Σελ. 332 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 312322327330331332333334337342352 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.966-4.980 από 9715
  1. #4966
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς και το υπονοούν ή μπορείς να το διαβάσεις και έτσι αλλά όταν αρχίζουν το μήνυμα κάπως έτσι



    εγώ σταματάω τη συζήτηση στην πρώτη πρόταση που δεν έχει ούτε but αλλά ούτε if.

    Για να μην κάνω/κάνουμε ότι δεν καταλαβαίνουμε, αυτό που έγινε ήταν το αναμενόμενο.
    Το όλο ζήτημα είναι το ότι θα πρέπει να απαντάνε σοβαρά και ξεκάθαρα στα email που λαμβάνουν αλλιώς πρέπει να παίρνουν μέρος της ευθύνης (που δεν είναι και φοβερό το ποσό της επιστροφής αλλά ούτε και αμελητέο).

    Με λίγα λόγια δε θα ασχοληθώ πολύ - δεν αξίζει - αλλά θα ήθελα να τα κάνω όλα forward και σε έναν (αντικειμενικό) τρίτο κριτή.
    Σου λεει πως δεν θα χάσεις την επιστροφή, αλλά η αλλαγή που θα κάνεις θα σου αλλάξει την τιμή, δεν λέει πουθενά ότι μπορείς να μην κάνεις χρήση του 1ου σκέλους.

  2. #4967
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παιδιά αυτό το έλεγε ξεκάθαρα το μήνυμά μου (ότι επιθυμώ να κάνω no-show στο 1 σκέλος και να μην ακυρωθεί το 2ο). Σε αυτή την ερώτηση απαντούσαν (ούτε αλλαγές ζήτησα, ούτε τίποτε άλλο - ήμουν τελείως clear).

    Αλλά για να μην συζητάμε άλλα, το ερώτημά μου δεν είναι αυτό (το ποιος κατάλαβε λάθος). Είναι, αν γνωρίζετε, αν υπάρχουν αρχές που διαχειρίζονται τέτοιες περιπτώσεις όπως στο θέμα τον καθυστερήσεων, ακυρώσεων και ποιες είναι αυτές.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #4968
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Θα σου απαντήσω αργότερα για το πώς πήρα τα 600€ από την Iberia αλλά χάνεις τον χρόνο σου.

  4. #4969
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μήπως αυτοί δεν μιλάνε καλά Αγγλικά και δεν κατάλαβαν την ερώτησή σου; Και εγώ πιστεύω πάντως ότι δεν θα βγάλεις άκρη, τουλάχιστον όχι εύκολα, και δεν θα αξίζει από άποψη χρόνου και πιθανόν και οικονομικά.

  5. #4970
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.541
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, το ήξερα ότι το retour ακυρώνεται αυτόματα αν χάσεις το aller, γι'αυτό και τους έγραψα (μάλιστα τους ζήτησα να πληρώσω αν χρειάζεται για να το σώσω).

    Το ερώτημα είναι σε ποια υπηρεσία τους καταγγέλλουμε μια που οι αποδείξεις υπάρχουν.
    Σε κάποια ένωση καταναλωτών για αρχή ισως
    Βρήκα ένα άρθρο στο οποίο γράφει ότι σε κάποιες χώρες έχει πέσει στα δικαστήρια.

    https://www.lalibre.be/actu/belgique...70d65d25a614ce

  6. #4971
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου απαντήσω αργότερα για το πώς πήρα τα 600€ από την Iberia αλλά χάνεις τον χρόνο σου.
    Λοιπόν, όταν η Iberia αρνήθηκε 3 φορές να με αποζημιώσει βάση του σχετικού κανονισμού της ΕΕ, έγραψα στην LBA (lba.de) θεωρώντας ότι αυτοί πρέπει να με καλύψουν μιας και ξεκίνησα το ταξίδι από Γερμανία, αυτοί προώθησαν το αίτημά μου στην AESA (seguridadaerea.gob.es) και αυτοί είπαν στην Iberia να μου δώσει τα 600€ μου.
    Επομένως ψάξε την αντίστοιχη αρχή από την χώρα που νομίζεις ότι πρέπει να δει την περίπτωσή σου.

  7. #4972
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Κατάλαβα, οπότε καλύτερα να το γειώσω. Επειδή 200 ευρώ έκανε το εισιτήριο, άντε να μου δώσουν 100+ ευρώ.
    Δεν αξίζει ο κόπος.

    Δε θα το προχωρήσω το θέμα πέρα από το μήνυμα παραπόνου που έστειλα στο customer service.

    Σας ευχαριστώ όλους!
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  8. #4973
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Να το προχωρήσεις. Ποσο σου παίρνει να στείλεις ενα email; 200 απο εδώ, 200 απο εκεί, στο τέλος θα πετάμε σε σκουποξυλα.

  9. #4974
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Συμφωνώ με το γιατρό.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #4975
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    https://inews.co.uk/inews-lifestyle/...oland-boycott/

    Now I don’t usually have much sympathy for passengers who pack a whole Primark store into their cabin bag, but this was especially mercenary. Staff had heated arguments with passengers whose straps fell over the side of the sizer and quibbled over half kilos of weight. They then plucked a man who must have been his seventies from the queue and summoned him to the front.

    Just like the previous 30 people who’d been marched up in front of their fellow passengers, the bag slid into the sizer. The problem was it wouldn’t slide back out. It was already a snug fit, and some sort of buckle or strap was obviously caught which he was too frail to free. Not only did the staff member not help, but she warned the passengers who stepped into assist that if he wasn’t able to lift it out himself he would have to pay to check the luggage. He couldn’t, and they forced him to pay.

  11. #4976
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Το οτι είναι γαϊδουρια είναι γνωστό, το οτι τα καθίσματα είναι για ανθρώπους σε διαστάσεις του 1910 επίσης. Αυτό όμως που μου σπάει τα νευρα είναι που ξεκινάνε τα καθίσματα σχεδον απο τις σκάλες (ουτε καν απο τη πορτα που λέει ο λόγος) και είναι σαν να μπαίνεις σε λεωφορείο. Αν καθεσαι στις πρωτες 5 σειρές είναι σαν να είσαι απεξω. Εξαιρετικά άβολο αν ταξιδευεις απο βόρεια χώρα και με μικρά παιδιά. Ποτέ ξανά.

  12. #4977
    Εγγραφή
    08-09-2018
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, όταν η Iberia αρνήθηκε 3 φορές να με αποζημιώσει βάση του σχετικού κανονισμού της ΕΕ, έγραψα στην LBA (lba.de) θεωρώντας ότι αυτοί πρέπει να με καλύψουν μιας και ξεκίνησα το ταξίδι από Γερμανία, αυτοί προώθησαν το αίτημά μου στην AESA (seguridadaerea.gob.es) και αυτοί είπαν στην Iberia να μου δώσει τα 600€ μου.
    Επομένως ψάξε την αντίστοιχη αρχή από την χώρα που νομίζεις ότι πρέπει να δει την περίπτωσή σου.
    Μπράβο ρε παιχταρά!
    Εγώ είμαι ακόμα στην αρχή της διαδικασίας και έχω εισπράξει την πρώτη άρνηση!
    Η ιστορία πάει ως εξής.
    Γυρνούσα με τους γονείς μου από Γερμανία 16 Δεκεμβρίου.
    Αναχώρηση από Φρανκφούρτη Κυριακή 16 Δεκεμβρίου.
    Η αναχώρηση ήταν για τις 10:35
    Πρώτη καθυστέρηση δίωρη τουλάχιστον για ανεφοδιασμό καυσίμων μιας και έκανε βόλτα το μισό αεροδρόμιο με τις ρόδες οπότε μετά ήταν οριακά για Θεσσαλονίκη τα καύσιμα.
    Αυτό νομίζω ζητάει και ο ευρωπαικός νόμος, την καθυστέρηση πριν την απογείωση.
    Μετά πρώτη προσπάθεια Θεσσαλονίκη αποτυχημένη.
    Δεύτερη προσπάθεια Θεσσαλονίκη, από άλλον διάδρομο νομίζω επίσης αποτυχημένη (έλεγε μετά ο πιλότος ότι είναι κανόνας της Lufthansa που απαγορεύει προσγείωση με πάνω από 50km την ώρα αέρα από πίσω).
    Εντωμεταξύ η μητέρα κόντεψε να πεθάνει μιας και παίρνει ήδη φάρμακα για την καρδιά και έχει και αναπνευστικό.
    Ευτυχώς ήρθε μια αεροσυνοδός πριν την Αθήνα που πέταξε μετά το αεροπλάνο και κάθησε δίπλα της.
    Στην Αθήνα που προσγειώθηκε ο πιλότος στις 17:30 μας έλεγε ότι αν δεν μας δεχθούν εδώ θα γυρίσουμε Φρανκφούρτη!
    Ευτυχώς μετά από συνομιλίες μας δέχθηκαν και βάλανε πούλμαν μετά από 2 ώρες για Θεσσαλονίκη.
    Φτάσαμε έτσι Θεσσαλονίκη 2 η ώρα το βράδυ της επόμενης μέρας!
    Λοιπόν παιχταρά μιας και εισέπραξα την πρώτη άρνηση για αποζημείωση ποιο είναι το 2ο βήμα;

  13. #4978
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Λόγω μπουκώματος, χρησιμοποιώ αυτό το προϊόν https://www.skroutz.gr/s/8704623/Nei...άκια.html που περιέχει ένα μπουκαλάκι 240 ml. Την Πέμπτη πετάω με Aegean για Κων/λη, θα μπορέσω να το πάρω στην χειραποσκευή; Φυσικά δεν θα έχει υγρό μέσα.

  14. #4979
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω μπουκώματος, χρησιμοποιώ αυτό το προϊόν https://www.skroutz.gr/s/8704623/Nei...άκια.html που περιέχει ένα μπουκαλάκι 240 ml. Την Πέμπτη πετάω με Aegean για Κων/λη, θα μπορέσω να το πάρω στην χειραποσκευή; Φυσικά δεν θα έχει υγρό μέσα.
    Εάν είναι τελείως άδειο, ναι.

  15. #4980
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Θα είναι. Ουσιαστικά το γεμίζεις με νερό κατά την χρήση και το αναμειγνύεις με ένα φακελάκι.

    Ευχαριστώ για την απάντηση.

Σελ. 332 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 312322327330331332333334337342352 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας