Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    30-05-2005
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλησπερα και παλι
    λοιπον επανερχομαι με το on line gaming. το προβλημα ειναι το εξης: παιζω στο zone της microsoft το age of empires αρκετα. καποιες φορες μου επιτρεπεται η εισοδος στο παιχνιδι και αλλες οχι. δεν μπορω να εντοπισω ποτε ακριβως δε μπορω να κανω join και ποιες οχι αλλα τα ποσοστα ειναι 50-50. συνηθως δε οταν δε μπορω να μπω μια δε μπαινω καθολου ενω οταν μπορω παιζω συνεχομενα χωρις προβλημα. εχω δυο υπολογιστες ενας usb και ενας ethernet. παρομοιο προβλημα και στους 2. firewall δεν εχω του μοντεμ αφου διαβασα απο εδω και το απενεργοποιησα. εχω μονο των windows και δεν ειναι αυτο το προβλημα.οταν προσπαθω να δω το ip μου μεσα στο μενου της εναρξης του παιχνιδιου μου δειχνει το 10,0,0,1 του lan δηλαδη. επικοινωνησα με τον παροχεα μου (forthnet) και ουτε απο εκει το προβλημα. προσπαθησα και ανοιξα μερικα ports που δινει η τεχνικη υποστηριξη της microsoft αλλα καμμια βελτιωση. επισης δε μπορω να εχω κανονικο δικτυο μεταξυ των υπολογιστων μου. με λιγα λογια εδω και 20 μερες που εχω dsl δε μπορω να παιξω παιχνιδια παντα οπως και η συνδεση μου πεφτει ανευ λογου μετα απο μερικες ωρες. κατα τα αλλα αριστα. παρακαλω θα εκτιμουσα οδηγιες λιγο αναλυτικες διοτι δεν κατεχω το θεμα . (δοκιμασα και το pro evolution soccer με παρομοια προβληματα. εκει μπορω να παιξω ως πελατης αλλα οτα ειμαι host δεν μπορουν να εισελθουν αλλοι στο παιχνιδι). προφανως καποιο προβλημα με την αποστολη του ip μου ή κατι τετοιο υπαρχει. ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος poet : 14-06-05 στις 15:15.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-06-2004
    Περιοχή
    Αθήνα-Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    47000/4990
    ISP
    Vodafone
    ΓΙα δοκίμασε να κάνεις update στο firmware του modem. Εγώ έχω το 510i, δεν μπορούσα να κάνω host με τίποτε ενώ ένας φίλος με την ίδια έκδοση firmware μπορούσε άνετα. Βρήκα μια νεότερη έκδοση (νομίζω από το Ολλανδικό site της ALcatel...από εδώ κάπου το είχα δει) και από τότε παίζει μια χαρά

  3. #3
    Παρομοιο προβλημα εχω και εγω.Εχω 3 Pc συνδεδεμενα με hub στο οποιο καταληγει και το modem και μερικες φορες κανει join στο age of empires στο zone και μερικες φορες οχι.
    Δεν εχω λυσει το προβλημα.
    Παντως παρατηρω οτι τις φορες που δεν μπορω να κανω join δεν μπορω να μπω και στο web interface του modem (10.0.0.138) και πρεπει να κανω reset στο modem ή στο hub.Ισως τοτε να μην δουλευει σωστα το port forward και το UPnp μιας και θελει μεγαλο ευρος απο πορτες ανοικτο το age.
    Δεν εχω βρει καποια λυση.

  4. #4
    Εγγραφή
    30-05-2005
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    εγω εχω το 530 και δε σηκωνει αναβαθμιση οπως μου λεει(το συνοδευτικο προγγραμμα λεει πως ειναι ενημερωμενο με την τελευταια εκδοση). οντως οταν δε μπορω να παιξω,σπανιως μπορω να μπω και στις ρυθμισεις του μοντεμ.το σκεφτομαι σοβαρα να αλλαξω το μοντεμ.
    καμμια αλλη ιδεα?

    ευχαριστω

Παρόμοια Θέματα

  1. Gaming on line
    Από papili στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-07, 14:32
  2. οn-line gaming test
    Από tempo στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-05, 03:57
  3. On Line Gaming
    Από Redbill στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-05, 15:28
  4. Zyxel on-line gaming
    Από trelook03 στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-04, 23:42
  5. on line gaming
    Από idleboneZ στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-03, 02:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας