Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-52 από 52
  1. #46
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος είπε ότι εγώ αναφέρθηκα σε τέλος ενεργοποίησης του Connx; Είπα ότι ο φίλος που έβαλε connx δεν είχε πριν ADSL... απλή PSTN και internet με modem 54K. Όταν έβαλε connx στο λογαριασμό του ΟΤΕ (τουλάχιστον έτσι λέει) του είχε και τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής και όχι connx...
    τέλος όμως δε μου αρέσει να παίζω σπασμένο τηλέφωνο και θέλω πρώτα να ελέξω ο ίδιος αυτά που μου έλεγε ο φίλος μου, θα του ζητήσω λογαριασμούς να τους δω και θα αναφερθώ με πραγματικά στοιχεία



    Και έπρεπε να το ξέρω; Ας το μάθουν λοιπόν αυτοί που θέλουν να επιστρέψουν στον Οργανισμό Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος
    Δεν χρειάστηκε μέχρι τώρα, ο ΟΤΕ ήταν και είναι υποχρεωμένος να παρέχει σύνδεση σε όλους τους άλλους (αυτό ίσως να επρέπε να το ξέρεις)

  2. #47
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος είπε ότι εγώ αναφέρθηκα σε τέλος ενεργοποίησης του Connx; Είπα ότι ο φίλος που έβαλε connx δεν είχε πριν ADSL... απλή PSTN και internet με modem 54K. Όταν έβαλε connx στο λογαριασμό του ΟΤΕ (τουλάχιστον έτσι λέει) του είχε και τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής και όχι connx...
    τέλος όμως δε μου αρέσει να παίζω σπασμένο τηλέφωνο και θέλω πρώτα να ελέξω ο ίδιος αυτά που μου έλεγε ο φίλος μου, θα του ζητήσω λογαριασμούς να τους δω και θα αναφερθώ με πραγματικά στοιχεία
    Για τελευταία φορά:
    Είτε έχεις, είτε δεν είχες ποτέ DSL, αν ζητήσεις από τον OTE να βάλεις Conn-x, δεν υπάρχει "τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής" ούτε οποιοδήποτε άλλο τέλος ενεργοποίησης.

  3. #48
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τελευταία φορά:
    Είτε έχεις, είτε δεν είχες ποτέ DSL, αν ζητήσεις από τον OTE να βάλεις Conn-x, δεν υπάρχει "τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής" ούτε οποιοδήποτε άλλο τέλος ενεργοποίησης.

  4. #49
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Κατ'αρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω θερμά όλους σας για τις πολυάριθμες απαντήσεις σας

    Φυσικά γνωρίζω πολύ καλά ότι πάροχος χωρίς προβλήματα δεν υπάρχει
    Το ερώτημά μου είναι τι είδους προβλήματα και σε ποια διάσταση (ποιότητας και χρόνου) θα είχα να αντιμετωπίσω τυχόν από τον Α ή Β πάροχο
    Στην περίπτωση της παρούσας προσφοράς, προβλήματα ταχύτητας Ιντερνετ ή ακόμα και διακοπών του όπως επίσης και προβλήματα λήψης και ποιότητας εικόνας Τηλεόρασης θα μπορούσα να τα αποδεχτώ χωρίς ιδιαίτερη γκρίνια
    Στο θέμα όμως του Τηλεφώνου δεν θα μπορούσα να δεχτώ ούτε κακή ποιότητα επικοινωνίας ούτε μεγάλης διάρκειας διακοπή παροχής και αυτό διότι μαζί μου ζει και η ηλικίας 84 ετών μητέρα μου η οποία αφενός έχει κάποια προβλήματα ακοής και αφετέρου η μεγάλης διάρκειας έλλειψη επικοινωνίας θα δημιουργούσε σοβαρά προβλήματα ανασφάλειας δεδομένου ότι δεν θα μπορούσε να επικοινωνήσει (αν χρειαζόταν) με γιατρούς, ασθενοφόρα, συγγενείς κλπ
    Αυτό ήταν και είναι το βασικό κριτήριο επιλογής μου

    Εχθές λοιπόν βρισκόμουν στο κέντρο της Αθήνας για δουλειές και περνώντας από την επιχείρηση του ανηψιού μου συζήτησα το θέμα μαζί του
    Συμπτωματικά είχε πάρει το πακέτο 2play της ΟΝ το οποίο είχε ενεργοποιηθεί εδώ και 3 μέρες και μπόρεσα να διαπιστώσω ότι τόσο η Τηλεφωνία όσο και το Ιντερνετ λειτουργούσαν άψογα
    Εκεί λοιπόν που "ζεστάθηκα" υπέρ της ΟΝ μου ανέφερε την περίπτωση του "κολλητού" του ο οποίος έχοντας το ίδιο πακέτο πολύ πριν βρέθηκε ξαφνικά χωρίς Τηλεφωνία και Ιντερνετ για ενάμιση μήνα και τώρα βρίσκεται σε διαδικασία επιστροφής στον ΟΤΕ
    Αντιλαμβάνομαι ότι μια τέτοια περίπτωση είναι ακραία αλλά δεν θα μπορούσα να επιτρέψω σε καμιά περίπτωση να μου συμβεί για τους λόγους που προανέφερα
    Ως εκ τούτου αποφάσισα να περιμένω τις νέες προσφορές που θα προκύψουν στις αρχές του 2008 χωρίς φυσικά να αποκλείω και εκείνες της ΟΝ

    Δεν μου μένει παρά να σας ευχαριστήσω και πάλι για την βοήθεια σας και να υπομένω για λίγο καιρό ακόμα την σύνδεσή μου στο καταπληκτικό αυτό φόρουμ μέσω ΕΠΑΚ

    Φιλικά
    kerkiss

  5. #50
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως εκ τούτου αποφάσισα να περιμένω τις νέες προσφορές που θα προκύψουν στις αρχές του 2008 χωρίς φυσικά να αποκλείω και εκείνες της ΟΝ
    λογω του "ειδικου'' προβληματος που εχεις,νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη.

  6. #51
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάστηκε μέχρι τώρα, ο ΟΤΕ ήταν και είναι υποχρεωμένος να παρέχει σύνδεση σε όλους τους άλλους (αυτό ίσως να επρέπε να το ξέρεις)
    Δε φταίω εγώ που ο ΟΤΕ σε όλες τις διαφημίσεις του βάζει το τηλέφωνο 134 και όχι το γενικότερο. Ή μήπως θα έπρεπε να ψάξω (όπως και έκανα και το ήξερα αλλιώς πως θα έβαζα τα links από ΕΕΤΤ; ) και να το ξέρω; Και τώρα που χρειάζεται ακόμα το 134 έχει σε όλα τα τηλεοπτικά και μη διαφημιστικά.
    Αν ο κόσμος δε ξέρει το τηλέφωνο ή ο ΟΤΕ δεν έχει αναγκάσει άλλους παρόχους να δρομολογούν το 13888 στον ΟΤΕ φταίω εγώ; ή φταίει η forthnet/on/hol/vivodi που ο ΟΤΕ ακόμα διαφημίζει το 134;
    Αυτή ήταν η ερώτηση... γιατί από την On το 134 δε δουλεύει (και το συμπέρασμα φίλου εδώ ήταν ότι αφού δε δουλεύε,ι η On δε μας παρέχει σωστή τηλεφωνία...)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τελευταία φορά:
    Είτε έχεις, είτε δεν είχες ποτέ DSL, αν ζητήσεις από τον OTE να βάλεις Conn-x, δεν υπάρχει "τέλος ενεργοποίησης ADSL γραμμής" ούτε οποιοδήποτε άλλο τέλος ενεργοποίησης.
    Είναι €34,91αντί €76,55 και έχει δίκιο μου έλεγε βλακείες ο φίλος μου >:
    Αλλά το βασικό που ήθελα να τονίσω είναι πόσο ακριβό είναι το 1Mbps στον ΟΤΕ. Και το κόστος του ΟΤΕ δεν έχει να κάνει σε τίποτα με ποιότητα στις υπηρεσίες... Έχω πολλά παραδείγματα για τον ΟΤΕ και ΟΤΕnet και φυσικά θα βρείτε ακόμα περισσότερα στα αντίστοιχα subforum για τον ΟΤΕ.
    no comment...

  7. #52
    Εγγραφή
    09-07-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Speedtouch 780w
    SNR / Attn
    10(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Harris79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΩΝ ΤΗΛ/ΝΙΩΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΛΑΣΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ!
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΛ/ΝΟ ΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΣ 3ΨΗΦΙΑ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΗ ΣΤΟ 134 ΚΑΙ ΣΕ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ! ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ.

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟ ΔΕΝ ΛΕΕΙ. ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΟΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΛΩ ΣΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΕΡΑΙΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ, ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΧΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΣΕ ΜΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΑΚΡΕΤΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 5000 ΑΝΤΙ 10000 Η ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 39ΕΥΡΩ?? ΟΧΙΙΙ

    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΗΛ. ΕΙΠΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.


    ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΟΚ?

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Σταμάτα να φωνάζεις σε παρακαλώ, πόνεσε το κεφάλι μου
    Σεβαστή η γνώμη σου είτε αρέσει σε κάποιους είτε όχι .

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. έχετε πιστοποίηση στην πληροφορική; Αν ναι,ποια;
    Από teo_L20 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 76
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-08, 19:15
  2. ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΝΑΙ! ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ, ΡΕΕΕ!
    Από Ducklord στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 89
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-05, 02:37
  3. Ναι, ναι ναι !!!! Ο Θείος το έκανε το θαύμα του
    Από jasont στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-03, 12:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας