Σελ. 42 από 499 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 7480
  1. #616
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Η σύγκριση έγινε γιατί δεν υπάρχει αναβαθμίσιμο από μεριάς Intel (όχι απαραίτητα κακό γιατί κατά τη γνώμη μου όποιος μέσος/οικιακός χρήστης έχει Q6... δεν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται οπωσδήποτε να πάει σε nehalem). Εδώ εγώ που έχω απλό διπύρηνο και πάλι το δουλεύω πολύ στο μυαλό μου (ίσως προτιμήσω κάποιον από τους διπύρηνους που θα βγουν στα 25W ή 45W, θα δω όταν βγουν). Ασε που προηγούνται οι πάνες , παρά οι λαμαρίνες...

  2. #617
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Υποπεφτεις σε μεγιστο σφαλμα.
    Τωρα αυτη την στιγμη που μιλαμε σε Intel υπαρχει και νεο (νεα πλατφορμα) και φθηνη πλατφορμα.
    Στην AMD δεν υπαρχει τιποτα νεο -ολα ειναι κρεμαμενα στον αγερα.
    Οταν θα υπαρξει ειπα οτι τοτε θα δουμε ποσο εχει το ενα πακετακι και ποσο το αλλο.
    Μεχρι τοτε πολλα αλλαζουν (και πολλα μενουν ιδια).

  3. #618
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagskarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύγκριση έγινε γιατί δεν υπάρχει αναβαθμίσιμο από μεριάς Intel (όχι απαραίτητα κακό γιατί κατά τη γνώμη μου όποιος μέσος/οικιακός χρήστης έχει Q6... δεν υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται οπωσδήποτε να πάει σε nehalem). Εδώ εγώ που έχω απλό διπύρηνο και πάλι το δουλεύω πολύ στο μυαλό μου (ίσως προτιμήσω κάποιον από τους διπύρηνους που θα βγουν στα 25W ή 45W, θα δω όταν βγουν). Ασε που προηγούνται οι πάνες , παρά οι λαμαρίνες...
    Αν είδες η μητρική σου να υποστηρίζει κάποιον phenom 2 θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις σίγουρα, αλλιώς μην το δένεις και κόμπο.

  4. #619
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από midnightsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είδες η μητρική σου να υποστηρίζει κάποιον phenom 2 θα μπορέσεις να αναβαθμίσεις σίγουρα, αλλιώς μην το δένεις και κόμπο.
    Είμαι S939 οπότε σίγουρα δεν υποστηρίζει.

    (ας έβρισκα κανέναν 4800+ με 40 ευρώ και σου έλεγα εγώ... αναβάθμιση μετά το 2015)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vagskarm : 04-12-08 στις 21:52.

  5. #620
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagskarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι S939 οπότε σίγουρα δεν υποστηρίζει.

    (ας έβρισκα κανέναν 4800+ με 40 ευρώ και σου έλεγα εγώ... αναβάθμιση μετά το 2015)
    Νόμιζα ότι έχεις AM2.

  6. #621
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων

    Κατσε να δουμε και τις μητρικες AMD ποσο θα εχουν (και οχι αυτες με τα SBαραλια).
    Ειλικρινα, δειξε μου ΕΝΑ μα ΕΝΑ αξιοπιστο review που να λεει οτι το SB750 ειναι SBαραλι.

    Σε AMD chipset ουδεποτε μου εχει τυχει USB 2.0 συσκευη να αναγνωριστει ως USB 1.x συσκευη. Δεν μπορω να πω ομως και το ιδιο με τα Intel chipset που κατα καιρους περασανε απο τα χερια μου...
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  7. #622
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Καλα, συγνώμη. Είναι το usb μέτρο σύγκρισης του chipset?

  8. #623
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα, συγνώμη. Είναι το usb μέτρο σύγκρισης του chipset?
    ισως δεν ειναι το usb αλλα ουτε και οι αφορισμοι τυπου SBαραλι ειναι "μετρο συγκρισης..."

    τουλαχιστον το usb μπορει να αποτελεσει αφορμη για (ηρεμη) κουβεντα, το SBαραλι ειναι απλα ενα λογοπαιγνιο
    εξυπνο (και χιουμοριστικο) μεν, λογοπαιγνιο δε, και ετσι οπως διατυπωνεται το πιθανοτερο ειναι να οδηγησει σε (αλλο ενα) flame και σε μπολικο trolling παρα σε τεχνολογικη κουβεντα με καποιο νοημα και σημασια.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  9. #624
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως δεν ειναι το usb αλλα ουτε και οι αφορισμοι τυπου SBαραλι ειναι "μετρο συγκρισης..."

    τουλαχιστον το usb μπορει να αποτελεσει αφορμη για (ηρεμη) κουβεντα, το SBαραλι ειναι απλα ενα λογοπαιγνιο
    εξυπνο (και χιουμοριστικο) μεν, λογοπαιγνιο δε, και ετσι οπως διατυπωνεται το πιθανοτερο ειναι να οδηγησει σε (αλλο ενα) flame και σε μπολικο trolling παρα σε τεχνολογικη κουβεντα με καποιο νοημα και σημασια.
    Συμφωνώ αλλά εγώ δεν ανάφερα πουθενά το SBαράλι, ούτε συμφώνησα με αυτόν που το έγραψε.

    Αυτό που είπα είναι ότι δεν συγκρίνουμε ένα chipset από το πως βλέπει τις usb συσκευές και να το βγάζουμε σκάρτο.

    Ουδέποτε είχα τέτοιο πρόβλημα με Intel chipset. Καλύτερο από nvidia είναι το amd αλλά όχι και από intel chipset. (εδώ δε παίζουν fanboyσμοι)

    Y.Γ. Τα παραπάνω τα γράφω χωρίς καμία διαθεση ν αρχίσω flame.

  10. #625
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ αλλά εγώ δεν ανάφερα πουθενά το SBαράλι, ούτε συμφώνησα με αυτόν που το έγραψε.
    σωστα

    σορυ
    Y.Γ. Τα παραπάνω τα γράφω χωρίς καμία διαθεση ν αρχίσω flame
    το ξερω φιλε μου και ουτε κι εγω θελω (εδω και σημερα) να ξαναδω κι αλλο flame

    και ουτε νομιζω οτι θα προσφερει κατι καινουριο το να μπει ο πατεντμαν στο νημα της ΑΜD (εκει ειναι το σωστο μερος να συζητηθει το SBxx0) και να δωσει λινκ ή λογους που θεωρει οτι (ΟΛΑ σχεδον) τα chipset των απεναντι ειναι σμπαραλια
    εδω και χρονια δεν τον εχω δει να λεει κατι διαφορετικο, οποτε απλα επαναληψη θα εχουμε

    πολυ καλη η σταθεροτητα στις αποψεις αλλα "το πολυ το κυριε ελεησον..."

    ........Auto merged post: wi fi thief πρόσθεσε 25 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν θα υπαρξει ειπα οτι τοτε θα δουμε ποσο εχει το ενα πακετακι και ποσο το αλλο.
    Μεχρι τοτε πολλα αλλαζουν (και πολλα μενουν ιδια).
    καποιος που εχει ή θελει να αγορασει μια AM2+ μητρικη και DDR2 μνημη (σχετικα φθηνα και τα δυο) δεν χρειαζεται να αγορασει "ολο το πακετακι" (ενδεχομενως ακριβη ΑΜ3 μητρικη και DDR3 μνημες) για να βαλει phenom II

    ειναι σιγουρο ΙΜΟ οτι η ιντελ εχει (ή προκειται να) αντιληφθει αυτο το γεγονος και θα ριξει τις τιμες της οταν ο ανταγωνισμος εμφανιστει στα ραφια προς οφελος ολων μας

    μεχρι τοτε και σωστα (απο αποψης marketing) φερομενη τιμολογει με αυτες τις απαραδεκτες τιμες μιας και υπαρχουνε αρκετοι που δεν μασανε απο φραγκα και θα τσιμπησουνε, τους υπολοιπους θα τους αρπαξει οταν ερθει η ωρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 05-12-08 στις 16:02. Αιτία: auto merged post
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  11. #626
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα, συγνώμη. Είναι το usb μέτρο σύγκρισης του chipset?
    Ειναι ή δεν ειναι το USB ενσωματωμενο στο southbridge του εκαστοτε chipset αρα και μερος αυτου ; Δεν καταλαβα μονο η αποδοση του SATA θα πρεπει να μας ενδιαφερει ;

    Δεν ξερω εσεις τι αποψη εχετε για λογοπαιγνια αλλα εδω μεσα μπαινει και κοσμος που δεν ξερει πολλα πραγματα, αρα οταν καποιος που εχει 12000+ μηνυματα και ειναι Honouree θα επρεπε να προσεχει τι γραφει διπλα, ωστε να μην παιρνει κοσμο στο λαιμο του.
    Αλλο το λογοπαιγνιο και αλλο το fud.

    Δεν βγηκα να πω οτι ξερετε τα Intel, επειδη εμενα μου ετυχαν προβληματα κατα καιρους με το USB σε Intel chipset, Intelευταια σε αξιοπιστια-αποδοση και μονο τα AΤΙα μου δωσαν τις γρηγορες και φανταστικες επιδοσεις που εψαχνα μια ζωη.
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  12. #627
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    SBαραλια τα λετε μονοι σας, δεν χρειαζεται να τα πω εγω.
    Εγω σαν καποιος που εχει 12000+ μηνυματα -οπως το λενε μερικοι- εχω δει πολυ πιο πολλα νηματα απο αλλους με 10 μηνυματα.
    Και ξερω τι λεω.

    Οταν αποκτησουν ενα σοβαρο ελεγκτη δισκων, οταν αποκτησουν εναν σοβαρο ελεγκτη raid και οταν αποκτησουν Intel® Matrix Storage Technology τα ξαναλεμε για το πως τα λεω και πως τα λετε οι ιδιοι.

    Απο το #2 μηνυμα του νηματος υπαρχει το: Intel Matrix Storage Technology και δυνατότητες raid

  13. #628
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman Εμφάνιση μηνυμάτων
    SBαραλια τα λετε μονοι σας, δεν χρειαζεται να τα πω εγω.
    Εγω σαν καποιος που εχει 12000+ μηνυματα -οπως το λενε μερικοι- εχω δει πολυ πιο πολλα νηματα απο αλλους με 10 μηνυματα.
    Και ξερω τι λεω.

    Οταν αποκτησουν ενα σοβαρο ελεγκτη δισκων, οταν αποκτησουν εναν σοβαρο ελεγκτη raid και οταν αποκτησουν Intel® Matrix Storage Technology τα ξαναλεμε για το πως τα λεω και πως τα λετε οι ιδιοι.

    Απο το #2 μηνυμα του νηματος υπαρχει το: Intel Matrix Storage Technology και δυνατότητες raid
    Μπλα, μπλα, μπλα...

    Περιμενω ακομα να μου παραθεσεις ΕΝΑ μα ΕΝΑ αξιοπιστο review που να υποστηριζει τα λεγομενα σου διοτι αλλιως, πολυ απλα αφηνεις τον εαυτο σου εκτεθειμενο μιας και verba volent, scripta manent...
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  14. #629
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Λοιπόν παιδιά, μια και δεν βγαίνει άκρη, ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του, δηλαδή ο καθένας στο νήμα του...

    Οποιοι θέλουν ας πάνε στο AMD vs Intel και ας φωνάζουν οι μεν:

    "σας πήραμε σας πήραμε φλουρί κωνσταντινάτο"

    και οι δε ας απαντάνε:

    "μας πήρατε μας πήρατε βαρέλι δίχως πάτο"

    Εφόσον οι προτεραιότητες του καθενός είναι προσωπικές, ας έχει ο καθένας την προτίμησή του και μέχρις εκεί.

    edit: και για να είμαι σωστός, την κάνω πρώτος, ταξίιιιιιιιι

  15. #630
    Εγγραφή
    13-02-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.759
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9997
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 6.5(dB)
    32nm στα σκαριά.


    I don't care if we have only one percent of the users, as long as they're the best one percent.
    It's a clear choice for quality over quantity, and originality over following the herd. I like that.

Σελ. 42 από 499 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας