Σελ. 438 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 418428433436437438439440443448458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.556-6.570 από 9662
  1. #6556
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Μια χαρά, κανένα πρόβλημα.
    Όποιος δε θέλει, δεν ταξιδεύει με αεροπλάνο.
    Ας λογικευτούμε λίγο, εφόσον υπάρχουν αποτελεσματικά και ασφαλή εμβόλια πλέον, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ελπίζω τα κράτη να πράξουν τα δέοντα.

  2. #6557
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά, κανένα πρόβλημα.
    Όποιος δε θέλει, δεν ταξιδεύει με αεροπλάνο.
    Ας λογικευτούμε λίγο, εφόσον υπάρχουν αποτελεσματικά και ασφαλή εμβόλια πλέον, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ελπίζω τα κράτη να πράξουν τα δέοντα.
    Δεν ξέρουμε αν υπάρχουν ασφαλή εμβόλια. Δεν έχουν καν κυκλοφορήσει. Αλλά ακόμα και εάν κυκλοφορήσουν θέλουμε λίγα χρονάκια για να επιβεβαιωθεί.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #6558
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρουμε αν υπάρχουν ασφαλή εμβόλια. Δεν έχουν καν κυκλοφορήσει. Αλλά ακόμα και εάν κυκλοφορήσουν θέλουμε λίγα χρονάκια για να επιβεβαιωθεί.
    Έ, καράβι, αυτοκίνητο, ποδαράκια, και ποδήλατο - το πρώτο σίγουρα με μάσκα.

    Κι εγώ δεν θέλω καθόλου 'υγειονομικά' διαβατήρια εμβολιασμών κλπ λες και είμαι κατοικίδιο αλλά τουλάχιστον για 12-24 μήνες εφόσον πλέον υπάρχουν εμβολιασμοί δεν βλέπω πώς κανείς θα ταξιδεύει διεθνώς χωρίς σχετική βεβαίωση. Άντε στην καλύτερη αν δεν έχει εμβολιαστεί να απαιτείται αρνητικό τεστ ένθεν και ένθεν στο ταξίδι, κόστος πάρα πολύ υψηλότερο
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #6559
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    μάλλον θα παρέχεται η επιλογή μεταξύ αρνητικού τέστ και εμβολίου

  5. #6560
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έ, καράβι, αυτοκίνητο, ποδαράκια, και ποδήλατο - το πρώτο σίγουρα με μάσκα.

    Κι εγώ δεν θέλω καθόλου 'υγειονομικά' διαβατήρια εμβολιασμών κλπ λες και είμαι κατοικίδιο αλλά τουλάχιστον για 12-24 μήνες εφόσον πλέον υπάρχουν εμβολιασμοί δεν βλέπω πώς κανείς θα ταξιδεύει διεθνώς χωρίς σχετική βεβαίωση. Άντε στην καλύτερη αν δεν έχει εμβολιαστεί να απαιτείται αρνητικό τεστ ένθεν και ένθεν στο ταξίδι, κόστος πάρα πολύ υψηλότερο
    Αρνητικό τεστ δεν είναι κακή ιδέα. Διαβατήρια είναι βγαλμένο από βιβλία και τανίες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #6561
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Χωρίς να θέλω να ισχυριστώ ότι είναι έτσι αποκλειστικά και μόνο, νομίζω γκρινιάζουμε για να γκρινιάζουμε. Αν κάποιος κάνει ταξίδι σε κάποιες χώρες της Αφρικής ή της Ασίας, θα πρέπει να έχει καταναλώσει ...μισό φαρμακείο - εκεί δεν διαμαρτύρεται κανείς (τουλάχιστον όχι σε μετρήσιμο μέγεθος).
    Σίγουρα, ένα εμβόλιο που φαίνεται να είναι rushed δεν εμπνέει μεγάλο βαθμό ασφάλειας, αλλά πότε μάθαμε να ελέγχουμε τί φάρμακα παίρνουμε και με ποιά συχνότητα, για να το κάνουμε τώρα;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #6562
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pan.nl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά, κανένα πρόβλημα.
    Όποιος δε θέλει, δεν ταξιδεύει με αεροπλάνο.
    Ας λογικευτούμε λίγο, εφόσον υπάρχουν αποτελεσματικά και ασφαλή εμβόλια πλέον, δεν υπάρχουν δικαιολογίες. Ελπίζω τα κράτη να πράξουν τα δέοντα.
    Καλά χαλάρωσε εμβολιαστή.
    Αποτελεσματικά μπορεί να είναι. Ασφαλή κανείς δεν ξέρει.Ειναι κάτι καινούριο και κανείς δεν έχει ιδεά για τις παρενέργειες αν δεν περάσει κάποιος καιρός.

    Επίσης, μια χαρά θα μπορούν να δέχονται το αρνητικό τέστ. Δικαίωμά του όποιος θέλει να το πληρώσει.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #6563
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρνητικό τεστ δεν είναι κακή ιδέα. Διαβατήρια είναι βγαλμένο από βιβλία και τανίες.
    Αρνητικό τεστ όμως σημαίνει περίπου ένα επιπλέον κόστος ανά άτομο €250 και βάλε (πήγαινε-έλα). Εμβόλιο θα είναι δωρεάν, άρα μάλλον θα το δεχτεί κανείς (εγώ προσωπικά άλλωστε το έχω δηλώσει ότι θέλω να είμαι από τους πρώτους εμβολιασθέντες αν γίνεται και όχι για πρακτικούς μόνο λόγους).

    Και συμφωνώ και με chingachgook αν και άλλο τα εμβόλια Αφρική που στην τελική τα κάνεις μάλλον επειδή επιλέγεις, άλλο το να σε υποχρεώνουν με εμβόλιο Covid αν θέλεις να πετάξεις.

    Αλλά, είναι νωρίς ακόμα για όλα τούτα
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #6564
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρνητικό τεστ όμως σημαίνει περίπου ένα επιπλέον κόστος ανά άτομο €250 και βάλε (πήγαινε-έλα). Εμβόλιο θα είναι δωρεάν, άρα μάλλον θα το δεχτεί κανείς (εγώ προσωπικά άλλωστε το έχω δηλώσει ότι θέλω να είμαι από τους πρώτους εμβολιασθέντες αν γίνεται και όχι για πρακτικούς μόνο λόγους).

    Και συμφωνώ και με chingachgook αν και άλλο τα εμβόλια Αφρική που στην τελική τα κάνεις μάλλον επειδή επιλέγεις, άλλο το να σε υποχρεώνουν με εμβόλιο Covid αν θέλεις να πετάξεις.

    Αλλά, είναι νωρίς ακόμα για όλα τούτα
    Προτιμώ να τα σκάσω για έλεγχο παρά να κάνω το εμβόλιο από τη στιγμή που δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα και (απ'όσο ξέρω) δεν έχω κάποιο υποκείμενο.

    Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί αγχωνόμαστε. Αν τα εμβόλια είναι κατά 95% αποδοτικά, όταν τα κάνουν εκείνοι οι οποίοι κινδυνεύουν, έχουμε σχεδόν καθαρίσει. Αυτό δεν ήταν το πρόβλημά μας, ότι οι άνθρωποι με νοσήματα και μιας ηλικίας κινδυνεύουν με νοσηλεία?

    Έγινε ξαφνικά στόχος μας το κανένας να μην κολλήσει covid?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #6565
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμώ να τα σκάσω για έλεγχο παρά να κάνω το εμβόλιο από τη στιγμή που δεν ανήκω σε ευπαθή ομάδα και (απ'όσο ξέρω) δεν έχω κάποιο υποκείμενο.

    Και στην τελική δεν καταλαβαίνω γιατί αγχωνόμαστε. Αν τα εμβόλια είναι κατά 95% αποδοτικά, όταν τα κάνουν εκείνοι οι οποίοι κινδυνεύουν, έχουμε σχεδόν καθαρίσει. Αυτό δεν ήταν το πρόβλημά μας, ότι οι άνθρωποι με νοσήματα και μιας ηλικίας κινδυνεύουν με νοσηλεία?

    Έγινε ξαφνικά στόχος μας το κανένας να μην κολλήσει covid?
    Mη ρωτάς εμένα που έχω κάνει την ερώτηση αυτή, αλλά μην περιμένεις ότι τουλάχιστον για αρχή δεν βλέπω πώς το εμβόλιο Covid δεν θα καταστεί υποχρεωτικό δια της πλαγίας. Ξαναλέω, όμως, είναι πάρα πολύ νωρίς
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #6566
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mη ρωτάς εμένα που έχω κάνει την ερώτηση αυτή, αλλά μην περιμένεις ότι τουλάχιστον για αρχή δεν βλέπω πώς το εμβόλιο Covid δεν θα καταστεί υποχρεωτικό δια της πλαγίας. Ξαναλέω, όμως, είναι πάρα πολύ νωρίς
    Προσωπικά είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα το κάνουν υποχρεωτικό ίσως και δια της βίας οπότε θα επιβεβαιώσουν όλους τους "ψεκασμένους"

    Με νοιάζει όμως η γνώμη σου. Θα κάνεις το εμβόλιο επειδή έχεις εμπιστοσύνη και επειδή πιστεύεις πως έχει νόημα σε έναν υγιή οργανσιμό ή επειδή επιθυμείς διακαώς την ελευθερία?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #6567
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.444
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα το κάνουν υποχρεωτικό ίσως και δια της βίας οπότε θα επιβεβαιώσουν όλους τους "ψεκασμένους"

    Με νοιάζει όμως η γνώμη σου. Θα κάνεις το εμβόλιο επειδή έχεις εμπιστοσύνη και επειδή πιστεύεις πως έχει νόημα σε έναν υγιή οργανσιμό ή επειδή επιθυμείς διακαώς την ελευθερία?
    Αν με ρωτάς, τότε ιδεολογικά ναι, περισσότερο στην ελευθερία τείνω αλλά όχι απλά την ελευθερία και μόνο να ταξιδεύω (που στην τελική την έχω και τώρα αν και χρειάζομαι αρνητικά τεστ). Αλλά γενικότερα επειδή πλέον και εγώ θα έχω απαιτήσεις όπως το βλέπω έναντι όλων αυτών που έχουν πια γεμίσει τη ζωή τους με τον κορονοϊό, μπορεί να μην έχουν κολλήσει οι ίδιοι (και εύχομαι να μη συμβεί ποτέ) αλλά ο εγκέφαλός τους είναι γεμάτος από τον ιό και θέλουν πλέον να τον μεταδώσουν (ως σκέψη και νοοτροπία) και σε εμάς που καταντούμε να είμαστε οι τρελοί του χωριού.

    Δεν το συνεχίζω άλλο όμως, είναι εντελώς εκτός θέματος και έχουμε πολλούς μήνες ακόμα άλλωστε για οποιαδήποτε τέτοια συζήτηση για εμβόλιο, ταξίδια, κλπ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #6568
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.735
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα το κάνουν υποχρεωτικό ίσως και δια της βίας οπότε θα επιβεβαιώσουν όλους τους "ψεκασμένους"

    Με νοιάζει όμως η γνώμη σου. Θα κάνεις το εμβόλιο επειδή έχεις εμπιστοσύνη και επειδή πιστεύεις πως έχει νόημα σε έναν υγιή οργανσιμό ή επειδή επιθυμείς διακαώς την ελευθερία?
    Τί εννοείς "δια της βίας"; Θα σου σπάνε την πόρτα, θα σε δένουν πισθάγκωνα και θα σε καρφώνουν;
    Αν σου πουν ότι το παιδί δεν μπορεί να πάει σχολείο χωρίς το εμβόλιο, σε τί διαφέρει ως απαίτηση από τα μέχρι τώρα "υποχρεωτικά" εμβόλια;

  14. #6569
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγινε ξαφνικά στόχος μας το κανένας να μην κολλήσει covid?
    Πλάκα κάνεις έτσι; Ας αρρωστήσουμε και ας πεθάνουν μερικοί νέοι χωρίς υποκείμενα νοσήματα για άγνωστο λόγο (ναι, ξέρω έναν), μόνο και μόνο γιατί μερικοί δεν θέλουν να κάνουν το πιο απλό και προφανές για το κοινό καλό. Το ΚΟΙΝΟ καλό, μαζί και των ανθρώπων που αγαπάς!

  15. #6570
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Μπείτε στο θέμα παιδιά....

Σελ. 438 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 418428433436437438439440443448458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας