Σελ. 584 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.746-8.760 από 9746
  1. #8746
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Μπορεί τι να πω; Υποτίθεται εξειδικευμένο προσωπικό και δεν μπορεί να περάσει εξετάσεις πάνω στο αντικείμενο του. Δεν μου φαίνεται σόι.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  2. #8747
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ποιες οι υποχρεώσεις της easyjet για πτήση που μας ακύρωσε, 15+ μέρες πρωτού πετάξουμε?

    Υπάρχει περίπτωση να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρει? Refund, αλλαγή ημερομηνίας?

    Όπως για παράδειγμα να πετάξουμε με άλλη αεροπορική και να μας πληρώσει την διαφορά?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #8748
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες οι υποχρεώσεις της easyjet για πτήση που μας ακύρωσε, 15+ μέρες πρωτού πετάξουμε?

    Υπάρχει περίπτωση να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρει? Refund, αλλαγή ημερομηνίας?

    Όπως για παράδειγμα να πετάξουμε με άλλη αεροπορική και να μας πληρώσει την διαφορά?
    Αν είχες κάνει ταξιδιωτική ασφάλιση, θα σε αποζημίωνε η ασφάλιση για να πετάξεις με άλλη εταιρεία. Ειδάλλως, 15+ μέρες πριν έχω την εντύπωση ότι παίρνεις μόνο ό,τι σου δίνεται (π.χ. άλλη ημερομηνία ή refund) γιατί δεν θεωρείται αρκετά "κοντά" στην ημερομηνία πτήσης. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος που το ξέρει πιο σίγουρα!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  4. #8749
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Κι εγώ δε νομίζω να μπορείς να διεκδικήσεις τίποτα παραπάνω.

  5. #8750
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ναι κι εγώ κάτι τέτοιο διάβασα για τις 15 μέρες. Δεν ήταν τυχαίο το μαιλ στις 16-17 μέρες πριν.

    Thanks.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #8751
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Μεσα σε διαστημα 10 μηνων, εχω ξοδεψει στην Aegean καμια 12αρια εισιτηρια για επαγγελματικα ταξιδια.
    Λιγες μερες αφου αναβαθμιστηκα σε silver, ελαβα το παρακατω mail


    Spoiler:

    Στην AEGEAN, εστιάζουμε συνεχώς στη βελτίωση της ταξιδιωτικής σας εμπειρίας, παρέχοντας υπηρεσίες υψηλής ποιότητας σχεδιασμένες να ανταποκρίνονται στις ανάγκες σας, αλλά και να ξεπερνούν τις προσδοκίες σας.

    Από τον Σεπτέμβριο του 2021, έχουμε κάνει μια σημαντική επένδυση για την ανανέωση των Business Lounges, με στόχο να σας προσφέρουμε μια ακόμα καλύτερη εμπειρία πριν από την πτήση σας. Ειδικά στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, εγκαινιάσαμε ένα νέο Business Lounge υψηλών προδιαγραφών στην περιοχή Εκτός Schengen.

    Στην περιοχή Εντός Schengen, δυστυχώς, η πανδημία καθυστέρησε το σχέδιο επέκτασης του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών, που θα μας έδινε τη δυνατότητα να αποκτήσουμε τον χώρο που απαιτείται για την αύξηση της χωρητικότητας του Lounge μας. Σύντομα όμως, θα μας δοθεί η δυνατότητα από τον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, να επεκτείνουμε τις εγκαταστάσεις μας και σε αυτή την περιοχή.

    Μέχρι τότε, προσβλέποντας στην καλύτερη εξυπηρέτησή σας, χρειάζεται να προσαρμόσουμε την πολιτική πρόσβασης στο συγκεκριμένο Lounge.

    Στο πλαίσιο αυτό, από τις 12 Μαΐου 2023, δε θα μπορείτε να κάνετε χρήση των κουπονιών σας για το Business Lounge της Αθήνας στην Εντός Schengen περιοχή. Όμως, θα εξακολουθείτε να έχετε πρόσβαση στα υπόλοιπα AEGEAN Business Lounges, δηλαδή στο Lounge της Αθήνας στην Εκτός Schengen περοχή, στο Lounge της Θεσσαλονίκης που διαθέτει και τη μοναδική υπηρεσία επιβίβασης απευθείας στο αεροσκάφος, καθώς και στο Lounge στο αεροδρόμιο της Λάρνακας όπου μέχρι το τέλος του έτους, επίσης, θα αναβαθμιστεί πλήρως.

    Επιπλέον, ως ένα μικρό δείγμα της εκτίμησής μας, προσαρμόζουμε τα προνόμια της Miles+Bonus βαθμίδας σας και σας προσφέρουμε 2 νέα κουπόνια για δωρεάν πρόσβαση στην υπηρεσία Fast Track. Θα βρείτε το νέο σας προνόμιο στην ενότητα "Τα κουπόνια μου" στον Miles+Bonus λογαριασμό σας.

    Εκτιμούμε βαθιά την εμπιστοσύνη που δείχνετε στην εταιρεία μας και θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι εργαζόμαστε συνεχώς για να βελτιώσουμε την ταξιδιωτική σας εμπειρία μαζί μας.


    Κι εν τω μεταξυ, ουτε καν που εχω χρονο να επισκεφθω το lounge της Aegean. Αλλα το οτι το αφαιρουν σαν δυνατοτητα αφου τους "προτιμησα" ειναι αντι-επαγγελματικο.
    Στο κατω κατω, επειδη ολα τα ταξιδια ηταν απο/προς Βιεννη, θα μπορουσα καλλιστα να προτιμησω την Austrian και να ειχα παρει τα δικα τους προνομια.

    Εχω αλλα 5-6 εισιτηρια μεχρι τον Σεπτεμβρη να κλεισω, οποτε θα σκεφτω κι εγω καλυτερα ποιον να εμπιστευτω την επομενη φορα.

  7. #8752
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεσα σε διαστημα 10 μηνων, εχω ξοδεψει στην Aegean καμια 12αρια εισιτηρια για επαγγελματικα ταξιδια.
    Λιγες μερες αφου αναβαθμιστηκα σε silver, ελαβα το παρακατω mail


    Spoiler:

    Στην AEGEAN, εστιάζουμε συνεχώς στη βελτίωση της ταξιδιωτικής σας εμπειρίας, παρέχοντας υπηρεσίες υψηλής ποιότητας σχεδιασμένες να ανταποκρίνονται στις ανάγκες σας, αλλά και να ξεπερνούν τις προσδοκίες σας.

    Από τον Σεπτέμβριο του 2021, έχουμε κάνει μια σημαντική επένδυση για την ανανέωση των Business Lounges, με στόχο να σας προσφέρουμε μια ακόμα καλύτερη εμπειρία πριν από την πτήση σας. Ειδικά στον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, εγκαινιάσαμε ένα νέο Business Lounge υψηλών προδιαγραφών στην περιοχή Εκτός Schengen.

    Στην περιοχή Εντός Schengen, δυστυχώς, η πανδημία καθυστέρησε το σχέδιο επέκτασης του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών, που θα μας έδινε τη δυνατότητα να αποκτήσουμε τον χώρο που απαιτείται για την αύξηση της χωρητικότητας του Lounge μας. Σύντομα όμως, θα μας δοθεί η δυνατότητα από τον Διεθνή Αερολιμένα Αθηνών, να επεκτείνουμε τις εγκαταστάσεις μας και σε αυτή την περιοχή.

    Μέχρι τότε, προσβλέποντας στην καλύτερη εξυπηρέτησή σας, χρειάζεται να προσαρμόσουμε την πολιτική πρόσβασης στο συγκεκριμένο Lounge.

    Στο πλαίσιο αυτό, από τις 12 Μαΐου 2023, δε θα μπορείτε να κάνετε χρήση των κουπονιών σας για το Business Lounge της Αθήνας στην Εντός Schengen περιοχή. Όμως, θα εξακολουθείτε να έχετε πρόσβαση στα υπόλοιπα AEGEAN Business Lounges, δηλαδή στο Lounge της Αθήνας στην Εκτός Schengen περοχή, στο Lounge της Θεσσαλονίκης που διαθέτει και τη μοναδική υπηρεσία επιβίβασης απευθείας στο αεροσκάφος, καθώς και στο Lounge στο αεροδρόμιο της Λάρνακας όπου μέχρι το τέλος του έτους, επίσης, θα αναβαθμιστεί πλήρως.

    Επιπλέον, ως ένα μικρό δείγμα της εκτίμησής μας, προσαρμόζουμε τα προνόμια της Miles+Bonus βαθμίδας σας και σας προσφέρουμε 2 νέα κουπόνια για δωρεάν πρόσβαση στην υπηρεσία Fast Track. Θα βρείτε το νέο σας προνόμιο στην ενότητα "Τα κουπόνια μου" στον Miles+Bonus λογαριασμό σας.

    Εκτιμούμε βαθιά την εμπιστοσύνη που δείχνετε στην εταιρεία μας και θα θέλαμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι εργαζόμαστε συνεχώς για να βελτιώσουμε την ταξιδιωτική σας εμπειρία μαζί μας.


    Κι εν τω μεταξυ, ουτε καν που εχω χρονο να επισκεφθω το lounge της Aegean. Αλλα το οτι το αφαιρουν σαν δυνατοτητα αφου τους "προτιμησα" ειναι αντι-επαγγελματικο.
    Στο κατω κατω, επειδη ολα τα ταξιδια ηταν απο/προς Βιεννη, θα μπορουσα καλλιστα να προτιμησω την Austrian και να ειχα παρει τα δικα τους προνομια.

    Εχω αλλα 5-6 εισιτηρια μεχρι τον Σεπτεμβρη να κλεισω, οποτε θα σκεφτω κι εγω καλυτερα ποιον να εμπιστευτω την επομενη φορα.
    Τα κουπόνια για fast track τα βρήκες; Εγώ όχι.
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  8. #8753
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα κουπόνια για fast track τα βρήκες; Εγώ όχι.
    Ωντας πραγματικα ασχετος με τα μιλια, εκανα τον κοπο και κοιταξα.
    Ναι τα εχω, αλλα βλεπω οτι εχω και 4 κουπονια "AEGEAN Business Lounges", οποτε τωρα εχω μπερδευτει ακομα περισσοτερο.

    Να ρωτησω κατι: αν ξοδεψω τα μιλια, αυτα λογικα αφαιρουνται απο τον λογαριασμο μου. Μεχρι εδω ολα καλα.
    Αν π.χ. εχω στοχο το gold tier κι εξαργυρωσω μιλια, τοτε ειμαι στην κατασταση φτου κι απο την αρχη;

  9. #8754
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν π.χ. εχω στοχο το gold tier κι εξαργυρωσω μιλια, τοτε ειμαι στην κατασταση φτου κι απο την αρχη;
    Κανενα ρολο δεν παιζει αν τα ξοδεψεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωντας πραγματικα ασχετος με τα μιλια, εκανα τον κοπο και κοιταξα.
    Ναι τα εχω, αλλα βλεπω οτι εχω και 4 κουπονια "AEGEAN Business Lounges", οποτε τωρα εχω μπερδευτει ακομα περισσοτερο.
    Που μπερδευεσαι; Η μονη αλλαγη ειναι οτι ως silver δεν μπαινεις πλεον στο εντος schenghen lounge της aegean στην Αθηνα. Το οποίο lounge ειναι over capacity και ακόμα και να μπεις, τις ώρες αιχμής οριακά βρίσκεις να κάτσεις.
    Τα κουπονια συνεχιζουν να ισχουν για το εκτος σενγκεν, τη Θες/νίκη και τη Λαρνακα

    Επίσης αν χρησιμοποιήσεις κουπόνι για αναβάθμιση σε business, προφανώς έχεις πρόσβαση στο lounge. Και αυτό συμφέρει να γίνει στην πτήση από Ευρώπη προς Αθήνα, που συνήθως το lounge είναι καλύτερο.

  10. #8755
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.374
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Η Wizzair δίνει πακέτα με esim.
    https://wizz.breezesim.com/products/...a6277b4c&_ss=r
    Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα.
    Είναι άυλη η όλη φάση;
    Πρέπει να παίρνεις κάθε φορά διαφορετικά πακέτα για διαφορετικές χώρες;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #8756
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που μπερδευεσαι; Η μονη αλλαγη ειναι οτι ως silver δεν μπαινεις πλεον στο εντος schenghen lounge της aegean στην Αθηνα. Το οποίο lounge ειναι over capacity και ακόμα και να μπεις, τις ώρες αιχμής οριακά βρίσκεις να κάτσεις.
    Τα κουπονια συνεχιζουν να ισχουν για το εκτος σενγκεν, τη Θες/νίκη και τη Λαρνακα

    Επίσης αν χρησιμοποιήσεις κουπόνι για αναβάθμιση σε business, προφανώς έχεις πρόσβαση στο lounge. Και αυτό συμφέρει να γίνει στην πτήση από Ευρώπη προς Αθήνα, που συνήθως το lounge είναι καλύτερο.
    Με καλυψες πληρως!
    Σε ευχαριστω πολυ

    Παντως το over capacity το καταλαβαινω, δηλαδη δεν ειναι οτι ειμαι ασυναισθητος ή δεν καταννοω το προβλημα. Με πειραξε πιο πολυ ο τροπος.

    Σε αλλους τομεις κατα βαση ειναι καλη, εγω μεχρι στιγμης εχω αρτια εξυπηρετηση διχως προβληματα (αν εξαιρεσεις οτι στο Αθηνα-Βιεννη παντα μα παντα περναω απο λεωφορειο ενω στις διπλανες εξοδους υπαρχουν κενες φυσουνες).

  12. #8757
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αν χρησιμοποιήσεις κουπόνι για αναβάθμιση σε business, προφανώς έχεις πρόσβαση στο lounge
    ....Good luck with that, η μεγαλύτερη απάτη της Aegean όπου όντας Gold από το 2015 και χωρίς καμία απώλεια σε κανένα έτος (ακόμα και Covid πάλι μάζευα τα μίλια) και ΕΝΑ κουπόνι μόλις που "εξαργυρώθηκε".

    Οι δικαιολογίες που έχω ακούσει είναι αστείες, τώρα εντάξει, αν τα κουπόνια αυτά ισχύουν μόνο σε τίποτε προορισμούς όπου δεν υπάρχει ζήτηση για business ή μόνο σε τίποτα παραμονή / ανήμερα πρωτοχρονιά ή χριστούγεννα (που όλοι είναι σπίτια τους ) ΟΚ, αλλά μιλάμε ότι ΠΟΤΕ.

    Και μάλιστα σε φάσεις που πλέον το Upgrade Challenge το χρησιμοποιώ και αναβαθμίζομαι στην ίδια πτήση για την οποία ρωτώ και μου λένε πως "δεν υπάρχουν business class θέσεις για το κουπόνι σας".

    Υποψιάζομαι ότι πλέον και μόνο εάν την τελευταία στιγμή στην πτήση περισσεύει καμία θέση κάνουν την αναβάθμιση αλλά αυτό είναι το θεωρώ παραπλανητικότατο ως όρο για την επικύρωση του κουπονιού.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #8758
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.343
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Good luck with that, η μεγαλύτερη απάτη της Aegean όπου όντας Gold από το 2015 και χωρίς καμία απώλεια σε κανένα έτος (ακόμα και Covid πάλι μάζευα τα μίλια) και ΕΝΑ κουπόνι μόλις που "εξαργυρώθηκε".

    Οι δικαιολογίες που έχω ακούσει είναι αστείες, τώρα εντάξει, αν τα κουπόνια αυτά ισχύουν μόνο σε τίποτε προορισμούς όπου δεν υπάρχει ζήτηση για business ή μόνο σε τίποτα παραμονή / ανήμερα πρωτοχρονιά ή χριστούγεννα (που όλοι είναι σπίτια τους ) ΟΚ, αλλά μιλάμε ότι ΠΟΤΕ.

    Και μάλιστα σε φάσεις που πλέον το Upgrade Challenge το χρησιμοποιώ και αναβαθμίζομαι στην ίδια πτήση για την οποία ρωτώ και μου λένε πως "δεν υπάρχουν business class θέσεις για το κουπόνι σας".

    Υποψιάζομαι ότι πλέον και μόνο εάν την τελευταία στιγμή στην πτήση περισσεύει καμία θέση κάνουν την αναβάθμιση αλλά αυτό είναι το θεωρώ παραπλανητικότατο ως όρο για την επικύρωση του κουπονιού.
    Δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις.
    Αν υπάρχει award διαθεσιμότητα στην πτήση, η αναβάθμιση με κουπόνι γίνεται άμεσα.
    Αν δεν υπάρχει και το βάλουν waitlist, ή γίνεται λίγες ώρες πριν την πτήση, ή την τελευταία στιγμή (εως και στο gate), μήπως πληρώσει κανείς μέχρι τελευταία στιγμή, ή καθόλου.

  14. #8759
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ με αυτά που γράφεις.
    Αν υπάρχει award διαθεσιμότητα στην πτήση, η αναβάθμιση με κουπόνι γίνεται άμεσα.
    Αν δεν υπάρχει και το βάλουν waitlist, ή γίνεται λίγες ώρες πριν την πτήση, ή την τελευταία στιγμή (εως και στο gate), μήπως πληρώσει κανείς μέχρι τελευταία στιγμή, ή καθόλου.
    Να μην το δίνουν βρε συ, είναι φενάκη. Και το βρίσκω κοροϊδία όταν σου προσφέρουν μεν το Upgrade Challenge αλλά όταν ζητάς αναβάθμιση με το κουπόνι σου λένε πως δεν υπάρχουν θέσεις. Καταλαβαίνω ότι είναι άλλη κατηγορία το κουπόνι αλλά μην το δίνετε ή αν το δίνετε τότε βάλτε ξεκάθαρα ότι ο μόνος τρόπος να αναβαθμιστεί κανείς μέσω κουπονιού είναι εάν την ημέρα της πτήσης (ή την παραμονή) υπάρχει κενή θέση στη business.

    Που και αυτό είναι άδικο με την έννοια πως το κουπόνι δεν είναι στην τελική "δώρο" και καλά. Δίνεται σε Gold μέλη που στην τελική για να φτάσουν εκεί τα έχουν σκάσει και αρκετά αδρά (ιδιαίτερα με τους νέους όρους που έχουν εισάγει) για να φτάσουν και να διατηρηθούν στη Gold θέση

    Άρα, η συμβουλή μου είναι να το ακυρώσουν ως πρόγραμμα, περισσότερο κακό κάνει παρά καλό. Ας δώσουν ένα δωρεάν return εισιτήριο στους Gold αλλά να εξαργυρώνεται σε συγκεκριμένη χρονική περίοδο (και εκτός βαριάς σεζόν π.χ.)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #8760
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιες οι υποχρεώσεις της easyjet για πτήση που μας ακύρωσε, 15+ μέρες πρωτού πετάξουμε?

    Υπάρχει περίπτωση να διεκδικήσουμε κάτι παραπάνω από αυτά που προσφέρει? Refund, αλλαγή ημερομηνίας?

    Όπως για παράδειγμα να πετάξουμε με άλλη αεροπορική και να μας πληρώσει την διαφορά?
    Τελικά, πήραμε πίσω την διαφορά του νέου εισιτηρίου που κλείσαμε, με άλλη εταιρεία.

    Δε ξέρω αν μας έκαναν χάρη ή έχουν κάποια υποχρέωση.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 584 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 564574579582583584585586589594604 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας