Σελ. 30 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 1084
  1. #436
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Πηρα ενα icq page αλλα ηταν ελλιπες - κομμενο. Οποιος το εστειλε να ξαναστειλει τα στοιχεια του σε pm ή στο

    mnp10 παπακι adslgr.com
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 01-03-08 στις 17:27.

  2. #437
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    λοιπόν καλησπέρα.Δίαβασα πολλά για το θέμα.Εγώ πρωσοπικά απο τορεντ έχω χαμηλές ταχύτητες κοντά σε 30-50 ενώ απο rapid μεγαλύτερες.π.χ. τώρα κατέβαζα απο τορεντ το 5 επεισόδιο απο lost κ η ταχύτητα που έχω είναι 35-50 ενώ πριν λίγο κατέβαζα με 70-90 απο rapid.Το τορεντ δεν είναι να πείς παλίο κ έχει τετοια ταχύτητα χθές ανέβηκε.έχω πίασει κ 100++ αλλά σπάνια πιο μετά το βραδάκι θα κατεβάζω απο 50++.Δεν ξέρω αν οφείλετει σε ts.

  3. #438
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Δες σε προηγούμενες απαντήσεις στο νήμα πώς να κάνεις δοκιμές για να δεις αν οφείλεται εκεί.

  4. #439
    Το avatar του μέλους moutos
    moutos Guest
    Εχθές ζήτησα αναβάθμιση της adsl απο 1024 σε 2048 οτε/conx, το απόγευμα. Το βράδυ με παίρνει τηλέφωνο ένας κύριος για επιβεβαίωση και μου λέει ότι θα γίνει άμεσα. Σήμερα η ταχύτητα είναι 2048 και χρησιμοποιώντας το azureus που μου έσπασε τα νεύρα σήμερα κατεβάζει με 20-25 κβ/σεκ ανεβάζει με 7-10 κβ/σεκ (όριο τα 15) ενώ χθες κατέβαινε το ίδιο αρχείο με 80-90 με τους ίδιους seeders. Σκέφτηκα να δώ εδώ μήπως υπάρχει καμιά ρύθμιση για το router και βρήκα αυτό στην 1 σελίδα. ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗΗΗΗΗ (βέβαια μπορεί να φταίνε χίλιοι δυο άλλοι παράγοντες, αλλά δεν μπορώ να το ξέρω)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος moutos : 01-03-08 στις 17:40.

  5. #440
    Εγγραφή
    11-09-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24500/3200
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    TP LINK
    Ειχα παρατηρήσει και εγω χαμηλες ταχυτητες στα p2p και διαβαζοντας ολα τα παραπανω καταλαβα το γιατι... Εχω connex 24/1 και εχω να δω πανω απο 350 kb/s download εδω και δεκαπεντε μερες .....

    Ακουστε τωρα γέλιο και τι αλλο συμβαινει το οποιο πιστευω οτι πρεπει να το δουμε και αυτο...

    Οταν προτοεκανα αναβαθμιση στα 24/1 το router μου κλειδωνε στα 18.4(Κερατσινι) και ειδα επιτελους download kai se p2p κοντα στο 1.7-1.8 και πεταγα στα συνεφα.... δυστηχως ο παραδεισος κρατησε μονο 10 μερες και ξαφνικα το router αρχισε σταθερα να κλειδωνει καθε μερα και ενα 1 mbs pio κατω μεχρι που εφτασα στα 14.5 - 15 αλλα οπως ειπα και πιο πανω εχω
    να δω πραγματικο download πανω απο 350 απο την εποχη του Νωε...

    Σε τηλεφωνο με τεχνικο και αφου πρωτα μου εδωσαν την δικαιολογια οτι φταει η βροχη(δεν ειχε
    βρεξει) μετα παρεδεχτηκαν ευθαρσος οτι στο dislam που καθεται η γραμμη μου απλα εχουμε βάλει 4 παραπανω άτομα και οπως είναι φυσικο αυτοι οι 4 πρεπει και αυτοι να ζησουν απο το υστερημα μας..... Ε Λ Ε Ο Σ ΠΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΡΧΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΛΕΝΧΕΙ .... και οταν λεω αρχη δεν ενοω την ΕΕΤΤ γιατι ας ερθει καποιος
    που να μου πει οτι εκανε καταγγελία και καταφερε κατι απο το να του σπασουν τα νευρα να
    αρχισει τα χαπια και απλα να χασει το χρονο του...

    ΜΠΡΑΒΟ ΟΤΕ

  6. #441
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    ξέχασα να αναφέρω τις καλές ταχύτητες τις πίανω όταν είμαι σε linux κ κατεβάζω με deluge στα windows δεν πάει πάνω απο 40 όυτε με αίτηση,Πρέπει να νυχτώσει πολλύ για να πίασω καμία της προκοπής κ όταν ξημερώσει!

  7. #442
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoze.petas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέχασα να αναφέρω τις καλές ταχύτητες τις πίανω όταν είμαι σε linux κ κατεβάζω με deluge στα windows δεν πάει πάνω απο 40 όυτε με αίτηση,Πρέπει να νυχτώσει πολλύ για να πίασω καμία της προκοπής κ όταν ξημερώσει!
    Για δοκίμασε το Deluge με απενεργοποιημένο το encryption και πες μας

  8. #443
    Εγγραφή
    17-01-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/983
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Thomson 585
    SNR / Attn
    8(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoze.petas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέχασα να αναφέρω τις καλές ταχύτητες τις πίανω όταν είμαι σε linux κ κατεβάζω με deluge στα windows δεν πάει πάνω απο 40 όυτε με αίτηση,Πρέπει να νυχτώσει πολλύ για να πίασω καμία της προκοπής κ όταν ξημερώσει!
    Eμενα σε windows κρασαρει συνεχεια,και όποτε δουλέυει κάπου 20-30% καλύτερες ταχυτητες είδα διαφορά.Επίσης δεν υποστηρίζεται από πολλους τρακερς.

  9. #444
    Εγγραφή
    01-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για δοκίμασε το Deluge με απενεργοποιημένο το encryption και πες μας
    στα linux να δοκιμάσω με απενεργοποιημένο το encryption εννοείς? γιατί στα windows έχω utorrent 1.6

  10. #445
    Το avatar του μέλους gyor
    gyor Guest
    Δεν πιστεύω ότι γίνετε κάτι τέτοιο από τον οτε μάλλον ως αρνητική διαφήμιση το βλέπω στον υπόγειο πόλεμο που έχει ανοίξει από του άλλους provider γιατί απλά δεν μπορούν να συναγωνιστούν τον οτε με τα ψέματα . Είχα αρχικά άλλον provider το τι προβλήματα με ταχύτητα και όχι μόνο είχα δεν λέγετε .Έχω οτενετ και δεν εχω κανένα πρόβλημα .Επίσης χρησιμοποιώ μtorrent 1.7.7 και με ενεργοποιημένη την κρυπτογράφηση δεν βλέπω καμία διαφορά.

  11. #446
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoze.petas Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα linux να δοκιμάσω με απενεργοποιημένο το encryption εννοείς? γιατί στα windows έχω utorrent 1.6
    Για την ακρίβεια αν μπορείς κάνε το εξείς πείραμα.

    1. Στο linux δοκίμασε σε ένα πολύ καλά seeded torrent το deluge με encryption καθώς και με απενεργοποιημένο το encryption.
    2. Στα windows δοκίμασε το μtorrent 1.6.x με encryption και χωρίς encryption (πάλι σε ένα πολύ καλά seeded torrent.
    3. Aν έχεις τη δυνατότητα στα windows εγκατέστησε τον μtorrent 1.8 και επανέλαβε το 2. (Κατέβασέ την από εδώ http://download.utorrent.com/beta/utorrent-1.8-alpha-8205.upx.exe)
    Επίσης έλεγξε αν κατεβάζεις full από τον ftp της otenet.

    ........Auto merged post: shaq141a added 1 Minutes and 9 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gyor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιστεύω ότι γίνετε κάτι τέτοιο από τον οτε μάλλον ως αρνητική διαφήμιση το βλέπω στον υπόγειο πόλεμο που έχει ανοίξει από του άλλους provider γιατί απλά δεν μπορούν να συναγωνιστούν τον οτε με τα ψέματα . Είχα αρχικά άλλον provider το τι προβλήματα με ταχύτητα και όχι μόνο είχα δεν λέγετε .Έχω οτενετ και δεν εχω κανένα πρόβλημα .Επίσης χρησιμοποιώ μtorrent 1.7.7 και με ενεργοποιημένη την κρυπτογράφηση δεν βλέπω καμία διαφορά.
    Έχεις απόλυτο δίκιο. Όλα εδώ που παραθέσαμε είναι κατασκευασμένα. Η sdikrnet μας έδωσε 1€ στον καθένα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shaq141a : 01-03-08 στις 18:24. Αιτία: auto merged post

  12. #447
    Εγγραφή
    27-08-2006
    Περιοχή
    Κηφισιά
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    321
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Το μtorrent το δοκιμασα σε 2 διαφορετικες 24αρες. Μια ISDN και μια PSTN.
    Στην ISDN η ταχυτητα πηγε απο ~40ΚΒ/s -> 1MB/s (το μεγιστο που θα μπορουσε να παει ηταν 1.4ΜΒ/s)
    Στην PSTN η ταχυτητα δεν αλλαξε καθολου με το μΤorrent 1.8

  13. #448
    Το avatar του μέλους gyor
    gyor Guest
    Κοίτα απλά λέω την άποψη μου .Δεν λέω ότι πήρατε τίποτα απλά δεν πιστεύω ότι γίνετε κάτι τέτοιο .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

  14. #449
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Thumbs down
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gyor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα απλά λέω την άποψη μου .Δεν λέω ότι πήρατε τίποτα απλά δεν πιστεύω ότι γίνετε κάτι τέτοιο .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    Α, τότε είμαστε οπαδοί της sdikrnet και για αυτό τα βάζουμε με τον καλό μας ΟΤΕ.

  15. #450
    Εγγραφή
    12-01-2005
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Μα είναι παράλογο αυτό. Αφού τόσοι έμπειροι χρήστες το ζούμε καθημερινά και το έχουμε δείξει με στοιχεία, τι σημαίνει "δεν πιστεύω ότι γίνεται";;; Πες μόνο "Σε μένα δε γίνεται" και μέχρι εκεί. Αυτόν τον ραγιαδισμό σε ότι αφορά τα δικαιώματα μας ως καταναλωτών δεν τον καταλαβαίνω. Κι επιβεβαιώνω περί του downstream connection speed που μυστηριωδώς ελαττώνεται . Το αρχικό 24567 σε δέκα μερούλες έγινε 22220.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yannis28 : 01-03-08 στις 19:07.

Σελ. 30 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας