Σελ. 1457 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14371447145214551456145714581459146214671477 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 21.841-21.855 από 23224
  1. #21841
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμφωνώ απόλυτα.

    Αν θέλουν που δεν θέλουν ας φτιάξουν αυτό να έχουμε πραγματικά ελεύθερη ασύρματη ενέργεια πράσινη 100%.
    Τώρα κανονικά θα σε ρωτούσα από που και ως που αυτή η ενέργεια είναι 100% πράσινη αλλά ξέρω ότι δεν θα απαντήσεις γιατί δεν έχεις ιδέα για το τι λέει το βίντεο. Απλά, ως συνήθως, το όνομα Tesla αρκεί για τους ψαγμένους.

    Πάντως, αφού αυτοί δεν θέλουν, γιατί δεν το φτιάχνεις εσύ να μην ξαναπληρώσεις ρεύμα; Ή τουλάχιστον πες μας πως φτιάχνεται

  2. #21842
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα κανονικά θα σε ρωτούσα από που και ως που αυτή η ενέργεια είναι 100% πράσινη αλλά ξέρω ότι δεν θα απαντήσεις γιατί δεν έχεις ιδέα για το τι λέει το βίντεο. Απλά, ως συνήθως, το όνομα Tesla αρκεί για τους ψαγμένους.

    Πάντως, αφού αυτοί δεν θέλουν, γιατί δεν το φτιάχνεις εσύ να μην ξαναπληρώσεις ρεύμα; Ή τουλάχιστον πες μας πως φτιάχνεται
    Εάν ήξερα θα το έφτιαχνα, το ότι δεν ξέρω δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι όπως ο Τέσλα που να μην μπορούν να το φτιάξουν.
    Για πες εσύ που ξέρεις λοιπόν γιατί πράγμα μιλάει το βίντεο που εγώ πιθανόν να μην καταλαβαίνω.

    - - - Updated - - -

    Μίλα με έναν φυσικό που σέβεται τον εαυτό του και θα καταλάβεις πόσο μεγάλος και τρανός ήταν ο Νίκολα Τέσλα.
    Και πόσα οφείλουμε σε αυτόν.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  3. #21843
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν ήξερα θα το έφτιαχνα, το ότι δεν ξέρω δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι όπως ο Τέσλα που να μην μπορούν να το φτιάξουν.
    Για πες εσύ που ξέρεις λοιπόν γιατί πράγμα μιλάει το βίντεο που εγώ πιθανόν να μην καταλαβαίνω.
    Αφού είσαι τόσο σίγουρος ότι δουλεύει λοιπόν, βρες έναν από αυτούς και κάντο.
    Για να είσαι σίγουρος ότι γίνεται, κάτι θα έχεις δει. Κάποιες αποδείξεις. Εσύ κάνεις "δική σου έρευνα" δεν τα παίρνεις όλα μασημένα. Έτσι δεν λες;
    Υποθέτω ότι κάποιος από αυτούς που στα έχουν πει ή γράψει θα έχε γνώσεις φυσικής. Πως αλλιώς θα τους πίστευες αν δεν μιλούσαν για κάτι που ξέρουν. Και θα ξέρει τι δεν πάει καλά με αυτό. Σωστά;
    Ε μαζευτείτε λοιπόν, κάντε το και σώστε την ανθρωπότητα (ή την τσέπη σας, ότι θέλετε)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλα με έναν φυσικό που σέβεται τον εαυτό του και θα καταλάβεις πόσο μεγάλος και τρανός ήταν ο Νίκολα Τέσλα.
    Και πόσα οφείλουμε σε αυτόν.
    Μίλα σε έναν φυσικό που σέβεται τον εαυτό του και πες του για οργονίτες και μετά κάνε 3 βήματα πίσω και παρακολούθα τον να γελάει μέχρι το επόμενο millennium.
    Επίσης πες το για αεροπλάνα που μας ψεκάζουν, για το 5g που ενεργοποιεί τον ιό, τσιπάκια στα εμβόλια, επίπεδη γη ή ακόμα καλύτερα για κοίλη γη και δρακονιανους ερπετόμορφους και ξέρω γω, ότι άλλο πιστεύεις απλά επειδή έτσι σου είπαν.

    Όχι όπου σε βολεύει να επικαλείσαι την επιστήμη και όπου θες να μιλάς για την "μαγική ενέργεια που υπάρχει παντού" και τα "μπρελόκ με ρητίνη και λίγα ρινίσματα θα με σώσει από την μόλυνση, την αρνητική ενέργεια και τις καούρες" και να κατηγορείς τους επιστήμονες που λένε ότι αυτά είναι παραμύθια της Χαλιμάς, φτιαγμένα από επιτήδειους που πουλάνε "γεννήτριες οργόνης" σε θύματα.

    Ο Τέσλα είναι τεράστιο κεφάλαιο στον ηλεκτρισμό και όχι μόνο. Τεράστιο μυαλό. Αλλά αν ήξερε πως χρησιμοποιούν το όνομα του οι κάθε ψεκασμένοι σήμερα, ίσως και να μην είχε ασχοληθεί ποτέ με αυτά.

  4. #21844
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  unnamed.png 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  221,5 KB 
ID: 224101

    Xd
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #21845
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.071
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν ήξερα θα το έφτιαχνα, το ότι δεν ξέρω δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν άλλοι όπως ο Τέσλα που να μην μπορούν να το φτιάξουν.
    Για πες εσύ που ξέρεις λοιπόν γιατί πράγμα μιλάει το βίντεο που εγώ πιθανόν να μην καταλαβαίνω.

    - - - Updated - - -

    Μίλα με έναν φυσικό που σέβεται τον εαυτό του και θα καταλάβεις πόσο μεγάλος και τρανός ήταν ο Νίκολα Τέσλα.
    Και πόσα οφείλουμε σε αυτόν.
    μεγάλος ήταν αλλά δεν σημαίνει αυτόματα ότι ότι σχετίζεται με αυτόν ή οτιδήποτε κάνει αναφορά στο όνομα του είναι αυτομάτως και καλό.

    Βρίσκω και εγώ πολλά κενά στην λογική συνέχεια της προσέγγισης σου. Μου φάνηκε περισσότερο ως πυροτέχνημα με φανταζέ συσχετίσεις αλλά χωρίς πραγματική λογική βάση

  6. #21846
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλα σε έναν φυσικό που σέβεται τον εαυτό του και πες του για οργονίτες και μετά κάνε 3 βήματα πίσω και παρακολούθα τον να γελάει μέχρι το επόμενο millennium.
    Επίσης πες το για αεροπλάνα που μας ψεκάζουν, για το 5g που ενεργοποιεί τον ιό, τσιπάκια στα εμβόλια, επίπεδη γη ή ακόμα καλύτερα για κοίλη γη και δρακονιανους ερπετόμορφους και ξέρω γω, ότι άλλο πιστεύεις απλά επειδή έτσι σου είπαν.

    Όχι όπου σε βολεύει να επικαλείσαι την επιστήμη και όπου θες να μιλάς για την "μαγική ενέργεια που υπάρχει παντού" και τα "μπρελόκ με ρητίνη και λίγα ρινίσματα θα με σώσει από την μόλυνση, την αρνητική ενέργεια και τις καούρες" και να κατηγορείς τους επιστήμονες που λένε ότι αυτά είναι παραμύθια της Χαλιμάς, φτιαγμένα από επιτήδειους που πουλάνε "γεννήτριες οργόνης" σε θύματα.

    Ο Τέσλα είναι τεράστιο κεφάλαιο στον ηλεκτρισμό και όχι μόνο. Τεράστιο μυαλό. Αλλά αν ήξερε πως χρησιμοποιούν το όνομα του οι κάθε ψεκασμένοι σήμερα, ίσως και να μην είχε ασχοληθεί ποτέ με αυτά.
    Καλά εντάξει τα έχεις κάνει αχταρμά όλα, τα τσουβαλιάζεις όλα και δεν ξέρεις τι λες παραμιλάς.
    Τεκμηριωμένα επιστημονικά μπορείς να μου το αποδείξεις;
    Μάλλον όχι.

    - - - Updated - - -

    Δες το παρακάτω νοτκιμαντέρ για τη βιογραφία του και θα δεις τα αναφέρει όλα άσε που έχω ακούσει και φυσικούς καθηγήτες να κάνουν αναφορά στο όνομα του και να μιλάνε με τα καλύτερα λόγια. Μιλάει για όλα το Ντοκιμαντέρ.

    Και το ποιος είναι ψεκασμένος άστο, κράτα μικρό καλάθι.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  7. #21847
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εντάξει τα έχεις κάνει αχταρμά όλα, τα τσουβαλιάζεις όλα και δεν ξέρεις τι λες παραμιλάς.
    Τεκμηριωμένα επιστημονικά μπορείς να μου το αποδείξεις;
    Μάλλον όχι.

    - - - Updated - - -

    Δες το παρακάτω νοτκιμαντέρ για τη βιογραφία του και θα δεις τα αναφέρει όλα άσε που έχω ακούσει και φυσικούς καθηγήτες να κάνουν αναφορά στο όνομα του και να μιλάνε με τα καλύτερα λόγια. Μιλάει για όλα το Ντοκιμαντέρ.

    Και το ποιος είναι ψεκασμένος άστο, κράτα μικρό καλάθι.
    https://www.google.com/search?client....0.XqM4HSp9jkk

  8. #21848
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    όταν λέω τεκμηριωμένα εννοώ με εξισώσεις κύριοι.
    όσο για τα πληρωμένα τρολς του διαδικτύου γελάω

    - - - Updated - - -

    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  9. #21849
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν λέω τεκμηριωμένα εννοώ με εξισώσεις κύριοι.
    Φυσικά. Πες μου τι ακριβώς θες να δεις με εξισώσεις. Απλή φυσική είναι. όπως σου έχω ξαναπεί, οι περισσότερες από αυτές τις θεωρίες που έχεις αφομοιώσει χωρίς να σκεφτείς, καταρρίπτονται με φυσική επιπέδου γυμνασίου.
    Εγώ να στις δώσω, και μετά κάτσε να δω πως θα τις καταλάβεις

    Και μετά δώσε μας εσύ εξισώσεις για το 5g που "θα πέφτει ο κόσμος σαν τα κοτόπουλα" όπως είχες πει. Και μετά πάμε στις γεννήτριες οργόνης, τι νεράιδες και ότι άλλο πιστεύεις. Αφού έχεις κάνει έρευνα, σίγουρα θα έχεις αποδείξεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσο για τα πληρωμένα τρολς του διαδικτύου γελάω
    Να γελάς. Καλό κάνει. Ενισχύει την οργόνη του χώρου γύρω σου όπως έχει αποδείξει ο ... κανείς

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το ποιος είναι ψεκασμένος άστο, κράτα μικρό καλάθι.
    Και εσύ κράτα μεγάλο οργονίτη, έρχονται δύσκολοι καιροί και δυσκολεύει το ψέκασμα.

    Πάντως, για να σοβαρέψουμε, πόσο ειρωνικό είναι να ζητάει εξισώσεις για να αλλάξει γνώμη αυτός που δεν είδε ποτέ καμία για να δεχθεί όλα αυτά που πιστεύει.
    Ή να μιλάει για "φυσικό που σέβεται τον εαυτό του" αυτός που δεν έχει ανοίξει ποτέ του βιβλίο για να καταλάβει ότι αυτά που λέει απλά δεν στέκουν και οι θεωρίες ου πιστεύει είναι περίγελος των φυσικών.

  10. #21850
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό που είχε εφεύρει ο Τέσλα το κάνουν τώρα πράξη στο MIT, τόσο μπροστά ήταν ακόμη και στον ύπνο του σχεδίαζε και συνομιλούσε διανοητικά μέσω σκέψης με άλλες οντότητες και τι μου λες εσύ τώρα πέρι οργόνης και άλλων άσχετων που δεν έχουν θέση με το θέμα μας είναι περιττά.
    https://www.ted.com/talks/eric_giler...ss_electricity
    Αν το καταρρίπτεις και αυτόν ε τότε τι να πω μάλλον εσύ είσαι αυτός που δεν έχει ανοίξει βιβλίο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaris2335 : 04-02-21 στις 09:17.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  11. #21851
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κανείς δεν αρνείται ότι ο Τέσλα ήταν σπουδαίος. Ακόμη και ο...Έντισον, αν ήταν εν ζωή, το ίδιο θα έλεγε. Μέχρι εκεί. Όλα τα υπόλοιπα είναι αχαρακτήριστα.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  12. #21852
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που είχε εφεύρει ο Τέσλα το κάνουν τώρα πράξη στο MIT, τόσο μπροστά ήταν ακόμη και στον ύπνο του σχεδίαζε και συνομιλούσε διανοητικά μέσω σκέψης με άλλες οντότητες και τι μου λες εσύ τώρα πέρι οργόνης και άλλων άσχετων που δεν έχουν θέση με το θέμα μας είναι περιττά.
    https://www.ted.com/talks/eric_giler...ss_electricity
    Αν το καταρρίπτεις και αυτόν ε τότε τι να πω μάλλον εσύ είσαι αυτός που δεν έχει ανοίξει βιβλίο.
    Καταλαβαίνεις οτι ο tesla αυτό που ασχολήθηκε ήταν για τρόπο ασύρματης μεταφοράς ρεύματος; και Οχι δωρεάν;
    Αυτό το έχει πει ο ίδιος ο Tesla, μην μου πεις οτι θα πάει κάποιος άσχετος και θα του πει πως λέει ψέματα

  13. #21853
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν αρνείται ότι ο Τέσλα ήταν σπουδαίος. Ακόμη και ο...Έντισον, αν ήταν εν ζωή, το ίδιο θα έλεγε. Μέχρι εκεί. Όλα τα υπόλοιπα είναι αχαρακτήριστα.
    Αυτό.

    @xaris2335,
    Σου το έχω γράψει και εγώ παραπάνω ότι ο Τέσλα είναι μεγάλο κεφάλι και του χρωστάμε πολλά. Τώρα μου λες τον καταρρίπτω. Από εκεί καταλαβαίνεις τι συζητήσεις κάνουμε..
    Όσον αφορά για το αν έχω ανοίξει βιβλίο, ξέρεις ποια είναι η διαφορά μας; Εγώ τον Τέσλα τον έμαθα (και) από αρκετά εξάμηνα φυσικής με βιβλία πανεπιστημιακού επιπέδου.
    Εσύ τον έμαθες από το τρίτο μάτι (για εμάς τους παλιούς) και το Strange.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  str157_exofyllo.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  961,7 KB 
ID: 224120
    Κάθε φορά που ένα ψεκασμένος πιάνει τον Τέσλα στο στόμα του, να ξέρεις τρίζουν τα κόκαλα του.




    Όσο για τα άλλα, όχι δεν είναι άσχετα. Δεν μπορείς να πιστεύεις φανατικά σε μαγικές ενέργειες και λοιπές βλακείες που η φυσική χαρακτηρίζει μπούρδες, να μην έχεις δει ποτέ καμία απόδειξη και εξίσωση για αυτά που πιστεύεις και τώρα να ζητάς εξισώσεις (που δεν κατανοείς μάλιστα) για πράγματα τόσα απλά που φυσική/χημεία γυμνασίου μπορεί να καταρρίψει σε ένα λεπτό ή να επικαλείσαι τους φυσικούς. Ή δέχεσαι την επιστήμη ή όχι.

    Ζήτα πειράματα και εξισώσεις από αυτούς που σου πουλάνε οργονίτες. Αν δεν κάνω λάθος, όσες φορές το δοκίμασαν έφαγαν τα μούτρα τους

  14. #21854
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.017
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς δεν αρνείται ότι ο Τέσλα ήταν σπουδαίος. Ακόμη και ο...Έντισον, αν ήταν εν ζωή, το ίδιο θα έλεγε. Μέχρι εκεί. Όλα τα υπόλοιπα είναι αχαρακτήριστα.
    Με τον έντισον υπήρχε μεγάλη κόντρα προφανώς δεν ξέρεις καλά την ιστορία. Το αναφέρει και στον ντοκιμαντέρ.
    Έγιναν πράγματα παρασκηνιακά που μόνον οι πρωταγωνιστές γνωρίζουν. Όλα στη φύση λειτουργούν με συχνότητες τώρα αν δεν μπορείτε να το κατανοήσετε αυτό λυπάμαι. Όσο για τους χαρακτηρισμούς απέναντι μου τους αφήνω ασχολίαστους, αυτά και το κλείνω το θέμα.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  15. #21855
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ποιος ειμαι ;
    οι αρχαιοι ημων προγονοι ;
    οι αγωνιστες του 21 ;
    ο νευτονας ;
    ο ιπποκρατης ;
    ο σωκρατης ;
    ο γολιαθ ;
    ο χριστος ;
    ο βουδας ;
    ο ραμπο;


    ειμαι το σεντερ μπακ και δενω τα κορδονια μου στην σεντρα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1457 από 1549 ΠρώτηΠρώτη ... 14371447145214551456145714581459146214671477 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας