Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19192/959 kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    ZyXEL P-660HW-D3
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Μου τηλεφώνησαν που λέτε από το 134 οτι η γραμμή μου είναι μια χαρά και υποστηρίζει ADSL και αμέσως με ρώτησαν εαν θέλω να κάνω και αίτηση... (διαβάστε το post "Gia Sigouria")Εγώ μεσα στην χαρα λέω ναι και αρχίζει η διαδικασία... Αρχικά με ρωτούν για τα διάφορα στοιχεία μου κ.λ.π. Ύστερα με ρωτούν πολυ απλά εαν θέλω και συνδρομη και εγώ απαντώ πως όχι. Εκεί αρχίζει το πανηγύρι. Με ρωτούν με ένα ύφος του "Και με με ποιόν θα πάτε δηλαδή" και εγώ απαντάω (ευγενικότατα) με την ACN. Μέχρι εδώ εντάξει... Ύστερα με ρωτούν εάν θέλω modem. Απαντώ ΌΧΙ. Μου λένε "παρακαλώ περιμένετε" και ύστερα από λίγο μου λένε πως αυτό ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ δηλαδή πως εγώ ΕΠΡΕΠΕ να πάρω το modem ΤΟΥΣ διότι το λέει η Εγκύκλιος... Τους ρίχνω ένα καλό περι μονοπωλίου και τελειώσαμε... Παίρνω τηλέφωνο την 4Α η οποία είναι αντιπρόσωπος της ACN (οι οποίοι παρεπιπτώντως είναι ευγενικότατοι και εξυπηρετικότατοι γύρω στα 5-6 χρόνια οπου τους χρησιμοποιώ) εδώ στην Κέρκυρα και μου λένε πως μόλις τώρα το έμαθαν και αυτοί και οτι η όλη διαδικασία θα γίνει μέσω αυτών... Μου είπαν πως θα μου τηλεφωνήσουν αργότερα γιατι δεν ήξεραν ακριβώς τι στοιχεία έπρεπε να μου πάρουν... Τέλος πάντων... Θα σας κρατώ ενήμερους για το τι συμβαίνει... Ελπίζω να τα καταφέρω στο τέλος...

  2. #2
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Μία στιγμη ρε 'συ...

    Αφού θα πας με την ACN, γιατί είπες ΝΑΙ στην αίτηση μέσω ΟΤΕ (134) ;
    Δίκιο είχαν και σου απάντησαν έτσι.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19192/959 kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    ZyXEL P-660HW-D3
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Ναι αλλά εμένα δεν μου είχε πει κανείς οτι γίνεται αυτό απο την αρχή... Αλλά έτσι και αλλιώς δεν είχαν ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα να μου πουν οτι ή θα πάρεις το μοντεμ φίλε ή ADSL καπουτ.... Και πες οτι εγώ είχα μοντεμ εξ'αρχής αγορασμένο αλλά και συνδρομή θα έπρεπε σωνει και καλά να πάρω και άλλο μοντεμ...Ετσι και αλλιώς η ACN θα κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για την ADSL μου.

  4. #4
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tromeros
    Ναι αλλά εμένα δεν μου είχε πει κανείς οτι γίνεται αυτό απο την αρχή... Αλλά έτσι και αλλιώς δεν είχαν ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα να μου πουν οτι ή θα πάρεις το μοντεμ φίλε ή ADSL καπουτ.... Και πες οτι εγώ είχα μοντεμ εξ'αρχής αγορασμένο αλλά και συνδρομή θα έπρεπε σωνει και καλά να πάρω και άλλο μοντεμ...
    Που ήσουν τόσους μήνες; Φυσικά και θα σε ανάγκαζε να πάρεις άλλο μόντεμ. Το έχουμε πεί, ότι έτσι δουλεύει ο ΟΤΕ, κατά παράβαση πέραν της κοινής λογικής, ακόμη και της ίδιας του της σύμβασης. Όπως και να έχει κανένας ότι επιχειρήματα και αν πρόβαλε δεν κατόρθωσε να κάνει αίτηση στον ΟΤΕ χωρίς να αγοράσει και μόντεμ.


    Ετσι και αλλιώς η ACN θα κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για την ADSL μου.
    Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Η ΑCN θα μισθώσει την ADSL χονδρικής, για λογαριασμό της. Η ADSL θα είναι στο όνομα της ACN όχι στο δικό σου. Ο ΟΤΕ δεν θα έχει καμμία απαίτηση από εσένα, όπως και εσύ δεν θα έχεις καμμία απαίτηση από τον ΟΤΕ. Και εκεί είναι ένα θέμα, ως προς το τι γίνεται όταν και αν θέλεις να κόψεις τη σύνδεση της ACN και να πάρεις άλλον ISP.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    ΕΛΛΑΔΑ-ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19192/959 kbps
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    ZyXEL P-660HW-D3
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Ok, paides apo oti fainetai exete dikio, vlepete paradexomai ta lathi mou , tora exete dikio apo mia meria alla xrisimopoio thn ACN apo thn dhmiourgia tis... Eimai para poli euxaristimenos kai den nomizo oti tha allaza ISP... Alla kai pali eyxaristo gia to heads-up (pou mou anoiksate ta matia diladi)...

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-04-12, 14:22
  2. Μονοπώλιο ΟΤΕ και λύσεις
    Από thama στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-05, 17:30
  3. Λεξομαχιες και οχι μονο.
    Από XPHSTOS29 στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-05, 01:01
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-05, 03:35
  5. Και τώρα και site για τα μπλόκα και όχι μόνο...
    Από aesir στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-05, 15:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας