιθιότητας χωρίς δικαιολογίες.


    Επίσης γελάνε σαν τον Αργεντινό Κουτσοδόντη

  10. #21895
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να είμαστε όμως δίκαιοι, κάτω από ποια πέτρα πρέπει να ζει κάποιος για να γνωρίζει ότι υπάρχει ηλεκτροκίνηση και ότι δεν παίρνει καύσιμα. Άλλωστε η οδηγική συμπεριφορά είναι πολύ διαφορετική για να μην το πάρεις χαμπάρι.
    Μιλάμε για Αμερική που όλοι έχουν αυτόματο, άρα δεν θα της φάνηκε παράξενο το ότι δεν έχει ταχύτητες. Επίσης δεν δίνουν όλοι σημασία στην οδική συμπεριφορά (λάθος βέβαια), ούτε ξέρουμε την εμπειρία της με την οδήγηση και πόσο μπορεί να ξεχωρίσει την συμπεριφορά diesel, βενζίνης, ηλεκτρικού. Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορά diesel με βενζίνη στην οδήγηση, γιαυτό και στα πορτάκι έχουν αυτοκόλλητα "ΜΟΝΟ DIESEL" ή βενζίνη κτλ. Γιατί δεν έχουν ιδέα τι είναι το νοικιάρικο τους και βάζουν βενζίνη σε πετρέλαιο και το ανάποδο.

    Τέλος άλλο να γνωρίζει ότι υπάρχει ηλεκτροκίνηση και άλλο να ξέρει ότι το αμάξι που της έδωσαν (λογικά εκεί πάει να τηλεφωνήσει) είναι ηλεκτρικό. Υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει τι είναι η Tesla και πως μοιάζουν τα αυτοκίνητα της.
    Βέβαια, μετά από τα πρώτα δευτερόλεπτα δεν έχει καμία δικαιολογία. Δηλαδή να δεχθώ ότι δεν ήξερε και έκανε το λάθος να μπει σε βενζινάδικο με ηλεκτρικό αυτοκίνητο ή να τραβάει διακόπτες για να ανοίξει το πορτάκι αλλά όχι να προσπαθεί να βάλει την αντλία στον φορτιστή. Εκεί έρχεται αυτό που λες, πρέπει να σου κόψει ότι κάτι παίζει και ότι δεν είσαι στο σωστό μέρος

  11. #21896
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Symos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτον δεν κάνει 150Κ, αλλά αυτό είναι το λιγότερο.
    Πώς ξέρεις αν το αυτοκίνητο είναι του συζύγου; Μόνο αυτή η περίπτωση υπάρχει;
    Αν είναι ενός φίλου; Αν είναι του γιού που έφυγε ταξίδι (ή μπήκε στο νοσοκομείο, ή, ή) και της ζήτησε να το μετακινήσει; Αν ένα σωρό άλλα αν;

    Όλα τα ξέρετε πια;

    Κι εμένα μου έχει τύχει να πάω για βενζίνη με νοικιασμένο αυτοκίνητο και να ψάχνω 2 λεπτά που σκ@τ@ είναι το κουμπί που ανοίγει το πορτάκι. Τόσο αδιανόητο είναι;
    ΟΚ, δεν είναι στο ίδιο level, αλλά και πάλι.
    Έτυχε να οδηγήσω νοικιασμένο αυτοκίνητο που ξεκινούσε γυρνώντας ενα διακόπτη και έκανα κανα 3 λεπτο για να βρω πως για να κλείσω την μηχανή απλώς έπρεπε να γυρίσω ξανα τον διακόπτη οπως ανοίγει και να περιμένω 10 δευτερολεπτα
    Μου θύμισε το παλιό ανέκδοτο με τον άμαθο χωριάτη και τις ηλεκτρικές λάμπες αλλα αυτή τη φορά εγω ήμουν ο χωριάτης
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  12. #21897
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτυχε να οδηγήσω νοικιασμένο αυτοκίνητο που ξεκινούσε γυρνώντας ενα διακόπτη και έκανα κανα 3 λεπτο για να βρω πως για να κλείσω την μηχανή απλώς έπρεπε να γυρίσω ξανα τον διακόπτη οπως ανοίγει και να περιμένω 10 δευτερολεπτα
    Μου θύμισε το παλιό ανέκδοτο με τον άμαθο χωριάτη και τις ηλεκτρικές λάμπες αλλα αυτή τη φορά εγω ήμουν ο χωριάτης
    Έχω και καλύτερη ιστορία.
    Οδηγούσα με νοικιασμένο στη Νορβηγία, νύχτα, κυνηγώντας το Βόρειο Σέλας. Bρίσκουμε κάποια στιγμή ένα πάρκινγκ στην άκρη του δρόμου που μας είχαν πει ότι έχει καλή θέα προς το Βορρά και καθόλου φως.

    Σταματάω στα γρήγορα, εκείνη τη στιγμή λοιπόν έτυχε και έκανε κάτι φοβερά μαγικά το Σέλας, όλοι εκεί στημένοι στο κατασκόταδο με κάμερες, τρίποδα κλπ. να πιάσουν το κλικ.
    Κι εγώ αφού έσβησα τη μηχανή, να ψάχνω επί 2 λεπτά πώς να σβήσω και όλα τα φώτα, parking lights, puddle lights, αυτά πως-διάλο-τα-λεν που μένουν ανοιχτά για κάποια ώρα για να σου φωτίζουν το driveway κλπ.

    Πάει και το night vision, πάνε και οι φωτογραφίες, πάνε όλα... Ειλικρινά δεν έχω νιώσει πολλές φορές πιο άσχημα στη ζωή μου

    Υ.Γ. ΟΚ, τελικά το show συνεχίστηκε αρκετά, δεν είναι ότι το χάσαμε τελείως. Αλλά ήταν καλή στιγμή εκείνη.

    //edit: Άντε, πάρτε και μια φωτό για του λόγου το αληθές, αν και δεν είχα τρίποδο μαζί μου, οπότε μην περιμένετε και πολλά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  thumbnail.jpg 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  147,9 KB 
ID: 224437
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Symos : 11-02-21 στις 14:57.

  13. #21898
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Το έχω πετύχει Σκωτία. Νομίζω δύσκολα αποτυπώνεις σε φωτογραφία ή βίντεο το πόσο εντυπωσιακό είναι

  14. #21899
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Το έχω στο bucket list, να το δώ ιδίοις όμμασι
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #21900
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για Αμερική που όλοι έχουν αυτόματο, άρα δεν θα της φάνηκε παράξενο το ότι δεν έχει ταχύτητες. Επίσης δεν δίνουν όλοι σημασία στην οδική συμπεριφορά (λάθος βέβαια), ούτε ξέρουμε την εμπειρία της με την οδήγηση και πόσο μπορεί να ξεχωρίσει την συμπεριφορά diesel, βενζίνης, ηλεκτρικού. Υπάρχει πολύς κόσμος που δεν μπορεί να καταλάβει την διαφορά diesel με βενζίνη στην οδήγηση, γιαυτό και στα πορτάκι έχουν αυτοκόλλητα "ΜΟΝΟ DIESEL" ή βενζίνη κτλ. Γιατί δεν έχουν ιδέα τι είναι το νοικιάρικο τους και βάζουν βενζίνη σε πετρέλαιο και το ανάποδο.

    Τέλος άλλο να γνωρίζει ότι υπάρχει ηλεκτροκίνηση και άλλο να ξέρει ότι το αμάξι που της έδωσαν (λογικά εκεί πάει να τηλεφωνήσει) είναι ηλεκτρικό. Υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει τι είναι η Tesla και πως μοιάζουν τα αυτοκίνητα της.
    Βέβαια, μετά από τα πρώτα δευτερόλεπτα δεν έχει καμία δικαιολογία. Δηλαδή να δεχθώ ότι δεν ήξερε και έκανε το λάθος να μπει σε βενζινάδικο με ηλεκτρικό αυτοκίνητο ή να τραβάει διακόπτες για να ανοίξει το πορτάκι αλλά όχι να προσπαθεί να βάλει την αντλία στον φορτιστή. Εκεί έρχεται αυτό που λες, πρέπει να σου κόψει ότι κάτι παίζει και ότι δεν είσαι στο σωστό μέρος
    Νομίζω γράφεις χωρίς να ξέρεις και για να δικαιολογήσεις. Το αυτόματο δεν είναι σαν το ηλεκτρικό. Μερά με την νύχτα η διαφορά στην χρήση του γκαζιού και του φρένου. Φαντάζομαι και το αυτοκίνητο δεν της είπε βάλε καύσιμα αλλά φόρτισε. Ούτε την διαφορά αυτή δεν καταλαβαίνει;


    Εντάξει, για την πορωση πολλά μπορούμε να βρούμε για την δικαιολογήσουμε. Δεν μου αρέσει να κρίνω χωρίς όλα τα στοιχεία αλλά στην περίπτωση αυτή τι να δικαιολογήσω; και μην συγκρίνουμε με ιστορίες με θερμικούς κινητήρες. Φάση έχουν και εγώ έχω κάνει βλακείες αλλά εν μιλάμε για βασικές διαφορές.

Σελ. 1460 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14401450145514581459146014611462146514701480 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας