Σελ. 305 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.561-4.575 από 9661
  1. #4561
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Από τη μια πόλη στην άλλη έχουν διαφορετικά συστήματα. Αυτό που σε ενδιαφέρει έχει όλες τις πληροφορίες εδώ. Είσαι λέει ΟΚ με μετρητά, αρκεί να μπεις από την μπροστινή πόρτα.
    hnesne

  2. #4562
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη μια πόλη στην άλλη έχουν διαφορετικά συστήματα. Αυτό που σε ενδιαφέρει έχει όλες τις πληροφορίες εδώ. Είσαι λέει ΟΚ με μετρητά, αρκεί να μπεις από την μπροστινή πόρτα.
    I see, ευχαριστώ για το λινκ . Οπότε μια χαρά.
    Αν και απ' ότι βλέπω με βολεύει καλύτερα να βρω και να βγάλω από το κιοσκ από πριν με την ησυχία μου, ελπίζω να έχει κοντά στη στάση.
    Θα ρωτήσω αντίστοιχα και στο ξενοδοχείο και λογικά θα με εξυπηρετήσουν και από 'κει.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  3. #4563
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχω προγραμματίσει επαγγελματικό ταξίδι (συνέδριο) για USA (salt lake, Utah), μέσα Ιουνίου. Εκτός από ESTA και διαβατήριο, χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο. Νομίζω με αυτά είμαι καλυμμένος σωστά?

    Επίσης μια ερώτηση για αυτούς που γνωρίζουν ή μένουν αμερική. Επειδή το ξενοδοχείο που έκλεισα είναι κάπως μακρυά από το venue (20 λεπτά με το λεωφορείο, σύμφωνα με google maps), πως έχει η διαδικασία με τα μέσα μαζικής μεταφοράς. Ας πούμε κοιτούσα τα δρομολόγια και με βολεύει ένα συγκεκριμένο λεωφορείο, μπορώ να αγοράσω εισιτήριο μέσα στο λεωφορείο? ή απ' έξω από κάποιο κίοσκ. Υπάρχει επιλογή για εβδομαδιαίο, κλπ. Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη εφόσον είναι η πρώτη μου φορά του αμέρικα .
    Πριν 1,5 μήνα γύρισα από Αμερική με ESTA και ελληνικό διαβατήριο.

    Να έχεις και στυλό μέσα στο αεροπλάνο, γιατί ενδέχεται να σου δώσουν να συμπληρώσεις ένα χαρτί για το τελωνείο (πριν την προσγείωση στις ΗΠΑ). Μετά σε βάζουν στο αεροδρόμιο να περιμένεις σε σειρά, ώστε να σου κάνουν ερωτήσεις, να δουν τα στοιχεία σου και να τους δώσεις αυτό το χαρτί για το τελωνείο. Οι υπάλληλοι εκεί είναι κυρίως αστυνομικοί. Μετά τον έλεγχο, τα δακτυλικά αποτυπώματα και τη φωτογραφία, θα σε αφήσουν να φύγεις, να πάρεις τις βαλίτσες σου και είσαι ελεύθερος να κυκλοφορήσεις στο Αμέρικα. Τουλάχιστον έτσι έγινε στο JFK που πήγα (Νέα Υόρκη). Λίγο αυστηρός ο έλεγχος, αλλά το κάνουν για την προστασία της χώρας τους. Δεν είναι κωλοχανειο, σαν εμάς...

    Δεν έχω πάει στο Salt Lake City, αλλά δεν πρέπει να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν πόλη. Οπότε μην περιμένεις και πολλά...

  4. #4564
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ρωτήσω αντίστοιχα και στο ξενοδοχείο και λογικά θα με εξυπηρετήσουν και από 'κει.
    Δύο κλικ μακριά είναι κι αυτή η πληροφορία, αν και από ό,τι κατάλαβα θα βρεις την κάρτα παντού, σίγουρα και στο αεροδρόμιο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πάει στο Salt Lake City, αλλά δεν πρέπει να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν πόλη. Οπότε μην περιμένεις και πολλά...
    Σωστό, αφού έχουν σύγχρονα λεωφορεία και τρένα κι όχι βοϊδάμαξες πάλι καλά. Μιλάμε για την πόλη που ίδρυσαν οι Μορμόνοι. Έχουν όμως ίσιους και φαρδείς δρόμους και δεν υπάρχει περίπτωση να χαθείς.
    hnesne

  5. #4565
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Όπως λεει και ο Μητσος θα πρέπει να συμπληρώσεις και μέσα στο αεροπλάνο και μια φόρμα όπου θα δηλωνεις που θα μενεις, και μετα εχει καποιες ερωτησεις με ΝΑΙ και ΟΧΙ. Προφανως διαβαζεις τι λεει αλλα σε γενικες γραμμες ολα πανε στο ΟΧΙ. Έχει και κάτι ερωτήσεις του τύπου αν κουβαλάς μαζί σου τρόφιμα κτλ.
    Εχε εκτυπωμενα ολα τα εγγραφα του ξενοδοχειου και των εισιτηρίων για παν ενδεχομενο (για να ξερεις το ονομα και την οδο ας πουμε). Θα σε ρωτήσουν για ποιον λόγο πηγαίνεις, που θα μένεις κτλ.

    Συμβουλη: μολις προσγειωθεις να εισαι ετοιμος να βγεις απ το αεροπλανο (δηλαδή να μην τα έχεις όλα έξω και τα τακτοποιείς μετά). Οσο πιο γρηγορα πας στο τελωνιο, τοσο το καλυτερο για σενα γιατι οι αναμονες ειναι μεγαλες. Σκέψου πως όλο το αεροπλάνο θα πρέπει να περάσει έλεγχο, οπότε βάδην για να πας γρήγορα στην ουρά για να περάσεις μέσα.

    Όσον αφορά θέμα τηλεπικοινωνιών, ψάξε από τώρα στις σελίδες της AT&T αλλά και της T-Mobile τα πακέτα που έχουν. Αν θα πας για λιγότερο από 3 βδομάδες, έχει τουριστικά πακέτα τα οποία σε συμφέρουν. Εγώ από την άλλη είχα πάρει από την T-Mobile κάρτα που ήταν για 1 μήνα, με περίπου 90 δολάρια όπου είχε απεριόριστο internet και ομιλία στην Ελλάδα.
    Για τις μετακινήσεις σου μην παραλείψεις να ψάξεις για το Uber και το Lyft. Είναι πιο βολικά σε σχέση με τα λεωφορεία, και ίσως σε βολέψουν περισσότερο. Επίσης αν δεν τα έχεις ξαναχρησιμοποιήσει, με κάποιες πρόχειρες αναζητήσεις στο ίντερνετ μπορείς να βρεις κωδικούς όπου να σου δίνουν κάποιες προσφορές για την πρώτη φορά. πχ free rides, ή έκπτωση κάποιων δολαρίων στα πρώτα rides κτλ. Αν τύχει και πάρεις όπως σου είπα και κάρτα SIM από την Αμερική όπως σου είπα, και έχεις ας πούμε κανα δυο συσκευές μαζί σου (μια για το αμερικάνικο νούμερο και μια για το ελληνικό ας πούμε) θα έχεις διπλές τις προσφορές, 2 στο uber και άλλες 2 στο Lyft. Κοινώς ψάξου λίγο για αυτά γιατί ίσως να σε συμφέρει περισσότερο. (χαρακτηριστικά να σου πω πως ας πούμε στο Μαιάμι είναι πιο βολικές αυτές οι υπηρεσίες, και σε σχέση με την Νεα Υορκη και το Λος άντζελες που έχω πάει, ήταν τέρμα φθηνότερα. Σκέψου τώρα διαδρομές χιλιομέτρων να πληρώνεις κάτω από 5 δολάρια) Και υποθέτω ότι στο Σολτ Λεικ θα είναι και εκεί φθηνή η υπηρεσία. Εκτός από την Νέα Υόρκη, σε άλλες 4 πόλεις που έχω πάει τα συστήματα μεταφοράς τους δεν ήταν τόσο ικανοποιητικά, εξού και η πρόταση του να κοιτάξεις και αυτές τις εφαρμογές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YAziDis : 20-05-18 στις 18:56.

  6. #4566
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχω προγραμματίσει επαγγελματικό ταξίδι (συνέδριο) για USA (salt lake, Utah), μέσα Ιουνίου. Εκτός από ESTA και διαβατήριο, χρειάζεται κάποιο άλλο έγγραφο. Νομίζω με αυτά είμαι καλυμμένος σωστά?

    Επίσης μια ερώτηση για αυτούς που γνωρίζουν ή μένουν αμερική. Επειδή το ξενοδοχείο που έκλεισα είναι κάπως μακρυά από το venue (20 λεπτά με το λεωφορείο, σύμφωνα με google maps), πως έχει η διαδικασία με τα μέσα μαζικής μεταφοράς. Ας πούμε κοιτούσα τα δρομολόγια και με βολεύει ένα συγκεκριμένο λεωφορείο, μπορώ να αγοράσω εισιτήριο μέσα στο λεωφορείο? ή απ' έξω από κάποιο κίοσκ. Υπάρχει επιλογή για εβδομαδιαίο, κλπ. Γενικά οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη εφόσον είναι η πρώτη μου φορά του αμέρικα .
    Θα εκπλαγείς πολύ όταν μάθεις ότι τέτοιες ερωτήσεις για τα ΜΜΜ δεν έχουν κανένα νόημα σε επίπεδο χώρας.
    Δηλαδή η ερώτηση "που αγοράζω εισιτήρια για το λεωφορείο στις ΗΠΑ και τι εισιτήρια υπάρχουν" δεν έχει καμία βάση.
    Ψάξε να βρεις την ιστοσελίδα της εταιρείας/οργανισμού που λειτουργεί την γραμμή που σε ενδιαφέρει.
    Η πάρε Uber.

  7. #4567
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 1,5 μήνα γύρισα από Αμερική με ESTA και ελληνικό διαβατήριο.

    Να έχεις και στυλό μέσα στο αεροπλάνο, γιατί ενδέχεται να σου δώσουν να συμπληρώσεις ένα χαρτί για το τελωνείο (πριν την προσγείωση στις ΗΠΑ). Μετά σε βάζουν στο αεροδρόμιο να περιμένεις σε σειρά, ώστε να σου κάνουν ερωτήσεις, να δουν τα στοιχεία σου και να τους δώσεις αυτό το χαρτί για το τελωνείο. Οι υπάλληλοι εκεί είναι κυρίως αστυνομικοί. Μετά τον έλεγχο, τα δακτυλικά αποτυπώματα και τη φωτογραφία, θα σε αφήσουν να φύγεις, να πάρεις τις βαλίτσες σου και είσαι ελεύθερος να κυκλοφορήσεις στο Αμέρικα. Τουλάχιστον έτσι έγινε στο JFK που πήγα (Νέα Υόρκη). Λίγο αυστηρός ο έλεγχος, αλλά το κάνουν για την προστασία της χώρας τους. Δεν είναι κωλοχανειο, σαν εμάς...

    Δεν έχω πάει στο Salt Lake City, αλλά δεν πρέπει να είναι κάτι το ιδιαίτερο σαν πόλη. Οπότε μην περιμένεις και πολλά...
    Αυτό είναι γιατί δεν έχεις έρθει ποτέ εσύ σε Ελληνικό αεροδρόμιο χωρίς Ελληνικό διαβατήριο, υπάρχει διαφορά στις διαδικασίες αν το διαβατήριο σου δεν είναι Ελληνικό ή δεν είναι απο ΕΕ στην είσοδο στην Ελλάδα.

  8. #4568
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι γιατί δεν έχεις έρθει ποτέ εσύ σε Ελληνικό αεροδρόμιο χωρίς Ελληνικό διαβατήριο, υπάρχει διαφορά στις διαδικασίες αν το διαβατήριο σου δεν είναι Ελληνικό ή δεν είναι απο ΕΕ στην είσοδο στην Ελλάδα.
    Το ξέρω. Αν έχεις Ευρωπαϊκό διαβατήριο, το χτυπάς στο μηχάνημα στο Ελ. Βενιζέλος και περνάς. Δεν είπα για αυτό εγώ, αλλά γενικά την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας...

  9. #4569
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερχόμουν από Rio de Janeiro (GIG) Ζυρίχη (ZRH) και μετά Γενεύη (GVA) - που χάθηκε το connection αλλά βρήκαν σχετικά καλή/φυσιολογική εναλλακτική.
    Για το GIG-ZRH η καθυστέρηση στην αναχώρηση ήταν 4+ ώρες αλλά στην άφιξη ήταν 3:30.

    Με βάση το παρακάτω καταλαβαίνω ότι πιάνεται η καθυστέρηση στον προορισμό (ZRH) και όχι στο αεροδρόμιο αναχώρησης (GIG) για το GIG-ZRH.
    Επιπλέον καταλαβαίνω ότι η αποζημίωση είναι 300 euros επειδή στον προορισμό η καθυστέρηση ήταν 3 με 4 ώρες.
    http://www.thisismoney.co.uk/money/h...-261-2004.html

    Δεν έχω καμία όρεξη να αρχίσω τις αλληλογραφίες και τις διαπραγματεύσεις με την Swiss.
    Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να πάρω την παραπάνω αποζημίωση;

    - - - Updated - - -

    υγ: η καθυστέρηση άφιξης στον τελικό προορισμό (GVA) είναι πάνω από 4 ώρες

    - - - Updated - - -

    Βρήκα και το παρακάτω που δείχνει να είναι πιο manual proceedure από αυτό που θα ήθελα
    https://europa.eu/youreurope/citizen...r/index_en.htm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όπως τα περίμενα... 2 βδομάδες από το mail στο customer support και δεν άκουσα τίποτα...
    Τελικά δούλεψε το customer support και πήρα τα 600 ευρώ
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #4570
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω. Αν έχεις Ευρωπαϊκό διαβατήριο, το χτυπάς στο μηχάνημα στο Ελ. Βενιζέλος και περνάς. Δεν είπα για αυτό εγώ, αλλά γενικά την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα μας...
    Ναι αλλά κάνεις την σύγκριση με μια διαδικασία που απλά λόγο διαβατηρίου δεν χρειάστηκε να κάνεις εσύ στην Ελλάδα και λες οτι επειδή δεν έχει αυτή την διαδικασία η χώρα είναι χανι.
    Και όμως έχουμε τέτοιες διαδικασίες στην χώρα μας, το ίδιο αυστηρές με αυτές που είδες εσύ σαν ξένος στην Αμερική

    Σε όλες τις χώρες υπάρχει τέτοιος έλεγχος στα αεροδρόμια, δύσκολα θα περάσει κάποιος απο το Αεροδρόμιο χωρίς χαρτιά ή παράνομα.

  11. #4571
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι γιατί δεν έχεις έρθει ποτέ εσύ σε Ελληνικό αεροδρόμιο χωρίς Ελληνικό διαβατήριο, υπάρχει διαφορά στις διαδικασίες αν το διαβατήριο σου δεν είναι Ελληνικό ή δεν είναι απο ΕΕ στην είσοδο στην Ελλάδα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά κάνεις την σύγκριση με μια διαδικασία που απλά λόγο διαβατηρίου δεν χρειάστηκε να κάνεις εσύ στην Ελλάδα και λες οτι επειδή δεν έχει αυτή την διαδικασία η χώρα είναι χανι.
    Και όμως έχουμε τέτοιες διαδικασίες στην χώρα μας, το ίδιο αυστηρές με αυτές που είδες εσύ σαν ξένος στην Αμερική

    Σε όλες τις χώρες υπάρχει τέτοιος έλεγχος στα αεροδρόμια, δύσκολα θα περάσει κάποιος απο το Αεροδρόμιο χωρίς χαρτιά ή παράνομα.
    Κι όμως, η ανάκριση που σε περνάνε για να μπεις στις ΗΠΑ είναι απίστευτη, δεν την έχω συναντήσει σε καμία άλλη χώρα, και έχω πάει σε πολλές (εκτός ΕΕ). Επίσης ξέρω πως είναι ο έλεγχος στα αεροδρόμια της ΕΕ για μη κατόχους διαβατηρίου ΕΕ, καμία σχέση με το να πας να μπεις στις ΗΠΑ. Δεν είναι θέμα παράνομης εισόδου, και όλα νόμιμα να τα έχεις σου συμπεριφέρονται σαν να είσαι εγκληματίας εκεί, ενώ για να μπεις στην Ευρώπη απλά κοιτάνε το διαβατήριο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά δούλεψε το customer support και πήρα τα 600 ευρώ
    Ωραίος! Καλοφάγωτα.

  12. #4572
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Προσωπικα ουτε παραλογα μου μιλησαν, ουτε εκαναν πολυ ωρα, ουτε μου συμπεριφερθηκαν σαν εγκληματια.

  13. #4573
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα ουτε παραλογα μου μιλησαν, ουτε εκαναν πολυ ωρα, ουτε μου συμπεριφερθηκαν σαν εγκληματια.
    Κάποιοι υπάλληλοι στο JFK, μιλούσαν ειρωνικά σε όλους που επισκέφθηκαν την Αμερική ως τουρίστες. Γενικά ένιωσα λίγο να με βλέπουν σαν εγκληματία.

    Όσοι είχαν την υπηκοότητα (αμερικανικό διαβατήριο) ή πράσινη κάρτα, πέρασαν αμέσως από άλλο σημείο, χωρίς να τους πουν τίποτα.

  14. #4574
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.619
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα ουτε παραλογα μου μιλησαν, ουτε εκαναν πολυ ωρα, ουτε μου συμπεριφερθηκαν σαν εγκληματια.
    Τυχερέ, έπιασες σε εξαίρεση. Έτσι και μου πεις ότι σου χαμογέλασε κιόλας, θα πάψω να σου μιλάω.

  15. #4575
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.655
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Ομολογουμένως χαμογελο απ τους Homeland δεν επεσε οχι. Οπως δεν επεσε ουτε απ το συνοριοφυλακα Γερμανο που περασα την πυλη για πτηση εκτος ΕΕ ετσι; Μεσα στην Αμερικη ομως οι ντοπιοι ειναι παρα πολυ εξυπηρετικοι και χαμογελαστοι.
    Εσεις νομιζετε πως οι δικοι μας ειναι καλυτεροι; και για υπαληλλους μιλαω αλλα και για αστυνομικους. Δε θα ξεχασω που πριν απο 10 χρονια γυρνουσα μεσω Ελβετιας στη Θεσσαλονικη και τοτε εμπαινες ουσιαστικα απο εκτος Σενγκεν πυλη, και μετα απο καθυστερηση φτασαμε 3 το πρωι, και ο Αστυνομικος στο Μακεδονια μου εκανε μανουρα για την ταυτοτητα μου.
    Κοινως θελω να καταληξω πως η εισοδος στο αεροδρομιο μιας χωρας δεν ειναι ποτε ενδεικτικο για το τι συμβαινει σε ολη τη χωρα.

Σελ. 305 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 285295300303304305306307310315325 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας