Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34
  1. #31
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    σχετικά με τα "Last Messages" πρέπει κατα την γνώμη μου να υπάρχει δυνατότητα σε όποιον το επιθυμεί να διαβάζει μόνο τα 15-20 τελευταία active messages.

    εγώ προσωπικά τις τελευταίες ημέρες έχω διαβάσει πολύ λίγα messages διότι πρέπει να πάω στο Forums καί απο εκεί να διαλέξω την κατηγορία αν καί δεν ξέρω πιό χρονολογικά είναι τελευταιό, πράγμα που με ενδιαφερει.

    Σαν δημοκρατικά σκεπτόμενοι πολίτες πρέπει να αποφύγουμε τους αποκλεισμούς καί τους εξαναγκασμούς. Ούτε πρεπει να αφαιρεθεί η δυνατότητα σε όσους απο εμάς θέλουν να διαβάζουν μόνο ταχρονολογικά πρόσφατα μηνύματα ούτε πρέπει να μας επιβληθεί αναγκαστηκά η ανάγνωση όλων των τίτλων προκειμένου να βρούμε τα πιό πρόσφατα.

    Επαναλαμβάνω ότι από τότε που αφαιρέθηκαν τα τελευταία 15 πιό πρόσφατα μηνύματα από το κάτω μέρος του home page έχω διαβάσει ελάχiστα (πολύ λιγότερα από πρίν). Καί ο λόγος δεν είναι από τσντίλα ή από hard feelings επειδή μου την σπάσατε αλλά επειδή απλά βαριέμαι να ψάχνω να βρώ ποιά είναι τα τελαυταία.

    Οι administrators πρέπει να λάβουν υπ' όψη τους ότι το forum το επισκέπτονται καί ενδιαφερόμενοι με πολύ λίγο ελεύθερο χρόνο που απλά θέλουν να μάθουν που βρήσκοντε τα τελαυταία θέματα.

    Ελπίζω να βρεθεί τρόπος καί δίαθεση να επανελθουν τα 15-20 τελευταία μηνύματα.
    Ισως με κάποιο link πού θα τα εμφανίζει όταν το κάνουμε click.

  2. #32
    Εγγραφή
    07-04-2003
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ZTE H108NS
    Συμφωνω και εγω με τα "Last Messages". Πρεπει να υπαρχουν ή να υπαρχει επιλογη για καποιον αν θελει να τα βλεπει.

    Εγω εχω παρατηρησει κατι αλλο στο ADSLgr.com. Καθε φορα που κανω "back" ποτέ δεν μου βγαζει την προηγουμενη σελιδα... αλλα ΠΑΝΤΑ μια παλιοτερη... να σκεφτειτε στο στο φορητο μου οποτε κανω "back" εχει μεινει ακομη εκεινη η μαυρη σελιδα που το adslgr.com ειχε μεινει κλειστο λογω του δυστυχηματος ...

    Να σημειωσω οτι αυτα συμβαινει και στα 3 pc που μπαινω και μονο στο adslgr.com

    bILL

  3. #33
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    1. Είναι ok.
    2. Κάθετα εναντίον του νέου συστήματος με τα unread posts. Ο παλιός μηχανισμός μου ήταν απείρως βολικότερος. Επέτρεπε επίσης σε logged-in χρήστες να εμφανίζουν μόνο τα μηνύματα που δεν έχουν διαβάσει.

      Θα πρέπει να πω ότι συμφωνώ απόλυτα με τους dsl_ole & Lurker: power to the user! Ας διαλέγει ο ίδιος ο χρήστης τι θέλει και πως θέλει να δει κάτι...
    3. Δεν έχω χωνέψει το άτιμο το login που απαιτεί να βάζω πάντα εκείνο το νουμεράκι. Είμαι εναντίον του να έχω μόνιμα sessions και ειδικά με τον browser που χρησιμοποιώ (Firebird) έχω και κάποια χρηστικά ψιλοπροβληματάκια, λόγω του ότι αν διαλέξψ να σώζω τα στοιχεία που βάζω στη φόρμα, μου κρατάει τα δεδομένα από όλες τις φορές που έκανα login στο site. Κρατήστε το σύστημα αυτό για εγγραφές/validations νέων μελών και όχι για κάθε login.


    Μία μικρή παράκληση τέλος: βάλτε ένα "ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ" κάπου στην αριστερή μπάρα ώστε να μη χρειάζεται να πηγαίνουμε στο my account ή στο forum για αποσύνδεση.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ΠΡΟΤΑΣΗ:
    Να υπάρχει link για τα νέα μηνύματα στην κεντρική (αρχική) σελίδα.
    Κατά τα άλλα... εντάξει, θα μας πάρει λίγο χρόνο εξοικείωσης, αλλά συμφώνω με τη λογική με την οποία έγινε η αλλαγή.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Θελω την γνωμη σας..
    Από ominus στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 18:58
  3. θέλω τη γνώμη σας παρακαλώ
    Από ubiq στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-07, 18:18
  4. Την γνώμη σας, σας παρακαλώ
    Από alfa156 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-07, 18:09
  5. Την γνώμη σας παρακαλώ
    Από Δημήτρη στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-06, 11:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας