Σελ. 59 από 183 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 2734
  1. #871
    Το avatar του μέλους willow
    willow Guest
    Οκ το θεμα μου λυθηκε.Μπορει ο Οτε της Τουμπας να μην εχει τεχνικους,να μην εχει αλλα πακετα ondsl kit,αλλα αν τους κλαφτεις λιγο γινεται η δουλεια σου..Προσφερθηκαν να σταλθει η αιτηση μου στο δικο τους fax και να την παρω αυριο το πρωι..ελα ομως εγω που θα τους την σκασω και θα βαλλω forthnet

  2. #872
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από willow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ το θεμα μου λυθηκε.Μπορει ο Οτε της Τουμπας να μην εχει τεχνικους,να μην εχει αλλα πακετα ondsl kit,αλλα αν τους κλαφτεις λιγο γινεται η δουλεια σου..Προσφερθηκαν να σταλθει η αιτηση μου στο δικο τους fax και να την παρω αυριο το πρωι..ελα ομως εγω που θα τους την σκασω και θα βαλλω forthnet
    Οταν γειωσουν κανονικα ομως τον επομενο "πονηρο" τοτε να δουμε τι θα λεει.

    Το μηνυμα σου ειναι πραγματικα μνημειο της Ελληνικης νοοτροπιας. Ισως θα πρεπει να το διδασκουν και στα σχολεια.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  3. #873
    Εγγραφή
    28-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10000/860
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Technicolor
    Η Forthnet έρχεται ΚΑΙ Τούμπα

    Αναμενόμενη κάλυψη μέσω ιδιόκτητου δικτύου FORTHnet: 01/03/2007

    Αν πιστέψουμε τις ανακοινώσεις, μιλάμε (και) για aDSL2+

  4. #874
    Το avatar του μέλους dknyc
    dknyc Guest
    Κυριε Μαικ τι ειναι αυτα που λετε στο μικρο? γιατι τοση ειρωνια? οταν μια εταιρια δε σεβεται τους πελατες της γιατι να την σεβαστουν αυτοι? που ειναι το παραλογο? Γιατι μια ζωη να μας τα παιρνουν απο παντου και να εμεις να τους παρακαλαμε? ποια ελληνικη νοοτροπια? (η οποια, αν υπαρχει, ξεκιναει πρωτα απο τις δημοσιες υπηρεσιες - επιχειρησεις και μετα υιοθετηται απο τον κοσμακη)...
    για να μην ειμαι αλλο εκτος θεματος : εχω σοβαρο προβλημα με την γραμμη μου την οποια πληρωνω χρυσαφι για 1024 (αναβαθμισμενη?) στα 2048..η ταχυτητα την ημερα δεν ξεπερναει τα 40-45κβ/ς..εδω και αρκετες μερες..με επανειλημενα τηλεφωνα στην οτενετ και στον οτε και το μονο που εισπρατω ειναι ειρωνια και "καντε λιγο υπομονη μεχρι να ολοκληρωθει η αναβαθμιση". εμενα με ρωτησαν? μου ειπαν οτι θα εχω τοσο σοβαρο προβλημα στην διαρκεια της αναβαθμισης? δε θα επρεπε να υπαρχει μια υπευθυνη ενημερωση πριν απο ολα αυτα τα καραγκιοζιλικια?

    Αρχιζω να αντιλαμβανομαι οτι το timing δεν ειναι τυχαιο... καθως συμπιπτει με την πωληση του ΟΤΕ... μηπως θελουν να τον πουλησουν προβληματικο για ενα κομματι ψωμι στα αφφεντικα τουσ? και ολα ειναι προσχεδιασμενα? (θεωριες συνομοσιας αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι πιο λογικο)

    ΤΕΛΟΣ περιμενω 2-3 μερες το πολυ ακομα και μετα θα τους κανω μια καταγγελια που θα ειναι ολη δικη τους με αιτημα να με αποδεσμευσουν απο το ετησιο συμβολαιο λογω της "μη παροχης ωφειλομενων υπηρεσιων" καθως και αποζημιωση λογω επαγγελματικης βλαβης που υπεστη καθοτι ελευθερος επαγγελματιας και καθε μερα εχω απαιτηση μεταφορας μεγαλων αρχειων.. ο νομος ειναι με το μερος μας...

  5. #875
    Εγγραφή
    14-06-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108BL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dknyc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο νομος ειναι με το μερος μας...
    Έτσι νομίζεις... Ο νόμος είναι με το μέρος των ισχυρών, αλλιώς θα σου εγγυόντουσαν και φουλ ταχύτητα. Μην τους υποτιμάς.

  6. #876
    Το avatar του μέλους zak2006
    zak2006 Guest
    ειναι κανεις με 95xxxxx που εχει αναβαθμιστει? (ολυνθου, διπλα στο γηπεδο τριανδριας)


    Α, με φορθνετ εκτος του ποσου των προσφορων τους, μετα τους πρωτους 2 μηνες που λενε οτι ειναι πληρωμενο, εχει ο συνδρομητης καμια επιβαρυνση απο τον οτε?

  7. #877
    Εγγραφή
    16-12-2005
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    6,3(dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dknyc Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    ΤΕΛΟΣ περιμενω 2-3 μερες το πολυ ακομα και μετα θα τους κανω μια καταγγελια που θα ειναι ολη δικη τους με αιτημα να με αποδεσμευσουν απο το ετησιο συμβολαιο λογω της "μη παροχης ωφειλομενων υπηρεσιων" καθως και αποζημιωση λογω επαγγελματικης βλαβης που υπεστη καθοτι ελευθερος επαγγελματιας και καθε μερα εχω απαιτηση μεταφορας μεγαλων αρχειων.. ο νομος ειναι με το μερος μας...

    Κατ' αρχήν στα ψιλά της σύμβασης δεν σου λέει κανείς για εγγύηση ταχύτητας πέρα από το DSLAM της περιοχής.
    Κατά δεύτερον πού θα γίνει η καταγγελία και με ποια τεκμηρίωση; Έχε υπ' όψιν προτού γράψεις ο,τιδήποτε σχετικό ότι εάν δεν συμφωνήσουν οι εναγόμενοι μία αστική αγωγή στοιχίζει πολλά για αμοιβή δικηγόρου και παραστάσεις, ενώ η δικάσιμος θα είναι τουλάχιστον ένα έτος μετά την κατάθεσή της. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα και ρώτα προτού γράφεις ανάλογες απόψεις, εκτός και εάν πρόκειται για απλή εκτόνωση, οπότε πάω πάσο.

    Η δυσφήμιση (τεκμηριωμένη) και η αλλαγή ISP (εφόσον πρόκειται μόνον για ISP) είναι η καλύτερη και φθηνότερη λύση.

    Φιλικά

  8. #878
    Το avatar του μέλους willow
    willow Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν γειωσουν κανονικα ομως τον επομενο "πονηρο" τοτε να δουμε τι θα λεει.

    Το μηνυμα σου ειναι πραγματικα μνημειο της Ελληνικης νοοτροπιας. Ισως θα πρεπει να το διδασκουν και στα σχολεια.
    Για μισο λεπτο..
    Τον Μαρτιο ηθελα να βαλλω forthnet και εκανα αιτηση στην ιδια κυρια η οποια αιτηση ηρθε σε μια εβδομαδα σπιτι μου.Τωρα που τους ειπα οτι θα βαλλω otenet προσφεθηκαν να ερθει η αιτηση στο δικους τους fax για να μην χρονοτριβησω.Αν αυτο δεν ειναι πονηρια τι ειναι?Εγω την δουλεια μου θελω να κανω.Το οτι ο τεχνικος εκανε 3 εβδομαδες να ερθει να μου συνδεσει το τηλεφωνο (δουλεια 5-7 λεπτων) ειναι λογικο?Το οτι ολοι οι τεχνικοι ειναι διακοπες τετοια εποχη (με ολους τους φοιτητες να ενδιαφερονται για τηλεφωνο και internet) ειναι λογικο?Και μετα μου λες να μην κλαφτω σε μια κυρια σε ενα γραφειο για να γλυτωσω την ταλαιπωρια της μιας εβδομαδας ειναι η νοοτροπια του Ελληνα?

    Συγνωμη,αλλα ο Οτε της Τουμπας ειναι αδικαιολογητος.Ειδικα ο προισταμενος και 2-3 ασχετες κοπελιτσες που δουλεουν εκει (εχω την εντυπωση οτι κανουν πρακτικη,αλλιως δεν δικαιολογειται τετοια αδιαφορια) ειναι για ποδι...

    Ρε παιδια μου εχει κανει εντυπωση...Ρωτουα τον προισταμενο αν εχει γινει ο διπλασιασμος στην Τουμπα (τοτε που βγηκαν οι διαγημισεις στην Tv οτι η 1024 γινεται 2048) και μου λεει οτι δεν υποσχεται οτι θα γινει αναβαθμιση,οτι ειναι αδικο για αυτους με 512,οτι δεν τους εχει ερθει τετοια ενημερωση κτλ...Ειναι δυνατον?Προισταμενος εισαι,ενδιαφερσου λιγο για την δουλεια σου,και στν τλεικη μαγκια μου να βαλλω forthnet,να μπω στο δικο της δικτυο 1/3 και να μην ξαναασχοληθω με την παρτη σου για μια σελιδα χαρτιου που λεει οτι το τηλεφωνο ειναι στο ονομα μου!Βρε ξου!!

  9. #879
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Εδω και 2 ημερες παντως σερνομαι ολοκληρωτικά ....

    Ειδικά μετα της 10 το βράδυ θαρρείς και επέστρεψε η εποχη του dial up ενα πράγμα.....

    Ασε που στα καλα καθούμενα με πετάνε εξω και δεν συγχρονίζει το μοντεμ..

    Κανεις αλλος με το ιδιο πρόβλημα που το έχει ή το ειχε και το έλυσε ...

  10. #880
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    HCN
    Router
    ArrowFibre
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Minotavrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω και 2 ημερες παντως σερνομαι ολοκληρωτικά ....

    Ειδικά μετα της 10 το βράδυ θαρρείς και επέστρεψε η εποχη του dial up ενα πράγμα.....

    Ασε που στα καλα καθούμενα με πετάνε εξω και δεν συγχρονίζει το μοντεμ..

    Κανεις αλλος με το ιδιο πρόβλημα που το έχει ή το ειχε και το έλυσε ...
    Ήρθε η ώρα να αλλάξεις την εικόνα της υπογραφής σου

  11. #881
    Εγγραφή
    11-02-2005
    Μηνύματα
    871
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓55000/5500↑
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritz!Box7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Whiteyez Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε η ώρα να αλλάξεις την εικόνα της υπογραφής σου

    Την κραταω για ενθυμιο μηπως νομιζεις θα ξαναδω τετοιες ταχυτητες ...

  12. #882
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από willow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ το θεμα μου λυθηκε.Μπορει ο Οτε της Τουμπας να μην εχει τεχνικους,να μην εχει αλλα πακετα ondsl kit,αλλα αν τους κλαφτεις λιγο γινεται η δουλεια σου..Προσφερθηκαν να σταλθει η αιτηση μου στο δικο τους fax και να την παρω αυριο το πρωι..ελα ομως εγω που θα τους την σκασω και θα βαλλω forthnet

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από willow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μισο λεπτο..
    Τον Μαρτιο ηθελα να βαλλω forthnet και εκανα αιτηση στην ιδια κυρια η οποια αιτηση ηρθε σε μια εβδομαδα σπιτι μου.Τωρα που τους ειπα οτι θα βαλλω otenet προσφεθηκαν να ερθει η αιτηση στο δικους τους fax για να μην χρονοτριβησω.Αν αυτο δεν ειναι πονηρια τι ειναι?Εγω την δουλεια μου θελω να κανω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dknyc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κυριε Μαικ τι ειναι αυτα που λετε στο μικρο? γιατι τοση ειρωνια? οταν μια εταιρια δε σεβεται τους πελατες της γιατι να την σεβαστουν αυτοι? που ειναι το παραλογο? .
    Για σκεφτειται λιγο να γινοταν αυτο το σκηνικο σε μια οποιαδηποτε αλλη εταιρεια ασχετα του τι πουλαει. Να πας να παραμυθιασεις τον υπαλληλο οτι θα γινεις πελατης του για να σου κανει εξυπηρετηση και μολις εκανες την δουλεια σου να τον εφτυνες. Το λιγοτερο που θα σε χαρακτηριζαν ηταν οτι εισαι αναξιοπιστος και φυσικα δεν θα ειχαν μαζι σου καμια συναλαγη στο μελλον , εκτος αυτου το γεγονος θα μαθαινονταν και στην πιατσα γενικα και θα εβγαζες κακο ονομα (αν εισουν επαγγελματιας). Για να μην πω οτι ισως και την αλλη μερα να σου τηλεφωνουσε το αφεντκο για να σε χ.. πατοκορφα.
    Ο υπαλληλος εκανε αυτο που θα εκανε καθε ενας συνειδητος στην θεση του. Διευκολυνε μια κατασταση για να κερδισει εναν πελατη. Που ειναι η πονηρια ;;;
    Αντι λοιπον να πουμε οτι μπραβο που μας εξυπηρετησε ,βγαινουμε και περηφανευομαστε οτι τον δουλεψαμε.
    Αν αυριο δεν το κανει θα βγουμε και θα τον κραζουμε για γραφειοκρατια, τεμπελια,κλπ
    Αυτη ειναι η νοοτροπια που λεω.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  13. #883
    Εγγραφή
    25-05-2006
    Περιοχή
    Α.ΤΟΥΜΠΑ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    fritz box
    SNR / Attn
    11(dB) / 31(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kudos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Forthnet έρχεται ΚΑΙ Τούμπα

    Αναμενόμενη κάλυψη μέσω ιδιόκτητου δικτύου FORTHnet: 01/03/2007

    Αν πιστέψουμε τις ανακοινώσεις, μιλάμε (και) για aDSL2+
    ναι αλλα θα ερθει το μαρτιο μεχρι τοτε παρτε οτενετεδες να εχετε.

    Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
    running 10s outbound test (client to server) . . . . . 207.78Kb/s
    running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 547.85kb/s

    γραμμη 1024
    ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΓΙΑ ΑΥΡΙΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ

  14. #884
    Το avatar του μέλους willow
    willow Guest
    Αν θες την γνωμη μου Maik ο καθε isp θα επρεπε να ειχε αυτο το προνομιο και οχι μονο η Otenet που ειναι θυγατρικη του Οτε.Ειναι δικαιωμα μου να εχω ανα πασα στιγμη χαρτι που λεει σε ποιον ανηκει το νουμερο του σπιτιου μου,και εφοσον επικαλουνται γραφειοκρατια για να με κανουν πελατη τους,τοτε οχι,δεν θα παρω.Δεν πειθεσαι?Ρωτα σε καποιον isp την γνωμη του για το εν λογω θεμα..


    Ps.Το ιδιοκτυτο δικτυο της forthnet θα ερθει τουμπα 1/12/06 τελικα.Αν μπορει να το επαληθευση και καποιος αλλος...Σε ενα φιλο μου ετσι λλει παντως,το ειδα με τα ματια μου

  15. #885
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από willow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες την γνωμη μου Maik ο καθε isp θα επρεπε να ειχε αυτο το προνομιο και οχι μονο η Otenet που ειναι θυγατρικη του Οτε.Ειναι δικαιωμα μου να εχω ανα πασα στιγμη χαρτι που λεει σε ποιον ανηκει το νουμερο του σπιτιου μου,και εφοσον επικαλουνται γραφειοκρατια για να με κανουν πελατη τους,τοτε οχι,δεν θα παρω.Δεν πειθεσαι?Ρωτα σε καποιον isp την γνωμη του για το εν λογω θεμα..


    Ps.Το ιδιοκτυτο δικτυο της forthnet θα ερθει τουμπα 1/12/06 τελικα.Αν μπορει να το επαληθευση και καποιος αλλος...Σε ενα φιλο μου ετσι λλει παντως,το ειδα με τα ματια μου
    Δεν έχεις άδικο, να κάνουμε διαμαρτυρία λοιπόν έτσι όλοι οι πάροχοι και οτε πλεόν να παρέχουν όλοι τις υπηρεσίες του κάθε πάροχου που υπάρχει στην Ελλάδα

    Μήπως όμως αν τους εδινές εσύ ενα φαξ δικό σου να το στέλναν και εκεί ποιο γρήγορα;

Σελ. 59 από 183 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Θεσσαλονίκη DSLAM Τούμπας Zisto 12/1
    Από _stargazer στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-08, 20:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας