Σελ. 316 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 296306311314315316317318321326336 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.726-4.740 από 9714
  1. #4726
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.353
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πέταγα σήμερα Ρουμανία από Κύπρο.
    Πολύ τυχερός που δεν είχα κλείσει με COBALT αν και συνήθως είχε καλές τιμές.
    2 χρόνια άντεξε.
    Κυπριακή εταιρεία
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #4727
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Στου Βασιλάκη είχαν πάρτυ.

  3. #4728
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    https://www.ptisidiastima.com/aegean-fifth-best-airline

    Στο τοπ10 του Condé Nast Traveler η Aegean

  4. #4729
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Τρεξίματα τα ξαδέλφια της μάνας μου που ήρθαν με Cobalt 11/10 και θα έφευγαν 29/10. Εν τέλει έκλεισαν με Aegean κάπου 130 Ευρώ δύο άτομα και θα γυρίσουν 01/11.

  5. #4730
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Τελευταία τι γίνεται με την Aegean και το Βενιζέλος; Άρχισαν να ελαττώνουν τις φυσούνες όταν φτάνει το αεροπλάνο για να γλυτώσουν κάνα φράγκο; Στο Θεσσαλονίκη - Αθήνα και στο Λισαβόνα - Αθήνα και τις 2 φορές σταμάτησε μακριά και ήρθε το λεωφορείο! Καλά για την τελευταία πτήση, παίζει να σταμάτησε και Λαμία και ήμασταν πόση ώρα στο λεωφορείο μέχρι να πας ξεφορτώσει στο gate

    Το αεροδρόμιο της Λισαβόνα αρκετά καλό, και για τους καπνιστές συμφορουμίτες να πω πως έχει και χώρο καπνίζοντων. Του Πόρτο που επισκέφτηκα, και αυτό αρκετά καλό. Θα μπορούσε έτσι να γίνει και το δικό μας της Θεσσαλονίκης. Σε γενικές γραμμές δε ξέρω τι σκατά συμβαίνει με τα συστήματά των ελέγχων τους, αλλά όταν περνούσες απ'τον έλεγχο μετάλλων 8/10 χτυπούσε και σου έκαναν το τεστ πυρίτιδας (αν είναι αυτό το τεστ που σου κάνουν στα χέρια και στο παντελόνι).

  6. #4731
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία τι γίνεται με την Aegean και το Βενιζέλος; Άρχισαν να ελαττώνουν τις φυσούνες όταν φτάνει το αεροπλάνο για να γλυτώσουν κάνα φράγκο; Στο Θεσσαλονίκη - Αθήνα και στο Λισαβόνα - Αθήνα και τις 2 φορές σταμάτησε μακριά και ήρθε το λεωφορείο! Καλά για την τελευταία πτήση, παίζει να σταμάτησε και Λαμία και ήμασταν πόση ώρα στο λεωφορείο μέχρι να πας ξεφορτώσει στο gate

    Το αεροδρόμιο της Λισαβόνα αρκετά καλό, και για τους καπνιστές συμφορουμίτες να πω πως έχει και χώρο καπνίζοντων. Του Πόρτο που επισκέφτηκα, και αυτό αρκετά καλό. Θα μπορούσε έτσι να γίνει και το δικό μας της Θεσσαλονίκης. Σε γενικές γραμμές δε ξέρω τι σκατά συμβαίνει με τα συστήματά των ελέγχων τους, αλλά όταν περνούσες απ'τον έλεγχο μετάλλων 8/10 χτυπούσε και σου έκαναν το τεστ πυρίτιδας (αν είναι αυτό το τεστ που σου κάνουν στα χέρια και στο παντελόνι).
    Για να γινει το αεροδρομιο της Θεσσαλονίκης σαν του Πόρτο πρέπει η πόλη να αποκτήσει μετρό

  7. #4732
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να γινει το αεροδρομιο της Θεσσαλονίκης σαν του Πόρτο πρέπει η πόλη να αποκτήσει μετρό
    Τι σχέση έχει το αεροδρόμιο με το μετρό; Εγω μιλάω για το σουλούπι του αεροδρομίου, το οποίο μπορείς να το συγκρίνεις με το Μακεδονία, και τις μακέτες που παρουσίασε η Fraport.
    Όσον αφορά το μετρό, μέχρι να γίνει το αεροδρόμιο ή θα έχει φτάσει προς τα εκεί, ή θα είναι στα σκαριά για να τελειώνει λογικά η επέκταση αν όλα πάνε βάση προγράμματος.

  8. #4733
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Θα επανέλθω αλλά επειδή είναι επείγον λίγο, μία εταιρεία να προτείνετε που μπορώ να στείλω πληροφορίες για ακυρωμενη πτήση κι εκείνοι να το τρεξουν;

    Κάποιοι εδώ είχατε παρόμοιες ιστορίες
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  9. #4734
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα επανέλθω αλλά επειδή είναι επείγον λίγο, μία εταιρεία να προτείνετε που μπορώ να στείλω πληροφορίες για ακυρωμενη πτήση κι εκείνοι να το τρεξουν;

    Κάποιοι εδώ είχατε παρόμοιες ιστορίες
    Εγώ το έτρεξα μόνος. Αν θες πληροφορίες για το πως μου λες.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #4735
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Κι εγώ το ίδιο με πρόσφατη περίπτωση με Easyjet πριν ~1,5 μήνα. Μια φόρμα συμπλήρωσα στο site της εταιρείας με τα στοιχεία της πτήσης που είχε καθυστέρηση, ονόματα επιβατών, κτλ. Μου απάντησαν (θετικά, δε γινόταν κι αλλιώς, ήταν κραχτή περίπτωση) σε ~3 βδομάδες.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  11. #4736
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ το ίδιο με πρόσφατη περίπτωση με Easyjet πριν ~1,5 μήνα. Μια φόρμα συμπλήρωσα στο site της εταιρείας με τα στοιχεία της πτήσης που είχε καθυστέρηση, ονόματα επιβατών, κτλ. Μου απάντησαν (θετικά, δε γινόταν κι αλλιώς, ήταν κραχτή περίπτωση) σε ~3 βδομάδες.
    η swiss στον συνταξιδιώτη μου αρνήθηκε αποζημίωση ενώ εμένα μου έδωσε 600 ευρώ (τους έστειλε τα ίδια έγγραφα που τους έστειλα και εγώ μερικές βδομάδες μετά). Οπότε με λίγα λόγια κάνουν ότι θέλουν και όσο νομίζουν ότι τους παίρνει (τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 26-10-18 στις 19:20.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  12. #4737
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Τι να σου πω. Σ' εμάς πάντως ήταν κραυγαλέα περίπτωση: Πτήση εσωτερικού Εδιμβούργο - Gatwick με πάνω από 5 ώρες καθυστέρηση. Ευτυχώς που υπήρχαν θέσεις διαθέσιμες για Luton κι έτσι κάπως τη βολεψαμε (4 ενήλικες με 2 παιδιά) και δε φάγαμε όλο αυτό το αγγούρι. Σε κάθε περίπτωση αποζημιωθηκαμε σύμφωνα με οσα ορίζει η νομοθεσία.

  13. #4738
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι κυριολεκτικά κολλημένος στο Δουβλίνο σε long holiday weekend (εγώ για δουλειά ήρθα) λόγω ακύρωσης πτήσης σήμερα επειδή γίνεται στη ανώμαλης Βρυξέλλες λόγω απεργίας.

    Γενικά μία κατάσταση ροκ και η Aer Lingus είναι "καλύτερη" από τη Ryan μόνο στο να σηκώνουν τηλέφωνα, από εξυπηρέτηση ΓΤΠ αν και εδώ που τα λέμε η φάση στο Βέλγιο έχει μαμήσει το σύμπαν

    - - - Updated - - -

    Looooool, η εμπειρία μου είναι μάλλον για σεμινάριο!!

    ΟΚ, το πράγμα έχει ως εξής:

    1. Έχουμε απεργία αεροδρόμιο Βρυξελλών (οι χειριστές εδάφους της Avia Partners) και γίνεται το σύστριγγλο. Ταυτόχρονα, έχουμε long weekend Ιρλανδία όπου επίσης γίνεται το σύστριγγλο σε αναχωρήσεις στο Δουβλίνο και είναι όλα κλεισμένα ήδη

    2. Σημερινή πτήση από Δουβλίνο - Βρυξέλλες ακυρώνεται, μόνη διαθέσιμη άμεση πτήση για Βρυξέλλες την Κυριακή 28 Οκτωβρίου. Επιλογή δλδ να τη βγάλω σε airport hotel Δουβλίνου με τα ίδια ρούχα που λέει ο λόγος για ένα ΣΚ ολίγον άκυρη

    3. Η Aer Lingus μετά κόπων και βασάνων μου βγάζει εισιτήριο για αύριο Βρυξέλλες μέσω London Heathrow. Κοιτώ τώρα στο LHR και βλέπω ότι και εκεί η πτήση της British Airways προς Βρυξέλλες ακυρώνεται!!!!!

    4. Πάω στο website του Eurostar να δω για τρένα από Λονδίνο προς Βρυξέλλες και οι αγιογδύτες (σαπλάϊ εντ ντιμάντ σάκκερς) έχουν τα εισιτήρια τρένου αύριο στην προνομιακή τιμή ακατέβατη €257 one-way!!! Τι να κάνω το κλείνω

    Ερωτήσεις:

    α) Τι αποζημίωση ζητώ; Προφανώς όχι απλό refund εισιτηρίου αφού έφαγα την ήττα με το τρένο, πρέπει να ζητήσω κάτι παραπάνω. Είναι αυτό μέσα στα "μέχρι €600" που δικαιούμαι; Επειδή η Aer Lingus μου λέει ότι θα με αποζημιώσουν μόνο για το κομμάτι LHR - Βρυξέλλες που ακυρώθηκε. ΟΚ έχει μια κάποια λογική αλλά και πάλι δεν αρκεί

    β) Να το τρέξω εγώ ή να το ρίξω σε εταιρεία;

    Σεμινάριο κατάσταση
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #4739
    Εγγραφή
    22-12-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυστυχως υποψιαζομαι πως αν η πτηση ακυρωθηκε λογω της απεργιας για την οποια η αεροπορικη εταιρεια δεν εχει καμια ευθυνη, δεν δικαιουσαι αποζημιωσης.

  15. #4740
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Και εγώ το ίδιο πιστεύω, δεν δικαιούσαι τίποτα.

Σελ. 316 από 648 ΠρώτηΠρώτη ... 296306311314315316317318321326336 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας