Σελ. 33 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 481-495 από 511
  1. #481
    Εγγραφή
    11-01-2005
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG354
    οχι, αγορασα πακετο που περιείχε μόντεμ ρούτερ στην προσφορά για αυτο η τιμή του 129 ευρώ ηταν διπλάσια απο της αλτεκ 64 ευρώ και απαιτώ να εχει τις προδιαγραφές τις οποιες υποσχεται.

    δωρο δεν σου κανει κανεις. μεσα στην τιμη είναι όλα. εαν διαβασεις προσεκτικα δεν λεει πουθενα δωρο ο εξοπλισμος. λεει οτι παρεχεται. μεγαλη διαφορα.

    και στην περιπτωση που το ειχα ενεργοποιησει θα ειχα ταχυτητα 6 και ολοι θα μου λεγανε οτι μενω μακρυα απο τον οτε οπως λενε και στα υπολοιπα κοροιδα που αγορασαν το πακετο.

    ε λοιπον, το ογδοο δημοτικο που διπλα του μενω, δεν ειναι καθολου μακρυα απο το κεντρο του οτε.

    μια freaking ευθεια ειναι πεντε τετραγωνων.


    με δικο μου καλωδιο φτανω τον ΟΤΕ και του βαζω εγω το καλωδιο εκει που πρεπει αν δεν μπορει ο ιδιος.

  2. #482
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Περιοχή
    elefsina
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
    Router
    vigor2860n
    SNR / Attn
    5db(dB) / 25db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δεν διαφωνώ η αποσταση ειναι γελία (και εγώ στην Ελευσίνα μένω και μακάρι να είχα την δική σου απόσταση απο το dslam μιας και είμα κοντά στο ΤΕΛ) αλλά εσύ δεν παραπονιέσαι για χαμηλή ταχύτητα αλλά για εξοπλισμό που συνηθως πασάρουν σαν "δωρεάν" (δες εδώ ).
    καλή τύχη με την επιστολή αν και στην θέση σου θα έκανα ειτε χρήση της δωρωεπιταγής για αγορα ρουτερ απο το eshop της altec που πήρες με το jetpack ή δοκίμασε να κάνεις το upgrade του firmware ποτε δεν ξέρεις ;-)

    stavros
    ...........φιλικά Σταύρος


  3. #483
    Εγγραφή
    11-01-2005
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG354
    στην πισω οψη του πακετου που αγορασα δεν λεει δωρεαν εξοπλισμος. λεει παροχη εξοπλισμου.

    μεγαλη διαφορα. για αυτο και ηταν τοσο ακριβο. οταν αγοραζεις ενα πακετο που περιεχει το ταδε πραγμα και το δεινα, ειναι υποχρεωση της εταιρειας να το υποστηριξει.

    δηλαδη αν αγοραζες ενα αμαξι και αντι για ροδες ταδε μαρκας σου χε σαμπρελες για την θαλασσα δεν θα κανες τιποτα?

    το προβλημα μου δεν ειναι αν θα πληρωσω ενα νεο ρουτερ, που και αυτο ομως ειναι ενα εξτρα κοστος που δεν θα επρεπε να επιβαρυνθω μια και το ιδιο προβλημα θα ειχα και μαζι τους γιατι επρεπε να αναγραφεται στο πακετο τους οτι το μοντεμ αυτο δινει ταχυτητα εως 8 αλλιως ειναι παραπλανητικη διαφημιση και απατη αν θες.

    το προβλημα μου ειναι που θα βρω τον νικο να μου στειλει τον τασσουλη να μου εγκαταστησει το μοντεμ και ποσα θα μου παρειιιιιιιιιιι



  4. #484
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Περιοχή
    elefsina
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
    Router
    vigor2860n
    SNR / Attn
    5db(dB) / 25db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    η λογική του πακετου περιλαμβανει οπως και στο jetpack μοντεμ και συνδρομή/γραμμη adsl
    απλα η forthnet το adsl το χρεώνει περίπου 20 euro τον μήνα και όχι 10 όπως η altec
    με αυτη την τιμή θα σου επιστρέψουν 10 euro αρα κινήγησε το...ο τασουλης του νικου θα ζητήσει περισσότερα!!!!

    ........Auto merged post: a66fm πρόσθεσε 11 λεπτά και 53 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    να ρωτησω κατι τελευταιο
    εδώ είδα οτι σύμφωνα με την forthnet το μοντέλο που δίνει (g.992.5) στο μενού του εσύ βλέπεις τέτοια επιλογή?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος a66fm : 11-08-08 στις 21:04. Αιτία: auto merged post
    ...........φιλικά Σταύρος


  5. #485
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Βασικά δεν μας επιβεβαίωσες ποιό μοντέλο έχεις; Το Linksys WAG354G;

    Νόμιζα ότι πλέον έβαζε το WAG200G στα πακέτα αυτά.

    Δεν γνωρίζω για το WAG200G, αν έχεις όμως το WAG354G εγώ λέω να αφιερώσεις ένα τεταρτάκι να κάνεις τη διαδικασία αναβάθμισης του firmware ώστε να υποστηρίξει ADSL2+ το router σου και να ησυχάσεις. Δεν είναι δύσκολο και το router δουλεύει πολύ καλά από εκεί και πέρα (έχω το ίδιο και έχω κάνει και τη διαδικασία). Αν τα κάνεις όλα πολύ προσεκτικά, 99.9% δεν θα υπάρξει πρόβλημα.
    Θα αφιερώσεις πολύ λιγότερο χρόνο και σίγουρα είναι λιγότερο ψυχοφθόρο από το να τσακώνεσαι στα τηλέφωνα, να κάνεις καταγγελίες κλπ.

  6. #486
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20500/860
    ISP
    Forthnet
    Router
    Level FBR 1461
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 4.9(dB)
    MrsVanHelsing αν θες τη γνωμη μου σιγουρεψου οτι το μοντεμ υποστηριζει μεχρι 8Mbps(ειδικα αν στηριζεις το αρνητικο συμπερασμα σου στην ενημερωση του τεχνικου της altec).Οπως βλεπω http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=29263 http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.615055 το μοντεμ σου μπορει να υποστηριξει ADSL2+ δηλαδη μεχρι 24Mbps ταχυτητα.Οποτε αν λειπει κατι απο το μοντεμ σου ειναι η αναβαθμιση του firmware.
    Αν σιγουρευτεις κανε την αναβαθμιση του firmware .Νομιζω οτι με λιγες πληροφοριες απο αυτους που το εχουν κανει θα τα καταφερεις.Ισως σε βοηθησει http://linksys.custhelp.com/cgi-bin/...=9249691710B06
    Αν δεν υπαρξει λυση μπορεις με την δωροεπιταγη(υποθετω οτι εχεις jetpack) να παρεις ενα μοντεμ απο το eshop της altec.Εκτος αν το προβλημα σου ειναι η εγκατασταση του καινουριου μοντεμ και το καστος της( δεν το καταλαβα καλα τι εννοεις).
    Οσον αφορα την καταγγελια καλα κανεις αν υπαρχει η εξαπατηση να διαφημιζουν αλλον εξοπλισμο και δινουν αλλον και ειδικα με μικροτερες δυνατοτητες.Ισως αφορα περισσοτερο και αλλες οργανωσεις που υποστηριζουν τα δικαιωματα των καταναλωτων εκτος της ΕΕΤΤ.
    Οταν συνδεθεις σωστα θα πιανεις σιγουρα καλες ταχυτητες αφου μενω δυο τετραγωνα απο σενα.

  7. #487
    Εγγραφή
    11-01-2005
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG354
    το προβλημα μου ειναι οτι συνδεεται ασυρματα ο υπολογιστης της αδερφης μου με το συγκεκριμενο μοντεμ και εγω δεν μπορω να φτιαξω ξανα την ασυρματη συνδεση γιατι δεν εχω τις απαραιτητες γνωσεις.

    εαν χασω τα σετινγκς τελειωσε ο δευτερος υπολογιστης απο ιντερνετ γιατι δεν εχει καρτα δικτυου.

    οσο για το αν υποστηριζει η οχι το μοντεμ η απαντηση της λινκσυς ηταν πως οχι. εαν αυτο το λεει ο κατασκευαστης, γιατι εγω να το αμφισβητησω?


    ΥΓ

    γεματο γειτονους ειναι εδω ))
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MrsVanHelsing : 12-08-08 στις 08:45.

  8. #488
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Περιοχή
    elefsina
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
    Router
    vigor2860n
    SNR / Attn
    5db(dB) / 25db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ε! καποιος απο τους γείτονες θα σου ξανασυνδεσει ασυρματα το pc της αδελφης σου
    ...........φιλικά Σταύρος


  9. #489
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οσο για το αν υποστηριζει η οχι το μοντεμ η απαντηση της λινκσυς ηταν πως οχι. εαν αυτο το λεει ο κατασκευαστης, γιατι εγω να το αμφισβητησω?
    Δηλαδή πώς το είπαν ακριβώς; Γιατί μπορεί να γίνεται με firmware update.

    Μπορείς να παραθέσεις την απάντησή τους;
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #490
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Περιοχή
    elefsina
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    313
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ
    Router
    vigor2860n
    SNR / Attn
    5db(dB) / 25db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πώς το είπαν ακριβώς; Γιατί μπορεί να γίνεται με firmware update.

    Μπορείς να παραθέσεις την απάντησή τους;
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...62&postcount=1
    ...........φιλικά Σταύρος


  11. #491
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Με firmware update σίγουρα γίνεται, το ίδιο modem έχω. Και δεν θυμάμαι να είχαν χαθεί οι ρυθμίσεις μου, του wireless ειδικά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

    Το θέμα είναι αν θα έπρεπε η Forthnet από τη στιγμή που τάζει 24Mbps με τον εξοπλισμό αυτό να έχει ήδη περασμένο το firmware για ADSL2+.

  12. #492
    Εγγραφή
    11-01-2005
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG354
    ε καποια στιγμη θα ερθει ο τεχνικος και θα το φτιαξει.

    εχω βαρεθει να τα φτιαχνω μονη μου. δεν θελω αλλη αναβαθμηση, καλωδια κτλ.

    θελω να βαζω κατι στην πριζα και να δουλευει.

    απο το 88 που εχω υπολογιστη στο σπιτι, ολο αναβαθμισεις κανω. φτιαξε αυτο, πατα εκεινο, ο εφιαλτης στο δρομο με τα keyboards.

    βαρεθηκα, κουραστηκα, μου την εχει δωσει.

    που σαι τασσοοοοο



  13. #493
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Router
    D-Link
    Ετσι είναι το computing.

    Ξεφτυλίσανε τις τιμές, οπότε κόψανε τις υπηρεσίες. Ο,τι πληρώνεις παίρνεις. Σχεδόν λογικό.

  14. #494
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μάθε γιατί "σερνόμαστε" εδώ:

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=226728


  15. #495
    Εγγραφή
    11-01-2005
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    OTEnet
    Router
    Linksys WAG354
    παρε με χαρε, παρε με.

    θα πρεπει να περιμενω, ποσο? πεντε μηνες με ταχυτητα 56 για να αλλαξω παροχο????
    εναν μηνα εχω ενεργοποιησει το πακετο, αν οντως κλεισει η εταιρεια την βαψαμε....

    ........Auto merged post: MrsVanHelsing πρόσθεσε 14 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    μπαι δε γουει, σε περιπτωση που ο παροχος κλεισει η προσφερει τοσο χαμηλη ταχυτητα, ξερει κανεις αν μπορουμε να αλλαξουμε? ουτως η αλλως την εχουμε πληρωσει την γραμμη και δεν μιλω για επιστροφη χρηματων, αλλα αλλαγη παροχου κατα την διαρκεια του εξαμηνου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MrsVanHelsing : 23-08-08 στις 11:30. Αιτία: auto merged post

Σελ. 33 από 35 ΠρώτηΠρώτη ... 1323283132333435 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ADSL 24mbit και ταχύτητες με wifi
    Από botsaris στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:00
  2. Πραγματικες ταχυτητες ADSL 24Mbps απο ALTEC;
    Από thanos_thalis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-01-08, 21:06
  3. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-06, 12:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας