Σελ. 531 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 511521526529530531532533536541551 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.951-7.965 από 9714
  1. #7951
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως γράψανε και άλλοι, δεν αποφάσισε ξαφνικά η Aegean να σε "κλέψει". Οι τιμές των εισιτηρίων έχουν πάρει την ανιούσα παγκοσμίως, για πολλούς και διάφορους λόγους. Στο κάτω κάτω το δρομολόγιο το οποίο ψάχνεις δεν εξυπηρετείται μόνο από την Aegean, υπάρχει ανταγωνισμός, άρα δε σε αποτρέπει κανείς να κάνεις αναζήτηση και να επιλέξεις το φθηνότερο εισιτήριο.
    Επίσης αυτό που γράφεις για τα "μύρια" που δώσανε (υποθέτω ότι αναφέρεσαι στην περίοδο της πανδημίας) - το ίδιο ακριβώς έκαναν και πολλές άλλες χώρες για να υποστηρίξουν τις "εθνικές" τους αεροπορικές (π.χ. lufthansa). Δε νομίζω ότι θες να δεις τα νησιά μας να εξυπηρετούνται στο μέλλον αποκλειστικά από ξένες αεροπορικές, οι οποίες φυσικά θα κοιτάνε αποκλειστικά και μόνο το οικονομικό τους συμφέρον.
    Στη Γερμανία όμως για παράδειγμα, η Γερμανική κυβέρνηση πήρε μετοχές της Lufthansa

    Επίσης να πω πως για το επικείμενο ταξίδι μου στη Βουδαπέστη, η Wizz Air είχε πολύ καλές τιμές (συνηθισμένες/τυπικές για low cost), αλλά δυστυχώς πετάει ανά δύο ημέρες από Αθήνα και αυτό δε με βόλευε για τις ημερομηνίες που θα ταξιδέψω.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #7952
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη Γερμανία όμως για παράδειγμα, η Γερμανική κυβέρνηση πήρε μετοχές της Lufthansa
    Κρατικοποίηση θέλετε κύριε;
    Όχι να μας το πείτε αν θέλετε κρατικοποίηση.


    Spoiler:
    Παλιοκουμμούνια.

    Spoiler:

  3. #7953
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρατικοποίηση θέλετε κύριε;
    Όχι να μας το πείτε αν θέλετε κρατικοποίηση.


    Spoiler:
    Παλιοκουμμούνια.

    Spoiler:
    Απ' ότι είδα στα πεταχτά η Γερμανική κυβέρνηση πούλησε το μερίδιο που πήρε μέσα στο Σεπτέμβριο που μας πέρασε (ή κάτι τέτοιο).
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  4. #7954
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πολύ ενδιαφέρον άρθρο για την στρατηγική της Wizz Air.
    Αναφέρεται ειδικά στην Κύπρο, αλλά μιλάει και γενικά πώς αντιμετώπισε την κρίση, τι μετρητά διαθέτει, πόσα αεροπλάνα κλπ.
    https://www.checkincyprus.com/articl...apo-ten-kupro/
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #7955
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Στην κεντρική σελίδα της Aegean έχει promotion ότι τα παιδιά ταξιδεύουν δωρεάν από 7/11 έως 31/3. Όμως πουθενά στο promotion αυτό δεν αναγράφει ότι έχει blackout dates όλες τις ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Ούτε καν με αστερίσκο. Πρέπει κανείς να το καταλάβει από μόνος του αφού επιχειρήσει να κάνει κράτηση, και μετά να αναγκαστεί να πάει στους όρους της προσφοράς (που δεν υπάρχουν στην κεντρική τους σελίδα).
    Είναι απογοητευτικό να βλέπεις τέτοια παραπλανητικά promos.
    Έστειλα μήνυμα να δω τι θα μου απαντήσουν.

  6. #7956
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κεντρική σελίδα της Aegean έχει promotion ότι τα παιδιά ταξιδεύουν δωρεάν από 7/11 έως 31/3. Όμως πουθενά στο promotion αυτό δεν αναγράφει ότι έχει blackout dates όλες τις ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Ούτε καν με αστερίσκο. Πρέπει κανείς να το καταλάβει από μόνος του αφού επιχειρήσει να κάνει κράτηση, και μετά να αναγκαστεί να πάει στους όρους της προσφοράς (που δεν υπάρχουν στην κεντρική τους σελίδα).
    Είναι απογοητευτικό να βλέπεις τέτοια παραπλανητικά promos.
    Έστειλα μήνυμα να δω τι θα μου απαντήσουν.
    Αγαπητέ κύριε,

    Σιγά μην βάζαμε στις ημερομηνίες της προσφοράς τις ημέρες που όντως όλα τα παιδιά θα μπορούν να ταξιδέψουν! MWAHAHAHAHA. Βάζουμε το 07/11 με 31/03 και αν θέλετε να μην πάνε σχολείο/σε δραστηριότητες κτλ, ΟΚ, το κρίμα στο λαιμό σας, θα δώσουμε κανά εισιτήριο - low season είναι άλλωστε. Τι θέλετε δηλαδή; Να μπούμε μέσα θέλετε?!?!? Αμαν πια, ανικανοποίητοι πελάτες, τίποτα δεν σας ευχαριστεί, τίποτα! Να πάτε να πετάξετε με Turkish Airlines ρε εγκάθετοι του Ερντογάν...

    Με εκτίμηση,

    Οικονομική Διεύθυνση Aegean
    A STAR ALLIANCE COMPANY
    Ορίστε, βρήκα τι θα σου απαντήσουν. Μπορεί να είναι λίγο διαφορετική η φρασεολογία, αλλά εγώ εστίασα στο νόημα πίσω από τις λέξεις...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #7957
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην κεντρική σελίδα της Aegean έχει promotion ότι τα παιδιά ταξιδεύουν δωρεάν από 7/11 έως 31/3. Όμως πουθενά στο promotion αυτό δεν αναγράφει ότι έχει blackout dates όλες τις ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Ούτε καν με αστερίσκο. Πρέπει κανείς να το καταλάβει από μόνος του αφού επιχειρήσει να κάνει κράτηση, και μετά να αναγκαστεί να πάει στους όρους της προσφοράς (που δεν υπάρχουν στην κεντρική τους σελίδα).
    Είναι απογοητευτικό να βλέπεις τέτοια παραπλανητικά promos.
    Έστειλα μήνυμα να δω τι θα μου απαντήσουν.
    Θα σου απαντήσουν να ήσουν λιγο πιο προσεκτικος
    Με το που πατας το link "καντε κρατηση" στο banner της προσφορας, σε παει
    https://el.aegeanair.com/organoste/p.../family-offer/

    Στα bullets κατω στις σημειωσεις αναφερει:
    Η προσφορά ισχύει μόνο για νέες κρατήσεις που πραγματοποιούνται από 28/09/2022 έως 10/10/2022 για πτήσεις με AEGEAN ή Olympic Air από 07/11/2022 έως 31/03/2023 και περιλαμβάνει τουλάχιστον 1 ενήλικα και τουλάχιστον 1 παιδί ή βρέφος (η προσφορά δεν ισχύει για πτήσεις από 22/12/2022-08/01/2023).

  8. #7958
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου απαντήσουν να ήσουν λιγο πιο προσεκτικος
    Με το που πατας το link "καντε κρατηση" στο banner της προσφορας, σε παει
    https://el.aegeanair.com/organoste/p.../family-offer/

    Στα bullets κατω στις σημειωσεις αναφερει:
    Η προσφορά ισχύει μόνο για νέες κρατήσεις που πραγματοποιούνται από 28/09/2022 έως 10/10/2022 για πτήσεις με AEGEAN ή Olympic Air από 07/11/2022 έως 31/03/2023 και περιλαμβάνει τουλάχιστον 1 ενήλικα και τουλάχιστον 1 παιδί ή βρέφος (η προσφορά δεν ισχύει για πτήσεις από 22/12/2022-08/01/2023).
    Προσεκτικός ήμουν μια χαρά. Στο κάτω κάτω εγώ ο ίδιος το έγραψα προηγουμένως αυτό που εσύ έκανες με bold (και δε καταβαίνω γιατί το έκανες πάλι ?? )
    Στην κεντρική τους σελίδα βλέπεις αυτό:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screen Shot 2022-10-05 at 4.44.08 PM.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  163,3 KB 
ID: 241914

    Το ελάχιστο εδώ που θα έπρεπε να έχουν είναι έστω ένας αστερίσκος ότι ισχύουν blackout dates για την προσφορά τους (άρα παραπλάνηση).
    Από εκεί και πέρα αν πατήσεις στο book now τότε μετά θα πρέπει να είσαι ιδιαίτερα υποψιασμένος για να πας κάτω κάτω να πατήσεις στο άλλο link που λέει terms and conditions, όπου μόνο εκεί εμφανίζεται αυτή η εξαίρεση. Κατά τα άλλα αυτή η εξαίρεση δεν εμφανίζεται πουθενά κατά τη διαδικασία του booking, και μόνο πριν πας να πληρώσεις την κράτηση διαπιστώνεις ότι τα παιδιά πληρώνουν κανονικά.

  9. #7959
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Όλες οι προσφορές γενικά έχουν όρους και προϋποθέσεις, δεν κατανοώ γιατί εκπλήσσεσαι που και η συγκεκριμένη έχει.
    Όταν βλέπεις ειδική προσφορά, κατευθείαν ψάχνεις να δεις αν υπάρχουν όροι & προϋποθέσεις.
    Και στο newsletter που στέλνουν λένε ρητά: Για τους αναλυτικούς όρους της προσφοράς, δείτε εδώ.
    Δεν εντοπίζω κανένα ζήτημα με τη συγκεκριμένη προσφορά, θεωρώ παράλογη τη δυσαρέσκειά σου, και που τους έστειλες και παράπονα για κάτι που θα σου απαντήσουν: ΤΟ ΓΡΑΦΑΜΕ, εσείς δεν το ψάξατε/δεν το είδατε.

    - - - Updated - - -

    Με την ίδια λογική, γιατί δε διαμαρτύρεσαι πχ για τα προγράμματα μιλίων;
    Διαφημίζουν ότι θα έχεις δωρεάν ταξίδια,
    Μαζεύεις μίλια, και όταν πας να τα εξαργυρώσεις, υπάρχουν blackout dates (ΟΛΕΣ οι peak περίοδοι/γιορτές/αργίες του έτους), υπάρχουν ελάχιστες θέσεις ανά πτήση που δίνονται με μίλια και εξαντλούνται πολύ σύντομα
    Και σε αυτά, ακόμα και αν διαβάσεις τους όρους, ούτε αυτοί λένε ΠΟΣΕΣ θέσεις θα έπρεπε να δίνονται ανα πτήση κλπ
    Είναι όλα όπως θέλει η εταιρία χωρίς καμία εξήγηση.

  10. #7960
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι προσφορές γενικά έχουν όρους και προϋποθέσεις, δεν κατανοώ γιατί εκπλήσσεσαι που και η συγκεκριμένη έχει.
    Ξαναγράφω αυτά που έγραψα προηγουμένως:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως πουθενά στο promotion αυτό δεν αναγράφει ότι έχει blackout dates όλες τις ημέρες των Χριστουγεννιάτικων διακοπών. Ούτε καν με αστερίσκο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ελάχιστο εδώ που θα έπρεπε να έχουν είναι έστω ένας αστερίσκος ότι ισχύουν blackout dates για την προσφορά τους (άρα παραπλάνηση).
    Δεν έγραψα πουθενά ότι διαμαρτύρομαι γιατί έχουν blackout dates. Διαμαρτύρομαι γιατί το banner τους είναι παραπλανητικό.

    - - - Updated - - -

    Και για να γίνω ακόμα πιο συγκεκριμένος με αντιπαράδειγμα:
    Στις ΗΠΑ (την χώρα του καπιταλισμού), σχεδόν όλα μα όλα τα διαφημιζόμενα προιόντα/υπηρεσίες και οι προσφορές τους έχουν τα "ψιλά γράματα", τα οποία είτε είναι τυπωμένα με font 2pt τα οποία περνάνε αστραπιαία στην οθόνη (τα οποία ακόμα και με slow motion frame by frame και με μεγεθυντικό φακό είναι αδύνατο να διαβαστούν), είτε αναφέρονται ηχητικά με playback 100x ταχύτητα που γελάς μόνο που το ακούς.
    Όμως η ύπαρξή τους και μόνο, αφενός δίνει το δικαίωμα στον διαφημιζόμενο να πει ότι εγώ σου είπα τα ψιλά γράματα, αφετέρου προκαλεί κατ'ευθείαν υποψίες στον καταναλωτή ο οποίος πάει μετά να τα ψάξει πιο συγκεκριμένα.

    Στην περίπτωση της Aegean όμως δεν υπήρχε τίποτα από αυτά στο κεντρικό τους promotion banner, άρα συνιστά παραπλάνηση του καταναλωτή.

  11. #7961
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Μάλτα και πρέπει να πάω μέσω Αγγλίας με διαφορετικές πτήσεις όπου έχω αναμονή 2 ώρες. Είναι Ρίσκο αν γίνει καθυστέρηση. Ξέρει κανείς αν παραμένεις μέσα στο Stansted αεροδρόμιο ή πρέπει να βγεις και ξαναπεράσεις έλεγχο κλπ;

    Επίσης στο skyscanner δίνει το.Kiwi και Mytrip ότι καλύπτουν την περίπτωση θέματος της μεταφοράς μεταξύ των πτήσεων.. Ισχύει αυτό;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #7962
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Μάλτα και πρέπει να πάω μέσω Αγγλίας με διαφορετικές πτήσεις όπου έχω αναμονή 2 ώρες. Είναι Ρίσκο αν γίνει καθυστέρηση. Ξέρει κανείς αν παραμένεις μέσα στο Stansted αεροδρόμιο ή πρέπει να βγεις και ξαναπεράσεις έλεγχο κλπ;
    Η Μάλτα είναι Σένγκεν (νομίζω είναι); Αν είναι θα πρέπει να βγεις και να ξαναπεράσεις. Βασικά απο Κύπρο πας;
    Πάντως 2 ώρες transit για το Stansted υπό κανονικές συνθήκες είναι υπεραρκετες και για βόλτα στα μαγαζιά.

    Άσχετο, μπορείς πλέον να μπεις σαν ταξιδιώτης στο ΗΒ με ελληνική ταυτότητα (ID) ή μόνο με διαβατήριο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 06-10-22 στις 16:02.

  13. #7963
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να κλείσω εισιτήρια για Μάλτα και πρέπει να πάω μέσω Αγγλίας με διαφορετικές πτήσεις όπου έχω αναμονή 2 ώρες. Είναι Ρίσκο αν γίνει καθυστέρηση. Ξέρει κανείς αν παραμένεις μέσα στο Stansted αεροδρόμιο ή πρέπει να βγεις και ξαναπεράσεις έλεγχο κλπ;

    Επίσης στο skyscanner δίνει το.Kiwi και Mytrip ότι καλύπτουν την περίπτωση θέματος της μεταφοράς μεταξύ των πτήσεων.. Ισχύει αυτό;
    Αν με το διαφορετικές πτήσεις εννοείς διαφορετικά εισιτήρια, τότε όχι απλά πρέπει να ξαναπεράσεις έλεγχο, αλλά πρέπει να πάρεις και τη βαλίτσα σου και να την ξαναδώσεις.

  14. #7964
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Θα ήθελα να μοιραστώ μια ακόμα πολύ θετική εμπειρία που έχω με την United.
    Είχα κλείσει εισιτήριο για συγγενικό μου πρόσωπο από ανατολική ακτή ΗΠΑ για Ελλάδα τα Χριστούγεννα σε high demand μέρες, με 2 ανταποκρίσεις Ευρώπη, κόστος ~$1150 (όλες οι υπόλοιπες πτήσεις με 1 ανταπόκριση στα συνήθη αεροδρόμια είχαν πάνω από 1500).
    Σήμερα έστειλαν email ότι έκαναν αλλαγή στο δρομολόγιο, βάζοντας μια επιπλέον στάση στο Houston (!) (προφανώς γιατί κάποια ενδιάμεση πτήση ακυρώθηκε) με συνέπεια το δρομολόγιο να βγαίνει με 3 ανταποκρίσεις και πάνω από 24 ώρες συνολική διάρκεια..
    Πήρα τηλέφωνο, μετά από μηδενική (κυριολεκτικά) αναμονή, ο agent μου έκανε αλλαγή κατευθείαν σε πτήση με 1 ανταπόκριση μόνο μέσω Μονάχου, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος (κανονικά τη συγκεκριμένη πτήση η Lufthansa την έβγαζε 1800).
    Τέτοιες εξυπηρετήσεις μας έχουν ξαναγίνει πολλές φορές, και οι διαφορά με τις υπόλοιπες εταιρίες είναι για μένα χαοτική. Γιαυτό το λόγο πλέον κλείνω αν γίνεται Star Alliance πτήσεις μέσω της United (που κάποιες φορές δεν πετά καν η United αλλά είναι codeshare).

  15. #7965
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να μοιραστώ μια ακόμα πολύ θετική εμπειρία που έχω με την United.
    Είχα κλείσει εισιτήριο για συγγενικό μου πρόσωπο από ανατολική ακτή ΗΠΑ για Ελλάδα τα Χριστούγεννα σε high demand μέρες, με 2 ανταποκρίσεις Ευρώπη, κόστος ~$1150 (όλες οι υπόλοιπες πτήσεις με 1 ανταπόκριση στα συνήθη αεροδρόμια είχαν πάνω από 1500).
    Σήμερα έστειλαν email ότι έκαναν αλλαγή στο δρομολόγιο, βάζοντας μια επιπλέον στάση στο Houston (!) (προφανώς γιατί κάποια ενδιάμεση πτήση ακυρώθηκε) με συνέπεια το δρομολόγιο να βγαίνει με 3 ανταποκρίσεις και πάνω από 24 ώρες συνολική διάρκεια..
    Πήρα τηλέφωνο, μετά από μηδενική (κυριολεκτικά) αναμονή, ο agent μου έκανε αλλαγή κατευθείαν σε πτήση με 1 ανταπόκριση μόνο μέσω Μονάχου, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος (κανονικά τη συγκεκριμένη πτήση η Lufthansa την έβγαζε 1800).
    Τέτοιες εξυπηρετήσεις μας έχουν ξαναγίνει πολλές φορές, και οι διαφορά με τις υπόλοιπες εταιρίες είναι για μένα χαοτική. Γιαυτό το λόγο πλέον κλείνω αν γίνεται Star Alliance πτήσεις μέσω της United (που κάποιες φορές δεν πετά καν η United αλλά είναι codeshare).
    Καλό.
    Γενικά έχω την εντύπωση ότι η Delta θεωρείται η καλύτερη εταιρία στις ΗΠΑ, αλλά νομίζω πριν 2-3 χρόνια ο CEO της United αποφάσισε να κάνει την εταιρία πιο φιλική και ευέλικτη για τον επιβάτη.

Σελ. 531 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 511521526529530531532533536541551 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας