Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567
Εμφάνιση 91-104 από 104
  1. #91
    Εγγραφή
    31-10-2006
    Περιοχή
    Πειραιά
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256 forthnet
    ISP
    Forthnet εναλλακτ
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Unhappy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά κάποιοι έχουν προγραμματισμό θα έλεγα εγώ. Οι άλλοι δίνουν σύμφωνα με τον χρόνο που επιτάσει ο ανταγωνισμός αγνωώντας τυχόν προβλήματα που ΘΑ προκύψουν. Διαλέγει και παίρνει ο καθένας.

    1 χρόνο είχαμε υπογράψει για 4Μβιτ, οι περισσότεροι ήταν λιγότερο από χρόνο στα 4Μβιτ. Πέρασε ο χρόνος, μας τριπλασίασαν ταχύτητες, μείωσαν και τις τιμές στο Tel+DSL. Οι ταχύτητες δε, πάνε σφέρα. Θα έχουμε και παράπονο;
    Στο διαλέγει και παίρνει συμφωνώ απόλυτα.

    Στο ότι οι ταχύτητες πάνε σφαίρα θα διαφωνήσω και μάλιστα έντονα.
    Επειδή έχω κι εγώ tellas zisto η ταχύτητα του downloading είναι max 100-127 kbs/sec και πολλές φορές (τις πιο πολλές) μειώνεται μέχρι που φθάνει τα 60 kbs/sec.

    Μπορεί κανείς να μου το εξηγήσει αυτό?

  2. #92
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος είπε τέτοια πράματα; Άλλα διαβάζεις; Μόνο εγώ λέω ό,τι λέω;
    Μόνο εσύ το λες με αυτή τη συχνότητα.
    Σώνει!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνω λάθος ότι έχει πολύ καλή ποιότητα και ότι σύμφωνα με όσα λέγονται εδώ μέσα έχει τα λιγότερα προβλήματα αυτό τον καιρό παρόλο που είναι αρχές ενός 3πλασιασμού ταχυτήτων;
    Έστω ότι έχει τα λιγότερα προβλήματα (νομίζω ότι δεν τα έχει αλλά αυτό είναι off-topic).
    Αυτός είναι λόγος να τσουβαλιάζεις όλους τους άλλους;

  3. #93
    Εγγραφή
    28-11-2006
    Μηνύματα
    405
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ads δεν μας λες κατι παρπανω? απο ποθ προσπαθεις να κατεβασεις και δεν πιανεις καλη ταχυτητα? Απο σαιτ? χρησιμοποιεις καποιο προγραμμα? ο αλλος μπορει να σου δωσει? Πες κατι παραπανω η' πηγαινε τουλαχιστον σε κανα ftp.nuta να δοκιμασεις να κατεβσεις 3-4 αρχεια μαζι να μας πεις ταχυτητες.

  4. #94
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο εσύ το λες με αυτή τη συχνότητα.
    Σώνει!


    Έστω ότι έχει τα λιγότερα προβλήματα (νομίζω ότι δεν τα έχει αλλά αυτό είναι off-topic).
    Αυτός είναι λόγος να τσουβαλιάζεις όλους τους άλλους;
    Πού τους τσουβάλιασα; Επειδή είπα ότι είναι καλύτερα να δίνεις τα πολλά μεγαμπίτ μετά από προγραμματισμό και να μην παρασύρεσαι από ενθουσιασμούς των καιρών όπως κάνανε άλλοι; Τι χάσαμε εμείς που δεν αναβαθμιστήκαμε 3 μήνες αργότερα; Χάσαμε τίποτα; Αντιθέτως κερδίσαμε στην ποιότητα. Γνωρίζω ότι στην Τελλάς τόσο καιρό κάνανε δοκιμαστικά με τις αναβαθμίσεις στα 12 γιατί δεν είναι και λίγο πράμα.

    Άλλοι εν μια νυκτί δώσαν 10Μβιτ και μετά από 20 μέρες ακολούθησε δεύτερη στα «24». Δείχνει σωστό προγραμματισμό αυτό κατά την γνώμη σου; Αυτό τόνισα, αυτό έγραψα. Τόσο πολύ πια παρεξηγήθηκε και τόσο πολύ μπήκε η ταμπέλα πάνω μου ότι εγώ μισώ όλους τους αλλους εκτός από την Τελλάς που είναι ο έρωτας της ζωής μου; Έλεος πια.

  5. #95
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς καταγράφεις την πραγματικότητα όταν επιμένεις ότι όλοι οι άλλοι είναι ίδιοι και η Tellas είναι η όαση των τηλεπικοινωνιών;
    Όσον αφορά την προκατάληψη, ας έκανες λιγότερα posts στα οποία να εξηγείς ότι η Tellas έχει χειρότερο λόγο ταχύτητας/τιμής επειδή προσφέρει καλύτερα ποιότητα. Να το πεις μια, να το πεις δύο, άντε να το πεις τρεις, όχι όμως να το λες σαν την προσευχή σου.
    Γιατί δεν έχει καλό λογο τιμής/απόδοσης. Σταθερή ταχύτητα και χωρίς χρέωσεις επενεργοποίησης/ενεργοποίησης που έχουν κάποιοι άλλοι. Τι να λέμε για τα τέλη της ΝετΟνε που φτάνουν τα 120€; Για τον Ον που θέλει 4€ το μήνα μονο για αναγνώριση, για τη Φορ8νέτ που σέρνετε, για τη ΗΟΛ ή για τη Ωιβόντι που θες 10 μήνες να ενεργοποιηθείς;

  6. #96
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλοι εν μια νυκτί δώσαν 10Μβιτ και μετά από 20 μέρες ακολούθησε δεύτερη στα «24». Δείχνει σωστό προγραμματισμό αυτό κατά την γνώμη σου;
    Άλλοι.
    Όχι όλοι οι άλλοι.
    Υπάρχει αυτή η λεπτή διαφορά.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν έχει καλό λογο τιμής/απόδοσης. Σταθερή ταχύτητα και χωρίς χρέωσεις επενεργοποίησης/ενεργοποίησης που έχουν κάποιοι άλλοι.
    Η επενεργοποίηση τι είναι; Η απενεργοποίηση; Αν ναι, τότε νομίζω ότι την καραχρεώνει και η Tellas.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να λέμε για τα τέλη της ΝετΟνε που φτάνουν τα 120€;
    Ναι, να μας πείτε που τα βρήκατα τα 120 ευρώ στη Net One (αν τα βγάλατε από το άθροισμα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης, τότε να υπολογίσετε και τα τέλη απενεργοποίησης της Tellas).
    Επιπλέον να μας πείτε αν γνωρίζατε ότι στη Net One αν αποφασίσεις να διακόψεις τον πρώτο μήνα δε θα σου χρεώσουν τα τέλη απενεργοποίησης, ούτε το πάγιό του. Επίσης, αν δεν το γνωρίζατε να μας πείτε πώς σας ακούγεται τώρα που το μάθατε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον Ον που θέλει 4€ το μήνα μονο για αναγνώριση,
    Για τον On πείτε ό,τι θέλετε. Και για την On, στεναχώρια μου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τη Φορ8νέτ που σέρνετε,
    Η Forthnet δε σέρνετε (ούτε σέρνεται) γενικά.
    Σέρνεται στη Θεσσαλονίκη για πολύ συγκεκριμένο λόγο, και μάλλον το θέμα λύνεται αυτήν την εβδομάδα.
    Να μου πείτε για την εξυπηρέτηση πελατών της (αίσχος) ή για το upload που δίνει να συμφωνήσω. Αλλά δε σέρνεται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τη ΗΟΛ ή για τη Ωιβόντι που θες 10 μήνες να ενεργοποιηθείς;
    Αυτές τις θεωρώ του επιπέδου της Tellas, δε θα ασχοληθώ.


    Μιας και το θυμήθηκα, εσείς δεν λέγατε τι ωραία που θα είναι τώρα που θα ρίξει η Tellas το πάγιο του Zisto DSL πιο κάτω από τα 29,95 ευρώ; Κάτι για 25 δεν προβλέπατε;
    Τώρα τι έχετε να πείτε επ' αυτού;

  7. #97
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλοι.
    Όχι όλοι οι άλλοι.
    Υπάρχει αυτή η λεπτή διαφορά.



    Η επενεργοποίηση τι είναι; Η απενεργοποίηση; Αν ναι, τότε νομίζω ότι την καραχρεώνει και η Tellas.

    Ναι, να μας πείτε που τα βρήκατα τα 120 ευρώ στη Net One (αν τα βγάλατε από το άθροισμα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης, τότε να υπολογίσετε και τα τέλη απενεργοποίησης της Tellas).
    Επιπλέον να μας πείτε αν γνωρίζατε ότι στη Net One αν αποφασίσεις να διακόψεις τον πρώτο μήνα δε θα σου χρεώσουν τα τέλη απενεργοποίησης, ούτε το πάγιό του. Επίσης, αν δεν το γνωρίζατε να μας πείτε πώς σας ακούγεται τώρα που το μάθατε.


    Για τον On πείτε ό,τι θέλετε. Και για την On, στεναχώρια μου.

    Η Forthnet δε σέρνετε (ούτε σέρνεται) γενικά.
    Σέρνεται στη Θεσσαλονίκη για πολύ συγκεκριμένο λόγο, και μάλλον το θέμα λύνεται αυτήν την εβδομάδα.
    Να μου πείτε για την εξυπηρέτηση πελατών της (αίσχος) ή για το upload που δίνει να συμφωνήσω. Αλλά δε σέρνεται.

    Αυτές τις θεωρώ του επιπέδου της Tellas, δε θα ασχοληθώ.


    Μιας και το θυμήθηκα, εσείς δεν λέγατε τι ωραία που θα είναι τώρα που θα ρίξει η Tellas το πάγιο του Zisto DSL πιο κάτω από τα 29,95 ευρώ; Κάτι για 25 δεν προβλέπατε;
    Τώρα τι έχετε να πείτε επ' αυτού;

    Τέτοιο ρεζιλίκι να ασχολείσαι με τα ορθογραφικά λάθη ειλικρινά δε το περίμενα

    Οτι και να λές στην Νετ1 θές 100 ευρώ στον πρώτο μήνα για να ενεργοποιηθείς και αλλα 70€ όταν κόψεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Spanos : 06-11-07 στις 17:53.

  8. #98
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οτι και να λές στην Νετ1 θές 100 ευρώ στον πρώτο μήνα για να ενεργοποιηθείς και αλλα 70€ όταν κόψεις.
    Άντε πάλι.
    50 ευρώ είναι τα τέλη ενεργοποίησης της Net One. 70 είναι τα τέλη απενεργοποίσης.
    Τα 100 (πριν έλεγες 120 αλλά άρχισαν οι εκπτώσεις ) είναι μόνο στη φαντασία σου.

    Ή απλά μπερδεύεις τη Net One με την On Telecoms.

    Τώρα που έμαθες (ελπίζω δηλαδή να κατάφερες να διαβάσεις τα απλά ελληνικά μου) ότι τα τέλη ενεργοποίησης της Net One είναι 50 ευρώ, θα σχολιάσεις το γεγονός ότι αν αποφασίσεις να διακόψεις τον πρώτο μήνα δε θα σου χρεώσουν ούτε τα τέλη απενεργοποίησης, ούτε το πάγιό του;


    Και ακόμα δε σχολιασες το γεγονός ότι το Zisto DSL έμεινε στα 29,95 ευρώ όπως είχα προβλέψει.

  9. #99
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Ολο τα ιδια και τα ιδια με τοσα παγια. Νομιζω οτι η πραγματικη προσφορα ειναι αυτη η εταιρεια που σε αποχωριζει απο το δικτυο του ΟΤΕ χωρις παγια και σου προσφερει πακετακι με φωνη και Ιντερνετ φθηνα χωρις αλλη υποχρεωση. Αλλα ποτε θα συμβει αυτο?

  10. #100
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολο τα ιδια και τα ιδια με τοσα παγια. Νομιζω οτι η πραγματικη προσφορα ειναι αυτη η εταιρεια που σε αποχωριζει απο το δικτυο του ΟΤΕ χωρις παγια και σου προσφερει πακετακι με φωνη και Ιντερνετ φθηνα χωρις αλλη υποχρεωση. Αλλα ποτε θα συμβει αυτο?
    Ποτέ, βλέπεις το χωρίς πάγιο του ΟΤΕ είναι το κερασάκι, ποτέ δεν λένε με πάγιο της χ εταίριας

  11. #101
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολο τα ιδια και τα ιδια με τοσα παγια. Νομιζω οτι η πραγματικη προσφορα ειναι αυτη η εταιρεια που σε αποχωριζει απο το δικτυο του ΟΤΕ χωρις παγια και σου προσφερει πακετακι με φωνη και Ιντερνετ φθηνα χωρις αλλη υποχρεωση. Αλλα ποτε θα συμβει αυτο?
    πολύ σωστή παρατήρηση.
    εν ολίγοις να μην υπάρχει ελάχιστη χρέωση.

  12. #102
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ, βλέπεις το χωρίς πάγιο του ΟΤΕ είναι το κερασάκι, ποτέ δεν λένε με πάγιο της χ εταίριας
    Πες τα, έχω βαρεθεί να βλέπω διαφημίσεις που φωνάζουν ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ, λες και αυτοί δεν έχουν πάγιο...
    Enjoy the silence...

  13. #103
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JoeBar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα, έχω βαρεθεί να βλέπω διαφημίσεις που φωνάζουν ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ, λες και αυτοί δεν έχουν πάγιο...

    ας υπάρχει ένα συμβολικό πάγιο πχ. 5 ευρώ και από και πέρα οτι ξοδέψει ο καθένας σε ιντερνετ και τηλεφωνία.
    αυτός που θα το κάνει πρώτος θα προσελκύσει χιλιάδες πελάτες...

  14. #104
    Το avatar του μέλους paixthsss
    paixthsss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JoeBar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τα, έχω βαρεθεί να βλέπω διαφημίσεις που φωνάζουν ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ, λες και αυτοί δεν έχουν πάγιο...
    Ρε παιδιά αυτό έχει να κάνει με το ότι μπορείς να πάρεις από πολλές εταιρίες φθηνή τηλεφωνία και internet αλλά το πάγιο ΟΤΕ και η σχέση με τον ΟΤΕ μένει. Η Wind τόση διαφήμιση αλλά το πάγιο του ΟΤΕ μένει. Με αυτό έχει να κάνει. Βλέπεις τόσες τιμές και τόσα κουτιά όταν μπείς σε ένα κατάστημα αλλά πάγιο ΟΤΕ υπάρχει. Να εδώ δίπλα βλέπω διαφήμιση HOL 6 Mbps με 17,97 αλλά θα πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ. Δεν είναι λογικό η ίδια π.χ. εταιρία να διαφημίζει 34 Ευρώ με διευκρίνηση χωρίς πάγιο οτε? Δηλαδή το 34 Ευρώ χωρίς πάγο ΟΤΕ το μήνα είναι ψέμα? Υπάρχει η συνδρομή που διαφημίζεται και σου δίνουν να καταλάβεις ότι δε θα πληρώνεις αυτό συν πάγιο ΟΤΕ. Τι πάθαμε ξαφνικά και φωνάζουμε ότι και αυτοί έχουν πάγιο, όλα πιο φθηνά είναι σε σχέση με το να πάρεις πράγματα από ΟΤΕ αν συνυπολογίσεις και το πάγιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paixthsss : 07-11-07 στις 20:13.

Σελ. 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 2567

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 15:51
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-08, 21:11
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-07, 06:17
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-07, 00:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας