Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 261
  1. #121
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απο τότε που ανοίξαν οι μεγάλες ταχύτητες στον Οτε και οι συνδρομητές τις οτενετ πέσαν και αυτοι στο conex μπουκόσαν όλα για τα καλά και αυτό δεν χωράει αμφισβίτηση. Εντάξει ο ΟΤΕ είναι Edit: [ XXXXXXXX ] και η Ελλάδα τριτοκοσμική και ενδεχωμένως οι άλλοι ISP να είναι χειρότερα Edit: [ XXXXXX ]. Το θέμα δεν είναι αυτό όμως, τουλάχιστον σε αυτό το topic.

    Ας απαντήσει κάποιος από αυτούς που κατέχουν, πώς γίνεται να κολάνε μόνο κάποια accounts στο L2 ενώ άλλα όχι (μιλάω για τον ίδιο server την ίδια στιγμή) μήπως και βρεθεί μια λύση και δεν περιμένουμε ο ΟΤΕ να κάνει όλες τισ αναβαθμίσεις του που ουτε ξέρουμε πόσο καιρό θα πάρει και αν εντέλει θα λυθούν τα προβλήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 13-04-08 στις 00:22. Αιτία: Παρακαλώ κόσμια...

  2. #122
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    ειδα μερικα post και καποιους να λενε θα παω στην FORTHnet . Οποιος θελει μπορει να μου στηλει ip σε Pm να του δοσω tracert απο FORTHnet 2pray dslam ΠΑΓΚΡΑΤΙ και απο dslam Δαφνης που εχω μονο Internet.

    Η forthnet ειναι απογοητευση για gamers, εχει πολυ συχνα προβληματα διασυνδεσης με το εξωτερικο βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=145348

    δεν δίνει fast path !! βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=153707

    αυτο το διαστημα εχει σοβαροτατο προβλημα με aix που σημαινει με ελληνικους servers... Πιανω πχ με servers του bnb 120ms ελλαδα..
    βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=188774

    Η FORTHnet δεν κανει για online gaming δεν την ενδιαφερει αυτη η κατηγορια συνδρομητων.

    οποιος αμφιβαλει για αυτα που λεω να μου στηλει pm
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lagman : 13-04-08 στις 00:00.

  3. #123
    Το avatar του μέλους katsouranhs
    katsouranhs Guest
    Το θέμα ειναι οτι όντως υπάρχει πρόβλημα και οτι πρέπει να κάνουμε κάτι γι`αυτό.είχα μια πρόταση να αποστείλουμε όλοι όσοι έχουμε αυτό το πρόβλημα με το lineage2 ενα email που θα είναι γραμμένο από κάποιον γνώστη του θέματος και να εξηγήσει τι ακριβώς γινεται με παραλήπτη προφανώς τον ΟΤΕ.όποιος συμφωνεί με αυτήν την άποψη και θέλει να είναι μέλος αυτής της κίνησης ας στείλει ενα post έτσι για να οργανωθούμε επί του θέματος παρά να μένουμε στα λόγια.

  4. #124
    Εγγραφή
    13-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ότι πιο σοφό άκουσα τις τελευταίες μέρες.κάποιος που πραγματικά μπορεί να εξηγήσει το πρόβλημα σε αυτούς τους "ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΙΝΑΙ Ι ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΕ",ας κάνει ποστ ένα μοντέλο email και όλοι ας το κάνουμε copy-paste(otenet rules)και να τους το στείλουμε.μια επίσης καλή ιδέα είναι τα περιοδικά για pc etc.έχω παρατηρήσει ότι πάντα ο otenet kαι οι άλλες εταιρείες απαντάνε με επίσημη θέση όταν το περιοδικό κάνει forward το πρόβλημα του αναγνώστη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bersek : 13-04-08 στις 00:19.

  5. #125
    Το avatar του μέλους katsouranhs
    katsouranhs Guest
    Ναι ρε παιδια ας το κανει καποιος και ας το copy-paste σε καποια διευθηνση.αν το κανουμε ολοι αυτο θα σκασουνε 3000 emails στον ΟΤΕ και πιστευω να ευαισθητοποιηθει καποιος απο την καρεκλα του και να ψαξει να δει τι τρεχει......ελεος δλδ με αυτους τους καρεκλοκενταυρους.........λοιπον,ποιος πιστευει οτι μπορει να γραψει ενα μοντελο και να το στειλουμε απαντες εκει που πρεπει?????

  6. #126
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Thomson TG585v7
    Path Level
    Fastpath
    Η εικονα του δημοσιου εχει μπει τοσο βαθια στο πετσι του Ελληνα που νομιζει οτι παντου κ παντα ολοι κωλοβαρανε. HAHhahaHAhahaHAHA.

    Ειναι παντως περιεργο που απο τοσα (θεωριτικα) ατομα που παιζουν lineage δεν βρεθηκε ενας που να γνωριζει κ να εχει την διαθεση να ασχοληθει/ηγηθει αυτης της προσπαθειας "επιλυσης".

    Αναρωτιεμαι τι community εχει...

  7. #127
    Εγγραφή
    09-01-2008
    Περιοχή
    Θεσ/νικη - Φάληρο γειτονία..
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    BaudTek & SpeedTouch 530i
    SNR / Attn
    29.1(dB) / 10.0(dB)
    ναι ειχε lag κ ηταν η 1η μερα μου που ειχα ΟΤΕ κ φρικαρα ;p αλλα μετα απο καμια ωρα ηρεμισα αφου ηρθε στα φυσιολογικα ( δλδ 768 καλυτερο πινγκ VS 24 4νετ... )

    ........Auto merged post: .alexcity added 2 Minutes and 6 Seconds later........

    ειδα μερικα post και καποιους να λενε θα παω στην FORTHnet . Οποιος θελει μπορει να μου στηλει ip σε Pm να του δοσω tracert απο FORTHnet 2pray dslam ΠΑΓΚΡΑΤΙ και απο dslam Δαφνης που εχω μονο Internet.

    Η forthnet ειναι απογοητευση για gamers, εχει πολυ συχνα προβληματα διασυνδεσης με το εξωτερικο βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=145348

    δεν δίνει fast path !! βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=153707

    αυτο το διαστημα εχει σοβαροτατο προβλημα με aix που σημαινει με ελληνικους servers... Πιανω πχ με servers του bnb 120ms ελλαδα..
    βλεπετε

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=188774

    Η FORTHnet δεν κανει για online gaming δεν την ενδιαφερει αυτη η κατηγορια συνδρομητων.

    οποιος αμφιβαλει για αυτα που λεω να μου στηλει pm
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΟΦΟΣ ΕΓΩ ΤΑ ΕΛΕΓΑ ΑΛΛΑ ΜΕΚΡΑΖΑΝ ;p σορυ για τα καπς
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος .alexcity : 13-04-08 στις 07:21. Αιτία: auto merged post

  8. #128
    Και ποια εταιρεία απευ8ύνεται στους gamers?
    Kαι πιος έχει καταλάβει πιο είναι το πρόβλημα έτσι ώστε να μπορει να το εξηγήσει απο το να μπαίνει εδω και απο το πρωτο του ποστ να υποστιρίζει πως δεν έχει προβλημα ο ΟΤΕ? Εμείς βέβαια να του εξηγούμε πως μονο οσοι έχουμε conn-x αντιμετοπίζουμε αφτό το πρόβλημα αλλά αφτος εκει να επιμένει
    Και ναι είμαστε ενα community πολύ χαμηλού ΙQ αλλα τλχιστον καταλαβαίνουμε πως το πρόβλημα το έχει ο παροχος adsl

  9. #129
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosGR3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποια εταιρεία απευ8ύνεται στους gamers?
    Σιγουρα παντως οχι η FORTHnet.

  10. #130
    Εγγραφή
    12-08-2007
    Περιοχή
    Not Fount...
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    speedtouch 510i
    Οσοι παιζουν απο εξωτερικο δεν εχουν προβλημα...(checked)
    Οσοι εχουν αλλη εταιρια εκτος απο οτενετ παλι δεν εχουν καποιο προβλημα (checked)
    η οτενετ λεει οτι δεν εχει προβλημα(sure)
    το 121 που δηλωσα βλαβη μου ειπε οτι ειναι μια χαρα ι γραμμη(τους πιστευω δεν εχω καποιο προβλημα)
    το 1242 οτι εχο ιο στο pc μου (ναι ρε παιδι μ μπορεις..ΔΕΝ!)
    η ncsoft μετα απο πολλα petitions δεν εχει κανενα προβλημα
    σαν τεχνικος δικτυων δεν μπορω να εξιγησω κατι τετοιο
    με το ανοιγμα 2 clients ο ενας lagαρει και ο αλλος σε καποιες φασεις παιζει κανονικα
    εγω και ολη η ελλαδα που εχει οτενετ αφου ολα πανε ρολοι γιατι να lagαρουμε αραγε?

  11. #131
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    η forthnet στις αρχες του dsl ηταν οτι καλυτερο τωρα επεσε στο βουρκο
    h οτενετ δινει αρκετα καλο σημα σε οτι εχω παιξει στο l2 ειδικα στον off με 10 bots και το du ενα ολοκληρο βραδυ δεν μου ετρωγε οτε το μισο upload..και μιλαμε για διαφορετικα σημεια μεσα στο παιχνιδι

  12. #132
    Το avatar του μέλους katsouranhs
    katsouranhs Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crond Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι παιζουν απο εξωτερικο δεν εχουν προβλημα...(checked)
    Οσοι εχουν αλλη εταιρια εκτος απο οτενετ παλι δεν εχουν καποιο προβλημα (checked)
    η οτενετ λεει οτι δεν εχει προβλημα(sure)
    το 121 που δηλωσα βλαβη μου ειπε οτι ειναι μια χαρα ι γραμμη(τους πιστευω δεν εχω καποιο προβλημα)
    το 1242 οτι εχο ιο στο pc μου (ναι ρε παιδι μ μπορεις..ΔΕΝ!)
    η ncsoft μετα απο πολλα petitions δεν εχει κανενα προβλημα
    σαν τεχνικος δικτυων δεν μπορω να εξιγησω κατι τετοιο
    με το ανοιγμα 2 clients ο ενας lagαρει και ο αλλος σε καποιες φασεις παιζει κανονικα
    εγω και ολη η ελλαδα που εχει οτενετ αφου ολα πανε ρολοι γιατι να lagαρουμε αραγε?
    σαν τεχνικος δικτιου δμηπως θα μπορουσες να συναψεις ενα κειμενο για να το στειλουμε στα τσακαλια του οτε????ειπαμε να οργανωθουμε αλλα να μην μεινουμε μονο στα λογια....

  13. #133
    Εγγραφή
    13-12-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    115
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    1xxxx/9xx
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟΥ
    Router
    US Robotics 9107A
    Το πρόβλημα με το ping το έχω ήδη αναφέρει εδώ από τα τέλη Μαρτίου όταν διορθώθηκε το πρόβλημα με το packet loss.Ανεβάζει ping (όπως τώρα που χάνω για αυτό το λόγο match στο clanbase) συνήθως τις βραδυνές ώρες και αυτό κρατάει για 1-2 ώρες και επανέρχεται στα φυσιολογικά μετά.Βαρέθηκα με τα isp-μαγαζάκια.

  14. #134
    Εγγραφή
    27-09-2005
    Περιοχή
    σπιτι μου!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    On Telecoms
    ειναι περιπου 10 μερες που τρελενομαι στο lag

    οχι μονο εγω, αλλα ολοι οσοι εχουν οτε//connX που παιζουμε στον Elite ( lineage ) κ το αστειο ειναι πως ειναι κολλητικο το lag πχ ξεκιναω εγω με το κλασσικο "παιδια lagαρει κανεις" ? οχι! Τα βλεπω ολα με καθυστερηση τουλαχιστον 2 λεπτων.. Οταν σκασω απ το κακο μου, βγαινω.. Μετα οταν στρωσει το θεμα κ μπω, παμε να παιξουμε κ ακουω τον αλλο να ρωταει "παιδια lagαρει κανεις" ? δλδ ελεος!!

    Την πρωτη μερα που εγινε αυτο πηρα τηλ στο 134, μ ειπαν να καλεσω στο 121.. απο εκει η κοπελα που μου μιλουσε δε γνωριζε καν τι ειναι η χρονοκαθυστερηση και μ ειπε οτι θα ελεγξουν τη γραμμη ψηφιακα ( πςςςςς τι μας λες τωρα μεγαλεια ) κ θα ειδοποιησουν.. Οσο πηραν εσας, αλλο τοσο πηραν κ εμενα...

    Χθες παντως και αλλες 2 φορες ακομα, αλλα με αποκορυφωμα το χθεσινο... Το adsl status connx φαινοταν πρασινο αλλα κατα βα8ος δεν ηταν! Προσπαθουσα να συνδεθω αλλα εβγαινε μηνυμα οτι ο υπολογιστης δεν... που τετοια τυχη... Τεσπα, μην τα πολυλογω μετα απο προσπαθειες εμπαινα για 2 λεπτα κ μετα παλι τα ιδια.. Το ιδιο κ 1 παλλικαρι απο Πειραια παλι...

    Ειναι κοροιδεια να πληρωνουμε την adsl χρυσαφι ( σε σχεση μ αλλες χωρες ) κ να μη μπορουμε να τη χρησιμοποιησουμε.. Βλεπω τις διαφημισεις του connX και πραγματικα θελω να παρω κ να τους βρισω γτ ειναι εμπαιγμος..

  15. #135
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα παντως οχι η FORTHnet.
    Δηλαδή όποιος έχει πρόβλημα με ΟΤΕ που να πάει; Σίγουρα όχι σε forthnet?
    Του προτείνεις να μείνει χωρίς ιντερνετ;
    Σε hol έχουν καλύτερα ping άραγε?

    ........Auto merged post: hel added 8 Minutes and 40 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nantia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι περιπου 10 μερες που τρελενομαι στο lag

    οχι μονο εγω, αλλα ολοι οσοι εχουν οτε//connX που παιζουμε στον Elite ( lineage ) κ το αστειο ειναι πως ειναι κολλητικο το lag πχ ξεκιναω εγω με το κλασσικο "παιδια lagαρει κανεις" ? οχι! Τα βλεπω ολα με καθυστερηση τουλαχιστον 2 λεπτων.. Οταν σκασω απ το κακο μου, βγαινω.. Μετα οταν στρωσει το θεμα κ μπω, παμε να παιξουμε κ ακουω τον αλλο να ρωταει "παιδια lagαρει κανεις" ? δλδ ελεος!!

    Την πρωτη μερα που εγινε αυτο πηρα τηλ στο 134, μ ειπαν να καλεσω στο 121.. απο εκει η κοπελα που μου μιλουσε δε γνωριζε καν τι ειναι η χρονοκαθυστερηση και μ ειπε οτι θα ελεγξουν τη γραμμη ψηφιακα ( πςςςςς τι μας λες τωρα μεγαλεια ) κ θα ειδοποιησουν.. Οσο πηραν εσας, αλλο τοσο πηραν κ εμενα...

    Χθες παντως και αλλες 2 φορες ακομα, αλλα με αποκορυφωμα το χθεσινο... Το adsl status connx φαινοταν πρασινο αλλα κατα βα8ος δεν ηταν! Προσπαθουσα να συνδεθω αλλα εβγαινε μηνυμα οτι ο υπολογιστης δεν... που τετοια τυχη... Τεσπα, μην τα πολυλογω μετα απο προσπαθειες εμπαινα για 2 λεπτα κ μετα παλι τα ιδια.. Το ιδιο κ 1 παλλικαρι απο Πειραια παλι...

    Ειναι κοροιδεια να πληρωνουμε την adsl χρυσαφι ( σε σχεση μ αλλες χωρες ) κ να μη μπορουμε να τη χρησιμοποιησουμε.. Βλεπω τις διαφημισεις του connX και πραγματικα θελω να παρω κ να τους βρισω γτ ειναι εμπαιγμος..
    Γιατί δεν κάνετε παράπονα ομαδικά στον ΟΤΕ και να ζητήσετε γραπτώς απαντήσεις.
    Δηλαδή έχουν πρόβλημα και σε άλλα κέντρα εκτός από το δικό σου; Σε ποια περιοχή είσαι;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 14-04-08 στις 11:31. Αιτία: auto merged post

Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας