Σελ. 311 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 291301306309310311312313316321331 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.651-4.665 από 9744
  1. #4651
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Ryan, Aegean και Smartwings πήγαν Καβάλα.

    Μήπως έγινε κατι στο αεροδρόμιο;

    - - - Updated - - -

    Μπα, Ryan απο Αθήνα μόλις κατέβηκε και έφυγε το ATR της SkyExpress για Χίο.

  2. #4652
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από phantom77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ryan, Aegean και Smartwings πήγαν Καβάλα.

    Μήπως έγινε κατι στο αεροδρόμιο;

    - - - Updated - - -

    Μπα, Ryan απο Αθήνα μόλις κατέβηκε και έφυγε το ATR της SkyExpress για Χίο.
    Περίμενες κανέναν ή αυτό εναι το χόμπι σου;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #4653
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενες κανέναν ή αυτό εναι το χόμπι σου;
    Άρρωστος planespotter

  4. #4654
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Έχει κανείς εμπειρία με Αυστριακές Αερογραμμές; Έχει κάτι καλές τιμές για Βιέννη και το σκέφτομαι για ένα ταξιδάκι στο μέλλον.

    Με wizz που ταξίδεψα από Αθήνα για Βουκουρέστι και τούμπαλιν, τυπική low cost αλλά με καλύτερη αντιμετώπιση από το προσωπικό σε σχέση με τη Ryanair που έχω ταξιδέψει στο πρόσφατο παρελθόν. Όταν πηγαίναμε Βουκουρέστι ο χώρος ήταν μικρός για μένα που είμαι 1.75, αλλά στον γυρισμό σαφέστατα καλύτερα τα πράγματα, άρα έχει να κάνει ανάλογα με τον τύπο του αεροπλάνου κάθε φορά.

  5. #4655
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό θα έλεγα αλλά ΟΚ.

    - - - Updated - - -

    Με τι search engine ψάχνετε τις καλύτερες τιμές για +/- μέρες για one way tickets.
    Η airtickets.gr δεν την παλεύει, το ίδιο και η alibabuy (οι 2 αγαπημένες μου για να καταλάβω που παίζουν οι τιμές).

    Η skyscanner ποτέ δε μου άρεσε πολύ
    Εγώ χρησιμοποιώ kayak. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά η ποικιλία φίλτρων που έχει είναι εξαιρετική για τα γούστα μου.

  6. #4656
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως όντως ήταν 1 seat left σε τιμή 0€, κάποιος την πήρε, και πλέον σου δείχνει το επόμενο καλύτερο fare για το οποίο έχει 4 θέσεις;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αυτό θα έλεγα αλλά ΟΚ.

    - - - Updated - - -

    Με τι search engine ψάχνετε τις καλύτερες τιμές για +/- μέρες για one way tickets.
    Η airtickets.gr δεν την παλεύει, το ίδιο και η alibabuy (οι 2 αγαπημένες μου για να καταλάβω που παίζουν οι τιμές).

    Η skyscanner ποτέ δε μου άρεσε πολύ
    Παιδιά, το ξαναλέω.... Θα μπορούσε να παίξει αυτό που λέει ο Σταλίνας, δλδ ότι σε ένα παλαβό πλαίσιο τύχης, ο arch-enemy κατάφερε σε ένα παράθυρο 10 λεπτών να φάει το μόνο περιθώριο αλλαγής εισιτηρίου με €0.

    Αλλά - επειδή δεν είναι η καραπρώτη φορά - έχω ξαναδεί την περίπτωση αυτή και μάλιστα τώρα υπήρχε και next episode δλδ ενώ ήταν πληρωμένο το κάθισμα (αφού πλέον σε Economy rows από μπροστά μέχρι περίπου 12-13 χρεώνεται ΚΑΙ το κάθισμα) ήθελαν να το ξαναχρεώσουν (!!!).

    Δεν ξέρω αν ετοιμάζουν την Aegean για πούλημα και πλέον η κατάσταση είναι "ό,τι αρπάξουμε για να δείχνουμε γερά νούμερα και επιτέλους να μαζέψουμε τα μύρια και να αποσυρθούμε για το υπόλοιπο της ζωής μας" (κάτι που εν γένει δεν είναι και καινούργιο μιας και παίζει παντού, και μάλιστα ιδιαίτερα εδώ που και ο πατριάρχης αποδήμησε και ήρθε η ώρα να μαζέψουμε τους καρπούς του κόπου του) αλλά μίλησα και με φίλους στην Επιτροπή και δεν είναι και τόσο kosher η συμπεριφορά αυτή.

    Ούτε - Σταλίνα το τσέκαρα και αυτό - η ιστορία με τα cookies είναι νόμιμη, δλδ κοιτάω μία κράτηση σε ιστοσελίδα για πτήση τώρα και αν ξαναμπώ 30 λεπτά μετά είναι ακριβότερη

    Θα εμμείνω στο θέμα και θα επανέλθω αφού έχω πάρει νεώτερα αλλά σε ό,τι με αφορά θα το σπρώξω όσο μπορώ στις επαφές μου εδώ. Είναι απαράδεκτη γενικά συμπεριφορά της Aegean - το ξαναλέω, με τις όποιες αστοχίες και βλακείες της ΟΑ σαν καταναλωτές δεν ήμασταν ποτέ θύματα τέτοιων μονοπωλιακών συμπεριφορών

    - - - Updated - - -

    Και όσοι με ξέρετε από πολύ παλιά και ψάξετε στο φόρουμ θα βρείτε μεγάλη ανάνηψη να λέω τόσο καλά λόγια για εποχές ΟΑ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #4657
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά οι αεροπορικές το έχω ξαναπεί, κάνουν ένα ιδιότυπο πλειστηριασμό στο πως κοστολογούν τα εισιτήρια....δεν μου κάνει εντύπωση να εφαρμόζουν την ίδια τακτικά και σε τέτοιες "υπηρεσίες" πλέον. Δεν είναι μόνο η Aegean (καθεμία βέβαια σε διαφορετικό βαθμό). Το να επαναλάβουμε ότι τα μονοπώλια είναι κακά περιττό. Αλλά μην ακούω καλά λόγια για την ΟΑ και συφιλιάζομαι

    Σημειωτόν την ίδια δουλειά έχουν αρχίσει και τα ξενοδοχεία.


  8. #4658
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς εμπειρία με Αυστριακές Αερογραμμές; Έχει κάτι καλές τιμές για Βιέννη και το σκέφτομαι για ένα ταξιδάκι στο μέλλον.
    Lufthansa group με ότι συνεπάγεται αυτό - έχω ταξιδέψει παλιότερα, τυπική "ευρωπαική εταιρεία"

  9. #4659
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Να προσθέσω πως εμένα η Austrian μου άφησε πάρα πολύ καλές εντυπώσεις. Βέβαια έτυχε να την χρησιμοποιήσω σε υπερατλαντικό και μετά από Βιέννη προς Θεσσαλονίκη, και γενικά οι εντυπώσεις μου ήταν καλύτερες από την ίδια τη Lufthansa.

  10. #4660
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.031
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 5530
    Θυμάμαι πριν 3 χρόνια που ήθελα να κλείσω ταξίδι με την δουλειά 6 άτομα για Βαρσοβία με Aegean και επειδή δεν δεχόταν την πιστωτική, από τα timeout η τιμή είχε πάει από τα 720 στα 1200. Πάω σε άλλο υπολογιστή και γυρίζει στα 720 οπότε έκλεισα κανονικά.

    Πάντως παίζει και τις θέσεις. Έκλεισα χτες για Κύπρο με την cobalt έδινε την business πιο φθηνά από την economy γιατί είχε περισσότερες διαθέσιμες θέσεις

  11. #4661
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Και εγώ έχω πολύ καλές εντυπώσεις από την Austrian, σε πτήσεις και εντός και εκτός Ευρώπης.

  12. #4662
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostol70 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμάμαι πριν 3 χρόνια που ήθελα να κλείσω ταξίδι με την δουλειά 6 άτομα για Βαρσοβία με Aegean και επειδή δεν δεχόταν την πιστωτική, από τα timeout η τιμή είχε πάει από τα 720 στα 1200. Πάω σε άλλο υπολογιστή και γυρίζει στα 720 οπότε έκλεισα κανονικά.

    Πάντως παίζει και τις θέσεις. Έκλεισα χτες για Κύπρο με την cobalt έδινε την business πιο φθηνά από την economy γιατί είχε περισσότερες διαθέσιμες θέσεις
    Δεν υπάρχει αυτό που λες. Κάτι παρόμοιο συνάντησα όταν προσπαθούσα να κλείσω εισιτήρια με μίλια. Την μια τα έβλεπα, την άλλη όχι. Σε κάποια φάση όταν τελικά κατέληξα σε ποιες ημερομηνίες ήθελα (έπρεπε να κλείσω 2 διαφορετικά εισιτήρια με ενδιάμεσο προορισμό, και δε μπορούσες να τα κλείσεις όλα μαζί) πήρα τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο, για να δω μήπως υπάρχει κάποια διαφορά (όπου τελικά δεν υπήρχε, και ίσα ίσα μέσω τηλεφώνου έχει και +20 ευρώ). Η κοπέλα μου έλεγε πως δεν υπάρχουν αυτά τα εισιτήρια, και εγώ τις έλεγα μα πως, αφού αυτή τι στιγμή τα κοιτάω.
    Το θέμα είναι πως καταλήξαμε και μου εξήγησε και η ίδια, πως όταν εσύ μπαίνεις και βλέπεις τα εισιτήρια, στην συγκεκριμένη περίπτωση 6 εισιτήρια στην τιμή των 720, εκείνη τη χρονική στιγμή πριν τα πληρώσεις (έχεις προχωρήσει δηλαδή στα βήματα για να αγοράσεις τα εισιτήρια, δεν τα κοιτάς απλά στα πρώτα βήματα) οπότε τα δεσμεύεις προσωρινά. Όταν δοκίμασες να ξαναμπείς, δεν είχε προλάβει να γίνει time out το προηγούμενο session οπότε σου έβγαλε τις επόμενες διαθέσιμες θέσεις, όπου ήταν σε άλλη κατηγορία εισιτηρίου, με ακριβότερο ναύλο.
    Επίσης, οι περισσότερες αεροπορικές ενημερώνουν πως ο συγκεκριμένος ναύλος υπάρχει στις 4 με 5 τελευταίες θέσεις. Οπότε υπήρχε και περίπτωση να υπάρχουν π.χ 1-5 θέσεις φθηνότερες από 120 ευρώ.
    π.χ Πριν από 3-4 χρόνια ήθελα να κλείσω εισιτήρια για Σαντορίνη. Αν έκλεινα 2 εισιτήρια μαζί, βγαίνανε 120 ευρώ, ενώ εγώ που τα έκλεισα 2 ξεχωριστά μου βγήκανε 90, διότι υπήρχε 1 τελευταία θέση με 40 ευρώ πάνε έλα, και μετά ο ναύλος πήγαινε στα 80.

  13. #4663
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Στης Norwegian την ποδιά σφάζονται παλικάρια...

  14. #4664
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    λογικό
    φανταστική εταιρία, και σε οικονομικά μεγέθη και σε στρατηγική τοποθέτηση και για τον επιβάτη.

    το κακό είναι οτι το ολιγοπώλιο μόνο στην DGComp δεν θα το δουν.

  15. #4665
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.580
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Και όμως, πρόσφατα είπε όχι η Κομισιόν στην εξαγορά της Niki από την Lufthansa, γιατί όχι και για την Norwegian;

Σελ. 311 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 291301306309310311312313316321331 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας