Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 46
  1. #16
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Τι λε ρε παλικάρι που θα αφήσω τον άνθρωπο να μας τα πεί; Ας έμπαινε επίσημα σαν αντιπρόσωπος της TP και να έλεγε τα πράγματα του, τότε θα ήταν όντως ενδιαφέρον. Αλλα αυτό είναι spam και του χειρίστου είδους, πετά μια ιστορία οτι είναι ένα χαρούμενο τρελορεϊβάκι που βρήκε την υγειά του με μια τυχαία εταιρεία, α, ναι, δουλεύει και για αυτην και με την ευκαιρία ψάχνει και για συνεργάτες...
    Αυτό μου λέει πολλά για τον τρόπο που η TP θα αντιμετωπίσει τον κόσμο.
    Είμαι τόσο υπερβολικός;

  2. #17
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    Τι λε ρε παλικάρι που θα αφήσω τον άνθρωπο να μας τα πεί; Ας έμπαινε επίσημα σαν αντιπρόσωπος της TP και να έλεγε τα πράγματα του, τότε θα ήταν όντως ενδιαφέρον. Αλλα αυτό είναι spam και του χειρίστου είδους, πετά μια ιστορία οτι είναι ένα χαρούμενο τρελορεϊβάκι που βρήκε την υγειά του με μια τυχαία εταιρεία, α, ναι, δουλεύει και για αυτην και με την ευκαιρία ψάχνει και για συνεργάτες...
    Αυτό μου λέει πολλά για τον τρόπο που η TP θα αντιμετωπίσει τον κόσμο.
    Είμαι τόσο υπερβολικός;
    Ε, ναι είσαι λίγο υπερβολικός. Από την άλλη... μετά απ' το post που έκανα είδα το ίδιο μήνυμα του dj σε κανά-δυό ακόμη threads... Οπότε σου δίνω δίκιο για τα περί spam...
    Παρολαυτά, επιμένω ότι θα ήθελα να ακούσω ότι έχει να πει ο οποισδήποτε "μη επίσημος" αντιπρόσωπος της οποιασδήποτε TP... Το αν είναι ράδιο-αρβύλα, παραπληροφόρηση ή οτιδήποτε άλλο, εκτιμώ ότι θα το καταλάβω μόνος μου, χωρίς την ανάγκη τρίτων που κρίνουν τι είναι καλό/σωστό/παραδεκτό και τι όχι.
    Αν τώρα ο dj συνεχίσει την πολιτική του copy/paste από thread σε thread, θα 'μαι ο πρώτος που θα αρχίσει (ή μάλλον συνεχίσει ) το κράξιμο...

    Εντελώς φιλικά,
    Γιάννης

  3. #18
    Το avatar του μέλους sostos
    sostos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Και φυσικά εδώ μέσα μπορούν να κάνουν post μόνο όσοι έχουν πιστοποιητικά εθνικών φρονημάτων και καμία σχέση με παρόχους τουλάχιστον έως και συγγενή τρίτου βαθμού...

    Τι λέτε ρε παιδιά;;; Αφήστε τον άνθρωπο να μας τα πει! Από 'κει και πέρα ο καθένας αποφασίζει αν είναι Αμερικλανική διαφήμιση αισχίστου είδους ή κίνηση ενημέρωσης... Το ότι ο φίλος υποστηρίζει τα συμφέροντα της Telepassport δεν τον κάνει αυτόματα και ανίκανο να μας πει την άποψή του, έτσι δεν είναι;

    Κι εμένα το "ZHTOYNTE ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ", μου χτύπησε άσχημα αλλά επιφυλάσσομαι.

    Peace
    φίλε yiapap κι εσυ τωρα το τραβηξες στυην αλλη ακρη με τα πιστοποιητικά κλπ. υπερτατος κριτης δεν ειναι κανενας αλλα οταν το ιδιο μηνυμα γινεται κοπυ-παστε σε 3-4 θεματα, αυτο δεν ειναι ο ορισμός του σπαμ;

    αλλα κι επι της ουσιας που τον αντεκρουσα, αχνα δεν εβγαλε, απλα εξαφανιστηκε...

  4. #19
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sostos
    φίλε yiapap κι εσυ τωρα το τραβηξες στυην αλλη ακρη με τα πιστοποιητικά κλπ. υπερτατος κριτης δεν ειναι κανενας αλλα οταν το ιδιο μηνυμα γινεται κοπυ-παστε σε 3-4 θεματα, αυτο δεν ειναι ο ορισμός του σπαμ;

    αλλα κι επι της ουσιας που τον αντεκρουσα, αχνα δεν εβγαλε, απλα εξαφανιστηκε...
    Συμφωνώ... συμφωνώ
    Αλλά όταν το έγραψα ΔΕΝ είχα δει τα άλλα 3-4 posts και νόμιζα ότι πέσατε να τον φάτε έτσι... Από την άλλη ο Γοτθικός μας φίλος... έπεσε να τον φάει από το πρώτο post... Καλώς... Κακώς... δεν ξέρω... πάντως εμένα ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ θα μ' ενδιέφερε η άποψη κάποιου από εναλακτικό παροχέα "απ' άκρη σ' άκρη" (end-to-end... εεεε, πως το χειρίζομαι το ελληνικό!)
    Από την άλλη... ές να εμφανιστεί την άλλη εμβδομάδα... όπως υποσχέθηκε;;;; :?

  5. #20
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Λοιπόν, παιδιά, πέρα απο τις βλακείες, έχω εντυπωσιακά μαντάτα για όλους μας. Ακλούστε (αφού το "λ" κάνει επιτυχία σε αυτό το θρέντ)...

    Οι υπεύθυνοι της Warner Brothers είδαν μερικά απο τα σκίτσα μου και μόλις με πληροφόρησαν πως τους άρεσαν τόσο πολύ που θέλουν να δημιουργήσουμε μαζί μια ταινία με βάση αυτά. Υπάρχει όμως ένα μικρό πρόβλημα, και επειδή σας γνωρίζω και πιστεύω πως είστε άτομα εμπιστοσύνης απευθύνομαι σε εσάς. Αν κάνετε ό,τι πω όχι μόνο θα κερδίσετε τρελά λεφτά ως μέτοχοι, μα θα έχετε και ένα ρολάκι στην ταινία.
    Γράψτε, λοιπόν, σε ένα η-μέηλ πέντε ονόματα.....




    ....


    Γιατί βαρούτε καλιέ;


    Φιλικά
    Παπιάρχοντας ο τρισμέγιστος: τώρα και σε σκόνη!

  6. #21
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    [LONG VEHICLE]

    Συνονόματε Τζώνη. Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα άν έλεγε οτι είναι απο την συγκεκριμένη υπηρεσία και μας έδινε τις παρακάτω πληροφορίες, το αντίθετο θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως, όπως εκτίμησα τον Sovjohn στο παρελθόν που πας έδινε πληροφορίες απο την Vivodi. Θεωρώ όποια εταιρεία μιλάει με τον κόσμο μέσω του forum οτι ακούει την φωνή μας και σκοπεύει να κάνει κάτι για αυτό.
    Δεν δέχομαι όμως το κάθε μαλακιστήρι μαρκετίστα να χρησιμοποιεί τέτοιες πλάγιες μεθόδους και να περνάει εμένα και τους θαμώνες αυτού του forum για ηλίθιους και στούρνους σαν τα μούτρα του και να "δίνει πληροφορίες" και καλά με αυτό τον τρόπο. Είμαι σίγουρος οτι θα περηφανεύτηκε στον προϊστάμενο του οτι έπιασε και ψάρια. Επίσης είμαι σίγουρος οτι αν την ίδια τακτική την είχε ακολουθήσει ο δικαίως μισητός στους περισσότερους πΟΤΕς θα είχανε πέσει και άλλοι με τα μιλούνια να τον χλευάσουν για τον πανηλίθιο τρόπο που σκέφτηκε να πλασάρει τα προϊόντα του.
    Εν κατακλείδι, ας ζητήσει συγγνώμη που φέρθηκε σαν στουρναρόβλαχος και ας παραδεχτεί οτι στους τρείς μήνες που γνωρίζει το internet δεν έμαθε την έννοια της λέξης netiquette και να μας ενημερώσει όπως θα έπρεπε.
    Για εμένα ότι έλεγε μεταφραζόταν ως εξής και για αυτό τον πήρα απο τα μούτρα απο το πρώτο post.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djThanos
    Κυρίες και κύριοι χαιρετώ όλη την παρέα σας.
    Πελάααατες μου!
    Μιάς και καινούριο μέλος, να συγχαρώ τους host(s) του site.
    Μιάς και είμαι πωλητής και δεν έχω ιδέα απο internet πρέπει να το παίξω άνετος και καλά μια και είμαι και ντιτζέης. Πως το λένε οι τεχνικοί, web servers, internets, mstp, dls, βρε πως το λένε. Α, ναί, συγχαρητήρια στους hosts.
    Μιάς και ενδιαφέρει όλη την Ελλάδα αυτό το θέμα της εναλλακτικής σταθερής τηλεφωνίας, έχω να πώ τα εξής.
    Το λεπόν, ανοιχτε τα αυτιά σας γιατί το κείμενο το έκανα πρόβα μπροστά στον καθρέφτη 2 ολόκληρα λεπτά.
    Εγώ ελπίζω να καταργήσω πολύ σύντομα τον ΟΤΕ και μιά για πάντα, μιάς και ενάμισυ χρόνο τώρα κάνω όλα τα τηλεφωνήμτα μέσω TelePassport (εκτός τις αστικές κλήσεις). Και τώρα ακούστε !!!!!!!!
    Ακούσατε, ακούσατε. Ο πολυχρονεμένος μας πασάς βρήκε τρόπο για να γλυτώσετε το χαράτσι του κακού Ιμπραήμ Μουσταφά Ποτέ!!!!!!!
    Η TelePassport από τα μέσα του Οκτωβρίου προσφέρει (σε επιλεγμένες περιοχές πρώτα και σύντομα σε όλη την επικράτεια) sDSL (symmetrical DSL) με πάγιο 50 euro τον μήνα και έχετε τα εξής:
    Σκλάβον μελανού χρώματος δια αερισμόν μετά βεντάλιας αποτελούμενης αποκλειστικώς απο φτερά Νοτιοαμερικάνικου παγωνιού
    και ΤΗΛΕΦΩΝΟ και INTERNET 128άρα ανοιχτή γραμμή 24 ώρες το 24ωρο για downloading, δίχως να πληρώνετε Ιntenet Provider και χωρίς ΕΠΑΚ !!!!
    Γουάου!!!
    (Παίρνετε καινούριο νούμερο απο την TelePassport και με 5 eMails κλπ κλπ.
    Περισσότερες και τελικές λεπτομέρειες θα έχω την ερχόμενη Παρασκευή.
    Που οι συνάδελφοι θα έχουν βγάλει και τα τελικά πακέτα και θα έχουμε βρεί νέους εκπληκτικούς τρόπους μάρκετινγκ όπως το να βγάζουμε τελάλη τον Χατζιαβάτη στις γειτονιές και να αναγγέλει τις νέες μας υπηρεσίες.
    Απο ότι θυμάμαι οι περιοχές που θα αρχίσουν πρώτα είναι σε Αθήνα ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΤΑΥΡΟΣ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ, ΧΑΛΑΝΔΡΙ και ίσως και άλλες, και σε επαρχία ΤΡΙΠΟΛΗ, ΛΑΡΙΣΑ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΚΑΒΑΛΑ, ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΠΑΤΡΑ, ΓΙΑΝΝΕΝΑ, ΧΑΛΚΙΑ και (??)
    Θαυμάστε επίσης το τρομερό μνημονικό μου. Λανθάνουσα 1MB έχω ο κερατούκλης;
    Λοιπόν όποιος ενδιαφέρεται για περισσότερο Info ας κάνει post εδώ και θα του στείλω περισσότερες λεπτομέρειες.
    Θα τον τρελάνω στα email και τα τηλέφωνα τον π***η, εννοώ τον πελάααατη μου.
    never again ote για μένα σε λίγο καιρό λοιπον.
    Fight tha powah UH UH ya gatta fight tha powah
    Για φανταστείτε ΠΟΣΟ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΑΚ και μόνο.
    Και μπαίνουν στην τσέπη μου.
    Όσοι ενδιαφέρονατι να εκαιδευτούν και να εργαστούν επάνω στον τομέα της σταθερής τηλεφωνίας ΖΗΤΟΥΝΤΕ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
    Όσοι ενδιαφερονάτι να γινόσαντε ενοχλητικοί πωλητάδες που δεν θέλουν να πληρωνάτι γρόσι για διαφήμιση, τρέξατε τρέξατε.
    Ευχαριστώ και συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο. ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ..
    Γιατί όλο και κάποιο ψάρι μπορεί να πιάσω και να καυχιέμαι στους συναδέλφοι που έπιασε το κόλπο μου να το παίζω ο άσχετος ντιτζέης που ανακάλυψε την εταιρεία εξ ουρανού και έγινε και συνεργάτης και άλλαξε η ζωή του με την τοστιέρα ιονιστή ανατομικό στρώμα sDSL.

  7. #22
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Ρε αλήτη Γκόθικα, έχεις κανένα πρόβλημα με τα Νοτιοαμερικάνικα Παγώνια; Γιατί τα σέρνεις στις λάσπες τις ακολασίας, μαζί με τα άλλα ρυπαρά που αναφέρεις; Ου να μου χαθείς. Κύβδιλε...

    Ducklord: τώρα και με μπλε και πράσινους στόκους!

  8. #23
    Το avatar του μέλους sooup
    sooup Guest
    Ελπιζω παντος να ξαναεμφανιστει ο φιλος μας για να απολαυσουμε ενα ακομη σχολιο απο τον Gothic. Αυτο βεβαια εαν δεν βαριεται να ξαναγραψει. Καιρος ειναι να σχηματιστει ενα "Top Of The Posts"
    Επισης θελω να ρωτησω εαν υπαρχουν παγωνια Βορειου Αμερικης.Ευχαριστω.

  9. #24
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πάντως ούτε εγώ ξέρω τι πάει να πει netiquette οπότε…..
    Οποίος μου πει κερδίζει λουκουμάκι.
    Παγόνια Βορείου Αμερικής δεν υπάρχουν πια τα πάτησε το… όχι λάθος τα KFC ήθελα να πω.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sooup
    sooup Guest
    Eιναι καποιοι γενικοι κανονες καλης (ορθης?) συμπεριφορας στο Net.Προερχεται απο το γαλλικο "etiquette" κατι σαν "savoir vivre".Κολλας και το "Ν" και εχεις το netiquette. Λουκουμι δεν θα παρω κανω διαιτα,ευχαριστω.

  11. #26
    Εγγραφή
    12-06-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Μηνύματα
    2.299
    Downloads
    8
    Uploads
    4
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πάντως απάντηση δεν περίμενα στις 4.30 το πρωί. Όσο για το λουκουμάκι εντάξει θα σου πάρω μπακλαβαδακι light με 30% λιγότερες θερμίδες. Έτσι για να μην λέτε.

  12. #27
    Το avatar του μέλους sooup
    sooup Guest
    Ουτε εγω !!!!!!!!

  13. #28
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sooup
    Eιναι καποιοι γενικοι κανονες καλης (ορθης?) συμπεριφορας στο Net.Προερχεται απο το γαλλικο "etiquette" κατι σαν "savoir vivre".Κολλας και το "Ν" και εχεις το netiquette. Λουκουμι δεν θα παρω κανω διαιτα,ευχαριστω.
    Μικρή συμπλήρωση: Κολλάς το "Ν" και έχεις "Net" tiquette

  14. #29
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως χθές όταν βγήκα έξω για business (γεματούλες και άλλα διάφορα) καθώς περπατούσα εκεί κοντά σε μια κολώνα του ΑΠΘ βλέπω να λέει το εξής: Ζητούνται άτομα για εργασία σε εταιρία παροχής τηλεφωνικών υπηρεσιών και λέω μήπως αυτός ο djThanos έκανε καμιά δουλειά εκεί. Πάντως ο Gothic καλά έκανε και του τα είπε έτσι και αν δεν καταλαβαίνει τότε μάλλον θα αναλάβω εγώ με τους τρόπους μου.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-05-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.189
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15507 / 970
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    LINKSYS WAG200G
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σήμερα πάντως που θα ξαναπεράσω από εκεί θα προσπαθίσω αν τοιχόν το βρω πουθενά αυτό με την αγγελία να το πάρω και να το κάνω post εδώ να δείτε και εσείς τι ακριβώς έγραφε.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελεγχος για εναλλακτικο παροχο!
    Από tsaltinho στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-08, 15:55
  2. Σταθερή Τηλεφωνία για επιχείρηση!! Ποιόν πάροχο ;
    Από zerocool στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-08, 15:37
  3. ADSL over ISDN από εναλλακτικό πάροχο?
    Από HaD3S στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-08, 12:45
  4. Dial Plan για εναλλακτικό πάροχο
    Από jefman στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-06, 15:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας