Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 77
  1. #16
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lyk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Inform ήταν και είναι η εκτυπωτική για τους λογαριασμούς...
    Δεν είναι μόνο εκτυπωτική όπως μπορείς να δεις στο site της. Ισχύει αυτό που είπα.

  2. #17
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35/3.1
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ADB P.RG AV4202N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι μόνο εκτυπωτική όπως μπορείς να δεις στο site της. Ισχύει αυτό που είπα.
    Aυτό που είπες είναι μια αοριστολογία, αποτελούμενη από: "παλιότερα", "από ότι είχα ακούσει". Εψαξα το site τους, και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό που να λέει συγκεκριμένα αυτό που λες οτι "είχες ακούσει". Εαν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο & επιβεβαιωμένο ( για παράδειγμα τι ακριβώς υπηρεσίες παρέχει στην vodafone), πες μας να μάθουμε και εμείς.

  3. #18
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ημουν συνδρομητής της HOL τα τελευταία 2,5 χρόνια. Τα τελευταία 2 χρόνια προπλήρωσα την ετήσια συνδρομή μου. Το περασμένο Φεβρούαριο με ειδοποίησαν ότι τους οφείλω και 40 €.

    Μετά απο αλλέπαλληλα τηλεφώνημα ουδέποτε μου δόθηκε πειστική εξήγηση για το παραπάνω ποσό. Κάθε υπάλληλος μου έλεγε και κάτι διαφορετικό.

    Μέτα απο όλα αυτά αποφάσησα πριν1 μήνα να διακόψω τη συνδρομή μου με τη ΗΟL και να πάω στον ΟΤΕ. Στέλνω fax με αίτημα διακοπής.

    Μου αποστέλουν προ εβδομάδος νέο λογαριασμό ότι τώρα τους οφείλω 153€...

    Τούς τηλεφώνω και τους ζητήσω εξηγήσεις σε έντονο ύφος για την παράπανω οφειλή. Τελικά με ενημερώνουν ότι η οφειλή μου είναι 65€... αλλά θα μου αποστείλουν και αναλυτικό λογαριασμό...

    Μου ζητάνε να τους αποστείλω και νέο fax για να διακοπεί η καρτέλα μου ώς πελάτη της HOL...

  4. #19
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.511
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Εγω το πρωι πηγα και πληρωσα το λογαριασμο του Φεβρουαριου, τον οποιο εφεραν μαζι με αυτον του Μαρτιου. Στου Μαρτιου εμφανιζοταν και παλιες οφειλες που τελικα δεν ισχυουν. Να δω ποτε θα μου φερουν τους προσφατους. Και ολα αυτα τωρα που αναβαθμιστηκα, πριν ηταν καλυτερα. Τελικα πολυ μπαχαλο

  5. #20
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Περιοχή
    Planet earth
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    400/40
    ISP
    Ziggo-Vodafone
    Ήμουν 2 χρόνια στη HOL. Τον πρώτο χρόνο τον είχα προπληρώσει, εφάπαξ. Με το που λήγει το πρώτο έτος αποφασίζω ότι προτιμούσα να μεταβώ σε άλλη εταιρεία. Τους παίρνω τηλέφωνο και μου απαντούν ότι από τη στιγμή που δε ζήτησα εγκαίρως τη διακοπή, η σύμβαση έχει ανανεωθεί αυτόματα για ένα ακόμα χρόνο και αν θέλω να διακόψω θα πρέπει να πληρώσω τα αντίστοιχα πάγια ενός έτους!!!! Παρά το γεγονός ότι τα πήρα τρελά, η αλήθεια ήταν ότι δεν είχα δει τα ψιλά γράμματα της σύμβασης και δεν μπορούσα να ξέρω αν μου έλεγαν αλήθεια ή μου πουλούσαν παραμύθι. Εν πάσει περιπτώση και δεδομένου ότι δεν καιγόμουν για αλλαγή (πάλι μέσω ΑΡΥΣ θα ήμουν) παρέμεινα και το δεύτερο έτος πελάτης τους. Βεβαίως ΔΥΟ μήνες πριν λήξει το δεύτερο έτος ζήτησα διακοπή. Δεν απάντησαν σε κανένα mail ή fax που τους έστειλα, δεν με πήραν (εννοείται) ποτέ τηλέφωνο. Τελικά αναγκάστηκα να τους πάρω ξανά εγώ (κάθε φορά με τουλάχιστον μισάωρη ταλαιπωρία στο CC βεβαίως βεβαίως) τηλέφωνο και να ηχογραφήσω τη συνομιλία μας για να έχω μία απόδειξη ότι έχουν λάβει αίτημα διακοπής και να μην ακούσω τις λαλακίες τους στο μέλλον.
    Πλεόν είμαι σε ΟΤΕ και είμαι καλά!!!
    "Δεν ελπίζω τίποτα. Δε φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος."
    Ν. Καζαντζάκης

  6. #21
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lyk Εμφάνιση μηνυμάτων


    Aυτό που είπες είναι μια αοριστολογία, αποτελούμενη από: "παλιότερα", "από ότι είχα ακούσει". Εψαξα το site τους, και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό που να λέει συγκεκριμένα αυτό που λες οτι "είχες ακούσει". Εαν ξέρεις κάτι συγκεκριμένο & επιβεβαιωμένο ( για παράδειγμα τι ακριβώς υπηρεσίες παρέχει στην vodafone), πες μας να μάθουμε και εμείς.
    Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2--3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Άσχετο: Πριν χρόνια, σε καβγά που είχα κάνει στον ΟΤΕ για λάθος λογαριασμό όπου μου χρέωναν και τόκους υπερημερίας για πληρωμένους εμπρόθεσμα λογαριασμούς, που είχαν πληρωθεί στο ίδιο κατάστημα ΟΤΕ (και όχι σε πράκτορα), η τελική δικαιολογία που μου είπανε, ήταν ότι δεν φταίνε αυτοί, γιατί τους λογαριασμούς τους εκδίδει η ΙΝΤΡΑΚΟΜ (!) και δεν μπορούν να κάνουν τίποτε, λόγω Κόκκαλη...

    Η διένεξη έληξε όταν ο τοπικός διευθυντής του καταστήματος έβγαλε από την τσέπη του το (μικρό) ποσό που μου είχαν χρεώσει για τόκους και το πλήρωσε αυτός στο ταμείο, μήπως και καταφέρει να φύγω από εκεί μέσα και να λήξει το θέμα.

    (Παλιές ηρωϊκές εποχές...)
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35/3.1
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ADB P.RG AV4202N
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2-3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.
    Δεν ψαχνομαι για κανένα καυγά. Απλά μπορώ και ξέρω οτι αυτό που λες, δεν ισχύει σε καμία περιπτωση. Από εκεί και πέρα, "χαριν συζήτησης" όπως λες, δεν μπορούμε να λέμε ότι μας κατέβει στο κεφάλι... Και οταν μας ζητηθούν περισσότερα να κάνουμε τις πάπιες...
    Για Cosmote / ΟΤΕ δεν ξέρω, οπότε συνεχίζω να μιλάω μόνο για αυτά που ξέρω.

  9. #24
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.659
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theopan Εμφάνιση μηνυμάτων



    Δε θα κάτσω να αποδείξω τίποτα σε 2--3 περίεργους σαν εσένα. Σιγά μην προσκομίσω και γραπτή βεβαίωση από τον Κορωνιά ότι του έκανε τιμολόγηση η "Λύκος". Χάριν της συζήτησης το ανέφερα. Όποιος θέλει το λαμβάνει υπόψη του. Όποιος δε θέλει ας ψάξει να βρεί "στοιχεία". Τραβάτε το ζωνάρι σας για καυγά μερικοί. Για την Cosmote επίσης την τιμολόγηση κάνει ο ΟΤΕ. Ούτε για αυτό προσκομίσω αποδείξεις φυσικά.
    Δεν κανει τιμολογηση η Λυκος. Τους λογαριασμους τυπωνει. Απο το 93 που εφευγαν οι λογαριασμοι με μηχανακια για την εκτυπωση, εως σημερα, την τιμολογηση την εχει η Vodafone.
    Το βλεπεις και πρακτικα: Ενημερωση υπολοιπου, καλεις vodafone και οχι Λυκο για προβληματα με λογαριασμο. κτλ

    Δεν αντιλεγω οτι κανει και τιμολογησεις ο Λυκος, αλλα δεν του εχει παραχωρησει το σημαντικοτερο περιουσιακο της στοιχειο.
    Ασχετο: Οταν πριν απο 4-5 χρονα, αλλαξαν την τοποθεσια του billing τους στην Vodafone, ειχαν κανει ενα ολοκληρη αυτοκινητοπομπη με αστυνομια, security κτλ για να μεταφερουν τα μηχανηματα.
    mac rulez

  10. #25
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    Άνω Ιλίσια
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    29
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14170/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Παιδιά σήμερα περίμενα μισή ώρα και βάλε στο ταχυδρομείο για να μου πουν πως δεν γίνεται να πληρώσω τους λογαριασμούς της Hol σε αυτούς χωρίς ταχυδρομική επιταγή όπως την λένε.


    Εσείς που τους πληρώνετε τους λογαριασμούς σας ρε παιδιά, σε τράπεζα;

    Αν πας σε τράπεζα προσκομίζεις μόνο αυτό που σου έχουν στείλει, πληρώνεις και φεύγεις ή υπάρχει άλλη διαδικασία.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.511
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkimonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σήμερα περίμενα μισή ώρα και βάλε στο ταχυδρομείο για να μου πουν πως δεν γίνεται να πληρώσω τους λογαριασμούς της Hol σε αυτούς χωρίς ταχυδρομική επιταγή όπως την λένε.


    Εσείς που τους πληρώνετε τους λογαριασμούς σας ρε παιδιά, σε τράπεζα;

    Αν πας σε τράπεζα προσκομίζεις μόνο αυτό που σου έχουν στείλει, πληρώνεις και φεύγεις ή υπάρχει άλλη διαδικασία.
    Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω

  12. #27
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    Άνω Ιλίσια
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    29
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14170/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω
    Ωραίος φίλε ευχαριστώ , μα και στο ταχυδρομείο παίρνουν προμήθεια , επεμένως τα ίδια είναι.

    Το γιατί παίρνουν προμήθεια όλοι τους δεν ξέρω κ εγώ.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
    Router
    Netfaster IAD
    Εγώ πιστεύω ότι η καλύτερη λύση είναι το easypay το οποίο δεν κρατάει προμήθεια. Και δεν απαιτεί και να είσαι εγγεγραμμένος.

  14. #29
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Βύρωνας
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    893
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35/3.1
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ADB P.RG AV4202N
    Path Level
    Interleaved
    web banking παίδες... ούτε χαράτσι, ούτε αναμονές...

    Εγώ από της alpha την σελίδα πληρώνω...

  15. #30
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τους πληρωνω στην Eurobank. Πας τον λογαριασμο και σε 2 λεπτα εισαι ετοιμος. Βεβαια πληρωνεις και το 1.5 ευρω προμηθεια αλλα οσο και αν το παλεψα με την ταμια δεν καταφερα να καταλαβω γιατι πρεπει να το πληρωνω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkimonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίος φίλε ευχαριστώ , μα και στο ταχυδρομείο παίρνουν προμήθεια , επεμένως τα ίδια είναι.

    Το γιατί παίρνουν προμήθεια όλοι τους δεν ξέρω κ εγώ.
    Γιατί Eurobank και Τ.Τ. από κάπου πρέπει να πληρωθούν.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-08, 09:48
  2. Μπάχαλο μετά από καθαρισμό της registry
    Από fragie στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 10:06
  3. Δημόσιο Μπάχαλο Vs Ιδιωτικό Μπάχαλο
    Από waste στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-07, 07:46
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-06, 00:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας