Σελ. 4 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 6133
  1. #46
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    Με λίγα λόγια έχεις μάθεις τον firefox και όλα τα άλλα σου μοιάζουνε περίεργα.
    Φυσικα, μα δεν το κρυβω.. Σε πολλα σημεια γραφω "εχω την αισθηση, μου φαινεται" και πουθενα δεν ειπα οτι ειναι ασχημο, απλως δεν το εχω συνηθισει. Ενω firefox,mozilla, galleon, epiphany με την μηχανη Gecko ειναι ΜΕΣΑ στο gnome desktop μου, και αυτο φιλε gothic δεν διορθωνεται με οσα σκινς και αν κατεβασω...

    Σε win δεν υπαρχει θεμα, θα τον χρησιμοποιουσα. Εκει compile δεν εχει, πιο ασφαλης λετε πως ειναι σας πιστευω, χειροτερη διαχειριση κανουν τα win, οποτε οτι μπουρουμε να γλιτωσουμε το γλιτωνουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KLG : 03-01-06 στις 18:05.

  2. #47
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    απλά με αυτή την "λογική" θα έπρεπε να είχα(με) μείνει στον IE γιατί αυτόν μάθαμε να χρησιμοποιούμε από παιδάκια.
    Αλλά επειδή μιλάμε για browser καλά θα κάνουμε να κοιτάμε τα χαρακτηριστικά που μας ενδιαφέρουνε


    ταχύτητα

    ασφάλεια. πήγαινε στο http://secunia.com/ και δες το ιστορικό του IE, FIREFOX, OPERA σε κενά ασφαλείας.

  3. #48
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Τα εχουμε ξαναπει αυτα για τπ secunia no_logo. Tο τσεκαρα το site για την ταχυτητα, φαινεται οτι στα win τρωει σκονη ο ff, αυτο ομως δεν ειναι δικο μου προβλημα...

    Τεσπα εγω δεν ηθελα να ξεκινησω πολεμο, απλως περιεγραψα την εμπειρια μου. Σε ενα thread που εχει τιτλο:
    Συζητηση, tips 'n' tricks . Η συνεισφορα μου στην συζητηση τελειωσε, σας αφηνω να συνεχισετε με τα hint n tricks.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    απλά με αυτή την "λογική" θα έπρεπε να είχα(με) μείνει στον IE γιατί αυτόν μάθαμε να χρησιμοποιούμε από παιδάκια.
    Αυτο δεν στεκει και το ξερεις, ειναι "δικηγοριστικο επιχειρημα" δεν πιστευω να εισαι ενας απο αυτους ????

  4. #49
    Το avatar του μέλους arakis
    arakis Guest
    Πως τα καταφερνουμε εδω στην Ελλαδα και τα κανουμε ολα ντερμπυ Ολυμπιακου Παναθηναϊκου δεν θα μπορεσω ποτε να το καταλαβω.Ραγιαδες γεννηθηκαμε ταλιμπαν θα πεθανουμε.Ε!!! μας αξιζει οτι παθαινουμε,δεν μας αξιζει;

  5. #50
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG
    Τα εχουμε ξαναπει αυτα για τπ secunia no_logo.
    είναι σοβαρότατο site και πολλές φορές το εμφανίζουνε και οι browsers στο changelog των updates που βγάζουνε. και αυτό ισχύει και για τον Opera αλλά και το mozilla.


    Tο τσεκαρα το site για την ταχυτητα, φαινεται οτι στα win τρωει σκονη ο ff, αυτο ομως δεν ειναι δικο μου προβλημα...
    και σε linux http://www.howtocreate.co.uk/browserSpeed.html#linspeed

    Τεσπα εγω δεν ηθελα να ξεκινησω πολεμο
    δεν ενιωσα πολεμικό κλίμα. κουβέντα κάνουμε


    Αυτο δεν στεκει και το ξερεις, ειναι "δικηγοριστικο επιχειρημα" δεν πιστευω να εισαι ενας απο αυτους ????
    Στεκει και παραστέκει. προέκταση της λογικής σου είναι.
    Αλλο αν δεν σου αρέσει

  6. #51
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Linux και Opera ή μάλλον Linux και Web Browser.

    Έχω δοκιμάσει τους περισσότερους και σε Gnome και σε KDE.
    Firefox, Mozilla Suite, Opera, Konqueror.

    Τον firefox πρώτο και έφυγε δυστυχώ και πρώτος γιατί ήταν ο πιο "βαρύς" αλλά και σε κάθε update έπρεπε να δεις τι είναι συμβατό και τι όχι από plugins.

    Επόμενος ο Mozilla Suite με multizilla plugin και adblock. Πολύ καλός αλλά με πρόβλημα στην εκτύπωση τον ελληνικών το οποίο και βρήκα πως λύνεται πριν 2 μήνες περίπου (wprint για όσους ενδιαφέρονται).

    Μετά ήρθε ο Konqueror. Καλός αλλά με ορισμένα προβλήματα time-out και στο rendering ιστοσελίδων.

    Τελευταίος ήρθε ο Opera. Πλήρης και γρηγορότερος από όλους τους άλλους αλλά και αυτός με μικρά προβλήματα στην εκτύπωση σελίδων που έλυσα και αυτά πρόσφατα.

    Αν ήθελα να κατατάξω από τον καλύτερο προς τον χειρότερο κατά τη γνώμη μου η σειρά θα ήταν:

    Opera > Mozilla Suite > Konqueror > Firefox

    (σημ. η έκδοση του Opera για Windows είναι καλύτερη από αυτή του Linux)

  7. #52
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Απο τη στιγμη που δουλευει στα XP και οχι στο linux, ειναι προβλημα του λινουξ, απο τη στιγμη ομως που δουλευει στον ff 1.5 και οχι στον 1.0.7 και opera ειναι προβλημα του λογισμικου που δεν το αντιμετωπισε. Αληθεια αν θυμασε τι εκανες?
    Μμμ, δεν νομίζω οτι είναι τόσο απλά τα πράγματα αγαπητέ.

    Τεσπα δεν θυμάμαι πώς, αλλά δεεν πρέπει να είχα χωθεί και πολύ βαθιά..., στο κονφ των χ, στο σεκτιον του ποντικιού κάτι είχα αλλάξει. Μετά όμως έχω την αμυδρή εντύπωση οτι δεν λειτουργούσε καλά με άλλα προγράμματα.

    Ρίξε ένα βλέφαρο ρε συ στα φορουμ της όπερας δεν νομίζω να σε αργήσει πάνω από 5λεπτο

    (σημ. η έκδοση του Opera για Windows είναι καλύτερη από αυτή του Linux)
    δεν θα σε αμφισβητήσω αλλά γιατί το λες αυτό

  8. #53
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.654
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ReverseR
    δεν θα σε αμφισβητήσω αλλά γιατί το λες αυτό
    Φαίνεται πιο προσεγμένη τουλάχιστον αισθητικά.

  9. #54
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Ένα γρήγορο και εύκολο για να γίνετε πιο γρήγοροι

    Στον install folder της Όπερας θα βρείτε ένα αρχείο fastforward.ini
    Προσθέστε πχ αυτές της γραμμές:

    Στα special ones
    Κώδικας:
    >=150
    και για να έχουμε λίγη τάξη στα greek αυτά
    Κώδικας:
    Επόμενη σελίδα
    Συνέχεια
    Επόμενο
    Τώρα ανοίχτε ένα πολυσέλιδο θρεντ στο φόρυμ (θα βρείτε αρκετά), και κάντε ένα RightGesture(πατάς το δεξί κουμπί του ποντικιου πατημένο, κινείς δεξιά το ποντικί, αφήνεις το κουμπί).
    Για τους keyboard lovers "Shift + Χ"

  10. #55
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14000/1021
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Είχα ένα πρόβλημα με το gmail, αργούσε πολύ να κάνει login.

    Τώρα αντί για gmail.com χρησιμοποιώ το
    http://gmail.google.com/gmail?nocheckbrowser
    και δουλεύει μια χαρά.
    "We're a virus with shoes." -- Bill Hicks

  11. #56
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    To gmail μπορείτε να το βάλετε και στο ενσωματομένο μειλ κλαιεντ της Όπερας, μάλιστα σερβερς/πόρτες θα τα περάσει μόνη της, το μόνο που θα χρειαστεί να συμπληρώσετε είναι username and pass.

    Προσοχή βέβαια το gmail χρειάζεται πρώτα να ενργοποιήσεις από το site του ποπ3 υποστήριξη

  12. #57
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Προσωπικη αποψη, αλλα να βαζουμε το gmail σε client, ακυρωνει το τεραστιο ατου του: Οι "tabbed" απαντησεις. Σκεψου να εισαι σε καμια mailing list και να εχεις 30 απαντησεις, σε χωριστα mail. Εκτος αν εχει τετοιο feature, οποτε

  13. #58
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14000/1021
    DSLAM
    Forthnet - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Κάνει sort αυτόματα τις mailing lists και μπορείς να τις δεις και χωριστά από τα υπόλοιπα mail. Αλλά κατηγοριοποίηση σε threads δεν έχει, τουλάχιστον δε βλέπω εγώ την επιλογή.

    Πολύ βολικός ο mail client και τον χρησιμοποιώ εδώ καιρό, όμως ήθελε να κάτσει άλλος στο pc και παραπονιόταν που αργούσε, μη δίνουμε δικαιώματα :P
    "We're a virus with shoes." -- Bill Hicks

  14. #59
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    in the blue flow..
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    660
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 21(dB)
    i luvvvvvvv operaaaa!!τον χρησιμοποιω εδω και 2 χρονια και απο τη στιγμη που πατησε ποδι στο συστημα εγινε default!ενα ολοκληρωμενο και σοβαρο προγραμμα που κανει τη δουλεια του οπως πρεπει χωρις πολλα-πολλα.μετα το setup το μονο που χρειαζεται ειναι να αφιερωσεις λιγα λεπτα να φερεις στα μετρα σου το Interface και αντε να κατεβασεις ενα skin.πριν δουλευα mozilla (προ firefox).δε λεω,καλος ο firefox,αλλα στην ουσια μολις τελειωσεις να περνας extensions κλπ εχεις απλα αλλον εναν "opera-alike" browser.το κυριοτερο αρνητικο σημειο του ff για μενα ειναι η αδικαιολογητη καταναλωση πορων του συστηματος επειτα απο καμποση ωρα.μετα απο 1 ωρα surfing το προγραμμα "σερνεται" κυριολεκτικα.δε μπορω να το εξηγησω.

  15. #60
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Αρκετοί είμαστε
    καλό είναι να φαινόμαστε κιόλας

    βάλτε banner στην υπογραφή σας από τα παρακάτω

    http://my.opera.com/WhyOpera/blog/show.dml/95804
    http://my.opera.com/WhyOpera/blog/show.dml/96319
    http://my.opera.com/WhyOpera/blog/show.dml/105092


    και τα επίσημα banners
    http://my.opera.com/community/gfx/banners/

    [action=no_logo]προσπαθεί να φέρει νευρικό κλονισμό στους mods/admins[/action]

Σελ. 4 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Opera browser και Tips and tricks! Review!
    Από 8anos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-06, 20:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας