Σελ. 342 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 322332337340341342343344347352362 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.116-5.130 από 9661
  1. #5116
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι χαοτικό... Θυμάμαι που πήγα τέλη Μαρτίου στην Κωνσταντινούπολη για transit.

    Αυτή ήταν η πύλη μας για Νέα Υόρκη, που άνοιγε στις 4:45 πμ. Μας πήρε ώρα να την βρούμε και μετά δεν το κουνησαμε από εκεί.

    Spoiler:







    Μόλις φτάσαμε Istanbul από Αθήνα, λίγο πριν τα μεσάνυχτα, αμέσως ένας συνοδός της εταιρείας πήρε όσους επιβάτες ήταν για Γιοχανεσμπουγκ και πήγαιναν σχεδόν τρέχοντας προς την άλλη μεριά του Αεροδρομίου, για να προλάβουν.
    Σα να λέμε τρανζιτ στη Φρανκφούρτη, αλλά χωρίς το συνοδό

  2. #5117
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.316
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ναι όντως ήταν η πρώτη φορά στην Κωνσταντινούπολη και θα προσπαθήσω να είναι και η τελευταία, όντως χαοτικό και πολύ βρόμικο, τουαλέτες, χώροι, άνθρωποι.
    Αθήνα - Κωνσταντινούπολη, Κωνσταντινούπολη - Πράγα και πίσω, ούτε μια δεν έφυγε την ώρα που έπρεπε και στις δύο αλλαγές τρέχοντας για να προλάβω με την ψυχή στο στόμα.
    Σε όλες οι αεροσυνοδόι ήταν στον κόσμο τους, επιβάτες έβαζαν έβγαζαν βαλίτσες έκλειναν άνοιγαν τα ντουλάπια δεν έβρισκαν θέση για τις βαλίτσες τους και αυτές στην κοσμαρα τους το μόνο που έκαναν ήταν να κλείσουν τα ντουλάπια που είχαν μείνει ανοιχτά.


    Δεν θυμάμαι από προηγούμενες φορές με άλλες εταιρίες εάν στους χάρτες που δείχνει την διαδρομή έχει αναφορά σε ελληνικές πόλεις, στην Turkish είχε μόνο Ελλάδα, Θεσσαλονίκη, Αθήνα, τίποτα άλλο ούτε νησιά ούτε Κρήτη ούτε για Κύπρο αν και δεν μου φάνηκε περίεργο αυτό :-).

    Υ.Γ. Να ζητήσω συγνώμη για την παρομοίωση με τα ΚΤΕΛ τουλάχιστον αναλαμβάνουν να φορτώσουν τις αποσκευές στα ΚΤΕΛ . :-P

  3. #5118
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Πριν 2 χρόνια είχα κάνει transit μέσω Κων/πολης και θυμάμαι ότι δεν δούλευε το wifi... Συνδεόσουν κανονικά στο captive portal, και σου έλεγε να βάλεις το νούμερο του κινητού σου για να έρθει SMS επιβεβαίωσης, το SMS δεν ερχόταν ποτέ.. Είχε μαζευτεί ένα σωρό κόσμος σε μια καφετέρια τύπου "starbucks" η οποία είχε το δικό της wifi και γινόταν ένας κακός χαμός..
    Τουαλέτες επίσης από τις πιο βρώμικες που έχω δει σε αεροδρόμια (οκ πιο καθαρές από ΚΤΕΛ).

  4. #5119
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.973
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Το αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης είναι γιουσουρούμ σκέτο. Μια φορά έχω περάσει από εκεί και πραγματικά με έπιασε πονοκέφαλος από τη βαβούρα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #5120
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Καλά οκ δεν απαιτούμε από ένα αεροδρόμιο να είναι "εκκλησία", 2-3 βασικά πράγματα για μένα όμως είναι αξιοπρεπείς τουαλέτες, αξιοπρεπές δωρεάν wifi και άνετες θέσεις αναμονής.
    Και μια που μιλάμε για αεροδρόμια, το δικό μας SKG είναι μακράν το χειρότερο από πλευράς άνεσης. Αναμονή πάνω στις βαλίτσες (αν έχεις σάκο είσαι άτυχος) και πάστωμα σαρδέλας - ποδοπάτημα στις πύλες εξόδου. Πρωτόγονες καταστάσεις...

  6. #5121
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 2 χρόνια είχα κάνει transit μέσω Κων/πολης και θυμάμαι ότι δεν δούλευε το wifi... Συνδεόσουν κανονικά στο captive portal, και σου έλεγε να βάλεις το νούμερο του κινητού σου για να έρθει SMS επιβεβαίωσης, το SMS δεν ερχόταν ποτέ.. Είχε μαζευτεί ένα σωρό κόσμος σε μια καφετέρια τύπου "starbucks" η οποία είχε το δικό της wifi και γινόταν ένας κακός χαμός..
    Τουαλέτες επίσης από τις πιο βρώμικες που έχω δει σε αεροδρόμια (οκ πιο καθαρές από ΚΤΕΛ).
    Αν έχεις Vodafone, λογικό... Ούτε σ' εμένα ερχόταν SMS! Ωστόσο, με Cosmote και WIND, ερχόταν κανονικά ο κωδικός... Το κακό είναι όμως, ότι κρατάει μόνο για 2 ώρες το 24ωρο...

    Πάντως, η ταχύτητα τα ξημερώματα πλησίασε τα 200 Mbps (down/up), ενώ στο Ελ. Βενιζέλος με μέτριο κόσμο, δεν έπιανε ούτε 3...

  7. #5122
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Στο Ελ Βενιζέλος το free wifi έχει cap, το γράφει και στους όρους χρήσης όταν μπαίνεις. Εάν αγοράσεις το premium, θα δεις κάτι αντίστοιχο - και όχι μόνο τα ξημερώματα.

  8. #5123
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχεις Vodafone, λογικό... Ούτε σ' εμένα ερχόταν SMS! Ωστόσο, με Cosmote και WIND, ερχόταν κανονικά ο κωδικός... Το κακό είναι όμως, ότι κρατάει μόνο για 2 ώρες το 24ωρο...

    Πάντως, η ταχύτητα τα ξημερώματα πλησίασε τα 200 Mbps (down/up), ενώ στο Ελ. Βενιζέλος με μέτριο κόσμο, δεν έπιανε ούτε 3...
    Ναι Vodafone είχα, το λογικό δε το βλέπω όμως.. Όπως και να'χει απαράδεκτο, δεν έχω συναντήσει κάτι αντίστοιχο σε κανένα αεροδρόμιο ούτε στην Ελλάδα ούτε στον κόσμο.

  9. #5124
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.621
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Vodafone είχα, το λογικό δε το βλέπω όμως.. Όπως και να'χει απαράδεκτο, δεν έχω συναντήσει κάτι αντίστοιχο σε κανένα αεροδρόμιο ούτε στην Ελλάδα ούτε στον κόσμο.
    Και εμένα μου έχει τύχει να μην έρχεται αντίστοιχος κωδικός (με ΑΤ&Τ) σε 2-3 περιπτώσεις. Δεν θυμάμαι καθόλου που ήμουνα, σίγουρα εκτός Ελλάδος πάντως.

  10. #5125
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Μιλάς για το αεροδρόμιο της Κων/πολης συγκεκριμένα;

  11. #5126
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.621
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για το αεροδρόμιο της Κων/πολης συγκεκριμένα;
    Αν ρωτάς εμένα:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα μου έχει τύχει να μην έρχεται αντίστοιχος κωδικός (με ΑΤ&Τ) σε 2-3 περιπτώσεις. Δεν θυμάμαι καθόλου που ήμουνα, σίγουρα εκτός Ελλάδος πάντως.

  12. #5127
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Ok ναι ρώτησα γιατί μιλάγαμε για το αεροδρόμιο της Κων/λης συγκεκριμένα..
    Πάντως έχοντας πάει σε αρκετά αεροδρόμια σε Ευρώπη και Αμερική, δεν θυμάμαι πουθενά αλλού να ζητάει επιβεβαίωση με SMS για το WiFi.. Μερικά μάλιστα δεν έχουν καν captive portal!

  13. #5128
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Δεν υποτίθεται ότι ανοίγουν νέο αεροδρόμιο στην Κωνσταντινούπολη;
    Μιλάτε για το νέο ή το παλιό;

  14. #5129
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.621
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υποτίθεται ότι ανοίγουν νέο αεροδρόμιο στην Κωνσταντινούπολη;
    Μιλάτε για το νέο ή το παλιό;
    Το νέο αεροδρόμιο έχει εγκαινιαστεί για τα μάτια του κόσμου, δεν είναι λειτουργικό ακόμα, μια χούφτα πτήσεις πάνε εκεί απ' όσο ξέρω.

  15. #5130
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Υποθέτω πως οι φωτό στο #5115 είναι από το καινούργιο, ή όχι;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το νέο αεροδρόμιο έχει εγκαινιαστεί για τα μάτια του κόσμου, δεν είναι λειτουργικό ακόμα, μια χούφτα πτήσεις πάνε εκεί απ' όσο ξέρω.
    Τεχνηέντως, δεν του έχει δοθεί και όνομα ακόμη, απλά "Αεροδρόμιο Κωνσταντινούπολης" "Istanbul Airport"...

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zeronero : 25-02-19 στις 17:12. Αιτία: correction

Σελ. 342 από 645 ΠρώτηΠρώτη ... 322332337340341342343344347352362 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας