Σελ. 7 από 268 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 4019
  1. #91
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οκ. thnx
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  2. #92
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Βρήκα και ένα ωραίο προγραμματάκι το FahStats για να κάνεις monitor όλα τα F@H clients που δουλεύουν ακόμα και σε δίκτυο εδώ Απλά κάνετε copy τα περιεχόμενα σε ένα directory εκτελείται το "Fah LogStats" στα Settings\Client List δίνεται όνομα & directory ! Δοκιμάστε το!

  3. #93
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα λοιπον ουτε το machineid αλλάζουμε όταν εγκαθιστούμε το πρόγραμμα σε τοπικό δίκτυο...
    Μόνο αν ήταν σε άλλο δίκτυο το ενα pc και σε άλλο το άλλο, τότε θα αλλάζαμε το machineid?
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  4. #94
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Μόνο αν ήταν σε άλλο δίκτυο το ενα pc και σε άλλο το άλλο, τότε θα αλλάζαμε το machineid?
    Είναι απαραίτητο μόνο όταν δημιουργούμε και άλλους F@H clients στο ίδιο μηχάνημα !

  5. #95
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Βρήκα και ένα ωραίο προγραμματάκι το FahStats για να κάνεις monitor όλα τα F@H clients που δουλεύουν ακόμα και σε δίκτυο εδώ Απλά κάνετε copy τα περιεχόμενα σε ένα directory εκτελείται το "Fah LogStats" στα Settings\Client List δίνεται όνομα & directory ! Δοκιμάστε το!
    Κακογέρακα (:P) έγραψες Πολύ καλό και εξυπηρετικό το προγραμματάκι. Με έσωσε από το να ανοίγω διαφορετικά directories σε κάθε μηχάνημα του δικτύου. Ευτυχώς βλέπει και τα administrator shares, οπότε δε χρειάζεται να κάνεις sharing και τα αντίστοιχα directories

    Όσο δε για τους πυρήνες, μάλλον έχεις δίκιο...ψάχνοντας λίγο στα logs είδα ότι έπαιζαν μόνο γρομάκοι και όχι τίνκερες. Θα κάνω δοκιμή χωρίς το -advmethods να δω τι θα κάνει.
    Ανυπόγραφος

  6. #96
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω 47 Η/Υ με 2 ADSL σχεδόν 24/7 ανοιχτούς (είναι γύρω στις 22 ώρες ημερισίως ανοιχτοί).

    Θέλω λοιπον σε όλους αυτούς να εγκαταστήσω το F@H GUI και να δουλευουν με το ίδιο nickname (wintech2004).

    Λοιπον βασικά αυτή τη στιγμή τα PC τα κάνω ghost, δηλαδή οι ρυθμίσεις τους είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ.

    Θέλω να μου πείτε αν πρέπει να υπάρχει κάτι διαφορετικό ή τί πρέπει να είναι ίδιο για να κάνει κάθε PC δικό του folding και να το καταχωρεί στο ίδιο username.

    Αρχικά σίγουρα πρέπει να είναι το username...

    Μετα το userid στην registry στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PandeGroup\Folding@Home πρέπει να είναι ίδιο ή διαφορετικό?

    Μιλάμε πάντα για την περίπτωση που έχουμε Η/Υ στο ίδιο δίκτυο.

    Αν μετά συμπληρωσω και άλλους Η/Υ σε άλλο δίκτυο (π.χ. σε άλλη πόλη) πρέπει πάλι να έιναι ίδιο το userid? Ή διαφορετικό?

    Ξέρω ότι το έχω ρωτήσει 100 φορες αλλά θέλω να είμαι σίγουρος διότι όπως είπα κάνω ghost 47 PC.

    Αν δηλαδή κάνω κάποιο λάθος θα πρέπει να κάνω την διόρθωση σε κάθε PC ένα - ενα.

    Επίσης να πω ότι στην "μήτρα" του ghost, έχω ξεκινήσει ήδη το folding, οπότε κάθε PC θα συνεχίσει από αυτο το σημείο. Καταλαβαίνω ότι ουσιαστικά άδικα γίνετε 47 φορες folding στην ίδια πρωτεινη αλλά θα ήθελα να ξέρω αν όταν τελειώσει το κάθε pc, αν θα πιάσει μετα διαφορετική πρωτεϊνη, ή αν λόγω του ότι οι ρυθμίσεις είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ ακόμα και στην registry μήπως πιανουν συνέχια τις ίδιες πρωτεινες όλα τα PC.

    Άυτα, όποιος μπορει ας μου απαντήσει ΣΤΑ ΣΙΓΟΥΡΑ γιατι θα τον κυνηγάω άμα μου πει βλακία!
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  7. #97
    Εγγραφή
    25-01-2003
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟΥ
    Εγώ έχω κάπου 30 pc να φολντάρουν και σε κανένα δεν έβαλα την ίδια userid στην reg πολύ απλά διότι όλα βλέπουν διαδίκτυο. Αυτό που προτείνετε το κάνουμε μόνο στην περίπτωση που θέλουμε να στείλουμε πρωτείνη που έχει επεξεργαστεί ένα pc μέσω ενός άλλου. Το username και το νούμερο της ομάδας αρκεί να είναι ίδια φίλε wintech2003 και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

    Παλιότερα έτρεχε και ένας σερβερ του stanford στον οποίο βλέπαμε τις πρωτείνες που έστελνε η κάθε κονσόλα με το userid της κάθε cpu. Αν ήταν ακόμα up θα σας έδειχνα οτί αρκεί αυτό που λέω.

  8. #98
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    μακριά από δω
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Dellodas,σωστός. Αν υποψιαστώ ότι δεν είσαι μέλος της #36673 θα φας διήμερη αποβολή

  9. #99
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Η απλή κοσνόλα μπορεί να τρέξει ως service σε ΝΤ-Class λειτουργικό (copyright by WAntilles) ;
    Ανυπόγραφος

  10. #100
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Λοιπον βασικά αυτή τη στιγμή τα PC τα κάνω ghost, δηλαδή οι ρυθμίσεις τους είναι ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΕΣ.

    Θέλω να μου πείτε αν πρέπει να υπάρχει κάτι διαφορετικό ή τί πρέπει να είναι ίδιο για να κάνει κάθε PC δικό του folding και να το καταχωρεί στο ίδιο username.

    Αρχικά σίγουρα πρέπει να είναι το username...

    Μετα το userid στην registry στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PandeGroup\Folding@Home πρέπει να είναι ίδιο ή διαφορετικό?
    Κάνε edit to client.cfg και άλλαξε το machine id σε όλα για να καταγράφεται στο folding πόσοι επξεργαστές δουλεύουν κατα τα άλλα ισχύουν αυτά που είχαμε πεί! Export το reg , copy to client.cfg και για να μην τρέχουν την ίδια πρωτείνη στα καινούργια μηχανήματα θα αντιγράφεις μόνο το client δεν χρειάζονται τα υπόλοιπα αρχεία και το work directory!
    Επίσης θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεις το προγραμματάκι που ανέφερα ποιο πάνω για να έχεις την εποπτεία σε όλα τα pc !

  11. #101
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Η απλή κοσνόλα μπορεί να τρέξει ως service σε ΝΤ-Class λειτουργικό (copyright by WAntilles) ;
    Μπορεί να τρέξει ναί! Μπορείται να χρησιμοπιιήσεται το firedeamnon γιαυτή την δουλειά

  12. #102
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Dellodas,σωστός. Αν υποψιαστώ ότι δεν είσαι μέλος της #36673 θα φας διήμερη αποβολή
    Μπαα είναι συναισθηματικά δεμένος με άλλη ομάδα και δεν αλλάζει, μπορείς να τον αποβάλλεις άφοβα !

  13. #103
    Εγγραφή
    05-02-2004
    Περιοχή
    μακριά από δω
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    Netfaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ok λοιπόν με την άδεια του EvilHawk έχεις διήμερη αποβολή και επιστρέφεις από Δευτέρα με τον κηδεμόνα σου.

  14. #104
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    wintech2003, euri, panos72, εγώ θα πρότεινα να χρησιμοποιήσεται την κονσόλα αφού είναι ποιό γρήγορη απο το γραφικό, άν δεν σας αρέσει η ιδέα να τα τρέξεται σαν service με το firedeamon υπάρχει το προγραμμα tray it για να κρύβεται την κονσόλα στο tray! και να στήσεται το FAHStats για να παρακολουθείται την πορεία όλων των cpu απο ένα μηχάνημα!

    Καλό Folding!

  15. #105
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Έχω 47 Η/Υ με 2 ADSL σχεδόν 24/7 ανοιχτούς (είναι γύρω στις 22 ώρες ημερισίως ανοιχτοί).
    Μας βλέπω στίς πρώτες χίλιες ομάδες σε λίγο, χαλαρά !

Σελ. 7 από 268 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-04, 04:39
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-04, 05:10
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-04, 11:23
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-04, 23:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας