Σελ. 49 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051545969 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 721-735 από 1084
  1. #721
    Εγγραφή
    10-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    254
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14360/874
    ISP
    Double Play Gr
    DSLAM
    HOL - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 17(dB)
    Συγχαρητήρια, και, ό,τι και να γίνει, όντως σήμερα γράφτηκε ιστορία σ αυτό το forum, γιατί φάνηκε οτι οι Έλληνες χρήστες γίνεται να οργανωθούν και να αντιδράσουν στην καταπάτηση των συνταγματικών τους δικαιωμάτων.
    Ξανά συγχαρητήρια σε όλους, και ένα ακόμη μπράβο σε όσους (τυχών) light users που δεν θεώρησαν οτι το θέμα δε τους αφορά, αλλά σωστά αντιλήφθηκαν οτι πρόκειται για μια περίπτωση στην οποία οφείλουμε όλοι να αντιδράσουμε, ακόμη κι αν έχουμε το ιντερνετ μόνο για σερφάρισμα. Καλόν είναι να μην κοιτάμε μόνο το άμεσο και προσωπικό μας συμφέρον (και να ενδιαφερόμαστε μόνο αν μας θίγει άμεσα), αλλά να αναγνωρίζουμε την γενικότερη εικόνα.
    Καλή μας επιτυχία.

  2. #722
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    83
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΟΛΟΣ
    Router
    SpeedPort Envy 2+
    Μπράβο στον MNP-10 και σε όλους όσους συνεισέφεραν.
    Η σύνδεση όντως λειτουργεί άψογα, χωρίς "κόφτη", στην περιοχή μου μετά απο 2 μήνες !!!!.....

  3. #723
    Εγγραφή
    11-02-2004
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    971
    Downloads
    17
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΙΟΣ
    Router
    Netgear DGN3500
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 10,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θερμές ευχαριστίες και από εμένα για την άρτια τεκμηριωμένη επιστολή και παρουσίαση.
    Σήμερα κατεβάζω χωρίς encryption και τερματίζει η γραμμή.
    Best Regards,
    Frontier

  4. #724
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Αν παρει προστιμο ο οτε που το θεωρω λογικο,τι τον αποτρεπει να συνεχισει να κανει TS αν τα προστιμα δεν τα πληρωνει?Και εαν τα πληρωνει αυτα τα χρηματα που πανε?

  5. #725
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    577
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4/1
    ISP
    O2
    Router
    O2 Broadband Router
    SNR / Attn
    (dB) / 45(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παρει προστιμο ο οτε που το θεωρω λογικο,τι τον αποτρεπει να συνεχισει να κανει TS αν τα προστιμα δεν τα πληρωνει?Και εαν τα πληρωνει αυτα τα χρηματα που πανε?
    Στην ΕΕΤΤ νομίζω, απο της οποίας τον κορβανά τρέχει και το πρόγραμμα με τα φοιτητικά laptops.

  6. #726
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.731
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ειναι περιπλοκο ως προς τη νομικη του πτυχη το θεμα ;
    Δεν είμαι νομικός, οπότε δεν μπορώ ούτε να σου μεταφέρω αυτά που μου ειπώθηκαν καθότι θα τα μεταφέρω στρεβλά
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  7. #727
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    986
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παιδιά να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο κυρίως σε όσους είχαν το «θάρρος» και υπέγραψαν, αλλά και σε όσους βοήθησαν και στήριξαν αυτή τη προσπάθεια που αφορά όλους μας (άσχετα αν πολλοί ακόμη δεν λεν να το καταλάβουν)

    Το μεγαλύτερο ευχαριστώ νομίζω ότι το οφείλουμε όλοι μας στον MNP-10 ο οποίος είναι η καρδιά όλης αυτής της προσπάθειας.
    (Χωρίς να θέλω να μειώσω το έργο των υπολοίπων παιδιών της συντονιστικής ομάδας του ADSLgr που βοήθησαν επίσης)

    Και για να συνοψίσουμε στο τι έγινε με την βοήθεια του μέσα σε περίπου μία εβδομάδα (ενώ το θέμα «πλανιόταν» στον αέρα από τα Χριστούγεννα)

    α) μας «μάζεψε» (από τα διάφορα threads που προσπαθούσαμε να αποδείξουμε ότι δεν ήμασταν ελέφαντες μιλώντας για TS) σε ένα βασικό με σωστό τίτλο, και μας συντόνισε σε αυτή τη προσπάθεια.
    β) ανέδειξε και προώθησε το θέμα με τον καλύτερο τρόπο στο forum (μαζί με τον evilhawk)
    γ) συνέταξε την επιστολή (διορθώστε με αν κάνω λάθος) προς την EETT
    δ) ανέλαβε την συγκέντρωση των υπογραφών
    ε) μάζεψε τις αποδείξεις (όλων μας) για το TS και έφτιαξε και το videάκι
    ε) Κατέθεσε σήμερα την επιστολή στην ΕΕΤΤ…
    (και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν αυτή τι στιγμή)

    Χωρίς την βοήθεια του ακόμη θα ήμασταν χαμένοι στα «γνωστά» threads και θα αναλωνόμασταν με συζητήσεις του τύπου … «πιστεύω ότι ο ΟΤΕ έχει βάλει TS» απάντηση «μάθε να ρυθμίζεις τον client σου» ή το ακόμη καλύτερο «άντε βρε άσχετε»

    Γι αυτό το μεγαλύτερο μου ευχαριστώ στον MNP-10

  8. #728
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    Νέο Ηράκλειο - Αθήνα
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.477
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    VDSL 100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο κυρίως σε όσους είχαν το «θάρρος» και υπέγραψαν, αλλά και σε όσους βοήθησαν και στήριξαν αυτή τη προσπάθεια που αφορά όλους μας (άσχετα αν πολλοί ακόμη δεν λεν να το καταλάβουν)

    Το μεγαλύτερο ευχαριστώ νομίζω ότι το οφείλουμε όλοι μας στον MNP-10 ο οποίος είναι η καρδιά όλης αυτής της προσπάθειας.
    (Χωρίς να θέλω να μειώσω το έργο των υπολοίπων παιδιών της συντονιστικής ομάδας του ADSLgr που βοήθησαν επίσης)

    Και για να συνοψίσουμε στο τι έγινε με την βοήθεια του μέσα σε περίπου μία εβδομάδα (ενώ το θέμα «πλανιόταν» στον αέρα από τα Χριστούγεννα)

    α) μας «μάζεψε» (από τα διάφορα threads που προσπαθούσαμε να αποδείξουμε ότι δεν ήμασταν ελέφαντες μιλώντας για TS) σε ένα βασικό με σωστό τίτλο, και μας συντόνισε σε αυτή τη προσπάθεια.
    β) ανέδειξε και προώθησε το θέμα με τον καλύτερο τρόπο στο forum (μαζί με τον evilhawk)
    γ) συνέταξε την επιστολή (διορθώστε με αν κάνω λάθος) προς την EETT
    δ) ανέλαβε την συγκέντρωση των υπογραφών
    ε) μάζεψε τις αποδείξεις (όλων μας) για το TS και έφτιαξε και το videάκι
    ε) Κατέθεσε σήμερα την επιστολή στην ΕΕΤΤ…
    (και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν αυτή τι στιγμή)

    Χωρίς την βοήθεια του ακόμη θα ήμασταν χαμένοι στα «γνωστά» threads και θα αναλωνόμασταν με συζητήσεις του τύπου … «πιστεύω ότι ο ΟΤΕ έχει βάλει TS» απάντηση «μάθε να ρυθμίζεις τον client σου» ή το ακόμη καλύτερο «άντε βρε άσχετε»

    Γι αυτό το μεγαλύτερο μου ευχαριστώ στον MNP-10

  9. #729
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Router
    Speedport 2 Plus
    Ρε παιδιά, πώς κάποιοι χρήστες λίγο παραπάνω είδαν κιόλας αποτέλεσμα, μην τρελαθούμε...με το που ακούμπησε το χαρτί στην ΕΕΤΤ ο ΟΤΕ πάτησε το κουμπί
    iN tHE wORLD oF kUNG fU sPEED dETERMINES tHE wINNER

  10. #730
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά να πω και εγώ ένα μεγάλο μπράβο κυρίως σε όσους είχαν το «θάρρος» και υπέγραψαν, αλλά και σε όσους βοήθησαν και στήριξαν αυτή τη προσπάθεια που αφορά όλους μας (άσχετα αν πολλοί ακόμη δεν λεν να το καταλάβουν)

    Το μεγαλύτερο ευχαριστώ νομίζω ότι το οφείλουμε όλοι μας στον MNP-10 ο οποίος είναι η καρδιά όλης αυτής της προσπάθειας.
    (Χωρίς να θέλω να μειώσω το έργο των υπολοίπων παιδιών της συντονιστικής ομάδας του ADSLgr που βοήθησαν επίσης)

    Και για να συνοψίσουμε στο τι έγινε με την βοήθεια του μέσα σε περίπου μία εβδομάδα (ενώ το θέμα «πλανιόταν» στον αέρα από τα Χριστούγεννα)

    α) μας «μάζεψε» (από τα διάφορα threads που προσπαθούσαμε να αποδείξουμε ότι δεν ήμασταν ελέφαντες μιλώντας για TS) σε ένα βασικό με σωστό τίτλο, και μας συντόνισε σε αυτή τη προσπάθεια.
    β) ανέδειξε και προώθησε το θέμα με τον καλύτερο τρόπο στο forum (μαζί με τον evilhawk)
    γ) συνέταξε την επιστολή (διορθώστε με αν κάνω λάθος) προς την EETT
    δ) ανέλαβε την συγκέντρωση των υπογραφών
    ε) μάζεψε τις αποδείξεις (όλων μας) για το TS και έφτιαξε και το videάκι
    ε) Κατέθεσε σήμερα την επιστολή στην ΕΕΤΤ…
    (και άλλα που μπορεί να μου διαφεύγουν αυτή τι στιγμή)

    Χωρίς την βοήθεια του ακόμη θα ήμασταν χαμένοι στα «γνωστά» threads και θα αναλωνόμασταν με συζητήσεις του τύπου … «πιστεύω ότι ο ΟΤΕ έχει βάλει TS» απάντηση «μάθε να ρυθμίζεις τον client σου» ή το ακόμη καλύτερο «άντε βρε άσχετε»

    Γι αυτό το μεγαλύτερο μου ευχαριστώ στον MNP-10
    Σωστός!!!!

  11. #731
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.731
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrisnitro2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, πώς κάποιοι χρήστες λίγο παραπάνω είδαν κιόλας αποτέλεσμα, μην τρελαθούμε...με το που ακούμπησε το χαρτί στην ΕΕΤΤ ο ΟΤΕ πάτησε το κουμπί
    Ο ΟΤΕ κι η ΕΕΤΤ ξέρουν ότι ετοιμαζόμαστε από την πρώτη στιγμή που ανοίξανε τα πρώτα νήματα και ετοιμαζόμασταν

    Δεν ξέρω αν αληθεύει ότι σε κάποιους ήδη βγήκε, αλλά δεν θα μου έκανε εντύπωση πάντως
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  12. #732
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.816
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Το (α) παει και ερχεται, το (β) ειναι evilhawk, το (γ) ειναι μερικως αληθες αφου το διορθωσαμε παρεα μεχρι να παρει την τελικη μορφη, το (δ) ειναι σωστο, το (ε) οχι , το δευτερο (ε), lol, ηταν επειδη μενω σχετικα κοντα.

    Παντως ναι, ενα απ'τα κυρια ζητηματα για μενα ηταν να τελειωνει αυτη η συζητηση "γινεται / δε γινεται" γιατι ηταν φθοροποιος για ολους μας (Σ.Ο. και χρηστες). Μου ηταν αρκετα εμφανες (με δεδομενο οτι εχω αποκτησει εκτενη...εμπειρια απ'τη HOL παλαιοτερα) να πω "ναι, αυτο βρωμαει TS".

    Παντως η ενεργη συμμετοχη σας, εντος και εκτος του forum, (το θεμα πλεον εχει παρει μεγαλες διαστασεις στο ελληνικο internet - σε βαθμο που η κοινοποιηση σε περιοδικα του ειδικου τυπου θα ειναι τουλαχιστον μειωτικη γι'αυτα, αφου θα θεωρουσε οτι δεν αντιλαμβανονται τι εγινε, - οταν η επιστολη εχει ~1000 downloads) ηταν καθοριστικης σημασιας.

  13. #733
    Εγγραφή
    12-05-2005
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΖΙ
    Router
    NetGear
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 31(dB)
    Παιδια εγω δυστηχος δεν εχω δει ακομα διαφορα στα dl ακομα σερνετε το dc σε τραγικα επιπεδα για 24ρα!!!! προστοπαρον υπομονη μεχρη να δουμε τι θα γεινει...

  14. #734
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συγχαρητήρια σε όλους για την συμμετοχή σε αυτή την κίνηση. Εύχομαι να υπάρξει κάποιο αποτέλεσμα για να μάθουν ότι δεν είμαστε κορόιδα και να μην μας κοροϊδεύουν (γιατί αυτό κάνουν, ενώ υπήρχαν χειροπιαστές αποδείξεις αρνούνταν τα πάντα) . Εννοείται ότι είμαι μέσα σε αυτούς που υπέγραψαν.

  15. #735
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    1.220
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγώ παιδιά δεν έχω δει βελτίωση. Δεν ξέρω τι λένε μερικοί φίλοι αλλά εγώ ακόμα σέρνομαι!οτενετ

Σελ. 49 από 73 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051545969 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας