Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    31-07-2002
    Περιοχή
    Thessaloniki,Greece
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    zte ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 13,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Χαιρετε

    Εχοντας διαβασει αρκετα threads και reviews εδω αλλα και σε αλλα fora . κανω ενα νεο θεμα για τα λιγο πιο τσιμπημενα σε τιμη laptop αλλα και αποδοση,θελοντας και τη δικη σας γνωμη.Ειδα καποιες ερωτησεις που κανετε σε αυτους που ζητουν βοηθεια και θα σας δωσω μερικα στοιχεια αλλα και ενα μοντελο το οποιο με καλυπτει και μου αρεσει ως υποδειγμα και μπορουμε στη συζητηση που θα προκυψει να το χρησιμοποιησουμε ως βαση συγκρισης.Αν ξεχνω κατι μου το επισημαινετε....

    οκ , φτανει ο προλογος και παμε :

    -θελω κυριως desktop replacement κατηγορια αρα και 17" οθονη επειδη τωρα ειμαι στρατο και μετα θα ειμαι σε νεο σπιτι-εξωτερικο

    -Χρηση κυριως gaming αλλα και multimedia - μπορει για αρκετο καιρο να ειναι και Τν κλπ...

    -Ξερω οτι την τεχνολογια την πληρωνεις αλλα απο την αλλη θα ηθελα να ψιλοκρατησει και μια 3-4ετια , σημειο στο οποιο ελπιζω να μπορεσω να κανω ενα desktop pc που να μαμαει και να σπερνει :P

    -Χρηματα που θα δαπανησω 2000-2500 euros top αν και αν βρω πιο φτηνο μοντελο δε θα πω οχι μονο και μονο για show-off να λεω οτι ειμαι 2κ+ κατηγορια

    Διαβασα οτι Toshiba,Asus, HP Compaq και Dell ειναι περα απο εταιρειες με αξιοπιστα προιοντα και εταιρειες με καλο service οποτε εψαξα εκει γυρω.

    Dell νομιζω οτι πληρωνεις αρκετα χωρις λογο,Εννοω στα specs.Ισως να κανεις αποσβεση των χρηματων μεσω αψογου service και λογω quality product αλλα ...ελεος...Εκτος κι αν παρερμηνευσα κατι οποτε το συζηταμε

    HP Compaq εχω ακουσει καλα λογια με μονο αρνητικο ενα θεμα υπερθερμανσης (αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι μιλουσαν για τα Compaq Series η τα Pavillion)

    Asus μου ειπαν καλα λογια για τη σειρα G2S ...δεν ειχα το χρονο να το ψαξω πολυ ουτε τιμες εχω μαθει ακομα.Ειμαι ανοικτος σε ενημερωση ,γνωμες , θα το κοιταξω κι εγω τις επομενες μερες

    Toshiba μαλλον με ικανοποιησε πιο πολυ μεχρι τωρα με αυτα που βρηκα...Κοιτουσα πριν λιγο καιρο το P200-14H αλλα μετα ειδα και το Χ200-15Κ μεχρι που ανακαλυψα το sweetheart :P : Satellite X205-S9359. Αυτο το τελευταιο -δεν ξερω γιατι ακομα- δεν ειναι στους καταλογους του www.toshiba.gr , εστειλα mail να ρωτησω γιατι οχι ακομα και ποτε κλπ αλλα μεχρι αυτη τη στιγμη δεν εχω λαβει απαντηση...Αν δεν μπορεσω να το βρω μεσω της Ideal μπορει να το παραγγειλω μονος μου ως ιδιωτης (δεν πιστευω να εχω prob με εγγυησεις κλπ...)

    Αυτα μεχρι τωρα παιδια και ευχαριστω εκ των προτερων για τις αποψεις και το χρονο σας

    ΥΓ : Μη μου πειτε οτι τα καλυτερα gaming laptop ειναι τα Alienware,Vodoo και κατι τετοια γιατι εκει το budget παει για πεντοχιλιαρο και πανω...Νταξει ειπαμε :P

  2. #2
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Χμμ εχεις απολυτο δικιο για το X200.
    Το ιδιο αξιομαχο ειναι και το Hp pavillion dv9543ev.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 19-11-07 στις 19:00.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Απλα οτι καλυτερο απο ποιοτητα,μεγαλη εγγυηση,επιδοσεις(8700m gt καρτα γραφικων) και τιμη:
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...75#post1562975


    Εδω ολα τα πιθανα μοντελα:
    http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=7711
    http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=7710
    http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=7712
    http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=7713


    Στη θεση σου (για το budget pου εδωσες) θα πηγαινα καρφι σε αυτον με 2000 ευρω(τον 3ον), που εχει κορυφαια αναλυση,κορυφαια καρτα γραφικων,σκληρο στις 7200 στροφες,κορυφαια cpu και μνημη πανευκολα επεκτασιμη με μονο 80 ευρω στα 4 GB:
    http://www.play247.gr/index.php?main...oducts_id=7712



    Απλα δεν υπαρχει καλυτερο 17" απο αυτα τα μοντελα ,ειδικα αν αναλογιστεις την τιμη τους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 19-11-07 στις 20:55.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2002
    Περιοχή
    Thessaloniki,Greece
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    zte ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 13,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σας ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις(ειδικά τον haHa που πετυχαίνω συχνά να βοηθάει με τη γνώμη του σε αρκετά threads).Keep 'em coming guyz!!!

    Επί του θέματος όμως...

    haHa ας δούμε μερικά σημεία που εντόπισα σχετικά με τον 3ο που λες κι εσύ και τον Toshiba Satellite X205-S9359.Γιατι είναι ψιλοαπαραδεκτο να ξεφευγει ο 4ος 665 ευρω επανω μονο και μονο για ελαφρα καλυτερη αναλυση και ανεπαισθητα γρηγοροτερο cpu και στα υπολοιπα specs να ειναι ιδιος με τον 3ο

    -ο ΗΡ έχει μονο 120 GB σκληρό σε σχεση με τα 320GB(2 ξεχωριστοι σκληροι έτσι?) του Toshiba παρόλο που είναι πιο γρήγορος (7200 με 5400 rpm)...Χμμμ είναι μεγάλη διαφορά δε νομίζεις?Θα μου πεις αγόρασε κι έναν εξωτερικό αν θες μετα...οκ...αλλα μιλαμε για την αρχική συνθεση τους

    -ο Toshiba Satellite X205-S9359 εχει HD-DVD και HDTV TV Tuner ενω ο ΗΡ όχι (εχει Blue Ray drive νομιζω)

    -ο Toshiba Satellite X205-S9359 εχει την 8700Μ GT με DX10 που σε αποδοσεις ειναι ελαφρως καλυτερη απο την FX1600M που δεν ειναι και με DX10

    -στα υπολοιπα ειναι πανω-κατω κοντα στα χαρακτηριστικα αλλα παλι σε αριθμο μπιχλιμπιδιων και συνολικου πακετου λιιιγο καλυτερα ο Toshiba...

    -ο ΗΡ ειναι πιο ελαφρυς κατα 1 κιλο περιπου

    -o HP εχει μεγαλυτερη εγγυηση παρολαυτα 3>1-2 έτη και νομιζω οτι στην τελικη τιμη ειναι ελαφρα πιο φτηνος απο τον X205-S9359 (αν τον παραγγειλω απο amazon ομως στα ιδια βγαινουν ΜΕ μεταφορικα) αν και απο οτι καταλαβα εγγυηση εκει ειναι αχρηστη να μην πω μουφα εκτος ΗΠΑ...Κριμα αν και θα το ψαξω πιο πολυ προσεχως...

    Δυστυχως μετα απο μια πρωτη απαντηση απο εκπροσωπο της Ideal , ενημερωθηκα οτι περιεργως αυτο το μοντελο ειναι διαθεσιμο μονο στην Αμερικη(?!?!) ενω απο Ελλαδα μπορω να προμηθευτω το Χ200-15Κ ή το Χ200-21Κ με SLI που ομως ξεφευγει σε κοστος , ασε που δε χρειζομαι και το SLI τοσο πολυ...

    Επισης ηθελα να σε ρωτησω haHa αν το απολυτο της προτασης σου σχετικα με το αγορασε καρφι το συγκεκριμενο μοντελο προερχεται απο προσωπικη εμπειρια με τα 2 μοντελα που συνεκρινα ή απλα εισαι επαγγελματιας του χωρου και αυτη ειναι ας πουμε η επισημη προταση σου επαγγελματικα.Οπως προανεφερα δεν ειμαι και ειδικος , για αυτο ρωταω ψιλοαθωα να μαθαινω κι εγω τι προσεχετε οι πιο εμπειροι.

    Περιττο να προσθεσω οτι και το HP Compaq 8710w Mobile Workstation (GC122EA) ειναι εκπληκτκο μηχανημα οσο και το Toshiba Satellite X205-S9359.Απλα υποτιθεται οτι εδω "ψειριζουμε" λεπτομερειες/μοιραζομαστε εμπειριες κλπ

    Αληθεια για τα αλλα μοντελα/εταιρειες εχεις καποιο σχολιο? Η απλα η προταση σου θα επρεπε να με καλυπτει γιατι απλα περιελαβες ηδη τα καλυτερα...?Ειμαι ψειρας/κουραστικος? Σορρυ χεχ...αλλα 2-2,5 χιλιαρικα θα ειναι αυτα

    Εννοειται οτι σε ευχαριστω αλλη μια φορα για την απαντηση και ας συνεχισουμε το debate/συζητηση για το καλο της συγκεκριμενης αγορας και της τσεπης μου ( θα κερασω οτι περισεψει απο τη διαφορα χεχε :P).περιμενουμε και τους υπολοιπους να μπυν στη συζητησηηηηηηη :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος organus : 19-11-07 στις 22:32.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haHa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα δεν υπαρχει καλυτερο 17" απο αυτα τα μοντελα ,ειδικα αν αναλογιστεις την τιμη τους!

    εδώ διαφωνώ. ο 4ος HP που προτείνεις έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με τον dell M6300 με τη διαφορά ότι ο dell έχει 2.6 επεξεργαστή και 2χ1 GB ram αντί 1χ2 GB που έχει ο HP. και όπως έχεις πει είναι ελαφρύτερος και λεπτότερος από τον dell. η τιμή του dell με αυτά τα χαρακτηριστικά βγαίνει στα 2500, δηλαδή 160 ευρώ λιγότερα από τον HP. καλύτερη εγγύηση σίγουρα dell.

    για μένα τουλάχιστον καλύτερος 17άρης σε αυτά τα λεφτά είναι ο dell. αλλά γούστα είναι αυτά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από organus Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Toshiba Satellite X205-S9359 εχει την 8700Μ GT με DX10 που σε αποδοσεις ειναι ελαφρως καλυτερη απο την FX1600M που δεν ειναι και με DX10
    για την 8700GT δεν γνωρίζω τίποτα. αλλά απ'οτι ξέρω η FX1600M είναι κορυφή με υποστήριξη SM4 και DX10. μήπως κάνεις λάθος?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thane : 19-11-07 στις 22:31.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2002
    Περιοχή
    Thessaloniki,Greece
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    zte ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 13,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thane Εμφάνιση μηνυμάτων
    για την 8700GT δεν γνωρίζω τίποτα. αλλά απ'οτι ξέρω η FX1600M είναι κορυφή με υποστήριξη SM4 και DX10. μήπως κάνεις λάθος?
    χμμ ναι εχεις δικιο,εκανα λαθος.Διαβαζω το site της nVidia ειδα οτι και η FX1600M ειναι με DX10 support οχι οτι σημερα αυτο εχει ιδιαιτερη σημασια.Πως σου φαινεται ο Toshiba Satellite X205-S9359? Δεν το σχολιασες για αυτο ρωταω

    Για τον Dell M6300 με μια γρηγορη ματια παρατηρησα οτι του λειπουν τα καλουδια που εχει ο Toshiba,σκληρος παλι πολυ λιγος 120 GB ενω Toshiba 320GB(αν και στα 7200 σε σχεση με τα 5400),εχει το 2,2 cpu και οχι τον 2,0GHz,για την καρτα γραφικων : ειναι 256mb(8700Μ GT 512)..και με καλα reviews και οι 2...ειναι σχεδον παραπλησιες Α ! και βρηκα αυτο που δειχνει οτι ελαφρως καλυτερη αν και 256mb einai i 1600M ,χαλαρα καλυτερη εγγυση σιγουρα.Ωραιο μηχανημα κι αυτο...

    Τελικα γμτ ειναι δυσκολο να διαλεξεις...

    Συνεχιζουμε παιδια το brainstorming και τις αποψεις/συγκριτικα...Σας ευχαιστω ολους για τη συμμετοχη στν προβληματισμο . Παμε λεμεεεεεεεε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος organus : 19-11-07 στις 22:57.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    κατ' αρχήν πότε με το καλό απολύεσαι απ' το στρατό?
    Γιατί αν είναι να το πάρεις σε κανα μήνα όλη η συζήτηση είναι άσκοπη αφού θα έχουν βγει 200νέα μοντέλα.

    Κατά δεύτερον: Πραγματικά δεν τα λυπάσαι τα 2,5χιλιάρικα να τα πετάξεις σε ένα φορητό?
    Για ποιό λόγο? Για να παίζεις παιχνίδια? Και αν παίζεις παιχνίδια ποιά είναι αυτά?
    Το Crysis που δεν παίζει full ούτε σε GF8800GT ή κανα strategy που παίζει και στον δικό μου υπολογιστή 5ετίας?

    Υστερα λες ότι το θες για multimedia. Ποιά είναι αυτά τα Multimedia που θέλουν υπολογιστή 2500euro?
    Θα παίζεις highdefinition 1080p στην οθόνη του laptop?
    Πάρε ένα φθηνό Laptop και με τα υπόλοιπα χρήματα συνδεσέ το με μια LCD τεράστια να απολαύσεις ταινία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 19-11-07 στις 22:56.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από organus Εμφάνιση μηνυμάτων
    χμμ ναι εχεις δικιο,εκανα λαθος.Διαβαζω το site της nVidia ειδα οτι και η FX1600M ειναι με DX10 support οχι οτι σημερα αυτο εχει ιδιαιτερη σημασια.Θα κοιταξω και το Dell που αναφερεις.Πως σου φαινεται ο Toshiba Satellite X205-S9359? Δεν το σχολιασες για αυτο ρωταω

    ναι συγγνώμη λόγω της βιασύνης μου δεν το σχολίασα

    εξαρτάται τι τιμή έχει στην ελλάδα. τα αρνητικά για μένα έιναι η ανάλυση στην οθόνη, 1400χ900 σε 17αρα οθόνη μου φαίνεται πολύ λίγο, και ο σκληρός που έιναι στις 5400 rpm. σημαντικότερο πιστευω έιναι η ταχύτητα του σκληρού παρά η χωρητικότητα.

    το Link για τον dell είναι αυτό:
    http://www1.euro.dell.com/content/pr...530&l=el&s=pad

    απλά να σου πω ότι οι τιμές στο site δεν έχουν καμιά σχέση με τη πραγματικότητα.
    ξέρω ότι βγαίνει 2500 ευρώ ο dell με αυτά τα χαρακτηριστικά γιατί τον παρήγγειλα. Η παραγγελία έγινε από το τηλέφωνο.

    Δηλαδή αν σε ενδιαφέρει κάτι από dell ή έχεις κάποια απορία πάρτους ένα τηλ για να συνεννοηθείς καλύτερα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thane : 19-11-07 στις 23:03.

  9. #9
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    SAGEM
    εγω φιλε θα σου προτεινα να παρεις τον Toshiba X205 γιατι κατα τη γνωμη μου εχει καλυτερο service
    εχω και γω Toshiba και ειμαι υπερ ευχαριστημενος

  10. #10
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από organus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τον Dell M6300 με μια γρηγορη ματια παρατηρησα οτι του λειπουν τα καλουδια που εχει ο Toshiba,σκληρος παλι πολυ λιγος 120 GB ενω Toshiba 320GB(αν και στα 7200 σε σχεση με τα 5400),εχει το 2,2 cpu και οχι τον 2,0GHz
    το μόνο καλούδι που βρίσκω να λείπει είναι ο μεγαλύτερος σκληρός.

    μπορέις να βάλεις ότι επεξεργαστή θέλεις πάνω. μπορείς να επιλέξεις να του βάλεις ότι θέλεις. στο site έχει πολλές επιλογές.

    αλλά χωρίς να ξέρω τιμή σε ελλάδα δεν μπορώ να συγκρίνω

  11. #11
    Εγγραφή
    31-07-2002
    Περιοχή
    Thessaloniki,Greece
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    zte ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 13,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ' αρχήν πότε με το καλό απολύεσαι απ' το στρατό?
    Γιατί αν είναι να το πάρεις σε κανα μήνα όλη η συζήτηση είναι άσκοπη αφού θα έχουν βγει 200νέα μοντέλα.

    Κατά δεύτερον: Πραγματικά δεν τα λυπάσαι τα 2,5χιλιάρικα να τα πετάξεις σε ένα φορητό?
    Για ποιό λόγο? Για να παίζεις παιχνίδια? Και αν παίζεις παιχνίδια ποιά είναι αυτά?
    Το Crysis που δεν παίζει full ούτε σε GF8800GT ή κανα strategy που παίζει και στον δικό μου υπολογιστή 5ετίας?

    Υστερα λες ότι το θες για multimedia. Ποιά είναι αυτά τα Multimedia που θέλουν υπολογιστή 2500euro?
    Θα παίζεις highdefinition 1080p στην οθόνη του laptop?
    Πάρε ένα φθηνό Laptop και με τα υπόλοιπα χρήματα συνδεσέ το με μια LCD τεράστια να απολαύσεις ταινία.

    Λες οτι η συζητηση ειναι ακυρη δηλαδη αν προχωρησω στην αγορα σε 1 μηνα+? lol λιγο υπερβολικό ακούγεται...

    Σχετικα με τα υπολοιπα...εχεις δικιο μαλλον για το HD...δεν ειναι λιγο κουφο να εχει HD αλλα χωρις 1080 support? Τι λες? χμμμ...

    Επισης σε πιο dedicated gamers reviews fora που συζητουσαν για γραφικά σε mobiles/laptops λενε οι περισσοτεροι οτι αυτες οι καρτες δεν ειναι αρκετες και οτι περιμενουν απο nvidia σειρα 88xx ή κατι τετοιο....αλλο ενα πραγμα που με βαζει σε σκεψη...να περιμενω δλδ

    τωρα για τα χρηματα που λες, οκ καταλαβαινω το point σου απλα το σκεπτικο μου ειναι να υπαρχουν οι δυνατοτητες (enough horsepower just in case)...ok λιγο καγκουραδικη αντιληψη αλλα τελικα ξερεις...αυτην την περιοδο μπορω να το καλυψω το κοστος και παω στο "γιατι οχι"...οχι οτι ειναι αυτοσκοπος να με μαδησουν...φυσικα και θα προιμησω εστω και ελαφρα υποδεεστερη αποδοση αν ειναι να κερδισω μια 500αρα ευρω ας πουμε

    ευχαριστω Thane αν και θα ηθελα να εισαι λιγο πιο συγκεκριμενος στο τι προτεινεις πχ favorite μοντελο...την ψηφο/προταση σου ρε παιδι μου αν και απο οτι καταλαβα λες γενικα να περιμενω?

    ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΣΗ : μεχρι στιγμης παιζουμε Toshiba Satellite X205-s9359,HP Compaq w8710 και Dell M6300 με budget 2000-2500euros...

    συνεχιζουμε ερευνα,ξεψειρισμα,γνωμες κλπ...αν και νομιζα οτι ειχα καταληξει...καμμια σχεση...πελαγωσα λιγο...θα σας ρωτησω πιο συγκεκριμενα τις επομενες μερες...μια διανυκτερευση πηρα κι εγω και εφαγα τη μιση μερα στα fora :P

    ........Auto merged post: organus added 1 Minutes and 38 Seconds later........

    ουπςςςς

    με προλαβατε ρε παιδια ενω εγραφα reply κι εβλεπα αλλα tabs...

    θα επανελθω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος organus : 19-11-07 στις 23:26. Αιτία: auto merged post

  12. #12
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    SAGEM
    δες και το Toshiba Qosmio G30 10B φοβερο μηχανημα

  13. #13
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    τι να σου πω εγώ γενικά είμαι υπέρ του dell. άμα κατεβασεις τα χαρακτηριστικά λίγο, η τιμή πέφτει. Δηλαδή αν επιλέξεις τον 2.2 επεξεργαστή η τιμή θα πάει στα 2100 περίπου.


    Εμπειρία δεν έχω από dell απλά σου λέω το συμπέρασμα από αυτά που έχω διαβάσει και έχω ακούσει. κι εγώ πριν λίγο καιρό έψαχνα laptop, έκανα thread και μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στον Μ6300.

    αρα για να καταλήξω κάπου αυτό που προτείνω εγώ είναι dell.

    2500 ευρώ είναι σίγουρα πολλά. εγώ τα έσκασα γιατί το laptop το θέλω για επεξεργασία εικόνας, βίντεο, ήχου, 3D κ.τ.λ. δηλαδή για βαριές δουλειές. και θέλω να έιμαι σίγουρος για 3 χρόνια γι αυτό dell.

    Α είναι να μην το χρησιμοποιείς για τόσο βαριές εφαρμογές καλύτερα πάρε κάτι γύρω στα 2000.

    Αυτά από μένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thane : 19-11-07 στις 23:51.

  14. #14
    Εγγραφή
    31-07-2002
    Περιοχή
    Thessaloniki,Greece
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    235
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    zte ZXHN H168N
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 13,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VORIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες και το Toshiba Qosmio G30 10B φοβερο μηχανημα
    φοβερο και το τριχιλιαρο ομως...ειπαμε 2k , βία 2,5...αλλα ναι εργαλειο πραγματι...απλα κραταμε ενα budget ως όριο γιατι αν δεν το κρατησουμε παμε για αλλα και links πιστεψε με εχω αρκετα για uber dream machines...

    ........Auto merged post: organus added 2 Minutes and 7 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thane Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι να σου πω εγώ γενικά είμαι υπέρ του dell. άμα κατεβασεις τα χαρακτηριστικά λίγο, η τιμή πέφτει. Δηλαδή αν επιλέξεις τον 2.2 επεξεργαστή η τιμή θα πάει στα 2100 περίπου.


    Εμπειρία δεν έχω από dell απλά σου λέω το συμπέρασμα από αυτά που έχω διαβάσει και έχω ακούσει. κι εγώ πριν λίγο καιρό έψαχνα laptop, έκανα thread και μετά από πολύ ψάξιμο κατέληξα στον Μ6300.

    αρα για να καταλήξω κάπου αυτό που προτείνω εγώ είναι dell.

    2500 ευρώ είναι σίγουρα πολλά. εγώ τα έσκασα γιατί το laptop το θέλω για επεξεργασία εικόνας, βίντεο, ήχου, 3D κ.τ.λ. δηλαδή για βαριές δουλειές. και θέλω να έιμαι σίγουρος για 3 χρόνια γι αυτό dell.

    Α είναι να μην το χρησιμοποιείς για τόσο βαριές εφαρμογές καλύτερα πάρε κάτι γύρω στα 2000.

    Αυτά από μένα.
    ευχαριστω thane. αυτο το "κατι" κοιταμε να προσδιορισουμε σ αυτο εδω το thread παντως χεχε :P (επισης πειρασμος στο Dell ειναι το οτι το παιρνεις με τα ΧΡ και οχι Vista λεει? :P) α και η τιμη που λες ειναι € 2.535,89 με τον 2,2...αλλα κι αυτος με 1440 αναλυση σε 17" ειναι...απαντωντας δευτερευοντως σε αλλο poster
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος organus : 20-11-07 στις 00:01. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Εγγραφή
    29-06-2007
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από organus Εμφάνιση μηνυμάτων

    ευχαριστω thane. αυτο το "κατι" κοιταμε να προσδιορισουμε σ αυτο εδω το thread παντως χεχε :P
    ναι με αυτό το ''κάτι'' εννοώ τον Μ6300 πάλι απλά με μικρότερο επεξεργαστή. θα με πείτε κολλημένο αλλά αυτή είναι η γνώμη μου... γουστάρω deeeeeell

    ξέχασα να σου πω ένα αρνητικό για την dell. ότι αν παραγγείλεις τελικά τον Μ6300 θα κάνει κάνα μήνα να έρθει. αλλά για να είσαι σίγουρος πάρε τηλέφωνο.

    όπως είπα καμία σχέση δεν έχει το site με τη πραγματικότητα.

    ο δικός μου έχει 2.6 επεξεργαστή,1920χ1200 ανάλυση κ.τ.λ. και βγαίνει 2500. και με vista ultimate 64bit.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thane : 20-11-07 στις 00:07.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια για αγορά gaming laptop
    Από trabakoulas στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-08, 11:20
  2. 17ρι multimedia desktop replacement?
    Από Georgema στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-08, 18:40
  3. Αγορά desktop replacement laptop
    Από Tamtamis στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-08, 10:52
  4. Αγορά laptop για αντικατάσταση desktop
    Από Odorn στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-08-07, 10:25
  5. Desktop Replacement
    Από ozma στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-07, 03:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας