Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 46
  1. #1
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    4600/600
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 780 wl
    Θα παρακαλούσα τους admins του adslgr (το οποίο ως γνωστόν έχει πολύ μεγάλη απήχηση) αλλά κ τους απλούς χρήστες xbox να διαδώσουν κ να αναδείξουν τα παρακάτω μηνύματα με όποιο τρόπο νομίζει ο καθένας.
    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.

    Όλοι γνωρίζετε πως απο το 2006 στην χώρα μας, όπως και σε όλες τις άλλες χώρες, έχει κυκλοφορήσει η next generation κονσόλα της Microsoft, Xbox 360 που κυριαχεί αυτή τη στιγμή στις πωλήσεις στην Ελλάδα.

    Αυτό όμως που δεν γνωρίζουν πολλόι είναι πως είμαστε η μόνη χώρα που δέν υποστιρίζεται η online υπηρεσία της κονσόλας "Xbox Live" με αποτέλεσμα όλοι οι έλληνες gamer να δηλώνουν άλλη χώρα που υποστιρίζεται το Xbox Live. Η Microsoft δεν έχει κανει καμία προσπάθεια να φέρει Servers και περιφεριακά (ms points, κάρτες ανανέωσης) του Xbox Live στην Ελλάδα αλλα δέχεται κάθε μήνα τις πιστωτικές κάρτες μας για την συνδρομή μας στο Xbox Live. Περιορίζει, μέχρι και κλειδώνει υλικό που μπορούνε να κατεβάσουν όλες οι άλλες χώρες.

    Οι Έλληνες gamers, μετά απο άπειρες υποσχέσεις που έμειναν στα λόγια και μετά απ΄τα κλειδώματα και τις μειωμένες ελευθερίες που έχουν υποστεί εδώ και ένα χρόνο όσον αφορά ακόμα και το περιεχόμενο που διατίθεται δωρεάν σε άλλες χώρες, προχωρουν σε διαμαρτυρία προς την Microsoft Hellas, απαιτώντας να τους αναγνωρίσει το δικαίωμα στην πρόσβαση επίσημα πλέον, στο Xbox Live.

    "Θεωρούμε απαράδεκτο το γεγονός να έχουμε πλήρωσει τα ίδια χρήματα με την υπόλοιπη Ευρώπη και να παίρνουμε ένα προιόν, λειψό απο άποψη υπηρεσιών. Πληρώσαμε τα ίδια χρήματα, απαιτούμε το ίδιο προιον. Επίσης απαιτούμε να μην αφηνόμαστε έρμαια του παραεμπορίου που έχει δημιουργηθεί στη χώρα μας όσον αφορά τα προιόντα που απευθύνονται στους χρήστες Xbox Live."

    Ορίστε η σελίδα της αίτησης που ξεκινήσαμε στις 12 Ιανουαρίου τα μέλη της Ελληνικής Κοινότητας του Xbox Live.

    http://www.thepetitionsite.com/1/XboxLiveGreece



    Dear Sir/Madam,

    Being a member of the Greek Xbox Community, I would like to inform you about the interest Microsoft shows to Greece and Greek people until this day.

    It is commonly known that in 2006 the Microsoft’s next generation gamingc onsole was launched internationally (including Greece). Currently, the Xbox 360 console sales more in Greece than any other console. Unfortunately, most people are not aware of the fact that Greece is the only country that is not offered the “Xbox Live” online service resulting in gamers not being able to exploit the console to its capacity. Despite the fact that Microsoft never attempted to install any Greek “XboxLive” servers nor sells peripherals like MS Points and Membership Cards, they DO accept Greek credit cards for online memberships. They limit or even ban products (themes, arcade games, demos etc.) that users from all over the world can download. All but Greek ones….

    Greek gamers, after all the false hopes given by Microsoft and all the bans they have experienced throughout the years including not granting permission to download downladable content, demos and arcade games that is free all around the globe, are protesting to Microsoft Hellas (Microsoft’s Greek Branch) demanding official “Xbox Live” coverage in Greece.

    We regard that having paid exactly the same amount of money as any other European citizen to buy the” Xbox 360” console we are offered insufficient services. We bought at the same price and we demand the exact same services.The following link regards a petition Greek “Xbox” users and members of the Greek Xbox Community began on January 12th 2008

    http://www.thepetitionsite.com/1/XboxLiveGreece

    All we are asking you is to let our voice be heard worldwide!

    Thank you for reading my letter. I look forward to seeing my letter published on your website which we as Greek Xbox Community regard unbiased and above all objective.

    Sincerely yours,

    Member of the Greek Xbox Community
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος satyros : 16-01-08 στις 11:52.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Υπεγραψα ηδη..

  3. #3
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    4600/600
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 780 wl
    κανενας άλλος ρε παιδιά?

  4. #4
    Εγγραφή
    13-04-2005
    Περιοχή
    Athena
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Υπέγραψα και γω που δεν έχω xbox... Μα καλά πόσο ηλίθιοι είναι αυτοί οι άνθρωποι της M$ τους παρακαλάνε για να τους πληρώνουνε???

    Λες και πόσο θα τους κοστίσει ένας server στην ελλάδα.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-11-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    15997/1023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Δε πειραζει, οταν θα τους εχει περασει το PS3 δε θα ξερουν απο που τους ηρθε. Εχω σκεφτει πολλακις να παρω 360 αλλα μου τη δινει αυτη η κατασταση. Οταν μια εταιρεια αγνοει την υπαρξη μου τι λογο εχω να τους γινω πελατης;

  6. #6
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Δε πειραζει, οταν θα τους εχει περασει το PS3 δε θα ξερουν απο που τους ηρθε.
    Ναι, λες και θα κριθεί λόγω Ελλάδας το αποτέλεσμα.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  7. #7
    Εγγραφή
    13-04-2005
    Περιοχή
    Athena
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Το Home στο PS3 θα είναι το αντίστοιχο Xbox Live?
    Δλδ θα αντικαταστήσει το PSN ή θα συνυπάρχει με το PSN?

  8. #8
    Το avatar του μέλους mookie
    mookie Guest
    Δεν καταλαβαινω, ποια ειναι η διαφορα αν ή οχι υποστηρηχθει στην Ελλαδα? Αφου ουτος ή αλλος ολοι που θελουν να μπουν μπαινουν στο live. εγω δηλαδη πως μπηκα?(ξερω οτι δηλωσα οτι ειμαι ΗΠΑ)

  9. #9
    Εγγραφή
    30-01-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    4600/600
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 780 wl
    η διαφορά φίλε μου είναι οτι
    1 θα παίζεις με καλύτερες συνδέσεις
    2 θα μπορείς να κατεβάσεις additional material τα οποία τώρα δεν μπορείς
    3 θα υπαρχουν στα μαγαζιά κάρτες ανανέωσης για live
    4 θα υπάρχουν επίσης στα μαγαζία καρτες me microsoft points
    κ τελευταίο θα έχεις κάτι για το οποίο έχεις ήδη πληρώσει.
    Όταν αγοράζεις στην ίδια περίπου τιμή με τον Άγγλο την κονσόλα κ δεν έχεις ένα απο τα ποιο σημαντικά features της κονσόλας, ενώ ο Άγγλος που έδωσε τα ίδια λεφτά με σένα, τα έχει, τότε μάλλον είσαι ριγμένος

  10. #10
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4092/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΥ
    Router
    LYNKSYS WAG54GS
    Και εγώ έχω υπογράψει! Πιστεύω σιγά σιγά να βάλουν servers γιατί δεν αντέχεται άλλο αυτή η αντιμετώπιση με τους 'πλάγιους' χρήστες
    BLA BLA BLA...

  11. #11
    Εγγραφή
    22-12-2008
    Περιοχή
    Βούλα
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγώ πήρα τον Αύγουστο του 2008 το X360 εν αγνοία μου ότι δεν έχει live υποστήριξη. Μου κάθησε πολύ άσχημα αυτή η εξαπάτηση, αλλά παρηγορήθηκα κάπως από τους καλούς και φθηνούς τίτλους που είχε η κονσόλα. Αλλά κάποια στιγμή όταν είδα ότι δεν υπάρχει καμία προοπτική για live στην Ελλάδα σιγά - σιγά παράτησα τελείως το XBOX και τα Χριστούγεννα αγόρασα το PS3 με το οποίο καταενθουσιάστηκα! Και κανονικά live υποστήριξη και δωρεάν. Παιδιά, άλλο πράγμα το online gaming..τι να συζητάμε τώρα...
    Το ΧΒΟΧ το έχω ακόμα, άλλα έχω ξενερώσει τελείως.
    Η Microsoft έχασε ένα θύμα-κορόιδο και το κέρδισε πανάξια η SONY. Τουλάχιστον να μου τα παίρνει η SONY που έχει καλύτερο προιόν και καλύτερες υπηρεσίες.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-12-2007
    Περιοχή
    Εδεσσα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    NetGear Nighthawk D7000
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rheinmetall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πήρα τον Αύγουστο του 2008 το X360 εν αγνοία μου ότι δεν έχει live υποστήριξη. Μου κάθησε πολύ άσχημα αυτή η εξαπάτηση, αλλά παρηγορήθηκα κάπως από τους καλούς και φθηνούς τίτλους που είχε η κονσόλα. Αλλά κάποια στιγμή όταν είδα ότι δεν υπάρχει καμία προοπτική για live στην Ελλάδα σιγά - σιγά παράτησα τελείως το XBOX και τα Χριστούγεννα αγόρασα το PS3 με το οποίο καταενθουσιάστηκα! Και κανονικά live υποστήριξη και δωρεάν. Παιδιά, άλλο πράγμα το online gaming..τι να συζητάμε τώρα...
    Το ΧΒΟΧ το έχω ακόμα, άλλα έχω ξενερώσει τελείως.
    Η Microsoft έχασε ένα θύμα-κορόιδο και το κέρδισε πανάξια η SONY. Τουλάχιστον να μου τα παίρνει η SONY που έχει καλύτερο προιόν και καλύτερες υπηρεσίες.
    Τουλάχιστον να στα παίρνει η SONY ε? Να μου πεις εσείς οι xbox live gamers είστε λίγο κρίμα γιατί δεν σας <<δείνουνε το κλειδί για την πόρτα για να απελευθερώσετε την κονσόλα online>>Δεν είσαι ο μόνος που το μετάνιωσαν με το xbox.Εγώ τουλάχιστον ποτέ δεν είχα παράπονο με την SONY καθώς και είμαι μεγάλος φαν της και έχω όλες της κονσόλες που έχει βγάλει.

    Look at the size of that thing,d'ya think its an alien?" "LE'TS JUST KILL IT"

  13. #13
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rheinmetall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Microsoft έχασε ένα θύμα-κορόιδο και το κέρδισε πανάξια η SONY. Τουλάχιστον να μου τα παίρνει η SONY που έχει καλύτερο προιόν και καλύτερες υπηρεσίες.
    Εγώ πάντως μια χαρά live έχω στο xbox με 35-40 ευρω το χρόνο.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  14. #14
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Εγώ πάντως μια χαρά live έχω στο xbox με 35-40 ευρω το χρόνο.
    Βασικα το online gaming της Sony στην πλειοψηφια των παιχνιδιων εχει λιγοτερο lag απο το XBOX live και ειναι και τσαμπα...

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν και δεν έχω xbox, είναι μια καλή προσπάθεια, sticky για κάποιο διάστημα

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. XBOX LIVE στην Ελλαδα 7 Οκτωβριου OMG!!
    Από GDxxDeStrOyeRH20xx στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-07, 19:23
  2. XBox 360 και υποστήριξη στην Ελλάδα.
    Από kostthem στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-06, 03:15
  3. H Πρωτη κοινοτητα για τους Xbox-live χρηστες απο την Ελλαδα!!!
    Από PredatorKill στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-05, 13:11
  4. Επίσημη πρώτη στην Ελλάδα για το Xbox
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-05, 12:03
  5. Xbox 360 MTV και στην Ελλάδα?
    Από xp1988 στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-05, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας