Σελ. 388 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393398408 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.806-5.820 από 9662
  1. #5806
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς??? Σύμφωνα με το νόμο προσφοράς και ζήτησης, οι θέσεις γύρω από το μωρό θα είναι πιο φθηνές και οι θέσεις μακριά από το μωρό πιο ακριβές.
    Άρα η λογική σου είναι λάθος
    Έστω 10 μωρά σε μία πτήση, άρα έστω 100 θέσεις φτηνότερες (έστω 10 ανά μωρό, που είναι υπερβολή). Πόσες θέσεις μένουν να είναι ακριβότερες;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πιο πολύ με ενοχλεί το 5-10χρονο που κλωτσάει την καρέκλα όλη την ώρα.
    Δε μου έχει συμβεί αλλά έχει συμβεί σε φίλο μου και είναι τραγική εμπειρία.
    +άπειρο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το WiFi στο dreamliner της Norwegian ήταν τσάμπα μεν, αλλά για να πάρεις ένα απλό email μέσω του Gmail ήθελε ένα μισάωρο.. Θύμιζε εποχές dialup με 14.4k modem και θόρυβο στην γραμμή του ΟΤΕ..
    Πετάω αυτή τη στιγμή με Norwegian (BCN-OSL). Το wifi είναι αργό μεν, αποδεκτό δε. Πολύ τίμια και ξεκάθαρα αναφέρουν πριν συνδεθείς ότι θα είναι χαμηλή η ταχύτητα, εκτός αν πληρώσεις 5 ευρώ για πιο γρήγορη πρόσβαση. Σε καμία περίπτωση δεν μου θυμίζει αυτό που λες. Το χειρότερο για μένα είναι ότι κόβουν το ssh/vpn, και δεν μπορώ να δουλέψω! Το επίσης κακό είναι ότι δεν λένε αν τα επί πληρωμή πακέτα αίρουν τους περιορισμούς. Τέλος πολλές σελίδες επιστρέφουν σφάλματα γιατί το φιλτράρισμα που κάνουν είναι μάλλον χοντρό, δεν μπορώ πχ να μπω στο github, έλεος...

    Spoiler:
    Secure Connection Failed

    An error occurred during a connection to github.com. PR_END_OF_FILE_ERROR

    The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
    Please contact the website owners to inform them of this problem.

    Learn more…

    Report errors like this to help Mozilla identify and block malicious sites

  2. #5807
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έστω 10 μωρά σε μία πτήση, άρα έστω 100 θέσεις φτηνότερες (έστω 10 ανά μωρό, που είναι υπερβολή). Πόσες θέσεις μένουν να είναι ακριβότερες;
    Ας μιλήσουμε συγκεκριμένα γιατί ο καθένας τα ερμηνεύει όπως θέλει. Αν μια αεροπορική εταιρία επιλέξει να εμφανίζει τις θέσεις με μωρά, έχει τις ακόλουθες 3 επιλογές:
    α) Το που θα καθίσουν τα μωρά δεν επηρεάζει πουθενά τις τιμές των θέσεων.
    β) Οι τιμές των θέσεων επηρεάζονται αλλά η εταιρία είνια "τίμια" και τηρεί zero-sum για τις αλλαγές. Αυτό σε απάντηση του παραδείγματος του σχόλιού σου, θα σημαίνει πχ. ότι θα φτηνήνει $9 τις 10 θέσεις που γειτνιάζουν με μωρά και θα ακριβύνει $1 τις υπόλοιπες 90.
    γ) Η εταιρία είναι "πονηρή" και εκμεταλλεύεται εμπορικά την "παροχή" αυτή, δίνοντας "ξερή" αύξηση στις θέσεις που δεν έχουν κοντά μωρά.

    Εγώ πιστεύω για τη JAL με βάση και αυτά που γράφονται ότι εμπίπτει στην περίπτωση (α). Αυτό βέβαια δε σημαίνει τίποτα για το τι θα κάνουν οι υπόλοιπες.




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετάω αυτή τη στιγμή με Norwegian (BCN-OSL). Το wifi είναι αργό μεν, αποδεκτό δε. Πολύ τίμια και ξεκάθαρα αναφέρουν πριν συνδεθείς ότι θα είναι χαμηλή η ταχύτητα, εκτός αν πληρώσεις 5 ευρώ για πιο γρήγορη πρόσβαση. Σε καμία περίπτωση δεν μου θυμίζει αυτό που λες. Το χειρότερο για μένα είναι ότι κόβουν το ssh/vpn, και δεν μπορώ να δουλέψω! Το επίσης κακό είναι ότι δεν λένε αν τα επί πληρωμή πακέτα αίρουν τους περιορισμούς. Τέλος πολλές σελίδες επιστρέφουν σφάλματα γιατί το φιλτράρισμα που κάνουν είναι μάλλον χοντρό, δεν μπορώ πχ να μπω στο github, έλεος...
    Ίσως παίζει ρόλο και η πτήση. Εγώ ήμουν MAD-JFK και το να μπω στο adslgr ήταν μακρινό όνειρο. Όπως είπα ότι πληρώνεις παίρνεις και στο κάτω κάτω καλύτερα δωρεάν internet που να "σέρνεται" από το να μην έχεις καθόλου.

    Παρεπιπτόντως το αεροδρόμιο της Μαδρίτης είναι τεράστιο σε απαράδεκτο βαθμό.

  3. #5808
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεπιπτόντως το αεροδρόμιο της Μαδρίτης είναι τεράστιο σε απαράδεκτο βαθμό.
    Terminal;

  4. #5809
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Terminal;
    Είχα να πάω από το T4 στο Τ2. Εκτός από το χρόνο που χρειάστηκα με το shuttle για να πάω στο Τ4 (που δεν είναι και δίπλα), για να πάω στην πύλη της Norwegian στο Τ2 ήθελα 40 (!!!) λεπτά γρήγορο περπάτημα χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά. Για κυλιόμενους διαδρόμους φυσικά ούτε λόγος

  5. #5810
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα να πάω από το T4 στο Τ2. Εκτός από το χρόνο που χρειάστηκα με το shuttle για να πάω στο Τ4 (που δεν είναι και δίπλα), για να πάω στην πύλη της Norwegian στο Τ2 ήθελα 40 (!!!) λεπτά γρήγορο περπάτημα χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά. Για κυλιόμενους διαδρόμους φυσικά ούτε λόγος
    Από το Τ4 στο Τ2 δε φταίει το αεροδρόμιο, εσύ φταις.
    Σου έκλεισε κάποιος εισιτήριο με τέτοια ανταπόκριση ή τα έκλεισες ξεχωριστά;

  6. #5811
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα να πάω από το T4 στο Τ2. Εκτός από το χρόνο που χρειάστηκα με το shuttle για να πάω στο Τ4 (που δεν είναι και δίπλα), για να πάω στην πύλη της Norwegian στο Τ2 ήθελα 40 (!!!) λεπτά γρήγορο περπάτημα χωρίς φυσικά να σταματήσω πουθενά. Για κυλιόμενους διαδρόμους φυσικά ούτε λόγος
    Τι;; Έκανες 5 χιλιόμετρα;;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #5812
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι;; Έκανες 5 χιλιόμετρα;;
    Μη σου κάνει εντύπωση, στο Houston (Texas) έχω κάνει αλλαγή που μου πήρε 45 λεπτά. Δεν θυμάμαι πια από ποιο terminal σε ποιο, έχει περάσει καιρός, αλλά ήταν ατελείωτη απόσταση.

  8. #5813
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πιο πολύ με ενοχλεί το 5-10χρονο που κλωτσάει την καρέκλα όλη την ώρα.
    Δε μου έχει συμβεί αλλά έχει συμβεί σε φίλο μου και είναι τραγική εμπειρία.
    Έχει συμβεί και σε μένα σε πτήση από Φρανκφούρτη προς Αμπερντίν. Γύρισα στη μάνα του μία δύο τρεις, ήμουν τόσο κουρασμένος όμως που δεν έκανα τίποτα άλλο κι απλά περίμενα να φθάσουμε.

  9. #5814
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το Τ4 στο Τ2 δε φταίει το αεροδρόμιο, εσύ φταις.
    Σου έκλεισε κάποιος εισιτήριο με τέτοια ανταπόκριση ή τα έκλεισες ξεχωριστά;
    Ναι μόνος μου τα έκλεισα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι;; Έκανες 5 χιλιόμετρα;;
    Δε ξέρω πόσο ήταν!

    Το πρόβλημα δεν ήταν τόσο η μετάβαση από το Τ4 στο Τ2 (που χρειάζεται μόνη της ένα μισάωρο συνολικά), όσο η διαδρομή από το checkin στο gate. Την ταμπέλα που να λέει 40 min walk στην αρχή δε την πίστευα, αλλά πλέον δε θα τη ξεχάσω με τίποτα..! Και το κερασάκι στην τούρτα ήταν ότι το Dreamliner δεν ήταν σε φυσούνα αλλά περίμενες λεωφορεία (!!!) Μιλάμε 1,5 ώρα αναμονή για επιβίβαση..

  10. #5815
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη σου κάνει εντύπωση, στο Houston (Texas) έχω κάνει αλλαγή που μου πήρε 45 λεπτά. Δεν θυμάμαι πια από ποιο terminal σε ποιο, έχει περάσει καιρός, αλλά ήταν ατελείωτη απόσταση.
    Αν βάζεις στα 45' και τον έλεγχο διαβατηρίων κλπ κλπ, το έχω κάνει σύστημα Αλλά 40 λεπτά ΜΟΝΟ περπάτημα (και με κανα trolley φαντάζομαι) είναι ένα ταξίδι από μόνο του.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #5816
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βάζεις στα 45' και τον έλεγχο διαβατηρίων κλπ κλπ, το έχω κάνει σύστημα Αλλά 40 λεπτά ΜΟΝΟ περπάτημα (και με κανα trolley φαντάζομαι) είναι ένα ταξίδι από μόνο του.
    Πτήση εσωτερικού ήταν, με έλεγχο διαβατηρίων το ρεκόρ μου είναι 3(!!!) ώρες!

  12. #5817
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πτήση εσωτερικού ήταν, με έλεγχο διαβατηρίων το ρεκόρ μου είναι 3(!!!) ώρες!
    Με άλλα λόγια Bomber πάλι καλά να λες.

  13. #5818
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πετάω αυτή τη στιγμή με Norwegian (BCN-OSL). Το wifi είναι αργό μεν, αποδεκτό δε. Πολύ τίμια και ξεκάθαρα αναφέρουν πριν συνδεθείς ότι θα είναι χαμηλή η ταχύτητα, εκτός αν πληρώσεις 5 ευρώ για πιο γρήγορη πρόσβαση. Σε καμία περίπτωση δεν μου θυμίζει αυτό που λες. Το χειρότερο για μένα είναι ότι κόβουν το ssh/vpn, και δεν μπορώ να δουλέψω! Το επίσης κακό είναι ότι δεν λένε αν τα επί πληρωμή πακέτα αίρουν τους περιορισμούς. Τέλος πολλές σελίδες επιστρέφουν σφάλματα γιατί το φιλτράρισμα που κάνουν είναι μάλλον χοντρό, δεν μπορώ πχ να μπω στο github, έλεος...
    Πτήση επιστροφής με Norwegian. Το ίντερνετ άθλιο, καμία σχέση με την πρώτη πτήση. Αγόρασα premium που λέει ότι είναι γρήγορο, καμία διαφορά, τα ίδια μαύρα χάλια. Απαράδεκτο. Μάλλον απλά ήμουνα τυχερός στην πρώτη πτήση.

    Σε θέμα που είχαμε συζητήσει πρόσφατα: Στο αεροδρόμιο του Όσλο δεν έδειξα σε κανέναν διαβατήριο. Για την ακρίβεια, δεν μίλησα καν σε κάποιον, απλά σκάναρα μόνος μου το boarding pass δύο φορές (μία πριν τον έλεγχο χειραποσκευών και μία στο gate) και αυτό ήταν. Δεν έδωσα βαλίτσες, μόνο χειραποσκευές είχα. Πραγματικά απορώ, δεν παραβιάζει διεθνείς κανόνες ασφαλείας αυτή η πρακτική;

  14. #5819
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε θέμα που είχαμε συζητήσει πρόσφατα: Στο αεροδρόμιο του Όσλο δεν έδειξα σε κανέναν διαβατήριο. Για την ακρίβεια, δεν μίλησα καν σε κάποιον, απλά σκάναρα μόνος μου το boarding pass δύο φορές (μία πριν τον έλεγχο χειραποσκευών και μία στο gate) και αυτό ήταν. Δεν έδωσα βαλίτσες, μόνο χειραποσκευές είχα. Πραγματικά απορώ, δεν παραβιάζει διεθνείς κανόνες ασφαλείας αυτή η πρακτική;
    Το ίδιο και Ρώμη που ταξίδεψα πρόσφατα ως ενδιάμεσο.

  15. #5820
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πτήση επιστροφής με Norwegian. Το ίντερνετ άθλιο, καμία σχέση με την πρώτη πτήση. Αγόρασα premium που λέει ότι είναι γρήγορο, καμία διαφορά, τα ίδια μαύρα χάλια. Απαράδεκτο. Μάλλον απλά ήμουνα τυχερός στην πρώτη πτήση.
    Ίσως να στείλεις mail στην εξυπηρέτηση πελατών τους και να τους πεις ότι το premium internet σερνόταν, το λιγότερο που θα πρέπει να κάνουν είναι να επιστρέψουν τα χρήματα

    - - - Updated - - -

    Αρχίζουν και κυκλοφορούν διάφορες φήμες για το 797..
    Ωραία ακούγονται όλα αλλά το πιο ανησυχητικό είναι ότι η boeing σκέφτεται να το σχεδιάσει να πετάει με έναν μόνο πιλότο (!!)
    https://simpleflying.com/the-boeing-...it-gets-built/

Σελ. 388 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 368378383386387388389390393398408 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας