Σελ. 262 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 242252257260261262263264267272282 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.916-3.930 από 9748
  1. #3916
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    μεσα στο καλοκαιρι που πεταξα αρκετα με ryanair οι υπαλληλοι βαζανε χωρις ερωτηση τις χειραποσκευες στη φορτωση λεγοντας "θα την αφησετε μπροστα απο τη σκαλα του αεροπλάνου"
    μονο μια φορα που τους ειπα οτι θελω να την παρω μαζι μου μου ειπαν καλυτερα οχι και απλα οταν επιβιβαστηκα εσκισα το αυτοκολλητο που ειχαν βαλει.

  2. #3917
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ γελάμε

    Όταν χρέωνε τα 50ευρα γιατί η χειραποσκευή σου ξέφευγε 3 πόντους στο πλάτος, ήταν πάλι από καλοσύνη.
    Τρολλομάρκετινγκ FTW
    Πραγματικά το σχόλιό σου δεν έχει καμία σχέση με την πολιτική της εταιρίας τα τελευταία 2-3 χρόνια.
    Η ανακοίνωσή της για εμένα είναι 100% ειλικρινής. Η Ryanair πριν λίγα χρόνια άλλαξε τελείως πολιτική και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να βάζουν μέσα χειραποσκευές που ήταν όχι +5 αλλά +25 εκατοστά από το όριο των κανονισμών.
    Κατά τη γνώμη μου το λάθος της ήταν το ότι από το ένα άκρο πήγε στο άλλο.
    Ιδανικό για εμένα θα ήταν να κρατήσει την πολιτική των 2 χειραποσκευών, δηλαδή μίας φυσιολογικής και μιας μικρής, να αυξήσει το όριο για τη φυσιολογική χειραποσκευή στο ίδιο μέγεθος που την έχουν όλες οι άλλες εταιρίες (ενώ τώρα έχει λίγο μικρότερα όρια) και από εκεί και πέρα να απορρίπτει οποιαδήποτε παράβαση των κανονισμών αυτών. Δηλαδή ναι, για 2-3 πόντους να μην σε αφήσει να την πάρεις τζάμπα. Το επιτρεπτό μέγεθος είναι ξεκάθαρα γραμμένο όταν αγοράζεις το εισιτήριό σου. Να μάθεις να διαβάζεις.

  3. #3918
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ γελάμε

    Όταν χρέωνε τα 50ευρα γιατί η χειραποσκευή σου ξέφευγε 3 πόντους στο πλάτος, ήταν πάλι από καλοσύνη.
    Τρολλομάρκετινγκ FTW
    Και πολυ καλα εκανε. Εγω θα χρεωνα 200. Να μαθουν να μετρανε και να διαβαζουν οι αμορφωτοι.

  4. #3919
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σκληρός Γερμανός lewton . Πάντως συμφωνώ με όσα γράφεις, εκτός από κάποια πολύ ακραία, πχ να εξέχουν τα ροδάκια και να θεωρειται "παραβαση" ωστε να σε χρεώνουν. Οσες φορές εχω ταξιδέψει με Ryanair (καμιά 10αρια), το χω κάνει πάμφθηνα (μέσο κόστος ~30 ευρω per way για πτησεις 1-1,5 ωρας) , on time και με ασφάλεια. Ανετο το ταξιδι δεν το λες, αλλά με τέτοιες τιμές για 1-1,5 ωρα, κάνεις υπομονή. Πάντα ακολουθούσα τους κανόνες και ποτέ δε χρεώθηκα σεντ παραπάνω. Ελπίζω να επιστρέψει στην Κω για το 2018 (έτσι ακούγεται) και να ανοίξει και δρομολογια εσωτερικου (προς Αθήνα και μακάρι και προς Θεσσαλονίκη). Προτεραιότητα έχουν οι διεθνείς αφίξεις και οι καθαρές εξαγωγες υπηρεσιών για το νησί, αλλά εάν σπάσει και τον τσαμπουκά του Βασιλάκη, θα'ναι ακόμα καλύτερα.

    Μια που το λέω , να σημειώσω ότι μετά από χρόνια και χρόνια, το μονοπώλιο της Αegean-ΟΑ προς Αθήνα επιτέλους σπάει στην Κω . Από Νοέμβριο ξεκινάει καθημερινές πτήσεις η SkyExpress στο Αθήνα-Κως. Εδώ το σχετικό Δελτίο Τύπου (συν την Κέρκυρα, αλλά αυτη ειχε ηδη Ryanair για Αθήνα) . Κάθε μερα από μία και τις Παρασκευές έχει 2 πτήσεις. Είναι εξαιρετικά εύστοχη κίνηση ειδικά για την Παρασκευή, αφού για κάποιο λόγο που κανείς ποτέ δεν καταλαβε, ο Βασιλάκης ειχε κόψει τη μεσημεριανη πτήση τις Παρασκευες, αφήνοντας ολόκληρο το νησί με 2 πτήσεις προς Αθηνα όλες κι όλες, τις Παρασκευές του χειμώνα (πρωινή και βραδινή μόνο) . Πολλές φορές λόγω ζητησης τις Παρασκευές το βραδυ έμπαινε Α320 αντί για τα Q400 της ΟΑ που εχουμε συνηθως. Αλλά εκεί ο Βασιλάκης, λες και ειχε μανία να μας κόψει τις Παρασκευες τα μεσημερια. Προσωπικά αναριθμητες φορές ήθελα να ανεβω για ΠΣΚ Αθηνα πριν να επιστρεψω Ολλανδία και ποτέ δεν ειχε πτήση Παρασκευη μεσημερι, ανείπωτη τραγωδια και γενικά η Παρασκευη μεσημερι ειναι διαχρονικό παράπονο στο νησί. Η SkyExpress είδε αυτό το κενο υπέροχα και εβαλε και τις 2 πτήσεις της Παρασκευης μεσημέρι.

    Είχα δει την ανακοίνωση και έκλεισα χριστουγεννιάτικα εισιτηρια στις 20 Ιουλιου το απόγευμα. Μάλιστα, ηθελα να το γραψω εδώ, θυμαμαι, αλλά 4-5 ωρες αργοτερα εγινε ο σεισμος (01:29 στις 21/07) και τρέχαμε για άλλα. Βρήκα πηγαινε-ελα χριστουγεννιάτικα με 71 ευρω , όταν τις ιδιες μερες ο Βασιλάκης το ειχε ... 185 ευρω . Στο πήγαινε η μερα και η ωρα ειναι ίδια (24/12), αλλά στο έλα (Παρασκευη 05/01) , η Aegean όχι μόνο ηταν υπερδιπλάσια τιμή, αλλά ήταν και λάθος ωρα (δεν εχει πτήση Παρασκευη μεσημερι, ξαναλέω). Απλά δεν ξέρω πώς θα δουλέψει αυτό με τα 3 κιλά χειραποσκευή και 13 κιλά βαλίτσα . Θα'χω σίγουρα υπέρβαρο και υπολογιζω να πληρωσω εξτρα 20-25 ευρω στο πηγαινε-ελα, αλλά με τέτοια τιμη εισιτηριου δε με πειράζει.

    In the long run δεν ξερω πόσο θα αντεξει στη γραμμή. Η Α3-ΟΑ εχει ~250 θεσεις τη μερα και η SkyExpress έρχεται μεν με ό,τι μεγαλύτερο έχει (ATR 72), αλλά με 70 θέσεις τί yield management να κάνει; και όταν πηγαινει για (έκτακτη ή μη) συντηρηση, μας βλέπω με το ATR 42 και μάχη ποιος θα πρωτομπεί. Τέλος πάντων, έσπασε το μονοπώλιο του Βασιλάκη, είναι μια αρχη. Ελπίζω διατηρήσιμη. Προσωπικά θα την προτιμάω όποτε μπορώ και ειδικά τις Παρασκευές ακόμη και όταν θα'ναι ακριβοτερη , λόγω απειρως βολικοτερης ωρας (αυτη την ελλειψη μεσημεριανης πτησης χρόνια τωρα δεν μπορώ να τη χωνέψω, όπως πολύ καλά καταλάβατε ) .

    - - - Updated - - -

    Τωρα που ξαναβλέπω το ποστ μου, δεν ειναι πολύ ξεκάθαρο : τις περισσότερες μερες της εβδομαδας η Α3-ΟΑ εχει 3 πτήσεις την ημερα στο ATH-KGS (πρωί-μεσημέρι-βραδυ) , αλλά ειδικά τις Παρασκευες έχει μόνο 2 (πρωί-βραδυ). Πάντα μιλάμε για χειμώνα. Εκεί, για σπάσιμο ο Βασιλάκης .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  5. #3920
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Με το αλεύρι τι γίνεται;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #3921
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαχα, πρέπει να δεις την πτήση Κως-Αθηνα το βράδυ της Παρασκευής όταν έχει Artoza στην Αθήνα (είναι η μεγαλύτερη έκθεση πανελλαδικά για άλευρα και φούρνους) . Διαχρονικά ανεβαινει Αθηνα εκείνη την Παρασκευη βραδυ ο κολλητός μου ο αλευρέμπορας (εκείνον τον βολεύει η ωρα, για να πουλήσει στο μαγαζι όσο πιο πολλά άλευρα μπορεί μέχρι τις 5 που κλείνει και μετά πετάει άνετος) και πάντα ο Βασιλάκης λόγω ζητησης το Q400 της Παρασκευης βραδυ της Artoza το κάνει Α320. Να βάλει μεσημεριανη πτηση τις Παρασκευες δεν μπορεί, πφφφφφφφφφ .

    Και επειδή ανέφερα και για διεθνείς αφίξεις πιο πάνω, ανακοινώθηκαν σημερα οι διεθνείς αφίξεις Αυγούστου από τη Fraport (και) για το αεροδρόμιο της Κω : +12,74% ο Αύγουστος (217.227 αφίξεις έναντι 192.676 πέρυσι) και +17,22% συνολικά η σεζόν (756.041 φέτος εναντι 644.955 πέρυσι). Και πλέον μιλάμε βαθιά μετά το σεισμό (Αύγουστος), οπότε αποδεικνύεται ότι το νησι όχι μόνο αντεξε, αλλά συνεχίζει να αναπτύσσεται. Πάμε καρφι για δεύτερη καλύτερη επίδοση όλων των εποχών σε διεθνείς αφίξεις . Μέχρι τωρα οι δύο καλύτερες επιδόσεις είναι 1.011.367 διεθνείς αφίξεις το 2014 και 970.777 το 2015. Κάπου αναμεσα στα δύο πάμε για φέτος .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  7. #3922
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φόρους αποδώσατε; Ή πάλι μείον θα είναι το ταμείον;
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  8. #3923
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε χτυπάμε αποδείξεις. Είναι χρουσουζια .

    Μην ανησυχεις, οι καρεκλοκένταυροι μανδαρίνοι των Αθηνών δε μας ξεχνανε όταν ειναι να εισπράξουν: μας ηρθε και φέτος 11.000 ευρω ο ΕΝΦΙΑ . Τα ξενοδοχεία φόρο κερδών σπάνια αποδίδουν ετσι κι αλλιώς, αφού εχουν υπερ-τεραστιες αποσβέσεις λόγω κτιριακής υποδομης και ο ΦΠΑ στη διανυκτερευση ειναι σαφως χαμηλοτερος από τον ΦΠΑ στις αγορές (προμήθειες), οπότε κατά κανόνα ο ΦΠΑ βγαίνει πιστωτικός.
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #3924
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.766
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι γίνεται στην Ryanair ?

    Την κοπανάνε οι πιλότοι και ακυρώνει πτήσεις ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #3925
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Γιατί τι έγινε?

  11. #3926
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.766
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #3927
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Σε λίγο θα χουμε και θεσεις για ορθιους

  13. #3928
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ πιο τίμιο βέβαια από το να βρεθείς στο αεροδρόμιο και να σου πουν πτήση γιοκ...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  14. #3929
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.586
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Χάθηκε τελείως η μπάλα στην Ryanair και τώρα θερίζουν αυτά που έσπειραν.
    Θα μπορούσε να αυξήσει τις τιμές της κατά 5-10% κατά μέσο όρο και δίνει κανονικά συμβόλαια και μισθούς στο προσωπικό της.
    Η easyJet δεν έχει τις τιμές χώμα των Ιρλανδών αλλά και τα αεροπλάνα γεμίζει, και το προσωπικό της είναι μια χαρά ευχαριστημένο, και πολύ καλή κερδοφορία έχει.

  15. #3930
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Δεν είναι θέμα μισθών και συμβολαίων. Απλά ένας μεγάλος αριθμός πιλότων έπρεπε να πάρει άδεια την ίδια περίοδο και ξέμειναν απο προσωπικό.

Σελ. 262 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 242252257260261262263264267272282 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας