Σελ. 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 101518192021222530 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 453
  1. #286
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petkorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως διάβασα κάπου στο τοπικ και συμφωνώ, όταν με παίρνανε τηλέφωνο από ΟΤΕ και μου γλύφανε τα αυτιά για τα υπέρ του γρήγορου internet λέγοντας μου τι ωραία θα είναι να μπορώ να κατεβάζω ταινίες μουσική κτλ, ακόμη και σε διαφημηστικό της otenet στην tv αναφερόταν τα περί ταινιών-μουσικής, ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΣΑΝ?
    Γίνε συνδρομητης τώρα και μόλις τα ΠΑΡΟΥΜΕ θα σε.....!?
    όπως προαναφέρθηκε απο άλλον user όταν υπόγραφα δεν διάβασα για κάποιον περιορισμό!
    Άρα αυτή την στιγμή νιώθω ότι μπορώ να μυνήσω τον ΟΤΕ για παραπλανητική διαφήμηση.
    Για όλα αυτά υπάρχουν ΠΟΛΛA sites πλέον που αγοράζεις και κατεβάζεις ΝΌΜΙΜΑ ταινίες, μουσική κλπ... (ενδεικτικά αναφέρω το iTunes, traxsource, cinema now k.a.)
    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους εδώ μέσα... δεν συζητάμε τι μας "βολεύει" αλλα τι είναι αποδεκτό ακόμα και ηθικά - το να κλέβουμε μουσική και ταινίες είναι δηλαδή κοινωνικά αποδεκτό στην ελλάδα του 2008 ως πρακτική?
    Δηλαδή πριν την εποχή του internet μπαίνατε όλοι εσείς στα δισκάδικα και βουτάγατε CD από τα ράφια?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 23-02-08 στις 11:08.

  2. #287
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν είπα εγώ το αντίθετο, το utorrent έχει εξοστρακιστεί από το δικό μου μηχάνημα

    και για του λόγου μου το αληθές

    http://www.hollywoodreporter.com/hr/..._id=1001526505
    Σύμφωνοι. Κάποιος που χρησιμοποιεί το μTorrent δεν έχει να χάσει
    τίποτα αν δοκιμάσει και το DNA. Έτσι κι αλλιώς η MPAA τον παρακολουθεί

  3. #288
    Δεν ξέρω αν λεει κάτι αλλα και εμενα χθες η Γραμμη εκάνε συνεχώς dc (εχω το τελευταιο firmware στο 536) το κουλο προχτες δουλευε με real downloads 1.4mb/s χθες εκανε συνέχεια dc και δεν ειχα ουτε 100kb/s downloads και σήμερα έχω 780kb/s downloads. H γραμμή ειναι connx 24mb/1mb και βρίσκομαι στην Νεα Ιωνια. Πάντως με το deluge στα torrents εχω ταχυτητες 400-500kb/s με πατσαρισμένο tcpip.sys ώστε να επιτρέπονται πολλαπλές συνδέσεις.

  4. #289
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    βάλε και κανα φράγκο στην άκρη για την αποζημίωση μετά την αγωγή από την mpaa
    Ο κούγιας δεν θα μπορεί να σε σώσει,έχει και τρεχάματα με την Βατίδου

  5. #290
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SAGEM 1500 WG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όλα αυτά υπάρχουν ΠΟΛΛA sites πλέον που αγοράζεις και κατεβάζεις ΝΌΜΙΜΑ ταινίες, μουσική κλπ... (ενδεικτικά αναφέρω το iTunes, traxsource, cinema now k.a.)
    Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω κάποιους εδώ μέσα... δεν συζητάμε τι μας "βολεύει" αλλα τι είναι αποδεκτό ακόμα και ηθικά - το να κλέβουμε μουσική και ταινίες είναι δηλαδή κοινωνικά αποδεκτό στην ελλάδα του 2008 ως πρακτική?
    Δηλαδή πριν την εποχή του internet μπαίνατε όλοι εσείς στα δισκάδικα και βουτάγατε CD από τα ράφια?
    Φίλε μου όταν μοιράζεσε κάτι με κάποιον άλλον δεν γίνεσαι και κλέφτης. Ψυχραιμία, γιάτι τότε όλοι κλέφτες είμαστε!!!!
    και ακόμη εμένα μου είπανε οτι με 20 ευρώ τον μήνα μπορώ να τα έχω όλα αυτά που έσυ θεωρείς ΚΛΟΠΗ.
    Εδώ η κυβέρνηση σου σε κατακλέβει και θα μας πεις ότι το file sharing είναι κλοπή????

    ........Auto merged post: petkorn added 3 Minutes and 49 Seconds later........

    'Οταν αγοράζεις ένα cd και το δίνεις στον θείο σου να το γράψει τότε γίνεσαι κλέφτης και εσύ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος petkorn : 23-02-08 στις 11:30. Αιτία: auto merged post

  6. #291
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petkorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ η κυβέρνηση σου σε κατακλέβει και θα μας πεις ότι το file sharing είναι κλοπή????
    μην συζητάμε για τα αυτονόητα
    ψάξε στο διαδίκτυο για τις μηνύσεις που πέφτουν σαν βροχή στο εξωτερικό

  7. #292
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.388
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    βάλε και κανα φράγκο στην άκρη για την αποζημίωση μετά την αγωγή από την mpaa
    Ο κούγιας δεν θα μπορεί να σε σώσει,έχει και τρεχάματα με την Βατίδου
    Αν περιμένω από τον Κούγια να με σώσει, σώθηκα

  8. #293
    Το avatar του μέλους g_alkis
    g_alkis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    βάλε και κανα φράγκο στην άκρη για την αποζημίωση μετά την αγωγή από την mpaa
    Ο κούγιας δεν θα μπορεί να σε σώσει,έχει και τρεχάματα με την Βατίδου
    Aν και off topic, υπάρχει αλήθεια περίπτωση να ασχοληθεί η mpaa με χρήστες από Ελλάδα? Να ανησυχούμε? Θα μου προτείνεις ένα client που να μην έχω αυτό το φόβο?

  9. #294
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petkorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου όταν μοιράζεσε κάτι με κάποιον άλλον δεν γίνεσαι και κλέφτης. Ψυχραιμία, γιάτι τότε όλοι κλέφτες είμαστε!!!!
    και ακόμη εμένα μου είπανε οτι με 20 ευρώ τον μήνα μπορώ να τα έχω όλα αυτά που έσυ θεωρείς ΚΛΟΠΗ.
    Εδώ η κυβέρνηση σου σε κατακλέβει και θα μας πεις ότι το file sharing είναι κλοπή????

    Τι ακριβώς θα πει "μοιράζεσαι"?
    Όταν επιτρέπεις σε κάποιον να βγάλει αντίγραφο σε κάτι που αγόρασες ναι είναι κλοπή.
    Όταν γραφεις μια ταινία από την nova πχ και την γραφεις σε dvd ναι είναι κλοπή.
    Όταν αναπαραγάγεις και μοιράζεσαι αρχεία που καλύπτονται από copyright ναι είναι κλοπή.

    Το άλλο με τις κυβερνήσεις ας το αφήσουμε καλύτερα γιατί σε θέματα ηθικής δεν είναι απάντηση το "αφού όλοι το κάνουν γιατί να μην το κάνουμε και εμείς"

    ........Auto merged post: tolisp added 1 Minutes and 31 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petkorn Εμφάνιση μηνυμάτων
    'Οταν αγοράζεις ένα cd και το δίνεις στον θείο σου να το γράψει τότε γίνεσαι κλέφτης και εσύ?
    Σε παραπέμπω στο τι γραφει περί αναπαραγωγής πάνω στο CD που αγόρασες και αντιγραφείς για τον θείο σου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 23-02-08 στις 11:38. Αιτία: auto merged post

  10. #295
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g_alkis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν και off topic, υπάρχει αλήθεια περίπτωση να ασχοληθεί η mpaa με χρήστες από Ελλάδα? Να ανησυχούμε?
    γιατί να μην ασχοληθεί σε κάποια φάση;
    Ήμαστε στις πρώτες χώρες διακίνησης πειρατικού υλικού


    Θα μου προτείνεις ένα client που να μην έχω αυτό το φόβο?
    τον φόβο αυτό πάντα θα τον έχουμε όταν κατεβάζουμε παράνομα υλικό από το διαδίκτυο, για εξάλειψη=μη χρήση p2p δικτύων. Αυτό για να μην σε κοροϊδεύω.

    Τώρα client δεν μπορώ να σου προτείνω συγκεκριμένα, το μόνο που μπορώ να πω είναι να μην χρησιμοποιείς client που είναι κλειστού κώδικα (πχ το utorrent) και που συνεργάζεται με τις mpaa, riaa κοκ( πχ το utorrent)

  11. #296
    Εγγραφή
    21-02-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SAGEM 1500 WG
    Φίλε tolisp μην το παίζουμε και παναγίτσες, μην προσπαθείς να μας πείσεις ότι δεν έχεις αντιγράψει ούτε ένα cd στην ζωή σου ή μήπως εσύ είσαι λίγο κλέφτης ενώ εμείς πολύ.

  12. #297
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Δεν νομίζω ότι αυτό αποτελεί απάντηση στα επιχειρήματα που παραθέτω... θα σε παραπέμψω απλά στα προηγούμενα post μου σε αυτό το topic....
    Είπα την άποψη μου - οποιος νομίζει ότι διαφωνεί δικαίωμα του. Για μένα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 23-02-08 στις 11:47.

  13. #298
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    399
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ASUS DSL-N66U
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 32.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς θα πει "μοιράζεσαι"?
    Όταν επιτρέπεις σε κάποιον να βγάλει αντίγραφο σε κάτι που αγόρασες ναι είναι κλοπή.
    Όταν γραφεις μια ταινία από την nova πχ και την γραφεις σε dvd ναι είναι κλοπή.
    Όταν αναπαραγάγεις και μοιράζεσαι αρχεία που καλύπτονται από copyright ναι είναι κλοπή.

    Σε παραπέμπω στο τι γραφει περί αναπαραγωγής πάνω στο CD που αγόρασες και αντιγραφείς για τον θείο σου
    Να υποθέσω λοιπόν ότι όποτε κάποιος φίλος ή συγγενής άκουσε κάποιο CD σπίτι σου (ελπίζω πως όχι γιατί και αυτό είναι δημόσια ακρόαση και όχι ιδιωτική!!!) ή είδε κάποιο βιβλίο στη βιβλιοθήκη σου που του άρεσε πήρε την απάντηση:

    "Να πας να το αγοράσεις, κλέφτης εγώ... ΔΕ γίνομαι!"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostask : 23-02-08 στις 12:28.

  14. #299
    Εγγραφή
    19-02-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλημερα και απο εμενα...
    ειναι καποια παλικαρια εδο μεσα που η μονη εκσηγηση που μπορω να δοσω ειναι οτι ειναι υπαλληλοι του οτε.....

    κια το λεω αυτο γιατι ενω σε ολουσ το προβλημα προεκυψε μετα τα χριστουγεννα ,ολοι εχουν το ιδιο προβλημα
    ολοι εχουν ωσς δια μαγειας αλλαξει router,rythmiseis,και οτι μπορειτε να φανταστειτε και το προβλημα παραμενει
    αυτοι επιμενουν στο οτι εμεισ φταιμε και οχι ο οτε
    λοιπον προτιμοτερο κατα την γνωμη μου να μην ποσταρουν γιατι απλα δεν ξερουν τι τους γινετε..

    λοιπον εγω εχω 2 γραμμεσς μια οτε και μια HOL με τον ιδιο λοιπον εκσοπλησμο ιδιεσ ρυθμησεις κλπ
    στα p2p προγραματα και το τονιζω αυτο

    στο ιδιο τορρεντ με 1480 seeder
    HOL 1,2 MBs
    OTE 40 KBs kai οταν φτανει στο 80/100 του τορρεντ φτανει εως και 200κβς
    ενω απο που και αλλου να κατεβασω ο πολυαγαπημενοσ μοθ οτε μου δινει 1,4 μβς

    αυτα τα και απο εμενα και υπομονη 6 μηνες ειναι τηα περασουν

    (εδω εβαλα server 100 down 100 upload na dinei mono semena aκαι πανω απο 70κβς δεν επερνα)
    παρατηριστε οταν κατεωαζετε ενα τορρεντ απο πριωε σιτε οτι σε ολοθσ τοθσ αλλους παροχους με ποσο τραβανε και κοιταχτε και ολουσ του οτε..

    για να μου λυσουν την απορια οι σχετικοι (υπαλληλοι του οτε)
    ευχαριστω πολυ

  15. #300
    Εγγραφή
    01-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    sagem fast 800
    SNR / Attn
    27(dB) / 32.2(dB)
    ρε παιδια μια βοηθεια απο εχθες απο τορρεντ κατεβαζω μονο με 20kb/s οχι απο συγκεκριμενο tracker γενικα απο διαφορους αυτο το κακο το κανει συνεχεια

    ATM/DSL
    MARGIN 26.50db ATTENUATION 32.10db

    ADVANCED
    MARGIN UPSTREAM 34.10 DOWNSTREAM 26.50 ειναι καλα αυτα τα στατιστικα

Σελ. 20 από 31 ΠρώτηΠρώτη ... 101518192021222530 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας