Σελ. 396 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 376386391394395396397398401406 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.926-5.940 από 6133
  1. #5926
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ο task manager του browser, που σου ειπε ο τυπος της opera, βγαινει με shift+esc σε ολους τους chromium based browsers.

    Για τον slimjet ηξερα οτι εινια σε blink, και αυτο λεει και στο aur...
    https://aur.archlinux.org/packages/slimjet
    ديميتريس

  2. #5927
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.618
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο task manager του browser, που σου ειπε ο τυπος της opera, βγαινει με shift+esc σε ολους τους chromium based browsers.

    Για τον slimjet ηξερα οτι εινια σε blink, και αυτο λεει και στο aur...
    https://aur.archlinux.org/packages/slimjet
    Υπαρχει και με τις 3 μηχανές (Webkit, Trident, Blink)
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #5928
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται πιο απλά. Ο ένας τρέχει μηχανή που είναι προφορτωμένη στο σύστημα, ο άλλος δικιά του.
    Ok! Απλά για κάποιον ψαγμένο. Επειδή εγώ δεν είμαι, γι' αυτό ρώτησα. Ίσως χρησιμοποίησα λάθος όρο, sorry. Παρεπιπτόντως για να googlάρω να χρησιμοποιήσω τη λέξη engine ή κάτι άλλο?
    Thanks anyway.

    Σχετικά με τον task manager του browser, υπάρχει & στο menu->developer. Απλά δεν το 'χε πάρει το μάτι μου.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  4. #5929
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Opera 66 πριν λιγο, με ενα feature εντελως της πλακας, το undo closed tab στο side panel, και ενα λιγο λιγοτερο της πλακας, το οποιο ελπιζω να πιασει τοπο
    https://blogs.opera.com/desktop/2020...ss-extensions/
    ديميتريس

  5. #5930
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Δυσλειτουργία της επιλογής «scroll to the top of the page» κλικάροντας το tab.

    Σε γενικές γραμμές δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά θα ήθελα εάν κάποιος βρει τον χρόνο να τσεκάρει το εξής. Ανοίγω το επίσημο site του opera (opera.com) & αφού κλικάρω το link για τα forums ανοίγει νέο tab. Μπαίνοντας όμως εκεί η επιλογή δεν λειτουργεί. Αν όμως επιλέξω «άνοιγμα σε νέο tab» δουλεύει μια χαρά. Θα μπορούσε κάποιος να το επιβεβαιώσει; Γιατί έχω ανοίξει θέμα γι' αυτό στο φόρουμ τους & μέχρι στιγμής μόνο μ@μ@κισμένες απαντήσεις παίρνω Χρειάζομαι την επιβεβαίωση για να τους το χώσω κι αυτό ώστε να μην νομίζουν ότι είμαι ο μόνος που το παθαίνει.
    Χαζή παράκληση θα μου πείτε , αλλά πρέπει να είμαι σίγουρος.


    Άκυρο. Μου πρότεινε κάποιος μια λύση, αλλά παρόλο που λειτούργησε καλύτερα μην την αναφέρω.

    Και κάτι «άσχετο». Σε κάποιο site που μπαίνω και ακούω μουσική, σχεδόν πάντα (με ελάχιστες εξαιρέσεις) ξεκινά & παίζει αυτόματα, ενώ υπάρχει επιλογή για «play-pause». Απλά επειδή ορισμένες φορές ξεχνώ την ένταση ψηλά, ξεκουφαίνωμαι. Είτε κλείσω απευθείας το tab, χωρίς να 'χω πατήσει pause είτε το αντίθετο, την επόμενη φορά πάλι κάνει το ίδιο.
    Κάτι που δεν συνέβαινε σε προηγούμενες εκδόσεις. Τώρα έχω την 62.0.3467.62. Και αυτό συμβαίνει μόνο στο συγκεκριμένο site μιας και σε άλλα 2 που ακούω δεν παρουσιάζεται ανάλογο πρόβλημα. Καμιά ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό; Για επιλογή στα settings δεν νομίζω, γιατί δεν βρίσκω τίποτε σχετικό. Το πρόβλημα είναι πως αν γυρίσω σε παλιότερη έκδοση για να το επιβεβαιώσω θα χάσω ρυθμίσειs, κωδικούς etc. Καμιά ιδέα;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Opera 66 πριν λιγο, με ενα feature εντελως της πλακας, το undo closed tab στο side panel, και ενα λιγο λιγοτερο της πλακας, το οποιο ελπιζω να πιασει τοπο
    https://blogs.opera.com/desktop/2020...ss-extensions/
    Καλά! Μετά την Reborn μόνο κουραφέξαλα βλέπω. Και καλύτερα να μην αναφερθώ στο νέο UI
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 09-01-20 στις 16:59.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  6. #5931
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το προβλημα σου ειναι οτι παιζουν αυτοματα ή το οτι παιζουν δυνατα?
    ديميتريس

  7. #5932
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το προβλημα σου ειναι οτι παιζουν αυτοματα ή το οτι παιζουν δυνατα?
    Βασικά το 1ο. Απλώς επειδή κάποιες φορές έχω ξεχάσει την ένταση των windows ψηλά, με το αυτόματο ξεκίνημα φοβάμαι μην ξυπνήσω τους γείτονες και πέσει 'κανα κράξιμο
    Αλλά πέρα απ' αστείο, όπως ανέφερα παραπάνω σε παλαιότερες εκδόσεις δεν το έκανε και απ΄την άλλη στα υπόλοιπα 2 site δεν το κάνει! Μόνο στο συγκεκριμένο
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  8. #5933
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.462
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δοκιμασε να κοψεις το autoplay με καποιο προσθετο, πχ αυτο, μιας και δεν κοβεται με καποια ρυθμιση ή καποιο flag πλεον.
    https://addons.opera.com/el/extensio...tml5-autoplay/
    ديميتريس

  9. #5934
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκιμασε να κοψεις το autoplay με καποιο προσθετο, πχ αυτο, μιας και δεν κοβεται με καποια ρυθμιση ή καποιο flag πλεον.
    https://addons.opera.com/el/extensio...tml5-autoplay/
    Άντε πάλι με τα πρόσθετα. Ακριβώς αυτά είναι που θέλω ν' αποφύγω αγαπητέ jim. Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί το κάνει μόνο στο συγκεκριμένο site και όχι στα υπόλοιπα. Υπάρχει περίπτωση δλδ να παίζει ρόλο η σχεδίαση του ίδιου του site ή κάποια δυσλειτουργία του browser; Λογικά το 1ο. Θα μπορούσες αν σου είναι εύκολο να το επιβεβαιώσεις για να δω εάν όντως συμβαίνει μόνο σ' εμένα, ώστε ν' προχωρήσω μετά σε άλλες λύσεις; Πρόκειται για το rockfm.gr (Τώρα είμαι στην 65.0.3467.62 (χ64)

    Ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή και καλή σου μέρα

    Όσο για την 66.., τα σχόλια στο blog ήδη έχουν φτάσει τα 79
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  10. #5935
    Εγγραφή
    30-03-2012
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά Αργοστόλι
    Μηνύματα
    1.578
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    21287 kbps /1020 kbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ
    Router
    TP-LINK TD-W9970 V1
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με 66.0.3515.27 σε σε εμένα δεν παίζει αυτόματα πρέπει να πατήσω στο play, σημείωση δεν υπάρχει στον browser κανένα πρόσθετο.
    Τσέκαρες να το ρυθμίσεις από την μπάρα διευθετήσεων??

  11. #5936
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maarinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 66.0.3515.27 σε σε εμένα δεν παίζει αυτόματα πρέπει να πατήσω στο play, σημείωση δεν υπάρχει στον browser κανένα πρόσθετο.
    Τσέκαρες να το ρυθμίσεις από την μπάρα διευθετήσεων??
    Δοκίμασα με την 63...71 και δεν παίζει. Άρα κάτι άλλο φταίει, αλλά τί είναι; Στην μπάρα που αναφέρεις, δεν βρίσκω κάτι σχετικό Καμιά ιδέα;

    Και κάτι άσχετο. Όταν ξεκινώ να γράψω μνμ εδώ (στο adsl), αν αργήσω την υποβολή με πετάει έξω και ζητάει reload. Ισχύει αυτό ή πάλι έχω θέμα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 10-01-20 στις 20:01.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  12. #5937
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μπορει να μην εχει autoplay στη σελιδα για το steaming του rockfm
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #5938
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Καλησπέρα. Παρατήρησα ορισμένα πράγματα τα οποία ίσως παίζουν κάποιο ρόλο, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.

    1) To συγκεκριμένο site το εμφανίζει ως «not secure» και στο page info, υπάρχουν κάποιες επιλογές στις οποίες δεν δίνει πρόσβαση για αλλαγές.

    2) Δοκιμάζοντας την επαναφορά των ρυθμίσεων του browser στις default, δουλεύει Δεν ξεκινά δλδ αυτόματα.

    Το θέμα όμως είναι ότι μέσα στα settings δεν βρίσκω κάποια ρύθμιση που μπορεί να σχετίζεται μ' αυτό, οπότε έχω κολλήσει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγράψω τα δεδομένα που έχει αποθηκεύσει ο opera για το site (cookies-history etc) για να ξαναδοκιμάσω; Κάποια ρύθμιση ίσως ώστε να μην το βλέπει ως ανασφαλές; Έχετε καμιά υποψία για το τί σκ@τ@ μπορεί να φταίει;

    Συγνώμη για την έκφραση...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackened : 11-01-20 στις 21:32.
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

  14. #5939
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    κατεβηκε η οπερα 66 ,
    ευχομαι σε αυτους που εχουν αναλαβει την εξελιξη του popup παραθυρου για τα βιντεο ,να τους μαραθουν τα χερια ή τουλαχιστον να φυτρωσει κατι αλλο στην θεση τους
    δυο ποδια ακομη , ενα ρουθουνι απο την μια και μια γλωσσα απο την αλλη , δυο ματια στους ωμους ,αλλα δυο αυτακια ή και δυο στοματα . τελος παντων οχι κατι που μπορει να πιασει κατι . για να σταματησουν να το πειραζουν .


    ηταν μεχρι το καλοκαιρι , ενα mirror απο οποιο βιντεο επαιζε στον browser , με δυνατοτητα να παραμορφωσεις το παραθυρο του βιντεο , οπως καθε παραθυρο των windows δεξια , κατω , διαγωνια , πανω και δεξια . το κοψανε αυτο και το κανανε να μπορεις να αλλαξεις μεν το μεγεθος αλλα διατηροντας την αναλογια (aspect ) του βιντεο , και σαν να μην φτανει αυτο , τωρα το κανανε να μην μπορεις να του αλλαξεις καθολου το μεγεθος του popup, και το mirror εφυγε και εγινε μια μαυρη τρυπα στον browser οταν ανοιγει το popup .

    - - - Updated - - -


    σε αντιδιαστολη με το popup παραθυρο, βλεπω οτι βελτιωσανε την συμπεριφορα ενος δευτερου παραθυρου του opera σε full screen , που τα κλικ σε διαφορετικο παραθυρο της opera εβγαζαν απο το full screen την οθονη .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 15-01-20 στις 14:28.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  15. #5940
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Νοτιοανατολική Πελοπόννησος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    803
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    800/?
    ISP
    ΠΟΤΕ
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατεβηκε η οπερα 66 ,
    ευχομαι σε αυτους που εχουν αναλαβει την εξελιξη του popup παραθυρου για τα βιντεο ,να τους μαραθουν τα χερια ή τουλαχιστον να φυτρωσει κατι αλλο στην θεση τους
    δυο ποδια ακομη , ενα ρουθουνι απο την μια και μια γλωσσα απο την αλλη , δυο ματια στους ωμους ,αλλα δυο αυτακια ή και δυο στοματα . τελος παντων οχι κατι που μπορει να πιασει κατι . για να σταματησουν να το πειραζουν
    Εάν τσεκάρεις το forum ή το blog, το 70% των παραπόνων αφορούν ακριβώς αυτό. Ήθελα να 'ξερα τι στο καλό κάνουν στις developer & beta editions?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackened Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....

    Δοκιμάζοντας την επαναφορά των ρυθμίσεων του browser στις default, δουλεύει Δεν ξεκινά δλδ αυτόματα.

    ... (post 5938)
    Δυστηχώς άρχισε πάλι το αυτόματο. Δεν βγάζω άκρη πλέον. Αν αφαιρέσω το site απ' τα bookmarks και διαγράψω cookies και οτιδήποτε σχετίζεται μ' αυτό, υπάρχει καμιά περίπτωση ν' αλλάξει;
    Blackened Is The End, Winter It Will Sent

Σελ. 396 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 376386391394395396397398401406 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Opera browser και Tips and tricks! Review!
    Από 8anos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-06, 20:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας