Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Μα καλά είναι σοβορά τα άτομα εκεί στην ΟΤΕΝΕΤ;

    Αντί να μας αναβαθμίσουν δωρεάν εμάς που προπληρώσαμε τις 4άρες και τις 8άρες στα 24, μας κρατάνε δέσμιους μιας και καν δεν προσφέρουν 24!!!

    Πραγματικά η ΟΤΕΝΕΤ θα έπρεπε να ντρέπεται με την άνιση μεταχείριση των πελατών της. Δηλαδη στο Connex δίνει 24 και η ίδια δεν δίνει!!!!

    Ντροπή.


  2. #2
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    ειναι θεμα χρονου να δωσει και αυτη. ετσι εμενα μου ειπαν.αλλα δε ξερουν ακριβως.

  3. #3
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyriakos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι θεμα χρονου να δωσει και αυτη. ετσι εμενα μου ειπαν.αλλα δε ξερουν ακριβως.
    Και πάλι εμείς που έχουμε προπληρώσει δεν μπορουμε να κάνουμε τίποτα, αλλιώς θα κλαίμε τα λεφτάκια μας.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Shaq αυτά έχεις όταν προπληρώνεις μήνες...
    Γιατί δεν έβαζες κι εσύ το connexακι σου να πληρώνεις με αορίστου?
    Τί κέρδισες που τους τα έδωσες "μπροστά" για ένα 4μηνο?

    Δηλαδή περίμενες ειλικρινά να κάνει δωρεάν 6πλασιασμό ταχυτήτων σ' αυτους που προπλήρωσαν 4αρα?
    Αυτό που θα μπορούσε και όφειλε να κάνει ήταν να σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις ένα συμψηφισμό των χρημάτων για το υπόλοιπο της συνδρομής που προπλήρωσες και να ανέβεις μέχρι και τα 24mbps με τις νέες τιμές.

    H Otenet θα βγάλει τα μάτια της με τα χεράκια της αν δεν το κάνει και σύντομα.
    Δεν πρόκειται να ξανα-αγοράσει κανείς ondsl kit με τις απαράδεκτες δεσμεύσεις του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 20-12-07 στις 13:43.

  5. #5
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Shaq αυτά έχεις όταν προπληρώνεις μήνες...
    Γιατί δεν έβαζες κι εσύ το connexακι σου να πληρώνεις με αορίστου?
    Τί κέρδισες που τους τα έδωσες "μπροστά" για ένα 4μηνο?

    Δηλαδή περίμενες ειλικρινά να κάνει δωρεάν 6πλασιασμό ταχυτήτων σ' αυτους που προπλήρωσαν 4αρα?
    Αυτό που θα μπορούσε και όφειλε να κάνει ήταν να σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις ένα συμψηφισμό των χρημάτων για το υπόλοιπο της συνδρομής που προπλήρωσες και να ανέβεις μέχρι και τα 24mbps με τις νέες τιμές.

    H Otenet θα βγάλει τα μάτια της με τα χεράκια της αν δεν το κάνει και σύντομα.
    Δεν πρόκειται να ξανα-αγοράσει κανείς ondsl kit με τις απαράδεκτες δεσμεύσεις του.
    LOL. Εγώ την 4άρα την πλήρωσα 5 € παραπάνω από οτι έχει η 24άρα σημερα από τον ΟΤΕ. Για αυτο σου λέω δωρεάν. Αν δεν γίνει κάτι μα την παναγία θα φυγω και θα πάω στη forthnet, δεν πα να κάνει και 2 μήνες να με συνδέσουν (οταν φυσικά αξιοθεί να έρθει καποιος).

    Που λες την προπληρωμη την έκανα γιατί δεν γουστάρω λογαριασμούς. Και φυσικά την περιοδο που έκανα την αίτηση το connex δεν έκανε δώρο modem wireless.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.242
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    τη forthnet ξέχνα την καλύτερα, εκτός αν πιστεύεις κι εσύ τους ψευτο-wizards της...

    Ναι, δίκιο έχεις. Δεν το σκέφτηκα ότι η 4αρα ήταν πιο ακριβή απ' τη σημερινή 24αρα.
    Ωστόσο προπλήρωσες τους μήνες για μια συγκεκριμένη ταχύτητα και σε μια ορισμένη τιμή.
    Δεν είναι αορίστου όπως αυτές του connex.
    AN θελει σου την αναβαθμίζει. Δε σου χρωσταει τίποτα.

    Είναι γνωστό ότι δε συμφέρουν τα κλειστά συμβόλαια με τους προπληρωμένους μήνες στις ευμετάβλητες συνδρομές adsl. Mπορεί να κερδίζεις 1-2euro το μήνα σε σχέση με τις αορίστου, αλλα αμα πέσουν οι τιμές την πάτησες.

    Ειναι σαν τα δάνεια με το σταθερό και το κυμαινόμενο επιτόκιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 20-12-07 στις 14:09.

  7. #7
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Ειστε σιγουροι οτι δεν γινεται αναβαθμιση με συμψηφισμο για το υπολοιπο της συνδρομης (οταν βγαλει η ΟΤΕΝΕΤ τις δικες της τιμές)? Παλιοτερα ειχα κανει συμψηφισμο στην ΟΤΕΝΕΤ απο 56k σε ISDΝ συνδρομή.

  8. #8
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειστε σιγουροι οτι δεν γινεται αναβαθμιση με συμψηφισμο για το υπολοιπο της συνδρομης (οταν βγαλει η ΟΤΕΝΕΤ τις δικες της τιμές)? Παλιοτερα ειχα κανει συμψηφισμο στην ΟΤΕΝΕΤ απο 56k σε ISDΝ συνδρομή.
    Τώρα δεν παρέχει καν 24άρα οπότε...

  9. #9
    Εγγραφή
    07-09-2002
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    31(dB) / 0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα δεν παρέχει καν 24άρα οπότε...
    Ε καλα 3 μερες εχουν περασει απο την ανακοινωση του ΟΤΕ. Και απο οτι βλεπω στο site τους εχουν βγαλει νεες τιμες για τις υπολοιπες ταχυτητες αλλα δεν εχουν βγαλει 24αρα ακομη. http://corporate.otenet.gr/otenet/ho...lbundleprices/
    Μην τρελενομαστε για 3 μερες απαραδεκτη συμπεριφορα, γιατι μετα οι λεξεις χανουν το νοημα τους.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-03-2006
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    9998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    speedtouch 585v6
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειστε σιγουροι οτι δεν γινεται αναβαθμιση με συμψηφισμο για το υπολοιπο της συνδρομης (οταν βγαλει η ΟΤΕΝΕΤ τις δικες της τιμές)? Παλιοτερα ειχα κανει συμψηφισμο στην ΟΤΕΝΕΤ απο 56k σε ISDΝ συνδρομή.
    επειδή δούλευα στην οτενετ πριν καιρό όμως, μπορούσες μετά το προπληρώμένο 4μηνο ν'αλλάξεις ταχύτητα μπαίνοντας σε άλλο πακέτο προσφοράς αλλά έπρεπε να κανείς πάλι ετήσιο πακέτο που σημαίνει ότι αν το κανείς μετά το 4μήνα από τον 5ο και μετά θα πληρώνεις μεν για τη νέα ταχύτητα αλλά θα προστεθεί ένα έτος ακόμα δέσμευση συν τους 8 μήνες από το προηγούμενο συμβόλαιο σύνολο 20μήνες δέσμευση ακόμα.Πραγματικά τρελλό αλλά έτσι γίνεται στην οτενετ και δε νομίζω να έχει αλλάξει αυτό

  11. #11
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Δεν είναι αορίστου όπως αυτές του connex.
    Μα ούτε το connex είναι αορίστου. Είναι κλειδωμένη τιμή για 6 μήνες. Τώρα γιατί ο ΟΤΕ επέλεξε να σεβαστεί τους παλιούς κατόχους και η ΟΤΕΝΕΤ να τους πουλήσει στεγνά είναι περιεργο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shaq141a : 20-12-07 στις 17:40.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Blaxocowboys
    Blaxocowboys Guest
    Εν τέλει ρε παίδες εγώ που προσφάτως έκανα αναβάθμιση από ένα σε δυο Mbit και διανύω τον πρώτο εκ τους έξη μήνες δέσμευσης, ποιά η ποινή που θα μου καταλογιστεί αν ζητήσω να πάω τώρα στα 8Mbit με τις νέες τιμές; Θα με βάλουν επί παραδείγματι να πληρώσω το υπόλοιπο 5άμηνο ή το υπόλοιπο έστω 3μηνο εφόσον με το πέρας 4 μηνών έχω το δικαίωμα; Γνωρίζει κανείς;

  13. #13
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blaxocowboys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τέλει ρε παίδες εγώ που προσφάτως έκανα αναβάθμιση από ένα σε δυο Mbit και διανύω τον πρώτο εκ τους έξη μήνες δέσμευσης, ποιά η ποινή που θα μου καταλογιστεί αν ζητήσω να πάω τώρα στα 8Mbit με τις νέες τιμές; Θα με βάλουν επί παραδείγματι να πληρώσω το υπόλοιπο 5άμηνο ή το υπόλοιπο έστω 3μηνο εφόσον με το πέρας 4 μηνών έχω το δικαίωμα; Γνωρίζει κανείς;
    Αν δεν έχεις προπληρώσει (σε αντίθεση με τα κοροιδα σαν εμένα) νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα.

  14. #14
    Εγγραφή
    29-08-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blaxocowboys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τέλει ρε παίδες εγώ που προσφάτως έκανα αναβάθμιση από ένα σε δυο Mbit και διανύω τον πρώτο εκ τους έξη μήνες δέσμευσης, ποιά η ποινή που θα μου καταλογιστεί αν ζητήσω να πάω τώρα στα 8Mbit με τις νέες τιμές; Θα με βάλουν επί παραδείγματι να πληρώσω το υπόλοιπο 5άμηνο ή το υπόλοιπο έστω 3μηνο εφόσον με το πέρας 4 μηνών έχω το δικαίωμα; Γνωρίζει κανείς;
    Αν τα πραματα ειναι οπως περσι τοτε θα σε αναβαθμισουν κανονικα αλλα ο συνολικος χρονος δεσμευσης θα ειναι πχ 12+5 μηνες που εχουν μεινει απο την τωρινη δεσμευση.

  15. #15
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ε οχι και κορόιδα οι προπληρωσαντες.
    Δεν ωφελει να γκρινιαζουμε, εφ οσον οταν αγορασαμε τα πακετα/προσφορες
    δεσμευτηκαμε για συγκεκριμενο χρονο μ αυτες τις τιμες
    που αλλωστε γι αυτο ηταν πολυ χαμηλοτερες απο εκεινες στις αοριστου.

    Συνηθως οι αυτοματες εσωτερικες αναβαθμισες αργουν λιγο, ομως γινονται,
    αφου κανεις δεν θελει να χανει πελατες (ουτε καν ... κλειδωμενους)
    αλλά να τους αυξανει...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ της FORTHNET
    Από geodiamant στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-08, 09:39
  2. Μηνύματα: 110
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-08, 13:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας