Σελ. 462 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 442452457460461462463464467472482 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.916-6.930 από 9749
  1. #6916
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Την προηγούμενη βδομάδα λόγω μιας επέμβασης, έκανα το pcr στο διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης κατά τις 12 το μεσημέρι, και την ίδια μέρα μου έστειλαν τα αποτελέσματα.

  2. #6917
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβολές καθόλου, γιατί επιμένεις πάλι με αμφισβητείς;; Δε μιλάω για αυτή την περίοδο που όλα πλέον έχουν ομαλοποιηθεί και όντως το PCR βγαίνει σχετικά γρήγορα ακόμα και χωρίς να πληρώσεις έξτρα, αλλά για αρχές καλοκαιριού.
    Σου λέω λοιπόν από προσωπική εμπειρία ότι τον Ιούνιο, πετούσα από ΗΠΑ Δευτέρα απόγευμα με άφιξη Βενιζέλο Τρίτη μεσημέρι (τοπικές ώρες πάντα).
    PCR τεστ έκανα στο CVS αναγκαστικά Σάββατο μεσημέρι ώστε να είμαι εντός του 72ώρου από προγραμματισμένης άφιξης Αθήνα το οποίο δεν εγγυώνταν κάποιο turnaround time. Και ναι, δεν ήθελα να σκάσω $300/άτομο έξτρα, το οποίο ποσό πολλαπλασιάζεται όταν ταξιδεύει οικογένεια, και δεν καλύπτεται από ασφάλειες. Οπότε ρίσκαρα. Και επιπλέον άγχος επειδή μεσολαβούσε Σ/Κ και δε γνώριζα τα labs πόσο δουλεύουν τις αργίες.
    Τελικά μου ήρθε το αποτέλεσμα του PCR Δευτέρα πρωί, λίγες ώρες πριν την πτήση μου.
    Για ακόμα μία φορά υπερβολές και μου δίνεις λόγους να σε αμφισβητώ. Δεν είναι $300/άτομο το express, είναι $50. Πίστεψέ με, ζω στις ΗΠΑ και δεν έχω σταματήσει να ταξιδεύω τα τελευταία 2 χρόνια. Έκανες τεστ Σάββατο μεσημέρι και το πήρες Δευτέρα πρωί είναι απόλυτα λογικό και δεν ξέρω γιατί αγχωνόσουνα.

    Συζήτηση κάνουμε, μην το παίρνεις προσωπικά και μην αρπάζεσαι

  3. #6918
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ακόμα μία φορά υπερβολές και μου δίνεις λόγους να σε αμφισβητώ. Δεν είναι $300/άτομο το express, είναι $50. Πίστεψέ με, ζω στις ΗΠΑ και δεν έχω σταματήσει να ταξιδεύω τα τελευταία 2 χρόνια. Έκανες τεστ Σάββατο μεσημέρι και το πήρες Δευτέρα πρωί είναι απόλυτα λογικό και δεν ξέρω γιατί αγχωνόσουνα.

    Συζήτηση κάνουμε, μην το παίρνεις προσωπικά και μην αρπάζεσαι
    Αυτό που λέει είναι ότι δεν είχες εγγύηση ότι θα το έχεις τη Δευτέρα το πρωί.

  4. #6919
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ακόμα μία φορά υπερβολές και μου δίνεις λόγους να σε αμφισβητώ. Δεν είναι $300/άτομο το express, είναι $50.
    $50 μπορεί να είναι σήμερα που το όλο "σύστημα" έχει ομαλοποιηθεί. Ακόμα και το CVS πλέον λέει στη σελίδα του ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν πλέον σε 1-2 μέρες.

    Τον Ιούνιο όμως που υπήρχε τεράστια ζήτηση, με χαμηλότερα ποσοστά εμβολιασμών και ο κόσμος να ταξιδεύει, δεν ήταν $50 αλλά $300 για εγγυημένο 24hr turnaround.
    Το αμφισβητείς δηλαδή; Πιστεύεις ότι έχω παραισθήσεις; Ή ότι λέω ψέματα; Θες να με βάλεις δηλαδή να μπω στο archive.org και να ψάνχω τι έλεγαν τότε τα labs που έκαναν travel PCR;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανες τεστ Σάββατο μεσημέρι και το πήρες Δευτέρα πρωί είναι απόλυτα λογικό και δεν ξέρω γιατί αγχωνόσουνα.
    Δε ξέρω αν εσύ είσαι τέρας ψυχραιμίας, αλλά εγώ αγχώθηκα πολύ με τους συγκεκριμένους χρόνους, και πιστεύω ότι η πλειοψηφία των ταξιδιωτών θα αγχωνόνταν το ίδιο αν όχι περισσότερο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συζήτηση κάνουμε, μην το παίρνεις προσωπικά και μην αρπάζεσαι
    Με αμφισβητείς συνεχώς και γι'αυτό "αρπάζομαι διαδικτυακά".

  5. #6920
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fisherboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Πριν περίπου ένα μήνα είχα κλείσει μια πτήση με την Alitalia για Ρώμη. 6-7 ώρες πριν την πτήση η Alitalia μου έστειλε e-mail ότι ακυρώνεται η πτήση χωρίς να μου προσφέρει εναλλακτική πτήση, οπότε πήγαινα για refund. Τους έχω στείλει e-mail εδώ και 25 μέρες ζητώντας επιστροφή χρημάτων και την αποζημίωση των 250€ ανά επιβάτη και έχω ήδη μιλήσει με την ΥΠΑ, έχω συμπληρώσει την σχετική φόρμα καταγγελίας και η ΥΠΑ έχει στείλει στην Alitalia e-mail που τους ζητά να διευθετήσουν το θέμα, ωστόσο δεν έχω λάβει καμιά απάντηση από την αεροπορική. Ξέρω ότι η Alitalia έχει πλέον κλείσει και αντικαταστάθηκε από την ΙΤΑ, να με ζώσουν τα φίδια ότι υπάρχει περίπτωση να χάσω τα εισιτήρια και την αποζημίωση;

    Να σημειώσω εδώ ότι την κράτηση την έκανα μέσω του pamediakopes μετά από ψάξιμο στο skyscanner.
    Σε θέμα που είχε προκύψει το 2018 με καθυστέρηση πτήσης, η Alitalia αναφερόταν σε κάποιο ειδικό καθεστώς εκκαθάρισης σε λειτουργία κτλ και ήταν καλυμμένη να απαντάει μεν αλλά με καθυστέρηση 1+ χρόνια δε. Λογικά θα λάβεις απάντηση (αν δε λάβεις, μπορείς να απευθυνθείς στις εταιρείες που κυνηγάνε τις αποζημιώσεις και σου παίρνουν 20% ή κάπου εκεί από το ποσόν αποζημίωσης) αλλά θα αργήσει πολύ.

    Δεν σχετίζεται με την τωρινή ΙΤΑ γιατί είναι άλλο νομικό πρόσωπο. Με την τωρινή ΙΤΑ θα είχες λιγότερο ρίσκο να περιμένεις για πάντα

    Εύχομαι να λάβεις απάντηση και αποζημίωση σύντομα!
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #6921
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    $50 μπορεί να είναι σήμερα που το όλο "σύστημα" έχει ομαλοποιηθεί. Ακόμα και το CVS πλέον λέει στη σελίδα του ότι τα αποτελέσματα βγαίνουν πλέον σε 1-2 μέρες.
    Δεν με παρακολουθείς:
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν έχω σταματήσει να ταξιδεύω τα τελευταία 2 χρόνια
    Δέχομαι ότι εκεί που πήγες ζήτησαν $300. Πήγαν να σε πιάσουν κότσο, η τιμή δεν είναι αυτή, ούτε σήμερα, ούτε το καλοκαίρι, ούτε πέρισυ.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λέει είναι ότι δεν είχες εγγύηση ότι θα το έχεις τη Δευτέρα το πρωί.
    Αν κάνεις τεστ Σάββατο, έχεις εγγύηση ότι θα το έχεις 48 ώρες μετά. Το express είναι για να το έχεις εγγυημένα σε 24 ώρες. Αν η πτήση είναι Δευτέρα απόγευμα, πρέπει να πας Παρασκευή για τεστ, δεν σου φταίει κανείς αν το αργείς μία μέρα.

  7. #6922
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με παρακολουθείς:

    Δέχομαι ότι εκεί που πήγες ζήτησαν $300. Πήγαν να σε πιάσουν κότσο, η τιμή δεν είναι αυτή, ούτε σήμερα, ούτε το καλοκαίρι, ούτε πέρισυ.

    Αν κάνεις τεστ Σάββατο, έχεις εγγύηση ότι θα το έχεις 48 ώρες μετά. Το express είναι για να το έχεις εγγυημένα σε 24 ώρες. Αν η πτήση είναι Δευτέρα απόγευμα, πρέπει να πας Παρασκευή για τεστ, δεν σου φταίει κανείς αν το αργείς μία μέρα.
    Για μία ακόμα φορά πήγαμε σε ατέρμονη συζήτηση με ευθεία αμφισβήτηση αυτών που λέω. Δε πειράζει οι υπόλοιποι ας κρίνουν

  8. #6923
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευθεία αμφισβήτηση
    Πραγματικά όμως, δεν με παρακολουθείς καθόλου!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δέχομαι

  9. #6924
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Συμπλήρωσα λάθος το PLF. Μπορώ να βγάλω άλλο?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #6925
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμπλήρωσα λάθος το PLF. Μπορώ να βγάλω άλλο?
    Δε νομίζω να υπάρχει περιορισμός. Στην χειρότερη συμπλήρωσε νέο με διαφορετικό email

  11. #6926
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά όμως, δεν με παρακολουθείς καθόλου!
    Αφού μου λες ότι με πιάσανε κότσο και ότι δεν έπρεπε να αγχωθω, ορίστε λοιπόν οι αποδείξεις

    https://web.archive.org/web/20210605...d-test-travel/

    - - - Updated - - -

    Είναι πραγματικά εκνευριστικό να θες να μοιραστείς την εμπειρία σου σε ένα forum (που στο κάτω-κάτω το κάνεις απλά για να ενημερωθούν οι υπόλοιποι και ας κρίνει ο καθένας από εκεί και πέρα) και να σου λένε "υπερβολές", "σε πιάσανε κότσο" και τέτοιες χαζομάρες..

  12. #6927
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού μου λες ότι με πιάσανε κότσο και ότι δεν έπρεπε να αγχωθω, ορίστε λοιπόν οι αποδείξεις

    https://web.archive.org/web/20210605...d-test-travel/

    - - - Updated - - -

    Είναι πραγματικά εκνευριστικό να θες να μοιραστείς την εμπειρία σου σε ένα forum (που στο κάτω-κάτω το κάνεις απλά για να ενημερωθούν οι υπόλοιποι και ας κρίνει ο καθένας από εκεί και πέρα) και να σου λένε "υπερβολές", "σε πιάσανε κότσο" και τέτοιες χαζομάρες..
    Απλά πήγες σε λάθος μέρος: https://web.archive.org/web/20210604...tes/index.html

    Πρόσεξε ότι σου στέλνω ένα .gov site, όχι κάτι ανεπίσημο.

  13. #6928
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά πήγες σε λάθος μέρος: https://web.archive.org/web/20210604...tes/index.html

    Πρόσεξε ότι σου στέλνω ένα .gov site, όχι κάτι ανεπίσημο.

    Και που λέει ότι **εγγυώντουσαν** αποτέλεσμα μέσα σε 24 ώρες? Αυτά που έστειλες είναι τα πιο γνωστά testing sites τα οποία τότε δεν έδιναν καμία εγγύηση.
    Και το thepointsguy (από τα πιο γνωστά travel blogs) κάνει έρευνα για **travel** PCR.

    Άστο μην το κουράζεις παραπάνω εγώ τέλος.

  14. #6929
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Οσοι απορείτε για τους διαφορετικούς χρόνους αποτελεσμάτων για PCR, σκεφτείτε πως υπάρχουν και θέματα logistics περα απο τα καθαρά μεθοδολογικά, π.χ. μπορεί να είναι ασύμφορο να τρέχεις μια PCR για ενα μόνο δείγμα, θα πρέπει να μαζέψεις μερικές πριν το τρεξεις.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #6930
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ποιος τιτάνας έχει σκεφτεί αυτό το ζιγκ ζακ στις αφίξεις στο βενιζέλος μου ήρθε να κάνω εμετό.

    Όσο συνεχίζουν να ζητάνε PLF την στιγμή που δεν το ελέγχει κανένας, επιβεβαιώνουν ότι τους νοιάζει μόνο η εικόνα. Ότι "κάτι κάνουμε". Καμία ελπίδα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 462 από 650 ΠρώτηΠρώτη ... 442452457460461462463464467472482 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. World of Warcraft - Γενική συζήτηση.
    Από dvm στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 160
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-08, 15:52
  2. Συστάσεις Pc (Αγορά ή Αναβάθμιση) - Γενική Συζήτηση!!!
    Από Dr-PsychoGR στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:07
  3. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 13:18
  4. Γενική συζήτηση για cable TV
    Από No-Name στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 266
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 15:26
  5. Γενική συζήτηση υπηρεσιών Tellas
    Από shaq141a στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 08:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας