Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    καλησπερα παιδες
    δεν ξερω αν υπαρχει αλλο σχετικο νημα,αλλα επειδη ειναι παρα πολλα τα διαφορα 8εματα εχασα την μπαλα μετα απο μερικες ωρες αναζητησης χωρις να καταφερω ουσιαστικα να βρω αυτο που ψαχνω

    to router μου συγχρονιζει στα ~19mbit αλλα παρόλα αυτα η ταχυτητες απο ftp.ntua.gr/nvidia/ati,που γενικα ψιλοτερματζουν τις συνδεσεις ειναι τραγικες...
    απο ~60 μεχρι ~200 max

    αυνολικα με browser downloading+torrents δεν ξεπερναω τα ~250 kbps...

    υπαρχει καποια ιδιαιτερη ρυ8μηση που 8α πρεπε να κανω?

    εχω βαλλει καρφωτη ip/dns και στην καρτα δικτυου και dns στο ρουτερ
    PPoE & LLC/Snap (sip ή οπως αλλιως λεγοταν,μιας και δεν μου εβγαζε σκετη την επιλογη LLC)
    8/35

    υαπρχει κατι που κανω λα8ος ή απλα να τ=παρω ενα τηλ την 4νετ να τους κραξω μπας και γινει τπτ?


  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-2006
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    μια απο τα ιδια συμβαινουν και σε εναν κολητο μου αλλα δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι απλως επειδη σερνεται η 4νετ ή εαν εχει να κανει με καποιες ρυ8μησεις του ρουτερ ή εν τελει εαν το ιδιο το ρουτερ ειναι για τονγκουχ,γκουχ...

    εχει κανεις καμα ιδεα ρε παιδες για το τι παιζει?

  3. #3
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    740
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/9998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE 1600
    Path Level
    Fastpath
    μηπως εχεις κολλησει καποιον ιο που σου τρωει το συστημα??? internet download manager χρησιμοποιεις???

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και εγω τα ιδια max 250 kb\s και ας συγχρονίζει στα 18,7mbps

  5. #5
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    740
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/9998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE 1600
    Path Level
    Fastpath
    Χρησιμοποιηστε download managers.. μονο ετσι βλεπεις τη ταχυτητα σου.. κανε και κανα hard reset στο ρουτερ..κατεβαστε και το cfosspeed v.4.06 να σας βοηθησει.. εγω κατεβαζω με 1800 και εχω δει και 2040 καποιες φορες.. επισης μπορει να χτυπαει καμια λαθος τιμη στη registry οποτε αν ολα τα αλλα αποτυχουν καντε και κανα format.. κατεβαζουμε παντα απο μεγαλους servers.. Νομος!!!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    καλησπερα παιδια. απ' οτι βλεπω δεν εχει βρεθει λυση στο θεμα. ειμαι κι εγω νεος συνδρομητης της forthnet και εχω το ιδιο προβλημα. δεν ξερω και πολλα γενικα αλλα απ' οτι καταλαβαινω συγχρονιζει στα 20000 περιπου(αν κοιταω στο σωστο σημειο). παρ' ολα αυτα κατεβαζω απο rapidshare με 200 maximum ως και 35-40kbps. αν ξερει κανεις κατι ας βοηθησει. εσεις που ειχατε προβλημα τελικα τι κανατε;ευχαριστω.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-2006
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    το Qos σε τι το ρυ8μιζουμε?

    σε VBR/CBR/UBR ?

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantako Εμφάνιση μηνυμάτων
    το Qos σε τι το ρυ8μιζουμε?

    σε VBR/CBR/UBR ?
    Ρυθμίζουμε σε UBR.
    Όσον αφορα τις ταχύτητες... Μεγάλη σημασία έχει ο θόρυβος που υπάρχει στη γραμμή και το Max attenuable. Αυτές τις ρυθμίσεις μπορείτε να τις πάρετε από το router. Ο θόρυβος για να λειτουργεί η γραμμή θα πρέπει να είναι πάνω από 20db και το max attenuable, όσο πιο πάνω από την ταχύτητα συγχρονισμού τόσο καλύτερα. Αν δεν είναι καλές αυτές οι τιμές τότε όχι μόνο επηρεάζεται η ταχύτητα αλλά θα υπάρχουν λογικά και πολλές αποσυνδέσεις. Γενικά βλέπω στην forthnet οτι συχρονίζει κοντά στο attenuable για να πετύχει όσο το δυνατόν καλύτερη ταχύτητα. Αν είναι όλα αυτά καλά τότε υπάρχει ακόμα ένα θέμα με την forthnet. Σε ένα σημείο του δικτύου της που συνδέεται με το δίκτυο του ΟΤΕ έχει μισθώσει πολύ λίγο bandwidth αναλογικά με τους πελάτες της.. Από αυτό το κομάτι περνάει η κίνηση των dslam της. Έτσι ενώ από το ftp της fornthet Μπορεί να κατεβάζουμε με full ταχύτητα σε ώρες αιχμής προς το Internet μαζευόμαστε πολλοί σε αυτό το κομμάτι και μοιραζόμαστε ταχύτητα...

Παρόμοια Θέματα

  1. TELLAS - χαμηλές ταχύτητες στο downloading;;;
    Από gmantakis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-08, 18:03
  2. siemens cl 110 & ISDN
    Από hadji1 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-08, 13:46
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-07, 19:47
  4. emule & siemens cl-110
    Από B_Dark στο φόρουμ Ed2k
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-07, 13:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας