Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Thumbs down
    προσφατα ειχα προβλημα με την RAM και το πριν λιγο ετσι οπως επαιζα Hellgate london κολαει ωγαζει μαυρη οθονη και μετα κατι ασπρες γραμμες καθετες παταω το restart και οταν πηγε να μπει στα windows εσβησε η οθονη και αναβοσβηνε το λαμπακι τις οθονης δηλαδη δεν εδησε σημα το PC ατην οθονη κανω safeboot και βγαζω το που ειχα οταν επαιζα cleanboot και ξεκινησε κανονικα μωλις πηγα να μπω παλι στο παιγχνιδι παλι τα ιδια νεκρα η οθονη ξανακανω τα ιδια και παο να ανοιξω αλλο παιγχνιδι παλι τα ιδια.... Χαλαρα ειναι η καρτα γραφικων ε??? Σωζεται η παο για αλλη καινουρια???

  2. #2
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Freddy692000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσφατα ειχα προβλημα με την RAM και το πριν λιγο ετσι οπως επαιζα Hellgate london κολαει ωγαζει μαυρη οθονη και μετα κατι ασπρες γραμμες καθετες παταω το restart και οταν πηγε να μπει στα windows εσβησε η οθονη και αναβοσβηνε το λαμπακι τις οθονης δηλαδη δεν εδησε σημα το PC ατην οθονη κανω safeboot και βγαζω το που ειχα οταν επαιζα cleanboot και ξεκινησε κανονικα μωλις πηγα να μπω παλι στο παιγχνιδι παλι τα ιδια νεκρα η οθονη ξανακανω τα ιδια και παο να ανοιξω αλλο παιγχνιδι παλι τα ιδια.... Χαλαρα ειναι η καρτα γραφικων ε??? Σωζεται η παο για αλλη καινουρια???

    Λαχανιασα για να το διαβασω ολο, βαλε κ κανα σημειο στιξης ρε αδερφε

    Το ιδιο προβλημα εχω κ εγω σε 2 PC με ATI καρτες. Δεν εχω καταλαβει τι ακριβως φταιει, απλα απο καιρο σε καιρο ειναι σαν να νεκρωνεται η καρτα γραφικων κ παυει να στελνει σημα στην οθονη. Θεμα τροφοδοσιας δε νομιζω να ειναι, γιατι εχω 2 450Watt τροφοδοτικα, το ενα σε 9600ΧΤ κ το αλλο σε Χ1300ΧΤ. Συνηθως μετα απο αρκετες ωρες gaming συμβαινει, σε desktop περιβαλλον δεν ειχα ποτε προβλημα. Κ μετα γινεται αυτο που λες εσυ, ειτε μαυριζει πριν μπει Windows, ειτε μολις πας να τρεξεις 3d application. Αυτο που κανω ειναι να κλεινω το PC για καποιες ωρες, μετα ξαναπαιρνει μπρος κανονικα. Σπαστικο ειναι, αλλα βαριεμαι να τρεχω για αναβαθμισεις χειμωνιατικα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος applebite : 12-01-08 στις 18:19.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    καλα φιλε αν ειναι αυτο που λες τα περνω στο κρανιο και αρχιζω και σκοτωνω κοσμο και παω στα multirama και τους βαζω βομβα.Λοιπον ακου θα το δοκιμασω αυτο που λες και αμα ειναι ετσι ανοιξτε τα καναλια να δειτε ειδησεις τα εχω παρει τωρα σκοτωνω κοσμο.Θα βαλω και καινουρια drivers και βλεπουμε.

    Για τα σημεια στιξης που λες ειχα μεινει μαλακας και τα εγραψα ολα γρηγορα μηπως και δω φως . ευχαριστω παντως..Αμα καποιος αλλος ξερει τι παιζει ας πει....

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο θερμοκρασίες πώς πάς ??
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    CPU η καρτας γραφικων καλες ειναι νορμαλ δεν ειχα ποτε προβλημα τι ετσι στα καλα του καθουμενου να ανεβασε
    θερμοκρασια.λοιπον μετα απο τοσες ωρες παλι κανει τα ιδια και μου φαινεται πρεπει την δευτερα να το παω στα multirama να μου αλλαξουν καρτα αν εχει εγγυηση 1 χρονο αμα δεν εχει καθολου περνω τα @@ μου.Aπο RAM δεν τις αλλαξα και το τροφοδοτικο αποκλειεται να ειναι οποτε μαλλον η καρτα γραφικων αλλα θελει αλλαγει η μπορω να κανω κατι δοκιμασα ολα οσα ελεγε στο σιτε τισ ΑΤΙ για αυτο το προβλημα αλλα @@.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-06-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.325
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το πιο πιθανό η κάρτα γραφικών να είναι, αλλά τρέξε και ένα test με το memtest για τις μνήμες. Άφησε το να κάνει κανά 5 passes όλα τα τεστ

  7. #7
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εκανα δεν ειναι οι μνημες, αυτο ελλειπε καινουριες ειναι...αυριο παω multirama λες να εχει εγγυηση ενα χρονο η καρτα???Γιατι ουτε ενα χρονο δεν εχω αυτο το PC αλλα το ειχα παρει ολο απο εκει οποτε λογικα θα εχει.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-10-2003
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    97
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    Ταχύτητα
    micen
    ISP
    micen
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    ZTE H267A
    Path Level
    Fastpath
    αν το pc το πήρες έτοιμο πακέτο έχει 3 χρόνια εγγύηση, αν πάλι έφτιαξες δική σου σύνθεση και επέλεξες τα κομμάτια που ήθελες είναι θέμα κατασκευαστή της κάρτας το πόση εγγύηση δίνει, οπότε πήγαινε το pc με την απόδειξη αγοράς να το δουν και να σου πουν τι θα κάνουν

  9. #9
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    δεν το πηρα πακετο γιατι ηθελα να βαλω καλα πραματα μεσα οχι σαβουρα λες να μην εχει η ΑΤΙ ενα χρονο εγγυηση στις καρτες τις??

  10. #10
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Oχι ρε, μην αγχωνεσαι, ολοι δινουν εγγυηση τουλαχιστον 1 χρονο.
    Αυτο που εννοει ο φιλος δεν ειναι αν διαλεξες τα κομματια, ειναι αν στο συναρμολογησαν αυτοι η το εκανες μονος σου. Τα επιμερους εξαρτηματα εχουν το καθενα τη δικη του εγγυηση, αλλα αν στο εχει συναρμολογησει το μαγαζι (με οτιδηποτε εξαρτημα τους εχεις ζητησει) κ εσυ δεν εχεις ανοιξει το κουτι του, συνηθως εχεις εγγυηση απο το ιδιο το μαγαζι για 2 η 3 χρονια. Γι'αυτο εχουν κατι αυτοκολλητα στις πισω βιδες συνηθως, για να μπορουν να δουν αν ανοιξες το κουτι. Ο χρονος εγγυησης διαφερει απο μαγαζι σε μαγαζι, ρωτα απλα ποση δινει το δικο σου

Παρόμοια Θέματα

  1. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ !!!
    Από danai.bouki στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-02-08, 20:02
  2. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-07, 18:38
  3. ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥΤΟΥ:ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ! BOHΘΕΙΑ!!!
    Από ikonsgr στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-07, 20:08
  4. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-07, 11:27
  5. αν δεν το σπασω δεν ξερω τι θα κανω ελεος
    Από razorcool στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-06, 17:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας