Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 65
  1. #31
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι, Αθηνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειμαι ετοιμος να στειλω και εγω αιτηση ακυρωσης του adsl αφου ακομη να ενωθω. Μπορω να κανω αιτηση σε καινουριο παροχεα (ΟΤΕ) αμεσως;

  2. #32
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Μην στελνετε ακυρώσεις, αιτήσεων.
    Οι ακυρώσεις δεν περνάνε... εσυ μένεις ήσυχος και κάνεις αίτηση στον επόμενο, και μετά γινεται το απόλυτο μπάχαλο!

  3. #33
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι, Αθηνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τι μπορω να κανω ομως?

  4. #34
    Εγγραφή
    17-10-2005
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13641 / 508
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    SpeedTouch 585i V6 WiFi
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 33,5(dB)
    Παρομοια περιπτωση με του mhm199 ειχα και εγω
    εκανα αιτηση ακυρωσης, τη γραψαν (να μην πω που) και με ενεργοποιησαν!!
    δειτε εδω:
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...&postcount=519

  5. #35
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE
    Η λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αίτηση φορητότητας σε άλλο εναλλακτικό ή ΟΤΕ έτσι ώστε να τραβήξει την γραμμή με το έτσι θέλω από τον αρχικό πάροχο.

    //dfinikis

  6. #36
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι, Αθηνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τι ειναι η αιτηση φορητοτητας;

  7. #37
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Μηνύματα
    389
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE
    πχ. έχεις Forthnet 2Play.
    Πας και κάνεις αίτηση HOL 2PLay με φορητότητα της γραμμής σου - τηλεφωνικών αριθμών και πάει η HOL και παίρνει από την Forthnet την γραμμή σου ΑΜΕΣΑ!

    //dfinikis

  8. #38
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15364/1012
    ISP
    HOL
    Router
    jetSpeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    σημερα ηταν μερα τηλεφωνηματων:

    ΟΤΕ, ΕΕΤΤ, ΧΟΛ, μου ειπαν πως πρεπει να τα κανονισω με τη 4νετ για να παγωσει η διαδικασια

    η %$&* 4νετ, μιλησα με μια αγενεστατη υπαλληλο κ μου ειπε "η αλλη κοπελα σας ειχε πει πως θα προσπαθησουμε να μη γινει η ενεργοποιηση, δεν σας ειπε <<σιγουρα>>".
    Της λεω "καλα,λετε να μην ξερω τι μου ειπε κ να ξερετε εσεις;"
    μου λεει "βλεπω εδω τι εχει σημειωσει, κ ξερω τι σας ειπε"
    "μα"
    "μου"
    κ παει λεγοντας.

    ρε τους απατεωνες...

    η ΕΕΤΤ μου ειπε να στειλω πρωτα το αιτημα-καταγγελια μου στη 4νετ κ αν δεν μου απαντησουν η αν δεν κανουν αυτο που πρεπει, τοτε να στειλω καταγγελια στην ΕΕΤΤ..
    καλα, οτι να ναι

    Τελοσπαντων, αυριο θα παω στην Καλιθεα,
    θα τους δωσω στο χερι την καταγγελια-γνωστοποιηση που συνεταξα,
    θα τους πω να μην τολμησουν να μου παρουν τη γραμμη ουτε ενα λεπτο γιατι θα γινει χαμος
    θα τους πω να αφαιρεθουν τα στοιχεια της του τηλεφωνου μου κ απ το broadband status στο internet.


    Επειτα θα στειλω την καταγγελια σε ΕΕΤΤ κ συνηγορο καταναλωτη.
    Θα σας ξαναενημερωσω αυριο...

    υγ. Στη ΧΟΛ μου ειπαν πως η μεταφορα hibox απο εναν τηλ αριθμο σε αλλον ειναι εφικτη.
    Οποτε στο worst case scenario, αν μου παρει τη γραμμη η 4νετ, κανω ξανα αιτηση ΟΤΕ κ μεταφερω στο νεο νουμερο το hibox της HOL...

    υγ2. ΟΤΕ κ παλι ΟΤΕΕΕΕ!!! κ το λεω εγω που ειμαι φοιτητης κ δεν εχω οικονομικη ανεση...
    Πανω απ ολα η ψυχολογικη υγεια παιδια ομως!

  9. #39
    Εγγραφή
    07-09-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ForthNet
    Router
    SIEMENS
    Στα τέλη Ιουνίου έκανα αίτηση στη Forthnet για 2play. Λόγω ότι δεν είχαν πόρτες στο κέντρο Αλυσίδα, περίμενα μέχρι τον Νοέμβριο. Αφού συνδέθηκα έμεινα 4 μέρες χωρίς τηλέφωνο και φυσικά internet (πριν είχα 768 forthnet μέσω ΑΡΥΣ).

    Νευρίασα απίστευτα παίρνωντας απο το κινητό μου και περιμένωντας ατελείωτες ώρες χωρίς κανείς να μπορεί να μου εξηγήσει τι γίνετε.

    Στέλνω αίτημα κατάργησης της υπηρεσίας και το απόγευμα με συνδέουν και παίζουν όλα καλα.
    Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου αναφέρουν ότι εάν θέλω να συνεχίσω την υπηρεσία να στείλω fax που ακυρώνει την προηγούμενη ενέργεια.
    Την επόμενη μέρα στέλνω το fax και μου αναφέρουν ότι η υπηρεσία θα συνεχιστεί χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Μέσα Δεκέμβρη μου ήρθε και ο λογαριαμός (πάγιο) τον οποίο και πλήρωσα.
    Στις 2 Ιανουαρίου κόβετε τηλέφωνο και internet.
    Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
    Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.

  10. #40
    Το avatar του μέλους vavis
    vavis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από juicy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα τέλη Ιουνίου έκανα αίτηση στη Forthnet για 2play. Λόγω ότι δεν είχαν πόρτες στο κέντρο Αλυσίδα, περίμενα μέχρι τον Νοέμβριο. Αφού συνδέθηκα έμεινα 4 μέρες χωρίς τηλέφωνο και φυσικά internet (πριν είχα 768 forthnet μέσω ΑΡΥΣ).

    Νευρίασα απίστευτα παίρνωντας απο το κινητό μου και περιμένωντας ατελείωτες ώρες χωρίς κανείς να μπορεί να μου εξηγήσει τι γίνετε.

    Στέλνω αίτημα κατάργησης της υπηρεσίας και το απόγευμα με συνδέουν και παίζουν όλα καλα.
    Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους, μου αναφέρουν ότι εάν θέλω να συνεχίσω την υπηρεσία να στείλω fax που ακυρώνει την προηγούμενη ενέργεια.
    Την επόμενη μέρα στέλνω το fax και μου αναφέρουν ότι η υπηρεσία θα συνεχιστεί χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Μέσα Δεκέμβρη μου ήρθε και ο λογαριαμός (πάγιο) τον οποίο και πλήρωσα.
    Στις 2 Ιανουαρίου κόβετε τηλέφωνο και internet.
    Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
    Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.
    ΕΛΛΑΣ το μεγαλείο σου !!!
    Πάντως εδώ που τα λέμε φίλε μου τα ηθελε και λιγο ο ποπός σου...(ακύρωση αίτησης ακύρωσης..???)

    Που πας βρε Καραμητροοο ??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vavis : 04-01-08 στις 15:31.

  11. #41
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι, Αθηνα
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    dfinikis, δηλαδη εγω που εκανα αιτηση μονο για forthnet adsl και δεν εχω ενεργοποιηθει, οταν παω να παρω το conn-x θα δηλωσω οτι ηδη εχω internet απο αλλο παροχεα?

  12. #42
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από juicy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τηλεφώνησα στην τεχνική υποστήριξη και μου ανέφεραν ότι λόγω της ακυρωτικής που είχα κάνει, μου έκοψαν την υπηρεσία. Θα έπρεπε να μιλήσω με τις πωλήσεις, όπως και έκανα.
    Οι πωλήσεις ανέφεραν ότι στο σύστημα φαίνεται ότι ακύρωσα την αίτηση ακύρωσης, αλλά η τεχνική υποστήριξη το έκοψε και για να ενεργοποιήσω και πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει να κάνω νέα αίτηση απο την αρχή.
    Έχουμε πει ότι ο καλύτερος τρόπος για διακοπή είναι η έγγραφη αίτηση. Τα φαξ τα χάνουν ή δεν τα παίρνουν.
    Αν έχεις χαρτιά στα χέρια σου που αποδεικνύουν ότι ήθελες να συνεχίσει η σύνδεσή σου τότε κάνε καταγγελία.

  13. #43
    Εγγραφή
    07-09-2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ForthNet
    Router
    SIEMENS
    Το Fax το έλαβαν, καταχώρησαν το αίτημα να μην κοπεί η υπηρεσία στο συστημά τους, αλλά η τεχνική υποστήριξη προχώρησε στη διακοπή. Φανταστείτε μιλώντας με τις πωλήσεις τους φαινόταν παράξενο γιατί διακόπηκε.Ούτε αυτοί κατάλαβαν τι έγινε. Για τέτοιο μπάχαλο μιλάμε.

  14. #44
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από insa Εμφάνιση μηνυμάτων
    dfinikis, δηλαδη εγω που εκανα αιτηση μονο για forthnet adsl και δεν εχω ενεργοποιηθει, οταν παω να παρω το conn-x θα δηλωσω οτι ηδη εχω internet απο αλλο παροχεα?
    Τι θα κάνεις δεν ξέρω (κι εγώ το ψάχνω να βρω έναν τρόπο να ξεμπλέξω) πάντως θα σου συνιστούσα να μην προπληρώσεις κανένα connX (αν υπάρχουν ακόμα προπληρωμένα) γιατί είναι σχεδόν βέβαιο ότι η forthnet σε έχει μπλοκάρει και θα σου μείνει να το κοιτάς το πακετάκι...

  15. #45
    Εγγραφή
    27-07-2007
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    15364/1012
    ISP
    HOL
    Router
    jetSpeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    παιδια πηγα λοιπον την Παρασκευη στην Καλιθεα. Ειπα το θεμα στον υπαλληλο.Φανηκε αρκετα εξυπηρετικος, (πεταξε κ ενα "καλα, χαζοι ειναι;") πηρε τηλεφωνα μπροστα μου για κανα τεταρτο, τελοσπαντων ηταν αποφασιστικοτατος πως δεν υπαρχει περιπτωση να γινει ενεργοποιηση. Μου ειπε οτι "στελνουν μυνημα τωρα κ στο crn (κατι τετοιο) του ΟΤΕ" κτλ.. Ξαναεστειλε την αιτηση διακοπης που ειχα κανει σημειωνοντας "αμεση διακοπη ολων των διαδικασιων κτλ".
    Μαζι μου ειχε ερθει κ ενας φιλος μου που πηγε να ρωτησει τον υπαλληλο "κι αν τελικα γινει η ενεργοποιηση πως.." κ τον διεκοψε ο υπαλληλος λεγοντας με απολυτη σιγουρια πως αποκλειεται να γινει ενεργοποιηση..
    τωρα.. ελπιζουμε... θα εχετε νεα μου τις επομενες μερες (μου ειπε πως το πολυ Τριτη δεν θα βγαινουν καν τα στοιχεια στο broadbans status στο ιντερνετ), μαζι με την παραγραφο-κατακλειδα..

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΙΤΗΣΗ ΑΚΥΡΩΣΗΣ FORTHNET!!!
    Από chaoss_z στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-09, 00:33
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-08, 14:44
  3. Αίτηση διακοπής πριν την ενεργοποιηση
    Από Alexandrerg στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-08, 12:47
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-05, 15:22
  5. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-04, 14:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας