Σελ. 635 από 651 ΠρώτηΠρώτη ... 615625630633634635636637640645 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.511-9.525 από 9751
  1. #9511
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    sorry αλλά αναφέρθηκε και σε backpack

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο αυστηρή ειναι η KLM με τις διαστάσεις βαλίτσας ή backpack. Βλεπω ειναι λιγο μικρότερα τα ορια απο τα συνηθισμένα.
    οπότε για αυτό

  2. #9512
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως η δικη μου ειναι 55Χ40 και βλεπω οτι απαιτεί 55Χ35
    Δεν έχω ταξιδέψει με KLM, αλλά θα έλεγα καλύτερα να μην ξεπεράσεις το όριο. Αν έχει στενά ντουλάπια και η πτήση είναι φουλ, η βαλίτσα σου παίζει να μην χωράει και να μην κλείνει το ντουλάπι ή να κλείσει με χίλια ζόρια (και να σου κάνουν ζημιά).

  3. #9513
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Αν είναι wide body σχεδόν κανείς δεν ενδιαφέρεται. Αν είναι narrow body τότε μπορεί να υπάρξει θέμα. Γενικά κάνεις δεν μετράει πιστεύω το εκατοστό. Μια νορμάλ carry-on είναι συμβατή με όλες τις αεροπορικές αρκεί να μην βάλεις σίδερα μέσα. Για μένα εφόσον δεν το παραξηλωνεις θα είσαι οκει. Ειδικά αν έχεις ταξιδέψει ξέρεις τι είναι νορμάλ. Σε αυτά τα πλαίσια, κανονικά δεν υπάρχει θέμα.

    Πάντα να υπάρχει λουκέτο στην περίπτωση που πάει αμπαρι
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #9514
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Μια νορμάλ carry-on είναι συμβατή με όλες τις αεροπορικές αρκεί να μην βάλεις σίδερα μέσα....
    εκτος αν αυτες βαζουν αυθαίρετες δικές τους διαστάσεις, τις μικρότερες από όλες τις άλλες αεροπορικές, όπως φαίνεται να κάνει η klm.
    εχεις δηλαδη χειραποσκευη 55x40 και ερχεται η klm και σου λεει "εγω δεχομαι μεχρι 55x35"

  5. #9515
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτος αν αυτες βαζουν αυθαίρετες δικές τους διαστάσεις, τις μικρότερες από όλες τις άλλες αεροπορικές, όπως φαίνεται να κάνει η klm.
    εχεις δηλαδη χειραποσκευη 55x40 και ερχεται η klm και σου λεει "εγω δεχομαι μεχρι 55x35"
    Δεν ξέρω γιατί κάνουν τέτοιες βλακείες αλλά θα μου κάνει εντύπωση να εφαρμόζουν τέτοιες χαζομάρες όντας μια τέτοια πολυεθνική αεροπορική. Κακά τα ψέματα, μια αεροπορική σαν την ΚΛΜ δεν μπορεί να σκέφτεται με την όποια ολλανδική νοοτροπία, ειδικά όταν το Άμστερνταμ είναι hub. Έμας πάντως που πετάξαμε με το city hopper (ebrayer) ούτε καν μας έλεγξαν αν και δεν ήταν γεμάτο.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #9516
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.672
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω γιατί κάνουν τέτοιες βλακείες αλλά θα μου κάνει εντύπωση να εφαρμόζουν τέτοιες χαζομάρες όντας μια τέτοια πολυεθνική αεροπορική. Κακά τα ψέματα, μια αεροπορική σαν την ΚΛΜ δεν μπορεί να σκέφτεται με την όποια ολλανδική νοοτροπία, ειδικά όταν το Άμστερνταμ είναι hub. Έμας πάντως που πετάξαμε με το city hopper (ebrayer) ούτε καν μας έλεγξαν αν και δεν ήταν γεμάτο.
    Αυτό ακριβώς. Οι νορμάλ εταιρείες δεν ασχολούνται, εκτός αν εμφανιστείς με γιγάντια χειραποσκευή. Ryanair και τις φίλες της να φοβάστε.

  7. #9517
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ενδιαφερον ντοκυμαντερ για τη ryanair
    https://www.arte.tv/en/videos/114522...-of-the-skies/

  8. #9518
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς. Οι νορμάλ εταιρείες δεν ασχολούνται, εκτός αν εμφανιστείς με γιγάντια χειραποσκευή. Ryanair και τις φίλες της να φοβάστε.
    Δηλαδή ακόμα και τώρα θα συζητάμε για "μη νορμάλ" εταιρεία την Ryanair, τη στιγμή που η υποτίθεται normal, ζητά βαλίτσα μινιατούρα;

    - - - Updated - - -

    Απ' ότι φαίνεται, μια χαρά ασχολείται η klm αλλιώς δε θα συζητούσαμε τώρα για τα μεγέθη.

  9. #9519
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ακόμα και τώρα θα συζητάμε για "μη νορμάλ" εταιρεία την Ryanair, τη στιγμή που η υποτίθεται normal, ζητά βαλίτσα μινιατούρα;
    Η KLM είναι φαουλ εδώ, αλλά και στη ryanair καλείσαι να πληρώσεις αν θελεις αυτη τη χειραποσκευη. Μόνο το backpack ειναι δωρεαν

  10. #9520
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η KLM είναι φαουλ εδώ, αλλά και στη ryanair καλείσαι να πληρώσεις αν θελεις αυτη τη χειραποσκευη. Μόνο το backpack ειναι δωρεαν
    Μου αρέσει απεριόριστα, σε βαθμό έρωτα, αυτό που κάνει η Ryanair που πληρώνεις το priority και μπορείς να πάρεις εγγυημένα μέσα στην καμπίνα 2 αντικείμενα.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί το μετράς ως αρνητικό.
    Η Aegean (ο εθνικός μας σταρ, συγνώμη εθνικός κλέφτης, συγνώμη μεταφορέας ήθελα να πω (χαχαχα), και στο χρεώνει και δε σου εγγυάται ότι θα το πάρεις μέσα στην καμπίνα.

    Ήμουν ο μεγαλύτερος hater της Ryanair και από αυτά που βλέπω στις και καλά καλές εταιρίες έχω παραδεχθεί τη Ryanair γιατί με σέβεται περισσότερο και δε μου λέει ποτέ ψέμματα. Ωστόσο προσπαθώ να μην πετάω πολύ γιατί έχει MAX.

  11. #9521
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει απεριόριστα, σε βαθμό έρωτα, αυτό που κάνει η Ryanair που πληρώνεις το priority και μπορείς να πάρεις εγγυημένα μέσα στην καμπίνα 2 αντικείμενα.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί το μετράς ως αρνητικό.
    Η Aegean (ο εθνικός μας σταρ, συγνώμη εθνικός κλέφτης, συγνώμη μεταφορέας ήθελα να πω (χαχαχα), και στο χρεώνει και δε σου εγγυάται ότι θα το πάρεις μέσα στην καμπίνα.

    Ήμουν ο μεγαλύτερος hater της Ryanair και από αυτά που βλέπω στις και καλά καλές εταιρίες έχω παραδεχθεί τη Ryanair γιατί με σέβεται περισσότερο και δε μου λέει ποτέ ψέμματα. Ωστόσο προσπαθώ να μην πετάω πολύ γιατί έχει MAX.
    Δεν μετραω ως αρνητικο τι σου δινει αν πληρωσεις ΕΞΤΡΑ το priority.
    Μετραω ως αρνητικό οτι αν δεν πληρώσεις ΕΞΤΡΑ, δικαιούσαι μόνο backpack. Για χειραποσκευή, πρέπει να πληρώσεις.
    https://help.ryanair.com/hc/en-gb/ca...9089-Bag-Rules

  12. #9522
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μετραω ως αρνητικο τι σου δινει αν πληρωσεις ΕΞΤΡΑ το priority.
    Μετραω ως αρνητικό οτι αν δεν πληρώσεις ΕΞΤΡΑ, δικαιούσαι μόνο backpack. Για χειραποσκευή, πρέπει να πληρώσεις.
    https://help.ryanair.com/hc/en-gb/ca...9089-Bag-Rules
    Δεκτό, απλά θεωρώ ότι αξίζει να το πληρώσεις με τα χίλια το priority.
    Νομίζω ότι το κόστος του priority στην Ryanair είναι συγκρίσιμο με το κόστος της χειραποσκευής στην economy της Aegean και είναι 10 κιλά και όχι 8 σαν τον εθνικό κλέφτη.

  13. #9523
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεκτό, απλά θεωρώ ότι αξίζει να το πληρώσεις με τα χίλια το priority.
    Νομίζω ότι το κόστος του priority στην Ryanair είναι συγκρίσιμο με το κόστος της χειραποσκευής στην economy της Aegean και είναι 10 κιλά και όχι 8 σαν τον εθνικό κλέφτη.
    Στην aegean ειναι δωρεαν η χειραποσκευη ακομα και στο φθηνοτερο ναύλο.
    Απλά είναι ΜΙΑ στο φθηνότερο ναύλο (δηλαδή δεν δικαιούσαι ΚΑΙ προσωπικό αντικειμενο/laptop/backpack)

  14. #9524
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην aegean ειναι δωρεαν η χειραποσκευη ακομα και στο φθηνοτερο ναύλο.
    Απλά είναι ΜΙΑ στο φθηνότερο ναύλο (δηλαδή δεν δικαιούσαι ΚΑΙ προσωπικό αντικειμενο/laptop/backpack)
    Σωστά, με συγχωρείς.
    Επειδή για εμένα το να πετάξω χωρίς backpack (για το laptop) είναι αδιανόητο, το έχω συνδυάσει στο μυαλό μου με το λογικό συμπέρασμα ότι πάντα πρέπει να πληρώσω για χειραποσκευή.
    Αλλά προφανώς δεν ισχύει για όλους αυτό, λάθος μου.


    Ωστόσο δεν αλλάζει το ότι το priority στη Ryanair είναι εξαιρετικό value for money και απόλυτα τίμιο. Ή το ότι γενικά η Ryanair, η Wizz, η Eurowings, κλπ είναι αυτή τη στιγμή οι πιο τίμιες αεροπορικές στην Ευρώπη.

  15. #9525
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωστόσο δεν αλλάζει το ότι το priority στη Ryanair είναι εξαιρετικό value for money και απόλυτα τίμιο. Ή το ότι γενικά η Ryanair, η Wizz, η Eurowings, κλπ είναι αυτή τη στιγμή οι πιο τίμιες αεροπορικές στην Ευρώπη.
    Εκτός από όταν χρεώνουν ακόμα και ακριβότερα από τις "κανονικές"
    Πχ Χριστούγεννα Αθήνα-Λονδίνο (και άλλα πολλά τέτοια, είναι ένα παράδειγμα που επιβεβαίωσα, αλλά όχι το μοναδικό)
    και δεν εννοω για κρατήσεις λίγες μέρες πριν, εννοώ για κρατήσεις ΜΗΝΕΣ πριν

Σελ. 635 από 651 ΠρώτηΠρώτη ... 615625630633634635636637640645 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας