Σελ. 1672 από 2453 ΠρώτηΠρώτη ... 16521662166716701671167216731674167716821692 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 25.066-25.080 από 36795
  1. #25066
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά μάλλον όχι, αλλά από την άλλη κρίνοντας από κάποια γραπτά εδώ και από κάτι "πανηγυρισμούς" στο γήπεδο ίσως τελικά να είναι 'μάλλον ναι'....
    Ωραιος pop. Μπειτε ολοι στο παιχνιδι του οπαδικου ρατσισμου. Μια χαρα πετυχανε το στοχο τους.

    Απορω παντως πως γινεται σοφρωνες ανθρωποι να τσιμπανε απο προπαγαναδα και να αποκτουν μνημη χρυσοψαρου.

    Οταν κουβαλουσαν τον Ευθυμιαδη αιμοφυρτο παρομοιαζες την πλειοψηφια των οπαδων σας με τον Φιλιππιδη και τα καλοπαιδα της εξεδρας που τον ξυλοκοπησαν;

    Εγω επιμενω οτι η πλειοψηφια των ενεργων οπαδων γενικως αγονται και φερονται εξυπηρετωντας συμφεροντα ΑΛΛΑ δεν πιστευω και οτι ειναι καφροι...

    ΥΓ. Το κητος ανακαλεσε ακριβως επειδη χαλαστηκαν οι πολλοι γαβροι απο την συμπεριφορα του.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  2. #25067
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μήπως αυτή η ορατή φάρσα αντικατοπτρίζει και το επίπεδο των φιλάθλων της ομάδας;

    Κανονικά μάλλον όχι, αλλά από την άλλη κρίνοντας από κάποια γραπτά εδώ και από κάτι "πανηγυρισμούς" στο γήπεδο ίσως τελικά να είναι 'μάλλον ναι'....


    Spoiler:
    Πάντως από έναν ένθερμο υποστηρικτή του "μαζί τα φάγαμε", έπρεπε να περιμένω τέτοια τσουβαλιάσματα και όχι να μένω έκπληκτος.....

  3. #25068
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leopal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αναλογη περιπτωση δεν νομιζω οι φιλαθλοι του παο να αποδοκιμαζαν την ομαδα μετα απο μια νικη επι του οσφπ.

    Διορθωσε με αν κανω λαθος.

    Ολυμπιακος ειμαι αλλα δεν συμφωνω καθολου με αυτα που εγιναν εντος κ εκτος γηπεδου..
    Το ειπα 100 φορες. οπως εχουν καταφερει (δινοντας πατηματα) να δωσουν στον μεσο βαζελο την αισθηση οτι ειναι αδικημενος σε σχεση με τον ΟΣΦΠ, ετσι εχουν καταφερει να δωσουν και στον μεσο γαβρο την αισθηση οτι στοχοποιειται μονο αυτος και η ομαδα του για θεματα που αμαρτανουν χοντρα πολλοι.

    Εγω προσωπικα δεν προκειται να μπω σε αυτη την διαδικασια ενοχλημενος απο το τσουβαλιασμα και την στοχοποιηση να κανω αντιστοιχες υποθεσεις (δεν σε αδικω παντως) ΑΛΛΑ απο την αλλη δεν δεχομαι (οπως δεν δεχομουν ποτε) ρατσιστικες και ελιτιστικες αντιληψεις διοτι απλα διαιωνιζουν την κατασταση και εξυπηρετουν συμφεροντα.

    Απλα λυπαμαι που νοημονες ανθρωποι μπαινουν σε αυτο το τριπακι κοιτωντας μονο απεναντι και αποκτωντας μνημη χρυσοψαρου.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  4. #25069
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα λυπαμαι που νοημονες ανθρωποι μπαινουν σε αυτο το τριπακι κοιτωντας μονο απεναντι και αποκτωντας μνημη χρυσοψαρου.
    Πολύ σωστός!

  5. #25070
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Τα είδε όλα!
    => «Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια»
    Spoiler:
    21.02.2011 - 21:06
    «Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια»


    Βαμμένος… γαύρος είναι ο Δημήτρης Καμπουράκης, όμως μετά από αυτά που είδαν τα ματάκια του, το Σάββατο, άρχισε να το… ψιλοσκέφτεται! Διαβάστε το άρθρο του γνωστού δημοσιογράφου.



    Άφησα μια μέρα να περάσει, για να καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός γύρω μου και μέσα μου. Καθότι -το ομολογώ- βλέποντας τον περιβόητο αγώνα, μια ταραχή την έπαθα.

    Γεννήθηκα σε μια πόλη γεμάτη Ολυμπιακούς και μεγάλωσα σ' ένα σπίτι με μια αφίσα του Σιδέρη στο αποθηκάκι. Είχε φαρδιές κόκκινες ρίγες η φανέλα του και πατούσε μια τρίφυλλη μπάλα με το πόδι του. Πρώτη φορά που πήγα σε αθηναϊκό γήπεδο στα δεκαπέντε μου (στα Χανιά πήγαινα τακτικά τσαμπατζής, έπαιζαν τότε β' εθνική), πήγα μόνο και μόνο για να δω τον Τριαντάφυλλο με τις φαβορίτες. Πουλούσα πασατέμπο τέσσερα ολόκληρα χρόνια στο παλιό Καραϊσκάκη σε αγώνες του Ολυμπιακού και του Εθνικού, όταν ήμουν φοιτητής. Ας μην συνεχίσω με παίχτες, χρονιές και αγώνες, ως σήμερα. Πολυλογία θα ήταν.

    Έχω ένα βαθύ συναισθηματικό δέσιμο με τον Ολυμπιακό. Από παιδάκι. Εκτός από τον μύθο της ομάδας, με γοήτευαν πάντα και οι κοινωνικές αναφορές των οπαδών της. Γούσταρα που οι γαύροι μας ήταν από τις πιο φτωχικές γειτονιές του λεκανοπεδίου. Ο οπαδός του Ολυμπιακού που κατέβαινε στο Καραϊσκάκη, μού έφερνε πάντα στο μυαλό την εικόνα του οικοδόμου κι ας έδερνε τη γυναίκα του όταν γύριζε σπίτι. Ο Παναθηναϊκός πάλι, μου έφερνε την εικόνα του μικροαστού υπαλλήλου που παίρνει το τρόλεϋ. Σαχλαμάρες θα πείτε, ειδικά στις μέρες μας και για ομάδες πανελλαδικής εμβέλειας... το ξέρω, αλλά έτσι τα είχα εγώ τακτοποιήσει μέσα μου. Ακόμα και όταν η ομάδα δεν έπαιζε καλά στο γήπεδο, η εξέδρα μας ήταν πάντα κάτι το αξεπέραστο.

    Γούσταρα που η ομάδα έπαιρνε πρωταθλήματα και μ' ενοχλούσε που ποτέ δεν τα κατάφερνε στην Ευρώπη. Έλεγα ότι ο Ολυμπιακός έχει κόμπλεξ ανωτερότητας όταν παίζει στην Ελλάδα και κόμπλεξ κατωτερότητας όταν παίζει στην Ευρώπη. Ο Παναθηναϊκός -έλεγα- έχει ακριβώς τα αντίθετα. Είχα φτιάξει και σ' αυτό τη θεωρία μου, σαν κάθε οπαδός που όλα τα βολεύει μέσα του. Διάβαζα για τις παράγκες, έβλεπα τις αγριότητες των οργανωμένων, μ' ενοχλούσε πολλές φορές η έπαρση του Κόκκαλη, αλλά σάματις τέτοια παρόμοια δεν λέγανε και για τον Βαρδινογιάννη οι δικοί μας; Κι έπειτα, ποιός ήθελε έναν loοser Πρόεδρο ή έναν έντιμο άφραγκο στο τιμόνι; Κανείς. Σε καμία ομάδα.

    Έκανα τα στραβά μάτια πολλές φορές, αλλά χωρίς να αρνούμαι την πραγματικότητα και χωρίς να συμμετέχω. Απλώς φρόντιζα να διαχωρίζω την αγάπη μου για τον Ολυμπιακό, από το χάλι τής εν' γένει κατάστασης στα γήπεδα. Μπορούσα να ξεχωρίζω την περηφάνεια μου για το χρώμα μας, τις σημαίες μας, την εξέδρα μας και την ιστορία μας, από τα δεινά του ελληνικού ποδοσφαίρου κι ας είχαν οι ηγέτες μας μέγιστη ευθύνη γι' αυτά ως ηγέτες πρωταθλητή. Στο τέλος τέλος, θα πάψουμε δηλαδή να είμαστε οπαδοί ή φίλαθλοι της μητρικής μας ομάδας, επειδή υπάρχουν απατεώνες παράγοντες και χαχόλοι οργανωμένοι; Αυτά έλεγα, όπως και πολλοί άλλοι απ' όλες τις ομάδες.

    Ήρθε όμως η ώρα να σας πω και τι νιώθω τώρα:
    Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια. Άλλη ομάδα δεν πρόκειται να επευφημήσω, δεν το βαστάω. Αλλά κι αυτό που είδα, δεν το ανέχομαι. Με πλήγωσες ρε και δε χρειάζεται να σου εξηγήσω γιατί. Δεν κάνουμε πηγαδάκι με αντιπάλους τώρα... μεταξύ μας μιλάμε και συνεννοούμαστε με τα μάτια. Τέρμα το γνωστό «αυτό κάνουν κι οι άλλοι» ή «θα το έκαναν αν μπορούσαν». Εγώ δε θέλω πια να το κάνω. Δε θέλω να είμαι σαν τους άλλους, διότι έτσι δικαιολογώ κάθε τι που με κάνει πολύ χειρότερο τους. Τελεία και παύλα. Δε σε πουλάω εγώ Ολυμπιακάρα μου, να το ξέρεις, εσύ με πούλησες. Θα περιμένω, μην και με τον καιρό ξαναβρείς αυτό που έχασες. Τον εαυτό σου, την ψυχή σου. Αν τα ξαναδώ, θα διαβώ πάλι τη θύρα του Καραϊσκάκη και θα ξαναδακρύσω για πάρτη σου. Και θα ξανακάτσω στα πέτρινα σκαλιά του (όχι στα καθίσματα των νέων καιρών), θα ξανα-ουρλιάξω όταν βάλει γκόλ ο Δεληκάρης και θα ξανα-αποθεώσω τα ανάποδα ψαλίδια του Αναστόπουλου.

    Κι από κει που ίσως ξανακάτσω, μπορεί να με ξαναδώ κι εμένα στα κάτω σκαλιά. Ισχνό νεαρό με μακριά μαλλιά, να παραμερίζει πόδια για να περάσει, κρατώντας έναν δίσκο γεμάτο σακουλάκια πασατέμπο (δύο φράγκα το χωνί, φίλε), προσπαθώντας και να μην χάσει τον πελάτη, αλλά να μη χάσει και τη φάση. Ότι την αγαπούσε ο τυπάκος κάθε φάση του Θρύλου...

    Α ρε Ολυμπιακάρα, σαν όλους τους έρωτες κι εσύ...

    ΠΗΓΗ: protagon.gr
    http://www.sportdog.gr/article/14088...-merika-hronia

  6. #25071
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα είδε όλα!
    => «Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια»
    Spoiler:
    21.02.2011 - 21:06
    «Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια»


    Βαμμένος… γαύρος είναι ο Δημήτρης Καμπουράκης, όμως μετά από αυτά που είδαν τα ματάκια του, το Σάββατο, άρχισε να το… ψιλοσκέφτεται! Διαβάστε το άρθρο του γνωστού δημοσιογράφου.



    Άφησα μια μέρα να περάσει, για να καταλαγιάσει ο κουρνιαχτός γύρω μου και μέσα μου. Καθότι -το ομολογώ- βλέποντας τον περιβόητο αγώνα, μια ταραχή την έπαθα.

    Γεννήθηκα σε μια πόλη γεμάτη Ολυμπιακούς και μεγάλωσα σ' ένα σπίτι με μια αφίσα του Σιδέρη στο αποθηκάκι. Είχε φαρδιές κόκκινες ρίγες η φανέλα του και πατούσε μια τρίφυλλη μπάλα με το πόδι του. Πρώτη φορά που πήγα σε αθηναϊκό γήπεδο στα δεκαπέντε μου (στα Χανιά πήγαινα τακτικά τσαμπατζής, έπαιζαν τότε β' εθνική), πήγα μόνο και μόνο για να δω τον Τριαντάφυλλο με τις φαβορίτες. Πουλούσα πασατέμπο τέσσερα ολόκληρα χρόνια στο παλιό Καραϊσκάκη σε αγώνες του Ολυμπιακού και του Εθνικού, όταν ήμουν φοιτητής. Ας μην συνεχίσω με παίχτες, χρονιές και αγώνες, ως σήμερα. Πολυλογία θα ήταν.

    Έχω ένα βαθύ συναισθηματικό δέσιμο με τον Ολυμπιακό. Από παιδάκι. Εκτός από τον μύθο της ομάδας, με γοήτευαν πάντα και οι κοινωνικές αναφορές των οπαδών της. Γούσταρα που οι γαύροι μας ήταν από τις πιο φτωχικές γειτονιές του λεκανοπεδίου. Ο οπαδός του Ολυμπιακού που κατέβαινε στο Καραϊσκάκη, μού έφερνε πάντα στο μυαλό την εικόνα του οικοδόμου κι ας έδερνε τη γυναίκα του όταν γύριζε σπίτι. Ο Παναθηναϊκός πάλι, μου έφερνε την εικόνα του μικροαστού υπαλλήλου που παίρνει το τρόλεϋ. Σαχλαμάρες θα πείτε, ειδικά στις μέρες μας και για ομάδες πανελλαδικής εμβέλειας... το ξέρω, αλλά έτσι τα είχα εγώ τακτοποιήσει μέσα μου. Ακόμα και όταν η ομάδα δεν έπαιζε καλά στο γήπεδο, η εξέδρα μας ήταν πάντα κάτι το αξεπέραστο.

    Γούσταρα που η ομάδα έπαιρνε πρωταθλήματα και μ' ενοχλούσε που ποτέ δεν τα κατάφερνε στην Ευρώπη. Έλεγα ότι ο Ολυμπιακός έχει κόμπλεξ ανωτερότητας όταν παίζει στην Ελλάδα και κόμπλεξ κατωτερότητας όταν παίζει στην Ευρώπη. Ο Παναθηναϊκός -έλεγα- έχει ακριβώς τα αντίθετα. Είχα φτιάξει και σ' αυτό τη θεωρία μου, σαν κάθε οπαδός που όλα τα βολεύει μέσα του. Διάβαζα για τις παράγκες, έβλεπα τις αγριότητες των οργανωμένων, μ' ενοχλούσε πολλές φορές η έπαρση του Κόκκαλη, αλλά σάματις τέτοια παρόμοια δεν λέγανε και για τον Βαρδινογιάννη οι δικοί μας; Κι έπειτα, ποιός ήθελε έναν loοser Πρόεδρο ή έναν έντιμο άφραγκο στο τιμόνι; Κανείς. Σε καμία ομάδα.

    Έκανα τα στραβά μάτια πολλές φορές, αλλά χωρίς να αρνούμαι την πραγματικότητα και χωρίς να συμμετέχω. Απλώς φρόντιζα να διαχωρίζω την αγάπη μου για τον Ολυμπιακό, από το χάλι τής εν' γένει κατάστασης στα γήπεδα. Μπορούσα να ξεχωρίζω την περηφάνεια μου για το χρώμα μας, τις σημαίες μας, την εξέδρα μας και την ιστορία μας, από τα δεινά του ελληνικού ποδοσφαίρου κι ας είχαν οι ηγέτες μας μέγιστη ευθύνη γι' αυτά ως ηγέτες πρωταθλητή. Στο τέλος τέλος, θα πάψουμε δηλαδή να είμαστε οπαδοί ή φίλαθλοι της μητρικής μας ομάδας, επειδή υπάρχουν απατεώνες παράγοντες και χαχόλοι οργανωμένοι; Αυτά έλεγα, όπως και πολλοί άλλοι απ' όλες τις ομάδες.

    Ήρθε όμως η ώρα να σας πω και τι νιώθω τώρα:
    Ολυμπιακάρα μου, λέω να πάψω να σ' αγαπάω για μερικά χρόνια. Άλλη ομάδα δεν πρόκειται να επευφημήσω, δεν το βαστάω. Αλλά κι αυτό που είδα, δεν το ανέχομαι. Με πλήγωσες ρε και δε χρειάζεται να σου εξηγήσω γιατί. Δεν κάνουμε πηγαδάκι με αντιπάλους τώρα... μεταξύ μας μιλάμε και συνεννοούμαστε με τα μάτια. Τέρμα το γνωστό «αυτό κάνουν κι οι άλλοι» ή «θα το έκαναν αν μπορούσαν». Εγώ δε θέλω πια να το κάνω. Δε θέλω να είμαι σαν τους άλλους, διότι έτσι δικαιολογώ κάθε τι που με κάνει πολύ χειρότερο τους. Τελεία και παύλα. Δε σε πουλάω εγώ Ολυμπιακάρα μου, να το ξέρεις, εσύ με πούλησες. Θα περιμένω, μην και με τον καιρό ξαναβρείς αυτό που έχασες. Τον εαυτό σου, την ψυχή σου. Αν τα ξαναδώ, θα διαβώ πάλι τη θύρα του Καραϊσκάκη και θα ξαναδακρύσω για πάρτη σου.
    Και θα ξανακάτσω στα πέτρινα σκαλιά του (όχι στα καθίσματα των νέων καιρών), θα ξανα-ουρλιάξω όταν βάλει γκόλ ο Δεληκάρης και θα ξανα-αποθεώσω τα ανάποδα ψαλίδια του Αναστόπουλου.

    Κι από κει που ίσως ξανακάτσω, μπορεί να με ξαναδώ κι εμένα στα κάτω σκαλιά. Ισχνό νεαρό με μακριά μαλλιά, να παραμερίζει πόδια για να περάσει, κρατώντας έναν δίσκο γεμάτο σακουλάκια πασατέμπο (δύο φράγκα το χωνί, φίλε), προσπαθώντας και να μην χάσει τον πελάτη, αλλά να μη χάσει και τη φάση. Ότι την αγαπούσε ο τυπάκος κάθε φάση του Θρύλου...

    Α ρε Ολυμπιακάρα, σαν όλους τους έρωτες κι εσύ...

    ΠΗΓΗ: protagon.gr
    http://www.sportdog.gr/article/14088...-merika-hronia
    Ο Καμπουρακης που γενικως τον θεωρω γραφικο και κατευθυνομενο δεν απεχει και ιδιαιτερα απο τα στανταρ του στο συγκεκριμενο κειμενο.

    Απο την μια και ειδικα μεχρι τα bold τα λεει μια χαρα.

    Στα underlined ομως χανει τελειως το νοημα.

    Διοτι δεν καταλαβαινω που απευθυνεται ο κυριος Καμπουρακης.
    Στον δαφνοστεφανωμενο και στη σημαια;; Αυτα τον πουλησαν ή οι καραγκιοζηδες που διαχειριζονται την ομαδα της καρδιας μας; Ειναι ευκολο να απευθυνεσαι στον ΚΑΝΕΝΑ και να λες "πληγωθηκα και θα επιστρεψω οταν διορθωθουν τα πραγματα". Ειναι παρα πολυ ευκολο αλλα ΛΑΘΟΣ.
    Διοτι Ή δεν ασχολεισαι οντας ξενερωμενος είτε απευθυνεσαι στους σωστους αποδεκτες προκειμενου να αλλαξει κατι.
    Και για να αλλαξει κατι πρεπει να πιεσουν ΟΛΟΙ οι υγιεις οπαδοι αχρωματιστα τους παραγοντες και την πολιτεια προκειμενου να καθαρισει αυτη η σαπιλα που βιωνουμε τοσα χρονια με τις ευλογιες τους και τις ευλογιες μας. Αμα τα ριχνουμε στις σημαιες και τις ιδεες, επειδη ειναι τρεντι και "ΠΟΥΛΑΕΙ" το μονο που κανουμε ειναι να λαϊκιζουμε.

    Δεν περιμενω ομως κατι καλυτερο απο τον κυριο Καμπουρακη. Και στα εθνικα ζητηματα αναλογη σταση κραταει. Κατευθυνομενη και βολικη προς το σαπιο κατεστημενο.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  7. #25072
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Καλημέρα Μπέρνινκ.
    Αυτό που μου άρεσε στο άρθρο είναι η έκφραση δυσαρέσκιας για τα όσα είδαμε να συμβαίνουν το Σάβατο, σε αντίθεση με τα άκρα άωτα κάποιων οπαδικών γυαλιών.

  8. #25073
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα Μπέρνινκ.
    Αυτό που μου άρεσε στο άρθρο είναι η έκφραση δυσαρέσκιας για τα όσα είδαμε να συμβαίνουν το Σάβατο, σε αντίθεση με τα άκρα άωτα κάποιων οπαδικών γυαλιών.
    Καλημερα.

    Η εκφραση δυσαρεσκειας (αν και δεν το περιμενα μεσα στο γενικο κλιμα στοχοποιησης) ηταν ο κανονας αναμεσα στις ταξεις των ερυθρολευκων οπαδων. Ουτε ο Μαρινακης το περιμενε ετσι που τα ειχαν κανονισει (γραφικοτητες δικες του, στοχοποιηση των ΜΜΕ για να συσπειρωθουν οι γαβροι) και αναγκαστηκε να τα μαζεψει λιγο.

    Το θεμα ειναι και το τι ΚΑΝΟΥΜΕ απο εδω και περα. Το ευκολο ειναι να το παιξουμε Καμπουρακηδες. Το δυσκολο ειναι να αφησουμε ολοι τα οπαδικα γυαλια και να πιεσουμε γενικως στη σωστη κατευθυνση.

    Το να στοχοποιηθει συγκεκριμενη ομαδα και η οπαδοι της (επειδη αυτο βολευει να περασει στα πλαισια του διχασμου) δεν προκειται να διορθωσει οτιδηποτε. Απλα ενισχυει την στρεβλη νοοτροπια του μεσου Ελληνα οπαδου οτι ειναι καλυτερος απο τον απεναντι του.
    Για να διορθωθει οτιδηποτε και στον αθλητισμο αλλα και οπουδηποτε αλλου μονο ενας τροπος υπαρχει. Να σταματησουμε να βλεπουμε ΟΠΑΔΙΚΑ καποια ζητηματα που δεν ειναι δυνατον να χρωματιζονται.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  9. #25074
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως εχουν καταφερει (δινοντας πατηματα) να δωσουν στον μεσο βαζελο την αισθηση οτι ειναι αδικημενος σε σχεση με τον ΟΣΦΠ, ετσι εχουν καταφερει να δωσουν και στον μεσο γαβρο την αισθηση οτι στοχοποιειται μονο αυτος και η ομαδα του για θεματα που αμαρτανουν χοντρα πολλοι.
    Συμφωνω σε αυτο πολυ σωστη αποψη.
    The world can change by your actions not by your opinions

  10. #25075
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Το σιγουρο ειναι οτι οι "αντι" (αντιγαβροι, αντιβαζελοι, αντιαεκτζηδες κλπ που εχουν αναγει την εμπαθεια τους προς τους απεναντι σε τροπο ζωης) και οι πρακτικες που τους εκφραζουν ΔΕΝ προκειται να φερουν τιποτε θετικο σε αυτη την ιστορια.

    Αντιθετως με την ξεροκεφαλια τους και τις παρωπιδες τους συνεισφερουν στην διαιωνιση του προβληματος.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  11. #25076
    O Μαρινάκης σήμερα με την παντελωνάτη στάση του ξεβράκωσε και εξέθεσε τους πάντες. Ειναι ο μοναδικός παράγοντας στην ιστορία που έχει ζητήσει συγγνώμη για τη συμπεριφορά του...εν αντιθέσει με άλλους που έλεγαν αστειότητες όπως "εγώ και τρείς φίλοι μου είδαμε ότι είναι πέναλτι".

    Απο την άλλη η χθεσινοβραδυνή εκπομπή της θύρας7 ξεβράκωσε όλους τους δήθεν αντικειμενικούς, και προπαντώς τους αυτοαποκαλούμενους αντικειμενικούς και ευαισθητοποιημένους ολυμπιακούς που δεν είναι τίποτα άλλο απο υποκριτές.

    Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ κάμερα που να δείχνει επίθεση εναντίον παίκτη του βάζελου...αντιθέτως υπάρχουν πολλές που δείχνουν το αντίθετο. Τον Γκοβού να κλωτσάει μπάλες και να επιτίθεται σε φιλάθλους...και τον Καντέ να κάνει το ίδιο.
    Όσο για τη φάση του γκόλ...ξεκίνησε απο ΔΥΟ λανθασμένες υποδείξεις κόρνερ...νομίζω τα λέει όλα. Οποιοσδήποτε και ιδιαίτερα αυτοαπακαλούμενος ολυμπιακός διαφωνεί απλά το κάνει για να ικανοποιήσει την δική του ματαιοδοξία.

  12. #25077
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τον χαρακτηρισμό ξεβράκωμα από τον Τσουκαλά και την παρέα του τον επιστρέφω όπως είναι, αυτή η "παρέα" έχει κάνει πολλές ζημιές στον Ολυμπιακό, δεν δεχομαι να μου πουλάνε Ολυμπιακοφροσύνη αυτοί που δεν έχουν δώσει δεκάρα για την ομάδα, αλλά αντίθετα παίρνουν και από πάνω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #25078
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο για τη φάση του γκόλ...ξεκίνησε απο ΔΥΟ λανθασμένες υποδείξεις κόρνερ...νομίζω τα λέει όλα.
    Εγώ καλύφθηκα από αυτή την τοποθέτησή σου. Δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο για τον Κατσουράνη.

  14. #25079
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον χαρακτηρισμό ξεβράκωμα από τον Τσουκαλά και την παρέα του τον επιστρέφω όπως είναι, αυτή η "παρέα" έχει κάνει πολλές ζημιές στον Ολυμπιακό, δεν δεχομαι να μου πουλάνε Ολυμπιακοφροσύνη αυτοί που δεν έχουν δώσει δεκάρα για την ομάδα, αλλά αντίθετα παίρνουν και από πάνω.
    Να μου επιστρέψεις τον χαρακτηρισμό δεν λέει και τίποτα. Εγώ δεν εκτέθηκα. Οι δήθεν αντικειμενικοί και ευαισθητοποιημένοι ολυμπιακοί που έτρεξαν με την πρώτη ευκαιρία να πουν ότι ντρέπονται εκτέθηκαν ανεπανόρθωτα. Και δεν τους εξέθεσε η θύρα 7...αλλά τα γεγονότα τα ίδια και τα βίντεο που υπάρχουν.

    Ο Μαρινάκης είναι ο μοναδικός πρόεδρος που έχει πει ότι η ομάδα του ευνοήθηκε σε ντέρμπι...με σκοπό προφανώς να κατευνάσει τα πνεύματα. Τα βίντεο βέβαια αποδεικνύουν ότι το γκόλ του Κατσουράνη προήλθε απο δυο ανύπαρκτα κόρνερ. Απο τα βίντεο επίσης δεν προκύπτει ΚΑΜΙΑ επίθεση φιλάθλου εναντίον του ΠΑΟ. Αντιθέτως δείχνει τον Γκοβού να κλωτσάει μια μπάλα προς τους φιλάθλους, να κλωτσάει απρόκλητα δυο φιλάθλους...και τον καντέ να ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ απο τα αποδυτήρια να χτυπάει φιλάθλους.
    Για να συμβάλει Ο Μαρνικάκες περαιτέρω στο να κατευναστούν τα πνεύματα ζήτησε συγγνώμη για τις δηλώσεις του και κάλεσε τον Παναθηναϊκό σε διάλογο.

    Ο ΠΑΟ αντίθετα το μόνο που επιχειρεί να κάνει είναι να οξύνει τα πνεύματα και να είναι ο ηθικός αυτουργός των επιθέσεων στη Σούπερ Λίγκα, το σπίτι του τοροσίδη και το μαχαίρωμα του 13άχρονου στο Μοναστηράκι.

    Τώρα το γεγονός ότι η παρέα του Τσουκαλά (δεν έκανε ο Τσουκαλάς εκμπομπή...πάλι εκτέθηκες αφού έβγαλες συμπέρασμα χωρίς κάν να έχεις δεί την εκμπομπή) είναι αυτοί που είναι δεν σημαίνει ότι αυτόματα έχουν άδικο. Τώρα δικαίωμά σου να λες ότι δεν γουστάρεις που είναι οπαδοί της ομάδας σου. Αλλά να λες ότι ντρέπομαι που είμαι Ολυμπιακός...χωρίς καν να έχεις εξετάσει τα γεγονότα....υπάρχουν άλλες 17 ομάδες στην Α Εθνική...διάλεξε μία και υποστήριζε αυτήν αν ντρέπεσαι.

    Εγώ είμαι υπερήφανος για την ομάδα μου και ακόμα μετά απο αλεπάλληλες προκλήσεις και τον συντονισμένο πόλεμο που δέχεται απο τα κατευθυνόμενα ΜΜΕ αλλά και εσωτερικούς δήθεν ολυμπιακούς συνεχίζει να διδάσκει ήθος και αρχές.

  15. #25080
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Μαρινάκης σήμερα με την παντελωνάτη στάση του ξεβράκωσε και εξέθεσε τους πάντες. Ειναι ο μοναδικός παράγοντας στην ιστορία που έχει ζητήσει συγγνώμη για τη συμπεριφορά του...εν αντιθέσει με άλλους που έλεγαν αστειότητες όπως "εγώ και τρείς φίλοι μου είδαμε ότι είναι πέναλτι".
    Άρα έλεγε @@ριές εώς χθες ο πρόεδρας, έτσι?
    Υπογραφή

Σελ. 1672 από 2453 ΠρώτηΠρώτη ... 16521662166716701671167216731674167716821692 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας