Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 25
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Καταρχήν μου έδωσαν demo ευγενικότατα, χωρίς καθόλου ταλαιπωρία...Και μάλιστα κυριακή μεσημέρι...

    Αφού δοκίμασα τις ταχύτητες (και οι οποίες ήταν πολύ καλές), αγόρασα ONLINE την καλοκαιρινή προσφορά της (22,2 euro το μήνα) και μέσα σε 5 min η συνδεσή μου ήταν έτοιμη. Για τους επόμενους 4 μήνες θα είμαι πελάτη της.

    Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

    Κάποιες φορές πρέπει και να επαινούμε τις εταιρίες που αξίζουν.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Σωστός. Κι εγώ μέχρι στιγμή, κανένα πρόβλημα με τη Forthnet, και ταχύτητες έχω και εξυπηρέτηση πολύ καλή. Σωστοί οι άνθρωποι (άλλους ISP δεν έχω δοκιμάσει για να ξέρω, απλά λέω αυτά που ξέρω για τη Forthnet).
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  3. #3
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και γω με forthnet εδω και 3 μηνες και ειμαι παρα πολυ καλα!και πο ταχυτητες και απο εξυπηρετηση..

  4. #4
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Είναι γνωστό οτι το helpdesk της forthnet είνια ένα απο τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο..
    Απο τα χύτητες όμως υπάρχουν και μερικοί που διαφωνούν μιας και έχουν προβλήματα ακόμα με forthnet
    Εγω δέν είχα κανένα πρόβλημα με 256/128 forthnet
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  5. #5
    Εγγραφή
    12-03-2005
    Περιοχή
    @Χονολουλου@
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.959
    Downloads
    9
    Uploads
    6
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    εγώ που πήρα ντεμο τους και 9 μέρες μου το άφησαν!!

  6. #6
    Εγγραφή
    09-08-2004
    Περιοχή
    Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    531
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Thomson 585v7
    Path Level
    Interleaved
    Από προσωπική μου εμπειρία θα πω ότι η FORTHnet είναι η μόνη εταιρία στο χώρο που λειτουργεί με σωστό επαγγελματισμό και όχι με την λογική της "αρπαχτής" κτλ.

    Είμαι πελάτης από το 1996 και θα συνεχίσω να είμαι, γιατί ξέρω ότι τουλάχιστον δεν με κοροϊδεύουν συν ότι με παίρνουν αυτοί τηλέφωνο όταν είναι για να ανανεώσω τη συνδρομή και δεν χαλάω και το 10άρικο
    ISTJ

  7. #7
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teo_L20
    εγώ που πήρα ντεμο τους και 9 μέρες μου το άφησαν!!
    Ναι αλλα ΟΤΕnet avatar έχεις

    καλά τα πόσα demo πήρα άστο..
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  8. #8
    Εγγραφή
    12-03-2005
    Περιοχή
    @Χονολουλου@
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.959
    Downloads
    9
    Uploads
    6
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΚΟΖ
    Router
    U.S. Robotics 9108
    καλό αυτο!!
    πως θα σε κρατήσουν πελάτη?

  9. #9
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Ευχαριστημένος πελάτης απο το '98, σαφώς και έχουν εκπληκτικό helpdesk αν και είναι δράμα τα φλωροτραγουδάκια που ακούς στην αναμονή, χάθηκε να βάλουν τίποτα Kreator; Πάντα όταν παίρνω για ανανέωση έχω και ένα People of the Lie εύκαιρο...
    Με είχε εντυπωσιάσει που επι εποχής dialup (λες και ήταν πριν 10 χρόνια ένα πράμα) τους τα είχα χώσει για κάποια πράγματα (προσφορές για νέους πελάτες αλλα όχι για παλιούς και άλλα) και με έψαχναν επι 3 μέρες για να συζητήσουμε τις απόψεις μου, στο τέλος δε μου έδωσαν και δωρεάν χρόνο.
    Έτσι κρατάνε τους πελάτες, σαν τον πΟΤΕ ένα πράγμα. ΧΑ ΧΑ ΧΑ

    ...

    Φυσικά τους τα χώνω ακόμα σε κάθε ευκαιρία για τις τιμές χρησιμοποιώντας την Teledome σαν παράδειγμα (κάτι που πρέπει να κάνουμε όλοι οι πελάτες τους γιατί ΑΚΟΥΝΕ) αν και δεν έχει ιδρώσει το αυτί τους ακόμα. Ίδωμεν.

  10. #10
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Και εγώ με forthnet είμαι εδώ και 6 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος αν και μερικές φορές καθυστερούν να απαντήσουν στο τηλέφωνο. Πάντως θα συνεχίσω με forthnet γιατί και από ταχύτητες ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Τώρα για τις τιμές της μπορεί να είναι λιγάκι τσιμπημένες σε σύγκριση με άλλες εταιρείες (πχ teledome) αλλά ρε παιδιά εδώ που τα λέμε ότι πληρώνεις παίρνεις.
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdn
    sdn Guest
    Συγγνώμη που χαλάω το πάρτι αλλά δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα . Αν υπάρξει πραγματικό πρόβλημα που δεν θέλουν η δεν μπορούν να το λύσουν τότε σου απαντάνε και σε βάζουν 15 λεπτά στην αναμονή έως να σου μιλήσει κάποιος άλλος. Μπορεί να σου λένε να ότι θα σου απαντήσουν με email μέσα σε μερικές ώρες και να τους περιμένεις μια εβδομάδα και τελικά να μην απαντάνε. Γενικά, έχουν πολύ φιλικό προσωπικό το οποίο έχει μάθει μια κασέτα και την λέει (μου πρότειναν να ανοίγω πόρτες σε απλό μόντεμ). Όταν κάτι δεν πάει καλά η φταίει το μόντεμ η ο ΟΤΕ.
    Καλό help desk είναι αυτό που σου λύνει τα προβλήματά σου και όχι αυτό που ψάχνει να σε βρει για να σου πει ότι δεν μπορεί να τα λύσει.Το marketing πρέπει να υποστηρίζεται και από καλό προϊών για να είναι δημιουργικό

    Και για το ηθικό μέρος του πράγματος, να τονίσω οτι μιλάω επί προσωπικού (αυτά που βίωσα και κατάλαβα) από την επικοινωνία με την φορτηνετ.

  12. #12
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdn
    Συγγνώμη που χαλάω το πάρτι αλλά δεν είναι πάντα έτσι τα πράγματα . Αν υπάρξει πραγματικό πρόβλημα που δεν θέλουν η δεν μπορούν να το λύσουν τότε σου απαντάνε και σε βάζουν 15 λεπτά στην αναμονή έως να σου μιλήσει κάποιος άλλος. Μπορεί να σου λένε να ότι θα σου απαντήσουν με email μέσα σε μερικές ώρες και να τους περιμένεις μια εβδομάδα και τελικά να μην απαντάνε. Γενικά, έχουν πολύ φιλικό προσωπικό το οποίο έχει μάθει μια κασέτα και την λέει (μου πρότειναν να ανοίγω πόρτες σε απλό μόντεμ). Όταν κάτι δεν πάει καλά η φταίει το μόντεμ η ο ΟΤΕ.
    Καλό help desk είναι αυτό που σου λύνει τα προβλήματά σου και όχι αυτό που ψάχνει να σε βρει για να σου πει ότι δεν μπορεί να τα λύσει.Το marketing πρέπει να υποστηρίζεται και από καλό προϊών για να είναι δημιουργικό

    Και για το ηθικό μέρος του πράγματος, να τονίσω οτι μιλάω επί προσωπικού (αυτά που βίωσα και κατάλαβα) από την επικοινωνία με την φορτηνετ.
    Σε αυτό που λες έχεις δίκαιο. Και εμένα μου είχαν πει μια φορά ότι θα με έπαιρναν τηλέφωνο και ακόμα το περιμένω! Νομίζω, ωστόσο, ότι είναι μεμονωμένα περιστατικά τις περισσότρες φορές. Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν μου έδωσαν και την αφορμή να τους πάρω πολλές φορές τηλ. Πάντως μακάρι να είχαν το marketing και service της Οcz (έχει ξανασυζητηθεί ποσο καλό είναι).
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic
    Με είχε εντυπωσιάσει που επι εποχής dialup (λες και ήταν πριν 10 χρόνια ένα πράμα) τους τα είχα χώσει για κάποια πράγματα (προσφορές για νέους πελάτες αλλα όχι για παλιούς και άλλα) και με έψαχναν επι 3 μέρες για να συζητήσουμε τις απόψεις μου, στο τέλος δε μου έδωσαν και δωρεάν χρόνο.
    Έτσι κρατάνε τους πελάτες, σαν τον πΟΤΕ ένα πράγμα. ΧΑ ΧΑ ΧΑ
    Και σε μένα το ίδιο έκαναν μετά από "παράπονα".
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #14
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΡΩΝΑΣ
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    η υποστηριξη της forthnet ειναι απο τις καλυτερες αν οχι η καλυτερη.εχουν λυσει προβλημα σε φιλο μου το οποιο δεν ηταν καν δικο τους τελικα ηταν του υπολογιστη του.τωρα το αν καποιος επεσε σε υπαλληλο τρομπα αυτο μπορει να συμβει στον καθενα. και κατι πολυ σημαντικο μην κατηγορειτε τους isps για την ταχυτητα καθοτι επηρεαζεται απο αρκετους παραγοντες οι οποιοι δεν εχουν να κανουν με τον isp

  15. #15
    Εγγραφή
    20-04-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15500/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    DGN2000 / TL-WA801ND
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απόλυτα ευχαριστημένος μαζί τους μετά απο 2+ μήνες.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εξυπηρέτηση πελατων Forthnet
    Από DSLLSD στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-07, 17:03
  2. ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ FORTHNET
    Από KrAiBoW στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-07, 20:02
  3. forthnet + εξυπηρετηση = ανεκδοτο!!!!
    Από nmichalo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-07, 19:53
  4. Εξυπηρέτηση Forthnet
    Από pesta στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-07, 22:12
  5. Forthnet και τηλεφωνική εξυπηρέτηση.
    Από PeiramatoZwo στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-06, 01:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας