Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    αιτηση για αναβαθμηση απο 8Μ σε 24Μ σε ιντερνετ μαγαζι μετα απο 2 ημερες χωρις καμια ειδοποιηση διακοπη στο ιντερνετ μετα απο πολλα τηλεφωνα επανασυνδεση παλι μετα απο 2 ημερες. Μετα απο 4 ημερες παλι διακοπη χωρις καμια ειδοποιηση και παλι, σε τηλεφωνημα προς τον οτε η απαντηση ηταν η αναβαθμιση η οποια δεν εγινε και παλι, ευτυχως η συνδεση επανηλθε μετα απο 4 ωρες.Σε ερωτηση ποιος πληρωνη το λογαριασμο η απαντηση εχω δικαιω και εγω ρωτω που να το βρω σε αυτη εδω την ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝHΤΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ¨¨
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος timber : 04-01-08 στις 16:42.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Έπεσε το ιντερνετ ή η dsl πρόσβαση;
    Αν είσαι σίγουρος ότι φταίει ο ΟΤΕ κάνεις καταγγελία στην ΕΕΤΤ με τα στοιχεία που ανέφερες (www.eett.gr).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 04-01-08 στις 17:17.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-04-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    217
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    FritzBox Fon 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timber Εμφάνιση μηνυμάτων
    αιτηση για αναβαθμηση απο 8Μ σε 24Μ σε ιντερνετ μαγαζι μετα απο 2 ημερες χωρις καμια ειδοποιηση διακοπη στο ιντερνετ μετα απο πολλα τηλεφωνα επανασυνδεση παλι μετα απο 2 ημερες. Μετα απο 4 ημερες παλι διακοπη χωρις καμια ειδοποιηση και παλι, σε τηλεφωνημα προς τον οτε η απαντηση ηταν η αναβαθμιση η οποια δεν εγινε και παλι, ευτυχως η συνδεση επανηλθε μετα απο 4 ωρες.Σε ερωτηση ποιος πληρωνη το λογαριασμο η απαντηση εχω δικαιω και εγω ρωτω που να το βρω σε αυτη εδω την ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝHΤΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ¨¨
    ακριβως το ιδιο και εγω φιλε μου εχει πεσει η συνδεση και τα 2 λαμπακια adsl,internet σβηστα

  4. #4
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12025/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    (dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timber Εμφάνιση μηνυμάτων
    αιτηση για αναβαθμηση απο 8Μ σε 24Μ σε ιντερνετ μαγαζι μετα απο 2 ημερες χωρις καμια ειδοποιηση διακοπη στο ιντερνετ μετα απο πολλα τηλεφωνα επανασυνδεση παλι μετα απο 2 ημερες. Μετα απο 4 ημερες παλι διακοπη χωρις καμια ειδοποιηση και παλι, σε τηλεφωνημα προς τον οτε η απαντηση ηταν η αναβαθμιση η οποια δεν εγινε και παλι, ευτυχως η συνδεση επανηλθε μετα απο 4 ωρες.Σε ερωτηση ποιος πληρωνη το λογαριασμο η απαντηση εχω δικαιω και εγω ρωτω που να το βρω σε αυτη εδω την ΧΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝHΤΕΣ ΤΟΥ ΤΗΛ ΚΕΝΤΡΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ¨¨
    κανει τετοια πραγματα ο καλυτερος παροχος της Ελλαδας? αυτα τα κανουν μονο οι εναλλακτικοι.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-10-2006
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΜΙΑ
    Router
    vigor 2000
    ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ τον ΟΤΕ KAI TO 121 ως κεντρο μη εξυπηρετησης,αφου απο 31/12/07 με βαλανε στη δηθεν 24mbs που πηρα με το connex ενω ειχα otenet 2048,και κατεβαζα με 200κβ/ς και απο τοτε ειμαι με 1mb στο down,και 1 στο up και δεν ιδρωνει το αυτι τους να επισκευασουν τη βλαβη ενω εχω τηλεφωνησει τουλαχιστον 15 φορες.
    η δε ταχυτητα στο download ειναι στα 120,λιγοτερη απ οσο ειχα με 2048.ΕΛΕΟΣ......
    ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ποτε μην παρεις ΟΤΕ.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Η Απαντηση του εκαστοτε τηλεφωνητη ,η διακοπη γινεται λογω της επικειμενης αναβαθμησης η οποια δεν εγινε ακομα. Εχω το speedtouch 530 μου εστηλαν το BaudTeck το τοποθετησα δεν παιρνει IP τηλεφωνησα στο 1242 μου ειπαν να το δωσω βλαβη στο 121 το εδωσα ακομα περιμενω.και σκεφτειται εχω επιχειρηση κατα τα αλλα ιδιωτικη προτοβουλια σου λενε σε ενα νεο που προσπαθει να ξεκινηση τη ζωη του σωστα...
    διακοπη εντελως του ιντερνετ το τηλ λειτουργουσε

    οταν οι ανθρωποι αρχισαν να μιλουν οι λυκοι σταματησαν να ουρλιαζουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος timber : 05-01-08 στις 22:00.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cristos27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΑΤΑΓΓΕΛΩ τον ΟΤΕ KAI TO 121 ως κεντρο μη εξυπηρετησης,αφου απο 31/12/07 με βαλανε στη δηθεν 24mbs που πηρα με το connex ενω ειχα otenet 2048,και κατεβαζα με 200κβ/ς και απο τοτε ειμαι με 1mb στο down,και 1 στο up και δεν ιδρωνει το αυτι τους να επισκευασουν τη βλαβη ενω εχω τηλεφωνησει τουλαχιστον 15 φορες.
    η δε ταχυτητα στο download ειναι στα 120,λιγοτερη απ οσο ειχα με 2048.ΕΛΕΟΣ......
    ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ ποτε μην παρεις ΟΤΕ.
    Δεν χρειάζονται οι φανατισμοί.
    Στοιχεία γραμμής;

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-08, 14:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-06, 03:00
  3. Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-06, 00:34
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-05, 15:09
  5. Παράπονα για τις υπηρεσίες ΟΤΕ και ΔΕΗ
    Από Crosstalk στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-03, 16:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας