Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για άλλη μια φορά αποδείδω φόρο (οχι Φ.Π.Α.) τιμής στον λορντ οφ δε ντακς...... ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

  2. #17
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    LOL

    Λοιπόν ποιος θέλει νέα στήλη "τα σκίτσα του παπιόλορδα" στην frontpage να σηκώσει το χέρι του, ακούς λόρδε;


    Τι είπες; "ΚΟΥΑΚ!" ;;;


  3. #18
    Εγγραφή
    10-09-2003
    Περιοχή
    CFU
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΚΥΡΑ
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    χαααααααααααααχαααααααααχ


    αυτο με τον εξωγηινο και αυτο της τελας κορυφη!

  4. #19
    Το avatar του μέλους Johny
    Johny Guest
    LOL

    Λοιπόν ποιος θέλει νέα στήλη "τα σκίτσα του παπιόλορδα" στην frontpage να σηκώσει το χέρι του, ακούς λόρδε;


    Τι είπες; "ΚΟΥΑΚ!" ;;;

    Εγώ είμαι σύμφωνος.

  5. #20
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ΚΟΥΑΚ ΚΟΥΑΚ πρός Αντμινιστράτορα, Αυτό πιστεύω πώς δεν θέλει και ερώτημα... ΚΟΥΑΚ ΚΟΥΑΚ ((λέτε να είναι κολλητικό ??))

  6. #21
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    864
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    XAXAXXAXAA!!!!!!
    Tha po thn prosopikh mou gnomh!!!! Kalytera na pareis Asus router me FSB800 kai na dexetai kai dual ddr 400!!!! Me eggyhmenh taxythta tha pianeis 4 GhKB!!!!!!

  7. #22
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Σιγά μην σας άφηνα έτσι, μοναχά στο κρύο και τ` αγιάζι...
    Να κάνω και την γκρίζα διαφήμισή μου:

    Μόλις γύρισα απο το "Πειρατές της Καραιβικής" και αν και η ταινία έχει δύο αρνητικά στοιχεία (α. `Αμερικανίζει` και καταλήγει σε ηλίθιο χάπι εντ και β. είναι ψιλο-παιδική, ή μάλλον `αθώα` σε σχέση με το θέμα που πραγματεύεται) αξίζει να τη δείτε σινεμά. Έχει πολύ, ΠΟΛΥ γέλιο και κορυφαία, πραγματικά κορυφαία εφέ στον τρόπο με τον οποίο έχουν συνδυαστεί με της `υλικές` σκηνές. Ω, γουέλ... Τον είπα τον πόνο μου, και τώρα πάμε στο ψετό (`πωωω-πωωω μαγκεάααα)..!

    Φαλικά (πω-πωωω άντρα ο παπιάρχοντα)
    Ducklander: There can be only none...

  8. #23
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Τρομερή ιδέα να γίνει section με σκιτσάκια του παπιού...

    Εmpire, δεν ξέρω αν το είπες σοβαρά ή για πλάκα, αλλά τρομερό !!!

    Υ.Γ. (Ασχετο, αλλά μου ήρθε)
    "Το παπάαακιιι πάει στην ποταμιά... ωρε το παπάααακιιι πάει καλέ παπί"

  9. #24
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Για μερικούς εξακολουθεί να είναι όνειρο... Δεν υποστηρίζεται η περιοχή τους ή απλά δεν έχουν φράγκα. Παίδες, ελπίζω να πέσουν σύντομα οι τιμές γιατι και για εμένα θυσία είναι η καταραμένη. Ως τότε, όλοι είμαστε κάπως σαν... Σαν το Βασιλάκη Καϊλα, το `παιδί που ποτέ δεν έμαθε γιατί`...

    Φιλικά
    Παπιάρχοντας

  10. #25
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)


    Όχι μιλάω σοβαρά, παπιόλορδα ετοιμάσου! Φόρα το καπελάκι του ζωγράφου και πιάσε και το ατελιέ και αυτό που κρατάνε οι ζωγράφοι με τα χρώματα πως το λένε ρε γμτ, και πάμε.



    Αν συμφωνεί ο λόρδος (των παπιών ντε!) τότε απλά πείτε μου ιδέες που και πως να μπει στην αρχική σελίδα.

  11. #26
    Το avatar του μέλους UGF_GreekMind
    UGF_GreekMind Guest
    Προτείνω να μπει link στα αριστερά της home page, το οποίο θα δείχνει "το σκίτσο της ενδομάδας".

    Αυτό για να μην κουράσουμε τον καλλιτέχνη και για να μπορεί να κάνει "καυστικά" σχόλια στα τεκταινόμενα της προηγούμενης βδομάδας.

    Επίσης θέλω link για το 80% της έκπτωσης για DSL 1024 που μας υποσχέθηκες, το cisco modem με το οποίο έκανες τις δοκιμές, free access σε όλα τα γνωστά AVS, τις playmates των ετών 1990 έως και σήμερα, να κάνεις τη γυναίκα μου να σταματήσει να με πρίζει, δύο πίτα γύρο με απ' όΛα και γενικώς ότι δικαιούμαι ως νόμιμο μέλος του ADSLgr.com

  12. #27
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.816
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Επίσης θέλω link για το 80% της έκπτωσης για DSL 1024 που μας υποσχέθηκες, το cisco modem με το οποίο έκανες τις δοκιμές, free access σε όλα τα γνωστά AVS, τις playmates των ετών 1990 έως και σήμερα, να κάνεις τη γυναίκα μου να σταματήσει να με πρίζει, δύο πίτα γύρο με απ' όΛα και γενικώς ότι δικαιούμαι ως νόμιμο μέλος του ADSLgr.com
    Αμέσως κύριε αμέσως, εφτασεεεεεεεεεεεεηηηηη....


    Αυτό το αριστερό μενού όμως έχει παραγεμίσει τελευταία ρε παιδιά, τι άλλο να χωρέσει το κακομίρκο;

  13. #28
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Εγώ παιδάκια δεν έχω πρόβλημα, ό,τι θέλετε κάνετε. Απλώς θα θέσω μερικούς, ως ένα βαθμό χαζούς και αυτονόητους, κανόνες...

    1.
    Δεν μπορώ να έχω ωράριο όταν στέλνω σταφ. Μπορεί να στείλω ένα σκίτσο δε δύο εβδομάδες, ή 2 σε μια μέρα. Μην το ονομάσετε ντε και καλά `το σκίτσο της εβδομάδας` εκτός αν κάνω καμιά πατέντα με τον Γιαννάκη (τον εμπάηρ ντε) και τα στέλνω σε αυτόν για να τα χώνει σε database του σάητ να ρολάρουν ανά χρονική περίοδο. Έτσι, όμως, χάνετε (ναι, με `ε`, εσείς) το... στοιχείο της έκπουληξης: "Αχού καλιέ, ου παπούλορντας ξανάστουλε σκίντζο! Αχού τι ωραία!"

    2.
    Όπως είναι λογικό, μπορείτε να κάνετε τα σκίντζα όντι τέλετε (και άμα λάχει, τα έχω και σε μεγαλύτερη ανάλυση, που-δου-έφ αν τα θέλει κανείς) μα όχι και να τα πλασσάρετε σαν δικά σας. Ναι, ναι, ξέρω, μαλακίες λέω. Όταν έχει καεί η γούνα σου όμως προσέχεις: ενώ στην ΑΚΤΟ (ναι, πέρασα και απο εκεί) πάτωνα κάθε χρόνο `λόγω ιδεολογίας`, είδα έναν μπάσταρδο να έχει κλέψει ένα σκίτσο που έκανα για μπλουζάκι της κοπέλας μου και με ελάχιστες αλλοιώσεις να το πλασάρει σαν πτυχιακή του. Δεν είπα κουβέντα μα απο τότε... Τέσπα. Απλά, αν καταφέρει κανείς να `εκμεταλλευτεί εμπορικά κάτι το οποίο υπάγεται στη δική μου πνευματική περιουσία` τουλάχιστον ας πει και σε εμένα πως το έκανε μπας και βγάλω κανένα φράγκο ;-)

    3.
    Λίαν συντόμως η θεματολογία θα ξεφύγει απο τα θέματα των τηλεπικοινωνιών και μόνο και θα το γυρίσω σε τεχνολογικά θέματα γενικώς. Δεν αξίζει να σας στέλνω συνέχεια σκίτσα για το `πόσο κακές είναι οι τηλεπικοινωνιακές εταιρίες` όταν έχουμε τόοοοοσους και τόσους να θάψουμε. Δε συμφωνείτε;

    4.
    Στείλτε ιδέες. Κάντε μου PM και οι καλύτερες θα γίνουν σγκιντζάγκια. Έτσι, για να` χουμε να το λέμε (`σκίτσο τάδε - ιδέα τάδε`. Κάτι σαν Uderzo και Gosciny..!)

    5.
    Κάθε φορά που θα βλέπετε ένα απο τα σκιτσάκια στο aDSLgr, θα μου στέλνετε 10 ευρώ.

    Αυτά απο εμένα. Αν συμφωνείτε, είμαστε οκ.

    Φιλικά
    Παπιόλορδας

    Υ.Γ.: Το 5, φυσικά, δεν ισχύει. Τι να κάνω με 10€;;; 160 θα σκάσω στη φόρθνετ! Στείλτε 20! 40! 800!....... Τι πάει να πει τίποτα; Κακιασμένοι... Καλά σας....

    Υ.Γ.2: Έχει κανείς καμιά θέση για τεχνικό στην εταιρία του; Για γραφίστα; Για σκιτσογράφο; Για κειμενογράφο; Για κάτι, τέλος πάντων, που νά` χει να κάνει με ποντίκι και πλουκτρουλούγιου (πως λέμε `μουστουκούλουρου`); Έχω αρχίσει να ψάχνουμαι για δεύτερη δουλειά ή μετάβαση απο τη βασική μου. Όποιος έχει και δύναται, επίσης, PM me. Θένκς αδέλφια.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-06-2003
    Περιοχή
    Λίγο πιο πάνω
    Μηνύματα
    2.710
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBit, στο όνομα
    ISP
    Μια τρύπα στο
    Router
    Ένα κόκκινο κ
    Ήθελα επίσης να σας αναφέρω πως ο κάκιστος, ο τρίσκακος, ο ποταπός ο Έμπαηρ σας στερεί απο τα σκίτσα μου. Μου απαγόρεψε ρητά να στέλνω σκίτσα διότι, αν και μέχρι τώρα σας το έκρυβε, το σάητ `πατάει` σε ένα μόντεμ 28.8 που τρέχει σε ένα υπόγειο, και έτσι `δεν έχει μπάντγουιθ για τέτοιες πολυτέλειες`. Ίσως, βέβαια, και να λέω ψέματα και όπου να` ναι δείτε περισσότερα....
    Τζαστ γιου γουέητ!

    Φιλικά
    The Lord Of The Ducks III: Return of the Pimp

  15. #30
    Το avatar του μέλους MOYSYS
    MOYSYS Guest
    ΑΝ ΚΑΠΙΟΣ ΔΙΚΟΣΑΣ ΣΤΗΝ ΙΚΟΓΕΝΙΑ .ΕΧΗ ΚΑΠΙΟ ΠΡΟΒΛΙΜΑ ΑΝΑΠΗΡΙΑΣ
    ΑΠΛΑ ΦΕΒΓΑΙΤΕ ΑΠΟ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΕ ΠΑΚΕΤΟ ΙΔΙΚΟ ΓΙΑ ΑΝΑΠΙΡΟΥΣ
    ΤΗΛΕΦΟΝΙΣΤΕΜΟΥ
    ΤΛ210 2388200

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-07, 12:36
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-07, 23:16
  3. Από πού ενημερώνεστε συνήθως για την επικαιρότητα και για όσα σας αφορούν;
    Από sgiak στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-06, 09:54

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας