Σελ. 627 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 607617622625626627628629632637647 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 9.391-9.405 από 9749
  1. #9391
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θα το κυνηγούσα. Δεν ξέρω γιατί το άφησες έτσι από τη στιγμή που στο εισιτήριο σου δεν αναφέρει τίποτα για όριο αποσκευής.
    Θα το κυνηγήσω όταν μου έρθει το απαιτούμενο motivation για να γράψω την καταγγελία.
    Είχα μια συνομιλία μέσω Twitter και μου πουλούσαν τρέλα σε βαθμό αηδίας.

  2. #9392
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων

    Καλό μεν, αλλά δυστυχώς πουλάει ακόμα το MAX. Αν σταματήσει να πουλάει τότε θα δούμε κάτι νέο και καλύτερο.
    Όσο δεν χρειάζεται new type rating, θα πουλάει.

  3. #9393
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Επιπλέον, όλες οι αεροπορικές έχουν backorder όλη την υπάρχουσα παραγωγή αεροπλάνων.
    Εάν μπορούσαν να παράγουν ακόμα περισσότερα, θα τα πουλούσαν και αυτά.

  4. #9394
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ απορώ τι θα τα κάνουν τόσα πολλά αεροπλάνα. Η γκρίνια με το κόβιντ μου άρεσε. Εντάξει ένα τμήμα ειναι για αντικατάσταση και το πιθανότερο μεταπώληση, που σημαίνει έξτρα αριθμό αεροπλάνων παγκοσμίως. Με εξαίρεση τις αναπτυσόμενες χώρες και ειδικά την Αφρική, ακριβώς πόση παραπάνω επιβατική κίνηση έχει πχ στην Ευρώπη δεν μπορώ να καταλάβω, ειδικά όταν θέλουν να μειώσουν και τους ρύπους τους. Αλλά οκέι, σίγουρα η λογική μου ειναι πολύ αφελής. Μην με περάσετε και για κανένα λάκη.

  5. #9395
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.670
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Το ρεκόρ μου σε backpack είναι 12 κιλά. Υπάρχουν όρια (νόμιζα ότι είναι 8 κιλά, αλλά μπορεί να έχω παλιές πληροφορίες) αλλά ποτέ δεν μου έχει τύχει να το ζυγίσουν. Αν δεν έχω βαλίτσα τότε δε με ενδιαφέρει καθόλου, γιατί δε μιλάω ποτέ με υπάλληλο που είναι κοντά σε ζυγαριά. Αρκεί να χωράει κάτω από το κάθισμα, γιατί σχεδόν σε κάθε πτήση πλέον βλέπω υποχρεωτικό check των βαλιτσών με ροδάκια που είναι προς το τέλος της ουράς στην επιβίβαση.

  6. #9396
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ποτέ δεν έχω δει "χειραποσκευή" είτε κυριολεκτικά ή στην πλάτη να ζυγίζεται σε καμία πτήση που έχω κάνει ποτέ. Έχω δει στο checkin να "πέφτει χέρι" σε άνθρωπο που πήγαινε με backpack και βαλίτσα και απαίτησαν να τσεκαριστεί ΚΑΙ το backpack αλλά μιλάμε για.... backpack από αυτά που χωρούσε και αντίσκηνο σαν τουρίστες κάποτε στα 80s Ελλάδα.

    Και δικαίως εκεί έπεσε χέρι αλλά μόνο τότε. Έχω δει βαλίτσες cabin ή "cabin" (κάτι θηρία) να ελέγχονται για μέγεθος και βάρος στο gate αλλά προφανώς αυτό είναι άλλη ιστορία.

    Αν ποτέ μου το ζητούσαν στο gate και απαιτούσαν να έκανα το "backpack" checkin, θα ζητούσα έγγραφη διαβεβαίωση πως όλα τα ευαίσθητα αντικείμενα εντός (π.χ. εταιρικό laptop, Steam Deck, tablet κλπ) έχουν την απόλυτη και πλήρη εγγύηση της εταιρείας και του/της υπαλλήλου που το απαιτεί
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #9397
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απρίλη του 2019 ταξίδεψα με 5€ κάπου έχω και στο κινητό το screenshot γιατί είχα μείνει άναυδος

    - - - Updated - - -

    Συνημμένο Αρχείο 253364

    - - - Updated - - -

    Για την ιστορία να πούμε πως τέτοιες τιμές παίζουν συνήθως όταν εγκαινιάζεται νέο δρομολόγιο. Μετά μπορεί να μην βρίσκεις όυτε με 50.
    αραγε τα φθηνα εισιτηρια εχουν τελειωσει?
    VAMOS ARIS

  8. #9398
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.379
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απρίλη του 2019 ταξίδεψα με 5€ κάπου έχω και στο κινητό το screenshot γιατί είχα μείνει άναυδος

    - - - Updated - - -

    Συνημμένο Αρχείο 253364

    - - - Updated - - -

    Για την ιστορία να πούμε πως τέτοιες τιμές παίζουν συνήθως όταν εγκαινιάζεται νέο δρομολόγιο. Μετά μπορεί να μην βρίσκεις όυτε με 50.
    Δεν ισχύει αυτό που λες.
    Κάνω 10-15 ταξίδια τον χρόνο, τα περισσότερα με Wizz. Συχνα πυκνά βρίσκω με 15-20€ από Κύπρο για διάφορους προορισμούς.

    BTW σήμερα η Wizz για Αθήνα έχει 6-7 ώρες καθυστέρηση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #9399
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αραγε τα φθηνα εισιτηρια εχουν τελειωσει?
    Supply and demand πολύ απλά... Προχθές που γύρισα με Ryanair από Αθήνα Δουβλίνο (αναγκαστικά μιας και η καλή μας η Aegean έχει σταματήσει τα δρομολόγια μέχρι... Μάρτιο, κατά τα άλλα "ελληνική" για τους "έλληνες" μη χέσω) και πλέον μέσα Γενάρη που θεωρητικά έχουμε μπει στην πιο νεκρή περίοδο τουριστικά και το αεροπλάνο ήταν πατημένο. Που βέβαια έκανε την Ryan πτήση να είναι "της κολάσεως" αλλά τέλος πάντων.

    Σπάνια σε όλα μου τα χρόνια που ζω έξω και που πλέον κοντεύω αισίως 20ετία έχω δει τόσο πατημένα τα αεροπλάνα πάντοτε. Και το επιβεβαιώνει συγγενής μου που δουλεύει σε senior θέση Lufthansa - οι πληρότητες ολούθε φτάνουν κατά ΜΟ (!!!) 90%... Απλά ο κόσμος ταξιδεύει ασταμάτητα, τώρα το γιατί κλπ αυτό είναι μάλλον άλλη συζήτηση που απαιτεί έρευνα και πληροφόρηση που δεν έχω προσωπικά
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #9400
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό που λες.
    Κάνω 10-15 ταξίδια τον χρόνο, τα περισσότερα με Wizz. Συχνα πυκνά βρίσκω με 15-20€ από Κύπρο για διάφορους προορισμούς.

    BTW σήμερα η Wizz για Αθήνα έχει 6-7 ώρες καθυστέρηση.
    Φθηνά εννοώ κάτω του 10αρικου. Τα 15-20€ πάντα υπήρχαν και από ότι φαίνεται θα υπάρχουν.

  11. #9401
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.379
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xristostsilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φθηνά εννοώ κάτω του 10αρικου. Τα 15-20€ πάντα υπήρχαν και από ότι φαίνεται θα υπάρχουν.
    Εσύ έλεγες ότι δε βρίσκεις ούτε με 50ρικο.
    Τώρα τα 15€ σου φαίνονται πολλά;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #9402
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρεκόρ μου σε backpack είναι 12 κιλά. Υπάρχουν όρια (νόμιζα ότι είναι 8 κιλά, αλλά μπορεί να έχω παλιές πληροφορίες) αλλά ποτέ δεν μου έχει τύχει να το ζυγίσουν. Αν δεν έχω βαλίτσα τότε δε με ενδιαφέρει καθόλου, γιατί δε μιλάω ποτέ με υπάλληλο που είναι κοντά σε ζυγαριά. Αρκεί να χωράει κάτω από το κάθισμα, γιατί σχεδόν σε κάθε πτήση πλέον βλέπω υποχρεωτικό check των βαλιτσών με ροδάκια που είναι προς το τέλος της ουράς στην επιβίβαση.
    Φεύγοντας το Δεκέμβριο από το EWR με Emirates, εκεί όντως μας ζύγισαν και τα μικρά βαλιτσάκια με ρόδες, που είχαμε για τα ντουλάπια επάνω. Ενώ στην Αθήνα τίποτα. Βγήκαν 6,5 κιλά, ενώ νωρίτερα τα έβγαλα 5,5 νομίζω. Εγώ όμως που είχα backpack φορεμένο στην πλάτη, δεν μου ζήτησαν να το ζυγίζουν. Ευτυχώς, γιατί θα έβγαινε υπέρβαρο, χωρίς το μεγάλο powerbank κιόλας (μισό κιλό έξτρα), που το είχα βγάλει και το κρατούσα περιμένοντας.

    Η δική μου ζυγαριά ταξιδιού το έδειχνε 6,8 κιλά χωρίς το PB (όριο 7) και η ζυγαριά στο αεροδρόμιο τις έβγαλε ΌΛΕΣ περίπου 1 κιλό παραπάνω. Παίζει να κλέβουν και στο ζύγισμα, για να σε χρεώσουν, αν δεν έφταιγε βέβαια η δική μου ζυγαριά. Ευτυχώς όλες βγήκαν λίγο κάτω από το όριο (23 η μεγάλη).

    Οπότε καλό είναι να αφήνετε λίγο βάρος "κενό".

  13. #9403
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.670
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φεύγοντας το Δεκέμβριο από το EWR με Emirates, εκεί όντως μας ζύγισαν και τα μικρά βαλιτσάκια με ρόδες, που είχαμε για τα ντουλάπια επάνω. Ενώ στην Αθήνα τίποτα. Βγήκαν 6,5 κιλά, ενώ νωρίτερα τα έβγαλα 5,5 νομίζω. Εγώ όμως που είχα backpack φορεμένο στην πλάτη, δεν μου ζήτησαν να το ζυγίζουν. Ευτυχώς, γιατί θα έβγαινε υπέρβαρο, χωρίς το μεγάλο powerbank κιόλας (μισό κιλό έξτρα), που το είχα βγάλει και το κρατούσα περιμένοντας.

    Η δική μου ζυγαριά ταξιδιού το έδειχνε 6,8 κιλά χωρίς το PB (όριο 7) και η ζυγαριά στο αεροδρόμιο τις έβγαλε ΌΛΕΣ περίπου 1 κιλό παραπάνω. Παίζει να κλέβουν και στο ζύγισμα, για να σε χρεώσουν, αν δεν έφταιγε βέβαια η δική μου ζυγαριά. Ευτυχώς όλες βγήκαν λίγο κάτω από το όριο (23 η μεγάλη).

    Οπότε καλό είναι να αφήνετε λίγο βάρος "κενό".
    Πάντα ζυγίζω τις βαλίτσες μου στο σπίτι, και συστηματικά μου βγαίνουν γύρω στο κιλό βαρύτερες στο αεροδρόμιο.

  14. #9404
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φεύγοντας το Δεκέμβριο από το EWR με Emirates, εκεί όντως μας ζύγισαν και τα μικρά βαλιτσάκια με ρόδες, που είχαμε για τα ντουλάπια επάνω. Ενώ στην Αθήνα τίποτα. Βγήκαν 6,5 κιλά, ενώ νωρίτερα τα έβγαλα 5,5 νομίζω. Εγώ όμως που είχα backpack φορεμένο στην πλάτη, δεν μου ζήτησαν να το ζυγίζουν. Ευτυχώς, γιατί θα έβγαινε υπέρβαρο, χωρίς το μεγάλο powerbank κιόλας (μισό κιλό έξτρα), που το είχα βγάλει και το κρατούσα περιμένοντας.

    Η δική μου ζυγαριά ταξιδιού το έδειχνε 6,8 κιλά χωρίς το PB (όριο 7) και η ζυγαριά στο αεροδρόμιο τις έβγαλε ΌΛΕΣ περίπου 1 κιλό παραπάνω. Παίζει να κλέβουν και στο ζύγισμα, για να σε χρεώσουν, αν δεν έφταιγε βέβαια η δική μου ζυγαριά. Ευτυχώς όλες βγήκαν λίγο κάτω από το όριο (23 η μεγάλη).

    Οπότε καλό είναι να αφήνετε λίγο βάρος "κενό".
    όσες φορές το έχω δει, πέφτει αρκετά κοντά. Για την καμπίνα 100-200γρ και για το αμπάρι μέχρι 500γρ. Επίσης έχω ένα excel με κάθε τι ζυγισμένο για να δω τι μπαίνει γιατί κάνω μεγάλης διάρκειας ταξίδια συχνά μόνο με carry on. Το μαθαίνεις αυτό όταν ταξιδεύεις ως υπάλληλος γιατί βαλίτσα στο αμπάρι ειναι σχεδόν φάουλ. Στην Ευρώπη θα σε μισήσουν και στην Αμερική η βαλίτσα θα ειναι αλλού αν δεν μπείς τελικά στο αεροπλάνο.

  15. #9405
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έλεγες ότι δε βρίσκεις ούτε με 50ρικο.
    Τώρα τα 15€ σου φαίνονται πολλά;
    Σε ευχαριστώ πολύ για την εύστοχη παρατήρηση, καμιά φορά πληκτρολογούμε χωρίς να σκεφτούμε πως θα το "δει" ο αναγνώστης. Ηθελα πολυ χοντρικά να πω για τιμή μετ' επιστροφης.

    Οχι ρε συ τα 15€ δεν ειναι πολλά αλλά η σημασία του post μου ήταν να καταλάβει ο "αναγνώστης" πως χάθηκε αυτή η αίγλη του υπερβολικά φθηνού εισιτηρίου. Ε μην μου πεις οτι δεν έχεις πληρώσει για καφέ πάνω απο 4,99€ , σκέψου αυτό σε πτήση.

    - - - Updated - - -

    Εγώ για την μπάκπακ έχω ξεμείνει σε εποχές που ήθελαν όλες οι αεροπορικές 5 κιλά όριο και αυτό τηρούσα τόσο καιρό χωρίς να ψάχνω τους όρους. Χάρηκα που διάβασα πως αυτό έχει καταργηθεί απο τις περισσότερες.

    Μια ερώτηση άσχετη και περί aegean. Για κράτηση εισιτηρίου μόνο με μίλια σου ζητάνε να πληρώσεις τους φόρους μόνο ή γενικά είναι όλο με μίλια; Δεν θέλω να το δοκιμάσω γιατί σας είπα παραπάνω την εμπειρία μου με aegean που εν τέλη πάτησα ακύρωση και έκανε μόνο του την κράτηση.

    - - - Updated - - -

    https://www.youtube.com/watch?v=ur7dtJQARD8

    Δείτε τι είχε να πεί ο CEO της RYANAIR σε συνέντευξη του για πτήσεις από και πρός Γερμανία

Σελ. 627 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 607617622625626627628629632637647 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας