Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Angry
    Καλησπέρα, γράφτηκα γι αυτό ακριβώς τον λόγο στο πιο κατάλληλο νομίζω forum.
    Σύντομα
    1)DSL in a box over ISDN με Crypto f200
    2)drivers: πιο καινούριους κ από αυτούς που έχει η Crypto στο site της
    3)εδ΄και μια βδομάδα με Pass/username αλλά ακόμη attemping to connect
    4)τηλέφωνα στη Forthnet: άπειρα αφού δοκιμάσαμε πολλές ρυθμίσεις,Συνδεσμολογία σωστή.Τους drivers του F200 μου τους έστειλαν αυτοί.
    5)Επισκέψεις του ΟΤΕ: μέχρι στιγμή κάπου στις 3! Διόρθωσε βλάβη στην πόρτα ADSL μετά στην γραμμή ISDN και τώρα δεν ξέρει τι του γίνεται, ήταν να στρωθεί κάτω στον δρόμο στο κουτί του ΟΤΕ, σήμερα για να κάνει ρυθμίσεις αλλά ήμουν Πανεπιστήμιο και δεν ξέρω τι έκανε.Φυσικά κάθε φορά ερχόταν με την πεποίθηση ότι το δικό του Modem θα παίζει στο σπίτι μου.

    Ερωτήσεις:Το modem κανονικά αναβοσβήνει σταθερά σε πράσινο χρώμα?Πόσο θέλει να συχγρονιστεί με την γραμμή.

    Ρυθμίσεις στο Line setup έχω G.dmt Alcatel network systems και Annex B, παρ' όλα αυτά στην καρτέλα general λέει ADSL modulation :undefinedΈτσι είναι και σε σας?

    Που μπορεί να βρίσκεται το πρόβλημα τώρα εφόσον το modem του ΟΤΕ δουλεέυει αλλά μόνο μέσα στον OTE και όχι στο άλλο άκρο της γραμμής-στο σπίτι μου ?Ο τεχνικός τα έχει δει όλα από ότι κατάλαβα.
    Υπάρχει πιθανότητα να βρίσκεται το πρόβλημα μέσα στην πολυκατοικία μου? Ευτυχώς ως τώρα δεν έχω πληρώσει δραχμή στον ΟΤΕ γιατί είχε τόσες φορές πρόβλημα αυτός αλλά τί κάνω αν μου πει ο ΟΤΕ: "ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΓΩ!" ????


    HEEELP!!

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    πιστέυω οτι το έχεις δοκιμάσει και χωρίς spliter, κατευθείαν δηλαδή το Modem πάνω στην γραμμή

    ριξε και μια ματιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13979

  3. #3
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr
    πιστέυω οτι το έχεις δοκιμάσει και χωρίς spliter, κατευθείαν δηλαδή το Modem πάνω στην γραμμή

    ριξε και μια ματιά εδώ http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=13979
    ναι τα έχω δοκιμάσει αυτά όπως επίσης και την πρόταση του thread. Το είχα διαβάσει νομίζω στο myphone.gr από τον ίδιο χρήστη αλλά μου το είπαν και από την Forthnet στις τόσες φορές που μιλήσαμε.

    Βασικά αυτό που μ' ενδιαφέρει περισσότερο είναι το τι κάνω αν μου πει ο ΟΤΕ ότι το πρόβλημα είναι στην πολυκατοικία στην οποία νοικιάζω και πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγους. Ποιός πληρώνει εκεί?????

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kagelar
    Βασικά αυτό που μ' ενδιαφέρει περισσότερο είναι το τι κάνω αν μου πει ο ΟΤΕ ότι το πρόβλημα είναι στην πολυκατοικία στην οποία νοικιάζω και πρέπει να φωνάξω ηλεκτρολόγους. Ποιός πληρώνει εκεί?????
    Αν είσαι τυχερός μπαίνει στα κοινόχρηστα αλλιώς εσύ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Smile
    Παιδιά όλα καλά, ευτυχώς σήμερα έφτιαξε και την βλάβη που υπήρχε στο κουτί (στο πεζοδρόμιο) απ' ότι κατάλαβα και τώρα είμαι ΟΚ μετά από μια βδομάδα ενργοποίησης της γραμμής.

    Κάτι άλλο που είναι λίγο άσχετο με το thread...σε κάποιες φάσεις κολλάει η σύνδεση και δεν μπορεί να ανοίξει ούτε ιστοσελίδα.Δλδ δεν προσπαθεί καν να την ανοίξε.Είναι ι σαν να μην είμαι συνδεδεμένος....τι ξέρετε που μπορεί να με βοηθήσει?Να πάρει μόλις κόλησε και έκανα DSL stop και επανασύνδεση

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΕΛΙΚΑ;
    Από HLIAS LEON 20VT στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-08, 03:41
  2. Ποιός πληρώνει και τι?
    Από filathlos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 20:12
  3. Ποιος πληρώνει τις voip υπηρεσίες;;;
    Από dragonfighter στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-06, 14:05
  4. Ποιος φταίει ?
    Από lacie στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-04, 11:42
  5. ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ;
    Από kalm στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-02, 10:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας