Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 79
  1. #1
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όπως είχα υποσχεθεί εν όψη του γάμου μου, θα ξεμπρόστιαζα και θα κατήγγειλα όλους τους ρασοφόρους που θέλανε να μου πιούνε το αίμα.

    Ξεκινάω την αναφορά μου:

    Όποιος επαγγελματίας ακούει τη λέξη Γ**** προσθέτει 300% στην αξία του προϊόντος ή της υπηρεσίας του! Είναι απίστευτο το ΤΙ γίνεται. Γρήγορο παράδειγμα:
    - "Τι θέλετε; Ποτήρι κρυστάλλινο; Βεβαίως έχουμε αυτό το Bakkara 50€"
    - "Πανέμορφό... το χτυπάς και ακούς μελωδία. Αλλά, ξέρετε είναι για το γάμο μας..."
    - "Ααααα για το γάμοοοοο" <ματιά που τσακιζει κόκκαλα> "....Έχουμε αυτό..." <δείχνει ποτήρι> "....που είναι η τελευταία λέξη της μόδας. Μόνο για εσάς, που μου είστε πολύ συμπαθής 120€"
    <κρατάω το ποτήρι με το ένα άθλιο, πλαστικό, λουλουδάκι κάπως displaced μέσα στο γυαλί, και το χτυπάω ελαφρά>
    <κλονκ>
    - "Δηλαδή, είναι κρύσταλλο αυτό ρε φίλε;;;"
    - "Είναι η τελευταία λέξη της μόδας!"

    Για να μην το συνεχίσω...
    Είναι η μοίρα μου σακατεμένη. Όπως ξέρει πολύ καλά ο Σταύρος, ο Stamiak και όλοι όσοι παρακολουθούν τη Χαλαρή Κουβεντούλα είμαι δεδηλωμένος άθεος. Κάνω θρησκευτικό γάμο επειδή το θέλει η μέλλουσα και ανέχομαι/αποδέχομαι τα πιστεύω της. Ο γάμος θα γίνει σε παρεκκλήσι. (τα παραπάνω για να προλάβω κακοπροαίρετους εκατέρωθεν)

    Αλλά ας επικεντρωθούμε:
    Πηγαίνει η σύζυγος στην ενορία της και μαθαίνουμε ότι παρά το ότι απέχει 15χλμ από το Λ.Πύργο ανήκει στη Μητρόπολη Κασσανδρίας, με έδρα... τον Πολύγυρο. Ούτε 100χλμ μακριά δλδ.
    Κάνει τα πιστοποιητικά αγαμίας για τα οποία δεν της ζήτηθηκε τίποτε (ή τουλάχιστον έτσι μου είπε) τα οποία όμως πρέπει να πιστοποιηθούν από τη Μητρόπολη (στον Πολύγυρο).

    yiapap, παίρνει τον συνταξιούχο+γενναίο father και πάει εκδρομή Πολύγυρο. Βρίσκει τη Μητρόπολη, παρκάρει ο father όσο yiapap ετοιμάζει το speed-dial στο κινητό:
    Στο -1- είναι ο Συνήγορος του Πολίτη
    Στο -2- το ΙΝΚΑ
    Στο -3- η αστυνομία Πολυγύρου
    Μπαίνει στη Μητρόπολη όπου ένας χαρούμενος (χμ) πολίτης ρωτάει "αν μπορεί να τον βοηθήσει". Τον παραπάμπει άμεσα σε μια βαριά πόρτα όπου ένα πλαστικοποιημένο καρτελάκι με γραμματοσειρά Eclisiastic από inkjet γράφει σε πορφυρό χρώμα "ΓΡΑΦΕΙΟ ΓΑΜΩΝ".

    Μπαίνω μέσα, τσεκάρω το κινητό στην τσέπη του πουκαμίσου και εμφανίζεται ο πάτερ. Ηλικιά μου (thirty-something) με βάρος διπλάσιο από το δικό μου, συν τη σύζηγο.
    Κάθεται, στον Η/Υ παίρνει την αίτηση της μέλλουσας... και αρχίζει η γραφειοκρατία:
    1-2 ερωτήσεις ("εσείς είστε συγγενής της;")
    ιδρώνει
    χτυπάει μερικά πλήκτρα
    διαβάζει ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ τη δήλωση
    ιδρώνει
    βγάζει το στυλό και αρχίζει να υπογράφει
    ιδρώνει
    βγάζει τα παράβολα και τα κολλάει
    ιδρώνει
    ιδρώνει
    βγάζει τη σφραγίδα και αρχίζει να τη βαράει.

    yiapap ήδη υπολογίζει:
    5€ τα παράβολα (των 30cent)
    20€ το γρηγορόσημο του πολίτη
    10€ που σήκωσα τον Πάτερ
    5€ για κάθε ίδρωμα x5=25€
    10€ για τον inkjet
    ----------------------------
    70€
    Ο Πάτερ σηκώνει το βλέμμα του και λέει:
    "2€ σας παρακαλώ"


    Απόγευμα πάω στον Ιερό Ναό Αναλήψεως (Ανάληψη, Ντεπώ, Θεσσαλονίκη)
    Μετά από μια αναζήτηση α-λα Indiana Jones για το που είναι το γραφείο (ΕΝΤΟΣ του ναού), την ώρα του Εσπερινού, εγώ, οι δύο μάρτυρες και η μαμά μου (ποτέ δεν πάω σε ύποπτα μέρη χωρίς τη μαμά μου) μπαίνουμε στο γραφείο.
    Μέσα ένα πιτσίρικάς (twenty-something) και ένας μαθητευόμενος.
    Θαυμάζει την υπεύθυνη δήλωση αγαμίας που είχα συντάξει εκ των προτέρων, γράφει τις δηλώσεις, παίρνει τις μαρτυρίες και λέει "οι μάρτυρες μπορούν να φύγουν- μη σας κρατάμε"
    Ο μόνος που πρόλαβα να κρατήσω ήταν ο κολλητός μου που καθόταν δίπλα μου. Μέχρι και η *μαμά* με εγκατέλειψε!
    "ΜΑΝΑΑΑΑΑ... Που θα βρω εγώ μάρτυρες για την καταγγελίαααα;" συλλογιέμαι και βγάζω το κινητό, έτοιμος να πάρω το Συνήγορο του Πολίτη.
    Αιφνιδιάζω όμως τον πιτσιρικά και με το που ανοίγει το στόμα του του, ρωτάω κάτι για τα παράβολα της άδειας γάμου.
    Μέχρι να συνέλθει & να απαντήσει είμαι ήδη όρθιος και γέρνω το σώμα μου προς την κατεύθηνση της καρέκλας που καθόταν απειλητικά (τέχνη που μάθαμε στα ΥΕΑ). Ο πιτσιρικάς δεν πτοήθηκε καθόλου και μου το είπε στα ίσα... και παλικαρίσια...
    "Η διαδικασία σε μας κοστίζει....
    ....
    ....
    πέντε ευρώ"

    ΠΟΣΑ;;;;
    και προσθέτει...
    "αν έχετε βέβαια..."


    Τι να πω;
    Ή ο Σταύρος και οι λοιποί έχουν μάθει τα προσωπικά μου δεδομένα και έχουν βγάλει AAAC για μένα (Avoid At All Cost) ή... κάτι κάνω λάθος... Εγώ... ή όλοι οι υπόλοιποι!

    Πάντως επειδή έχει ΠΟΛΥ δρόμο μπροστά (δύο μητροπόλεις και έναν ιερό ναό) θα το κλείσω αργότερα.

    Μου έκανε πάντως ΤΡΟΜΕΡΗ εντύπωση που μέχρι στιγμής, συμπεριλαμβανομενης της άδειας από την ενορία μου δεν έχω πληρώσει παρά 7€.

    Τα εύσημα:
    Στον ιερέα της Εκκλησίας Αναλήψεως Θεσσαλονίκης για τον οποίον ακούω τα καλύτερα λόγια. Και όταν ΕΓΩ ρωτάω, συνήθως περιμένω/αποζητώ να ακούσω τα χειρότερα.
    Στον πιτσιρικά της ενορίας Αναλήψεως (εθελοντής ήτανε; δεν κατάλαβα)

    Στη Μητρόπολη Πολυγύρου που με εξυπηρέτησε σε δευτερόλεπτα (χωρία ΚΑΜΙΑ υπερβολή!!!). Στον Πάτερ που παρά την αφόρητη ζέστη έκανε τη δουλειά του με τέτοιο βθμό ευσυνειδησίας που με έκανε να αισθανθώ ενοχή!
    ---------------------

    Πάντως τα νούμερα στο speed dial τα κρατώ. 'Εχω και έναν άσο, αλλά θα τον αφήσω για το τέλος

    ΥΓ. Πάντως σε μένα έπρεπε να τύχει!
    Σαν νέο reality ακούγεται:
    3 Ιεροί Ναοί
    3 Ενορίες
    3 Μητροπόλεις
    ΜΟΝΟ 2 διαγωνιζόμενοι...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 05-08-05 στις 00:39.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Τι να πω;
    Ή ο Σταύρος και οι λοιποί έχουν μάθει τα προσωπικά μου δεδομένα και έχουν βγάλει AAAC για μένα (Avoid At All Cost) ή... κάτι κάνω λάθος... Εγώ... ή όλοι οι υπόλοιποι!
    Yiapap, αν έχεις δεί το κόστος δεν ειναι στα παράβολα, (υποθέτω οτι πήρες και αποδιξη για αυτα) αλλά στα μετά.... (σε αυτά που δεν πέρνεις απόδιξη)

  3. #3
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    ω ναι, ποσοι πολυελαιοι θα αναψουν και ποσοι ψαλταδες θα ψαλλουν... κι αν παντρευτεις καλοκαιρι ποσα a/c θα αναψουν (αν και ειπες για παρεκλησσι νομιζω).. Και τι στολισμο θα κανει ο κουμπαρος και ποσα λουλουδια θα βαλει... (προσωπικα οπου εχει πολλα λουλουδια μου θυμιζει κηδεια και στο γαμο μου η κουμπαρα του δωσε και καταλαβε τρομαρα της....)
    Και που να βαφτισεις (εχω καταντησει νονα κατ' επαγγελμα κι εχω ακουσει τα ουκ ολιγα! κι εχω βριστει με παπαδες επισης ουκ ολιγες φορες!)

    my lost prince!

  4. #4
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όχι τα παράβολα είναι εντελώς ευτελούς αξίας (<1€)
    Για κάθε πράξη από αυτές που έκανα έχω ακούσει ταρίφες από 20έως 150€.
    Ειδικά για το γάμο εκτός της ενορίας του γαμπρού στη Θεσσαλονίκη σύμφωνα με τα όσα είχα ακούσει, υπάρχει η λογική των "διαφυγόντων κερδών": "Δε θα παντρευτείς για να ταΐσεις εμάς; ΟΚ, πλήρωσε το κάτι-τις για να σε αφήσουμε να πας να τα πληρώσεις αλλού"!!!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  5. #5
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Λοιπόν,

    Μέχρι εδώ καλά είσαι.... να δούμε και στη συνέχεια τι αναμένεται!
    Για της Ανάληψης πάντως στη Θεσσαλονίκη δεν έχω ακούσει τίποτα κακό (και έμενα δίπλα).
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

  6. #6
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Όχι τα παράβολα είναι εντελώς ευτελούς αξίας (<1€)1
    Για κάθε πράξη από αυτές που έκανα έχω ακούσει ταρίφες από 20έως 150€.
    Ειδικά για το γάμο εκτός της ενορίας του γαμπρού στη Θεσσαλονίκη σύμφωνα με τα όσα είχα ακούσει, υπάρχει η λογική των "διαφυγόντων κερδών": "Δε θα παντρευτείς για να ταΐσεις εμάς; ΟΚ, πλήρωσε το κάτι-τις για να σε αφήσουμε να πας να τα πληρώσεις αλλού"!!!
    ο γαμος γινεται ουτως η αλλως εκτος ενοριας του γαμπρου (αφου ντε και καλα γινεται στην ενορια της νυφης!). Εμεις δε δωσαμε τιποτα στην ενορια του γαμπρου παντως.... δωσαμε στη δικια μου κατι ψιλα για παραβολα και τετοια συν την αναγγελια στην εφημεριδα (που τη βαλαμε σε μια τοπικη απιθανη... ποτε μου δεν την ειδα κι ειχε κοστισει τοτε 150δρχ! που να την εβαζα στα Νεα δηλαδη!) Το πανηγυρι αρχισε μετα με τα φωτα και τα κολοκυθια!

    my lost prince!

  7. #7
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από princess
    ω ναι, ποσοι πολυελαιοι θα αναψουν και ποσοι ψαλταδες θα ψαλλουν... κι αν παντρευτεις καλοκαιρι ποσα a/c θα αναψουν (αν και ειπες για παρεκλησσι νομιζω).. Και τι στολισμο θα κανει ο κουμπαρος και ποσα λουλουδια θα βαλει... (προσωπικα οπου εχει πολλα λουλουδια μου θυμιζει κηδεια και στο γαμο μου η κουμπαρα του δωσε και καταλαβε τρομαρα της....)
    Και που να βαφτισεις (εχω καταντησει νονα κατ' επαγγελμα κι εχω ακουσει τα ουκ ολιγα! κι εχω βριστει με παπαδες επισης ουκ ολιγες φορες!)
    Το παρεκκλήσι δεν έχει ρεύμα. Άρα και πολυέλαιους
    Το μυστήριο το τελεί ο Ιερέας. Τι εννοείς ψάλτες;
    Ο στολισμός και τα λοιπά δεν είναι εκκλησιαστικό θέμα!
    Δε θα βαφτίσω, αν δεν παραστεί ΑΠΟΛΥΤΗ ανάγκη γιατί δε θεωρώ εαυτόν Χ.Ο.

    <edit>απ' ότι μου είπαν princess ο γάμος στη Θεσσαλονίκη γίνεται στην ενορία του γαμπρού
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #8
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4.050
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    Ειδικά για το γάμο εκτός της ενορίας του γαμπρού στη Θεσσαλονίκη σύμφωνα με τα όσα είχα ακούσει, υπάρχει η λογική των "διαφυγόντων κερδών": "Δε θα παντρευτείς για να ταΐσεις εμάς; ΟΚ, πλήρωσε το κάτι-τις για να σε αφήσουμε να πας να τα πληρώσεις αλλού"!!!
    Αυτό νομίζω ισχύει μονο για τη νυφη. Υποτιθεται ότι το μυστηριο πρέπει να γινει στην ενορία της. Αναποδα ισχυει στην Θεσσαλονική? χμμμ περιεργο.......
    Δηλαδή, αν παντρευτω Θεσσαλονικιά... δεν πληρώνει κανενας..... κενο του συστηματος......

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer
    Αυτό νομίζω ισχύει μονο για τη νυφη. Υποτιθεται ότι το μυστηριο πρέπει να γινει στην ενορία της.
    Όπως αναφέρω και παραπάνω, το έθιμο αλλάζει από περιοχή σε περιοχή και από παράδοση σε παράδοση.
    Σαν το φοβερό που δεν ανέφερα:
    Ποιος κάνει πρώτος το πιστοποιητικό αγαμίας;
    Έβλεπα στο wedding.gr (ρε μη γελάτε, ρε ) ότι πρώτα πιστοποιητικό πρέπει να πάρει ο γαμπρός.
    Στην ενορία του κολλητού μου που παντρεύτηκε πριν από 1 μήνα ο παπάς τον γύρισε πίσω να φέρει το πιστοποιητικό αγαμίας της νύφης!

    Εμένα δε μου ζήτησαν τίποτε ως προαπαιτούμενο... Ούτε της μέλλουσας.

    <edit>Slammer... Είναι ΜΕΓΑΛΟ bug στο σύστημα!!! Για μας βέβαια! Για εσάς είναι...
    Feature
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    12-09-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.041
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9388/861
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zte
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 33,9(dB)
    ο ιερεας κανει το μυστηριο (οχι ενας, δυο) και οι ψαλτες ψελνουν... θες ενα ψαλτη; θες δυο; θες χορωδια; (ναι οκ στο παρεκκλησι δε χωρανε αλλα εγω δεν εχω εμπειρια απο παρεκκλησι).. Ο στολισμος κολλαει εκει που κολλαγε και η τιμη του ποτηριου (και του τραπεζιου αν θα κανετε, εκει να δεις γδαρσιμο!), και ολων των παρελκομενων (νυφικων, κοστουμιων, κολοκυθιων κλπ)
    Αναποδα τα κανετε στη Σαλονικη, η αναποδα τα κανουμε εμεις εδω χαμω... δε ξερω!
    Και ναι, μη βαφτισεις προς θεου οποιος και ναναι!!!!! Αυτο κι αν ειναι δεσιμο εφορου ζωης! (και δεν παιρνει και διαζυγιο... θα αγοραζεις μπαρμπι και μπατμαν για καμμια δεκαρια χρονια , και μετα απο λιγο θα αγοραζεις κινητα και dvds!!!! off topic αλλα ας φυλαγεστε οσοι μπορειτε!)

    my lost prince!

  11. #11
    Το avatar του μέλους stamiak
    stamiak Guest
    Μπράβο που εφόσον είδες κάτι που δεν συνάδει με τις φήμες που άκουσες το λες εδώ ώστε να ξέρουμε όλοι πως υπάρχει και άλλη εκδοχή.

    Τα παράβολα τι γράφουν επάνω; Και της ενορίας σου και τα άλλα. Προς ποιον είναι τα 7 ευρώ;

    Ο νεαρός σου είπε όντως το "αν έχετε";

    Η προσωπική μου εμπειρία που καταθέτω πάντως είναι ότι:

    Έχοντας όλοι μας ακούσει φήμες και αλήθειες ότι κάθε ιεροπραξία κοστίζει, πλησιάζουμε με ανάλογο σκεπτικό και μετά το πέρας της δουλειάς μας, βγάζουμε και το εικοσαράκι από προσωπική αμηχανία και λέμε μετά: "τα τσέπωσε ο μάγκας".

    Η μαρτυρία που αναφέρεις εδώ είναι πολύ σημαντική ώστε να μάθουν κι άλλοι ότι μπορεί να γίνει ο γάμος και χωρίς χρήματα. Σιγά σιγά να σταματήσει και η ζήτηση, αλλά περισσότερο (όπως πιστεύω εγώ) η προσφορά.

    Προσωπικά που πηγαίνω στην εκκλησία δεν έχω δει ούτε μία φορά τον ιερέα να ζητάει δραχμή. Αντίθετα κάθε θεία που πλησιάζει του βάζει τα ευρώ στην τσέπη.

    Κακώς που η προσφορά γίνεται δεκτή, αλλά είπαμε ότι είναι ουτοπία να αναμένουμε αψεγάδιαστες συμπεριφορές για οποιονδήποτε.

    Το θέμα στο γάμο δεν είναι αν ευθέως ή με πλάγιο τρόπο θα ζητήσουν χρήματα. Του λες "δεν έχω" και τελείωσε.
    Το θέμα είναι αν υπάρξει άνθρωπος που θα τολμήσει να πει ότι δεν γίνεται ο γάμος αν δεν πληρώσεις.

    Ο ψάλτης είναι άλλη περίπτωση. Ειδικά αν είναι εξωκλήσι θα κουβαληθεί από το σπίτι του χωρίς να πληρωθεί. Μη βάζουμε και θέμα ότι είναι υποχρεωμένος να ψάλει στου καθενός το γάμο. Είναι λαϊκός δεν είναι ιερωμένος.


    -
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamiak : 05-08-05 στις 01:04.

  12. #12
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    1. Τα παράβολα έχουν μια εκκλησιαστική φιγούρα και συνολική αξία 30c
    2. Ο νεαρός μου είπε το αν έχετε πριν καν προλάβω να τον αγριοκοιτάξω. Με ξέρεις... Αν ήταν διαφορετικά θα το έλεγα!

    Μέχρι στιγμής και με μια εξάιρεση (ο άσος στο μανίκι ) όλα συνηγορούν στην άποψη που παραθέτεις. Αλλά ως κλασικός "αμφισβητίας" δοκιμάζω υπό όλες τις συνθήκες... Αύριο π.χ. στη Μητρόπολη (Θεσσαλονίκη) για την απλή θεώρηση των 2€ (Κασσανδρία) θα πάει ο γενναίος father χωρίς να του έχω πει τίποτε περί πληρωμής... ή μη.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #13
    Εγγραφή
    17-06-2003
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    5.841
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4998
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    28.1(dB) / 5.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιαννη να ζήσετε!

    (δεν διαβάζω πολύ στην Χαλαρη Κουβεντούλα και δεν ήξερα οτι παντρευεσαι)

    Και πάλι τις πιο θερμες ευχες μου και καλούς απογόνους!
    <? while (!$success) { $try++; } ?>

  14. #14
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamiak
    Το θέμα είναι αν υπάρξει άνθρωπος που θα τολμήσει να πει ότι δεν γίνεται ο γάμος αν δεν πληρώσεις.-
    Μα γι αυτό είχα στο speed dial όλους τους αριθμούς. Και γι αυτό θα συνεχίσω να τους έχω μέχρι να πάρω την άδεια γάμου και να τελεστεί το μυστήριο!

    <edit>Wintech ευχαριστώ... "Άντε και στα δικά σου" (όπως είπε η κολοβή αλεπου στην άλλη.. εκείνη με τη φουντωτή ουρά)
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  15. #15
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πωωωωω μανούρααααα.

    Δουλειές δεν είχες και δουλειές βρήκες.
    Μου θύμισες ΙΚΑ, ΔΟΥ και τέτοια.
    Αντε και μόλις με το καλό τελειώσει το μυστήριο να μας ανεβάσεις φωτογραφία που σε βλογάει ο πάτερ...

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 319
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-13, 16:28
  2. Διακοπή διάθεσης του "μικρού" PS3 στην Αμερική
    Από ShadowAngel στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 17:56
  3. To χρονικό του μικρού διοργανωτή...
    Από yiapap στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-05, 15:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας